Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Кой бе първият любовен роман, който прочетохте?


Препоръчан отговор

Първият любовен роман,който прочетох беше "Нежен бунт" на Джоана Линдзи :P Нямаше как да не се влюбя в жанра след тази книга ;) Спомням си,че съвсем случайно я открих и като видях картинката и казах на мама : "Ооо мамо,я виж ти какви неща четеш" Публикувано изображение Всичко беше на шега,но като прелистих страничките ей така просто да видя за какво става въпрос :) попаднах точно на момента,в който Антъни напористо увещаваше Розалин да остане за през нощта Публикувано изображение Даже още си спомням на коя страница беше -112 Публикувано изображение Та..зачетох си се в книжката..и оттогава,та и до днес Публикувано изображение А бях 7 клас и ми предстояха изпити...оставаха ми 1-2 седмици до тях,но аз си четях за Малори,вместо за баба Илийца Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 193
  • Създадено
  • Последен отговор

Първият любовен роман,който прочетох беше "Нежен бунт" на Джоана Линдзи :ph34r: Нямаше как да не се влюбя в жанра след тази книга :) Спомням си,че съвсем случайно я открих и като видях картинката и казах на мама : "Ооо мамо,я виж ти какви неща четеш" Публикувано изображение Всичко беше на шега,но като прелистих страничките ей така просто да видя за какво става въпрос :P попаднах точно на момента,в който Антъни напористо увещаваше Розалин да остане за през нощта Публикувано изображение Даже още си спомням на коя страница беше -112 Публикувано изображение Та..зачетох си се в книжката..и оттогава,та и до днес Публикувано изображение А бях 7 клас и ми предстояха изпити...оставаха ми 1-2 седмици до тях,но аз си четях за Малори,вместо за баба Илийца Публикувано изображение

Де е била мама да те напляска. Миа радвам се че имаме още един фен на поредицата Малъри. Общо взето явно който е налетял за сефте я на Джули я на Джоана и се е влюбил веднагически в жанра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм почитател на съвременните романи и е вярноя,че като попаднеш на нещо добро се зарибяваш.Хубаво,че първата ми книга бе на Катлийн Удиуиз иначе доста тъпотии се превеждат.То така стана,че след2-3 неприятни книги бях тотално изоставила историческите.Все си мисля да направим списък с тези заглавия,които са ни противни,та като търсиш нещо за четене да не рискуваш с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм почитател на съвременните романи и е вярноя,че като попаднеш на нещо добро се зарибяваш.Хубаво,че първата ми книга бе на Катлийн Удиуиз иначе доста тъпотии се превеждат.То така стана,че след2-3 неприятни книги бях тотално изоставила историческите.Все си мисля да направим списък с тези заглавия,които са ни противни,та като търсиш нещо за четене да не рискуваш с тях.

Идеята не е никак лоша, но ако го направим, ще е добре да има някакво гласуване за всяка такава книга и примерно ако се съберат определен брой гласове, че е "кофти тръпка", едва тогава да се причисли към списъка "Не четете". Всички сме наясно, че вкусовете са ни доста разнообразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е никак лоша, но ако го направим, ще е добре да има някакво гласуване за всяка такава книга и примерно ако се съберат определен брой гласове, че е "кофти тръпка", едва тогава да се причисли към списъка "Не четете". Всички сме наясно, че вкусовете са ни доста разнообразни.

Ами да, и според мен е добра идея особено ако посочим и точно защо, поради какво в нея намираме романа за кофти ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Докосването на нощта” на Карън Рафърти Много ми хареса. Има магия, фантазия, романтика, чувства, мечти... започна като крими, после фентъзи препратки и любов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Докосването на нощта” на Карън Рафърти

Много ми хареса.

Има магия, фантазия, романтика, чувства, мечти...

започна като крими, после фентъзи препратки и любов.

Може ли да ти помоля да разкажеш малко за тази книжка, съвременна ли е или не, и малко от сюжета, мерси предварително!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага :P Да,действието се развива в наши дни, в САЩ. Братът на Ариел (главната в романа) е журналист и изчезва след като се е заел да пише материал за някаква странна секта. Ариел започва да го търси с помоща на Моргрет(Главния-който е опърничев,странен и в началото отказваше да помага). Оказва се, че нищо не е това, което изглежда. Сектата не е секта, Моргрет е маг и отлъчен от „култа” /няма да издавам защо/ и е страшно опасно да спасят братчето. Има битка между доброто и злото с магия. Описание на различни магии, защита от тях, как се извършват някои ритуали, известна доза мистика.... интересна развръзка накрая. Като започнах да го чета си помислих, че съм объркала фентъзи с крими,но се оказа любовен роман.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднага :P

Да,действието се развива в наши дни, в САЩ.

Братът на Ариел (главната в романа) е журналист и изчезва след като се е заел да пише материал за някаква странна секта.

Ариел започва да го търси с помоща на Моргрет(Главния-който е пърничев,странен и в началото отказваше да помага).

Оказва се, че нищо не е това, което изглежда. Сектата не е секта, Моргрет е маг и отлъчен от „култа” /няма да издавам защо/ и е страшно опасно да спасят братчето.

Има битка между доброто и злото с магия. Описание на различни магии, защита от тях, как се извършват някои ритуали, известна доза мистика.... интересна развръзка накрая.

Като започнах да го чета си помислих, че съм объркала фентъзи с крими,но се оказа любовен роман.

Много благодаря за информацията, дали ще е нахално, ако помоля за някакъв линк от който мога да я дръпна, защото май не от колекцията на форума, поне на мен авторката ми е абсолютно непозната.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля,моля

Ето ликче тук

а тук са всички любовни романи, които са качени.

Много благодаря! Това което разказа ми допадна, напоследък ми харесват книжки с магически сюжети.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че мога да помогна.

Мога ти предложа няколко фентъзи романчета с магии и любов...повече магии,по малко любов :)

Да ти кажа честно, аз не мога да различавам различните клонове на фентъзито, но за да те насочам - страхотен фен съм на книгите на Стефани Майер и Джоан Роулинг, но не харесах "Властелина на пръстените"(по-скоро не го разбрах), та общо взето това май е най-магическото което съм чела, извън границите на любовните романи, и общо взето мисля че съм готова за нещо по-нелюбовно, в последните няколко месеца само романи четох, така че наистина може да ми препоръчаш нещо, но с магии, не нещо от сорта на Междузвездни войни (много объркано се изказах дано ме разбра)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тери Пратчет, която и негова книга да вземеш си заслужава,има и уникално чувство за хумор и до сега не съм прочела лоша негова книга. За човек, които не е чел фентъзи най-често предлагам „Хрониките на Амбър” на Роджър Зелазни. 10 книжки,а всяка е около 100страници +/- 10. Няма много битки /една голяма/, няма описание на любов, но е наситена с много разлини чувства. И „Хрониките на Нарния” на К. С. Луис Има филм по две от книгите. „Лъвът, Вещицата и Дрешникът” и „Принц Каспиян”. На кратко: Втората световна война 4 деца отиват в старо имение извън Лондон, на гости на стар професор. Играейки криеница минават брез странен дрешник и така попадат в приказната страна Нарния и започва приключението. Спомена,че харесваш Хари Потър и си мисля,че Нарния ще ти хареса. „Колелото на времето” на Робърт Джордан,само ако имаш време,нерви и желание да прочетеш 12 книги /последната 12-та трябва да излезне до края на годината/. Има доста герои,любов,секс,магии,дракони...доста дълга поредица е,всяка книга е около 600-700страници. Само ако имаш нерви,защото някои части са върховни,но други са пълна скръб. “Песен за огън и лед” на Джордж Р. Р. Мартин -в момента се чака излизането на последната книга.Книгата е интересна,има любов,секс и цяла палитра от чувства,но няма магия и магически същества. "Сага за война на разлома" на Реймънд Фийст.Много магия. И страшно интересна поредица, на мен ми е една от любимите. П.П "Междузвезни войни" е фантастика и си признавам,че не ги обичам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тери Пратчет, която и негова книга да вземеш си заслужава,има и уникално чувство за хумор и до сега не съм прочела лоша негова книга.

Ммм,Тери Пратчет е велик.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тери Пратчет, която и негова книга да вземеш си заслужава,има и уникално чувство за хумор и до сега не съм прочела лоша негова книга.

За човек, които не е чел фентъзи най-често предлагам „Хрониките на Амбър” на Роджър Зелазни. 10 книжки,а всяка е около 100страници +/- 10. Няма много битки /една голяма/, няма описание на любов, но е наситена с много разлини чувства.

И „Хрониките на Нарния” на К. С. Луис

Има филм по две от книгите. „Лъвът, Вещицата и Дрешникът” и „Принц Каспиян”.

На кратко: Втората световна война 4 деца отиват в старо имение извън Лондон, на гости на стар професор. Играейки криеница минават брез странен дрешник и така попадат в приказната страна Нарния и започва приключението.

Спомена,че харесваш Хари Потър и си мисля,че Нарния ще ти хареса.

„Колелото на времето” на Робърт Джордан,само ако имаш време,нерви и желание да прочетеш 12 книги /последната 12-та трябва да излезне до края на годината/. Има доста герои,любов,секс,магии,дракони...доста дълга поредица е,всяка книга е около 600-700страници. Само ако имаш нерви,защото някои части са върховни,но други са пълна скръб.

”Песен за огън и лед” на Джордж Р. Р. Мартин -в момента се чака излизането на последната книга.Книгата е интересна,има любов,секс и цяла палитра от чувства,но няма магия и магически същества.

"Сага за война на разлома" на Реймънд Фийст.Много магия. И страшно интересна поредица, на мен ми е една от любимите.

П.П "Междузвезни войни" е фантастика и си признавам,че не ги обичам.

Хмм Тери Пратчет, ще го пропусна, не знам но някак си не се виждам да чета неговите неща, Нарниите съм ги чела, и да приятни са, но ги слагам в категорията детски книги, и от другите изброени, уцели в десятката с "Колелото на времето" на Джордан - точно такова нещо търся, благодаря ти!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, и според мен е добра идея особено ако посочим и точно защо, поради какво в нея намираме романа за кофти ;)

Май остана само някой да пусне темата...

Веднага ;)

Да,действието се развива в наши дни, в САЩ.

Братът на Ариел (главната в романа) е журналист и изчезва след като се е заел да пише материал за някаква странна секта.

Ариел започва да го търси с помоща на Моргрет(Главния-който е опърничев,странен и в началото отказваше да помага).

Оказва се, че нищо не е това, което изглежда. Сектата не е секта, Моргрет е маг и отлъчен от „култа” /няма да издавам защо/ и е страшно опасно да спасят братчето.

Има битка между доброто и злото с магия. Описание на различни магии, защита от тях, как се извършват някои ритуали, известна доза мистика.... интересна развръзка накрая.

Като започнах да го чета си помислих, че съм объркала фентъзи с крими,но се оказа любовен роман.

Мммм, заитригува ме, определено. Ако ми остане време това лято, ще хвърля едно око на книгата. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм,Тери Пратчет е велик.

Да и книгите му се четат доста леко.

Хмм Тери Пратчет, ще го пропусна, не знам но някак си не се виждам да чета неговите неща, Нарниите съм ги чела, и да приятни са, но ги слагам в категорията детски книги, и от другите изброени, уцели в десятката с "Колелото на времето" на Джордан - точно такова нещо търся, благодаря ти!

Нарнията сие за деца,но и Хари Потър също и аз за това предлагам.

„Колелото на времето” ми е една от любимите поредици,макар, че ми е писвала,че в някои моменти действието се влачи, но Джордън изгражда прекрасни женски образи и битките не са много и спокойно могат да се пропускат.

В началото просто се загатва за любов, но после нещата се променят и накрая има една наистина красива любов.

Мммм, заитригува ме, определено. Ако ми остане време това лято, ще хвърля едно око на книгата. ;)

:)

Интересна е,поне на мен ми беше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да ти кажа честно, аз не мога да различавам различните клонове на фентъзито, но за да те насочам - страхотен фен съм на книгите на Стефани Майер и Джоан Роулинг, но не харесах "Властелина на пръстените"(по-скоро не го разбрах), та общо взето това май е най-магическото което съм чела, извън границите на любовните романи, и общо взето мисля че съм готова за нещо по-нелюбовно, в последните няколко месеца само романи четох, така че наистина може да ми препоръчаш нещо, но с магии, не нещо от сорта на Междузвездни войни (много объркано се изказах дано ме разбра)

Xesi, дали пък да не пробваме да "зарибим" още някой по нашите любими книжки?

Препоръчвам ти "Сага за войната на разлома" на Р. Фийст. Направиха ми услуга преди няколко години - дадоха ми да прочета трилогията и от тогава всичко което излиза на Р. Фийст се прочита на един дъх.

Даже сега в края на този месец излиза началото на нова трилогия. Издава ги издателство Бард. Мисля, че в читанката ги има качени, но все ми се струва, че като почнеш да четеш ще се възползваш от промоцията на Бард и ще си ги купиш и трите на доста изгодна цена.

Дано съм ти била полезна. А със сигурност има и "Мечът на истината"- серийте на първи сезон свършиха преди 2 месеца и сега всички очасваме с нетърпение продължението във втори сезон, който стартира на 1.декември.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моят 1ви за жалост го нямам изгубих го някъде но беше едно розовко със уникалното заглавие "Много самотна и секси" помня че много се смях Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xesi, дали пък да не пробваме да "зарибим" още някой по нашите любими книжки?

...

"Шалион", "Оковния пръстен", "Мечът на истината", "Белгариада", "Малореон", "Изкуплението на Антал", "Пръстенов свят", "Бараяр", "Споделящият нож", "Дарковър", "Повелителката на Авалон", "Колелото на времето", "Маджипур", "Фрайди", "Хрониките на Амбър", "Патрулите", "Землемория"..

Боже, толкова много и изключителни книги има на тема Магическо фентъзи, че сигурно цял топ хартия няма да ми стигне, за да им напиша само заглавията..

А тези, които изброих са от типа "Черешката на сладоледа" - прекрасни и завладяващи..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

здравейте! беше доста отдавна, но книжката е моя за това я помня "Синъото острие". много ми хареса и след това се запалих по любовните романи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...