Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Може би има някъде и понички, тиквено семе, мъдрости от живота, или цигулки. Щото за други фантазьори има еднорози гласове, умирания и преживявания.. та гледам и вие така доста произволно ...

Други лични изцепки от театъра си и да имате - какво ви дава основание че това е тема за тях? Прилича ви на кабинет по психотерапия, или сценката ви е форма на лични изповеди, пред аудитория на която вие сте в центъра и тя слуша, одобрява, аплодира? И как не - нали вие се привиждате като Сходни - щото имате подобни преживявания.

Или не знаете какво събира точно в такива теми, изцепки като вашите и на няколко други ваши "подобни"? А досещате ли се?   :) Би трябвало - нали сте такъв когнитивист... дето иначе вече спряло да го интересува, щото той вече е над нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

Може би има

Очаквано поведение ... :)

преди 5 часа, _ramus_ написа:

Или не знаете какво събира точно в такива теми, изцепки като вашите и на няколко други ваши "подобни"? А досещате ли се? 

За това, че и вие наглеждате - то е ясно ... ;) 

Успех!

п.п. Приличате ми на Професора от "Степния вълк". ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДиоиД написа:

п.п. Приличате ми на Професора от "Степния вълк".

аха... браво. А на нещо друго - дали не ви приличам? - на облак, на прах, на горчица или точилка... Или на някой герой от комикси, филми, приказки или детски книжки... Тая тема чудесно го предпоставя - свободното оприличаване и "въобразяване".

Между другото - сещате ли се че има и подобни тестове като този на РОРШАХ... ама понеже така и така не сте когнитивист, пък и психолог... тия работи най-малко ви интересуват, щото сте над тях :) .

Вдетиняването си е в реда на нещата - заради възрастовите процеси. Пък и сред себеподобни "деца" сте "като у дома си".

Сега идва ред на очакването на теми като 'преживях просветлението' (щото и такъв има). Или пък - "преживявам че ми говори гласът на моето ДНК" (щото и такава има). Има и такъв, дето си създавал реалности, щото му било омръзнало други да го канят в техните. Пък и той бил чел за "нагуалите" и много му харесал такъв сън. Ма къв сън - глупости.. Или пък "преживях че живея под земята. А може би - преживях че летя, или че се отделям от тялото и пътувам като душа.

В тая връзка - и аз сънувам че летя. Супер яко е - но проблемът е че все идва време да се събудя. А някои толкова много им се иска да са заспали и да сънуват сънищата си - дори и цяла вечност. Голяма е драмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _ramus_ написа:

Тая тема чудесно го предпоставя - свободното оприличаване и "въобразяване".

Кой почна първи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да съм аз - винаги съм искал да съм първи, а все сънувам че съм последен. Кофти работа е тва

Даже и песен има  - на покойния вече певец и поет Георги Минчев - "...Да бъдеш първи в класация - никак не е зле... Е-хе-хеее..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _ramus_ написа:

Дано да съм аз

Ти си. Интересно ми е защо си толкова язвителен, когато видиш собствените си недостатъци у другите.

Прости на себе си и ще видиш, че няма за какво да се ядосваш на другите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Реджеп Иведик написа:

когато видиш собствените си недостатъци у другите.

аха... гледам вече и ти си психолог. Пък и два зачота... пълно отличие. Даже и за прошката - брей.

Да видим сега - за какво се ядосвам на другитееее... Ама аз ядосан ли съм, баси. Кога се ядосах и как така не съм го осъзнал....

На Единия съм приличал на герой от филм. Сега се пробваш и вече да ме консултираш, пък нещо куца терапевта - много фантазира и то произволно. "прости на себе си'' - това в кой роман го прочетохте колега (по форум, и по тема, разбира се. Иначе нямам тия висоти - два зачота и пълно отличие - ехеееее, няма догонване).

Та - какво ще да е това - "себе си". Кой, точно - на кого ще прощава, като също е "себе си"... Я да видим нещо за компетентността ви - при тоя сериозен ценз, заявки, декларации и просветление... Може би ще обясните на аудиторията за този сложен психотерапевтичен казус - "прости на себе си"... Цял съм в тръпнещо очакване, дори с лист и молив - за лични бележки... Ако позволите - ще задавам и уточняващи въпроси - много ме бива в това, преди два дни участвах е един отворен публичен ивент, на лектор, дето толкова се стараеше да внуши разни неща на публиката.

После каза - "дойде време за въпросите..." Всички мълчат, той оглежда и пита отново - има ли въпроси?... И взех че вдихнах ръка... И след третия вече въпрос настана доста неловка ситуация - за лектора... Какво да правя бе - фантазьори... После станах и си излезнах - че ми стана жал за човека - то мънкане, то когнитивни гърчове - не че му оставих много мегдан за лавиране - особено след третия "въпрос"... 

Между другото - още преди години установих че... като се ядосам и ми се приспива. Явно от ядосването е, щото в момента е такова положението. От тренировка се връщам и нещо рязко ми се приспа, докато други всевиждащи специалисти ми посочват че силно се ядосвам и се инатя да се дърпам от прошката.

Отделно че се посмях.,.. докато други ме консултират и раздават доста некачествени благи съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

Отделно че се посмях.,.. докато други ме консултират и раздават доста некачествени благи съвети.

:)

Виж човек на какво се смее, на какво се присмива и разбери що за човек е. ;) 

Да се присмивате на изповедта на друг е най-малкото гнусно. Гностицизъмът Ви граничи с Мандаянизъм.

За разлика от религиозната изповед, която е вид тайнство, то обикновената не стъпва на някакво тайнство, а напротив - на споделяне. Чрез съответната изповед се търси разбиране. тук не говорим за съпричастие, а за разбиране. Споделяне как даден човек е изживял определено събитие в своя живот. Чрез въпросното споделяне човек го преживява, той не търси решение, а само съчувствие, което да му помогне да се отърси от мислите си за даденото събитие. Въпросния който се изповядва не търси някакви материални и/или духовни ценности, а някаква морална подкрепа. Да се съмняваме тези които четем въпросните изповеди в неискреност е нещо нетипично за нас. Всеки спрямо своите вярвания и разбирания дава своята лепта, за да подпомогне на този който се изповядва да "преглътне", да асимилира изживяното и да го преживее и продължи своя си живот. В определени трудни моменти човек не се нуждае от критики, а от разбиране.

Духовния живот не може да се разбере от един привърженик на гностицизма.

Напълно разбирам детското Ви поведение, т.е. след като някой се заиграва с моята тема, аз ще направя същото с неговата. :) Той троли моята, а аз ще троля неговата. :) 

Ех драги ми присмехулко ... :) какво ли не правите само и само да си покажете своето незнание обвито в някакво познание ... :) 

По-важното е, че започнахте да се усмихвате и не само това, но и да показвате някаква емоция... ;) това Ви прави повече човек ... ;) 

Добре хомо-гностико ... ;) първите Ви крачки са вече направени ... Браво! Радвам се за Вас. Може да е малко, но има движение ... От Вас зависи следващата крачка ... съберете кураж и я направете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДиоиД написа:

Чрез съответната изповед се търси разбиране. тук не говорим за съпричастие, а за разбиране.

Мазалото пак е пълно. Едно изречение след горната 'блага заявка", е написано това:

преди 3 часа, ДиоиД написа:

той не търси решение, а само съчувствие,

очевидно е невежи хора като вас как намират утеха сред народните форуми - намират си начин за маскировка и имитират интелигентност. Няма значение че пишат пълни глупости - то сред битово-народния сговор такива неща и без това нямат нужда от познавателна стойност, а само утешителна, емоционална, митологична и да спомага изживявания. Чудесен подходящ таргет сте подбрал. Сред друг няма как да ви минат номерата, пък и сред подбрания, вие се имате за "водещ", значим... само с няколко елементарни трика.

А това как имитирате интелигентност... си го пишете всеки коментар. Подредбата на словореда, типичните повторителни емотикони, отделянето в абзаци, лего от заучени натруфени думички и готови схеми за тяхното съчетание...

Реторичните трикове се свеждат до няколко, като примерно "разбирам добре", "напълно ви разбирам", обръщения, меки форми на ироничност, опити за представяне на загриженост, в добавка с непрекъснати заявки за оценки спрямо 'другия', спрямо контекста... шаблонното ползване на множественото число, със скрити обръщения към виртуалния таргет, налучкване на неговите форми на резонанси и подбора на точния стил на послание и обръщение.

В когнитивен смисъл - реч, изпълнена с утвърждения и насочена единствено към личният театър в който някой е пред огледалото си и говори на някакви изображения в него, които се менят. Ту са публика, ту е някой си... важното е да се намира стимул, който да се ползва в монолога и да подаде нужното изживяване. няма никакво значение дали е нелепица - целта е просто да служи за личният театър и за тази цел се редуват повторения и утвърждения.

И глупостите се множат... Не че за вас има значение.

А глупостите относно изповедта и откровението... са чудесна рисунка на аматьорщината и невежеството. А вие сте направо майстор в тия... Горкия Алеко - щеше да си намери много по-добър еталон за героя си... Но то това е повторяем фактор сред народните хитреци - имало го е, винаги ще го има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

очевидно е невежи хора като вас

На база на какво съдиш кой е веж и кой е невеж ?

От коментарите ти личи пълна липса на познания по психология и когнитивна наука. Следователно невежия си ти.

Или както писах вече по горе, ставаш язвителен, когато заподозреш своите собствени недостатъци у другите. 

Нещо явно те гризе отвътре. Прости на себе си и ще спреш да проектираш собствените си недостатъци върху другите. Това е начина да се приемеш такъв, какъвто си.

Мога да те успокоя. Ние я разбираме психологията. Просто нямаш необходимите познания, за да съдиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

Ние я разбираме психологията.

куку ру ку кууууууу Палоооомааааааа  - рефрен от припев на фолклорна песен от Латинска Америка. Но е друго, когато човек се посмее. :)

Реджи ли си или радиоЕреван. Явно радиото е намерило стар запис и плочата е закъсала някъде сред фразите... Бутнете го малко тоя грамофон бе... или намерете нов папагал.

Между другото листа и химикалката са още пред мен, в очакване на записки от лекцията как маестрото-психолог и когнитивист от Морска академия - да обясни какво означава 'да простиш на себе си" - кой прощава... на кого прощава... Шизофреничния момент при вътрешното раздвоение на "прощаващ" и на "простен"... е доста интригуващ.

но поне съм спокоен - ВИЕ... я разбирате психологията. При непрекъснатото ползване на местоимения за множествено число в изказа, започвам да подозирам че вътрешното раздвоение е доста свойствено и разпространено явление.

В тази връзка - мога ли да запитам маестрото - ВИЕ колко сте точно... само двама ли, или повече... :) Възникват и други въпроси в този контекст - карате ли се или сте първи приятели? А стига ли се до бой - те тва ще е пик в световната специализирана литература. 

преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

Просто нямаш необходимите познания, за да съдиш.

ти си последния човек, който има адекватна преценка кой какви познания има в психологията - просто ти нямаш такива.

Лъжите и игрите не ти вървят, Реджи. Твърде си неумел да лъжеш - личи ти, сякаш си прозрачен. Ти дори и не си даваш зор да се маскираш по-добре. По-горе старият герой от огледалото е далеч по-обигран в лъжите и съчиненията. Реториката му е спряла някъде преди няколко десетилетия, но той си намира таргет да му минава.

Веселата част е как си намирате кауза на спасители и защитници - за да покачите значимостта си. Никъде не се вижда петиция с която да са ви възложили дадена задача, но пък изживители за рицари - колкото щеш. няма нищо че вятърни мелници имат насреща, все ще изиграе някой ролята на Дулсинея и Санчо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, _ramus_ написа:

куку ру ку кууууууу Палоооомааааааа 

Пей музикантино, там ти е силата !

Поне ни разсмиваш качествено.

В музикалното как я изучавахте когнитивната наука. Да не би да си мислиш, че е на тоналности ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

Поне НИ

кажи колко сте отвътре де - да съм наясно с хумора и бройката на публиката. Или пък това е поредната форма на 'гласът на народа'...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

кажи колко сте отвътре де - да съм наясно с хумора и бройката на публиката.

Ми преброй с колко човека си се изгаврил от началото на темата до сега и си направи сметката. 

Ако и математиката обаче ти е като психологията имаме проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Пей музикантино

не аз - други пеят.

https://www.vbox7.com/play:76b3ea7f

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

имаме проблем

пак ли "ВИЕ" - ама и проблеми ли имаТЕ?

И - ти ги решаваш ли? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

не аз - други пеят.

Че ти за какво учи в музикалното. Да свириш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Реджеп Иведик написа:

с колко човека си се изгаврил

точно с двама гавроши, играещи се на спасители и защитници тема, след тема - на болните, на невръстните, на плачещите и нещастните. Които само те виждат... но пък е нужно - за да си играят ролите. И не е като същите да не се заиграват и с рамус и да леят от същото, с което той как ги засипвал... Въобще драмата е по-голяма от вселената и филмът е в разгара си... Обаче.. то тва духовния живот, пълен с мистици, мистерии, мистицизъм, мистериозност - ехеееее...

Да ти кажа - провокациите ти не струват. Не стават за нищо, пробваш шаблонно, слаб си в импровизацията... не си внимателен, нямаш опит - на какво точно разчиташ, след като не става работата? Има неща, в които те бива - защо не се спреш на тях, а опитваш тия нескопосаници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, _ramus_ написа:

... гавроши ...

Чудно ми е защо при положение, че Вие не сте такъв се отнасяте грубо към хора които са решили да споделят някаква болка, тежест и т.н. и от което изпитват някакъв срам?! Примерно, че са гавроши. За какво изобщо им обръщате внимание, а?! Обърнете внимание на другите. На просветените, на културните и т.н.

Вие не можете да им помогнете, а те съществуват в обективната реалност.

Един пример: Разходете се по бул. "Витоша" на сред столицата София. Ще видите обективната реалност. ;) 

Досадници винаги ще има. :) Вместо да се занимавате със скучни неща, то намерете нещо което ще Ви е приятно да правите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ДиоиД написа:

Чудно ми е

мдаа - те чудесата край нямат.

Мен пък не ми е чудно, но не го правя на въпрос. Освен това - не ми е чудно че някои не могат да спрат да се изживяват на спасители, защитници и помагачи (каръщисани порядъчно в общо тесто). В темата никой досега не е представил личния си проблем, нито вопъл за помощ - по-скоро точно обратното - демонстрация кой, колко  спасения вече си е намерил.

Хора за помагане няма, а за ролята на помагачите стана опашка от желаещи и валят заявки и цели представления. Още съм в очакване да се появи Малвина, Буратино... или пък Дулсинея или Санчо. Макар че ДедоИд се справя чудесно с няколко от тях, като ги реди в моноспектакъл. А най-веселият момент е че същия пусна клипчето от песента на Васко - за клоунът. :) Те така - "чудесата"  ( и излагациите ) край нямат, пък мен не са ми никак чудни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пореден разказ ,на човек който е преживял смъртта :  https://nova.bg/news/view/2019/08/02/258728/мъж-преживял-клинична-смърт-разказа-за-отвъдното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказателства има много, стига да искат слепите да ги видят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...