Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2020 г. в 18:44, Мойра написа:

Това не е честно. Истински истории, които не са възкръснали няма как да има. jesus deal with it GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, haidukpikaso написа:

megavselena.bg ги пише такива парцали по пет за закуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното в случая когато се сблъскаш със смъртта било то собствената и/или чужда е самото ти отношение към живота.

Някои пряко свързват живота си само и единствено със смъртта. Това според мен е грешка.

Въпреки, че си преживял/изживял смъртта, то ти де факто продължаваш живота си. В основата на някаква смърт е дали физически си тук, в живота или вече водиш живот в някаква сянка, условно възприемана от теб като движещ се мъртвец, този който се движи по инерция към физиологическия си край.

Болшинството хора преживели смъртта започват да мислят единствено за задгробния живот. Те де факто вече не ги интересува вече сегашния живот около тях. Те, де факто се себе затварят в някакъв отшелнически живот и за тях съществува само и единствено света около тях.

Малцина от хората преживели смъртта могат да признаят това било то пред себе си или пред когото и било друг.

В повечето случаи, тези които дръзнат да споделят това свое откровение биват охулвани и принизени към нещо което не е полезно за живите.

Оставам с впечатление колко невежи са живите, т.е. които изобщо не разбират тези които са преживели смъртта.

Дано не им се случва това, т.е. пряко да преживеят/изживеят смъртта. Амин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДИоNД написа:

В повечето случаи, тези които дръзнат да споделят това свое откровение биват охулвани и принизени към нещо което не е полезно за живите.

Оставам с впечатление колко невежи са живите, т.е. които изобщо не разбират тези които са преживели смъртта.

Дано не им се случва това, т.е. пряко да преживеят/изживеят смъртта. Амин

Всичко зависи от това как представяш случката.За едни се оказва полезно ,за други се оказва неполезно.Биваме охулвани и принизени като започнем да се правим на голямата работа(ето разбираш ли ние сме срещнали Създателя ,а ти неси,значи съм велик,а ти не си),но когато просто констатираш че има вечност и Господ(примерно ,,убедих се на 100 % ,че живота не свършва в гроба и ,че има един висш разум ,Който управлява всичко),то работата е друга-всичко протича със взаимно уважение,и изслушване.Говорил съм на стотици невярващи ,или колебаещи се,и повечето са се обръщали към вяра(но когато не се правя на голямата работа,и подхождам със старание и търпение),а ,когато подхождах с високомерие нищо не се получаваше,даже проблема се задълбочаваше .

Не,че са невежи а слабо информирани(работа ,грижи ,проблеми с децата и всякакви битовизми),и как да се остане време за духовно развитие.Повечето хора в България(говоря за болшинството) изнемогват,останалите гонят кариера и борба за финикийски знаци,а когато имаш финикийски знаци ти се предлагат всякакви работи откъм благинки ,и се получава така ,че не се остава време за разнищване на религии,мистика ,езотерика.То повечето си вярват,но с тея секти и лъжи дето им се предлагат, повечето не им се говори на тема Господ и духовен живот.То и няма какво толкова да се говори ,всички знаят ,че всичко се връща,такаче следва ,че трябва да се прави добро и да сме добри хора(живееш като добърчовек = получаваш рай след смъртта а и тук може да ти е рай де,правиш лошотии= получаваш ад= вечни мъки),а това е философията към ,която се стремят болшинството даже я изпълняват до колкото могат.

Дано ,амин.Но и дано не се фанатизират,да разберат истината леко и чрез четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Anjel Dimitrov написа:

Всичко зависи от това как представяш случката.

Няма случка, а случилото се. То ти се е случило на теб. То не е в следствие на някаква случайност, а на стечения на събития, които де факто не можеш "декодира", ако де факто не си го изживял, а си го само преживял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.02.2020 г. в 21:10, iИ.дИоNд.Ni написа:

Няма случка, а случилото се. То ти се е случило на теб. То не е в следствие на някаква случайност, а на стечения на събития, които де факто не можеш "декодира", ако де факто не си го изживял, а си го само преживял.

Ти бил ли си до Там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, haidukpikaso написа:

Ти бил ли си до Там ?

При мен бе по-различно. Не съм губил съзнание. Усещането бе вид "тангента" до въпросното. В тоя момент мислите бяха да не натоварвам близките си хора, но уви ... наложи се ... Що се касае за от другата страна, то в последствие "получих" откровението ... Уви, въпросното някак си не подлежи на превод или описание ... Просто разбираш до колко е тленно твоето тяло. Осъзнаваш възкръсването, втория шанс и ред други неща ... Разбираш какво е вечен живот. Все едни неща които не са свързани с този свят. За другите, които са прекрачвали прага на там, то те имат ярки спомени, а при мен са бледи сенки в бъдеще. Мирогледа ми не се пречупи, а просто започваш да усещаш и друг вид неща извън сетивата си. Разбираш, че няма смисъл от тълкование на миналото ти, а има прогнозирани неща в бъдеще.

Както казах за мен това бе "телеграма" от бъдещето. Осъзнаваш, че твоето тяло е тленно и докато си в него, докато може да ко контролираш, то по от време да се изнесеш по-далеч от младите. Да ги оставиш да се занимават с тяхното си бъдеще, а не тялото ти в бъдещ момент да е котва за тях.

В действителност виртуално собствената си смърт я изживях докато бях дете. Не знам, може би бе породена въпросната от един сън за баба ми.

В по късен етап, доста изповеди съм изслушвал, макар, че съм ги разтълкувал като такива чак след физическата кончина на човека. Разбирал съм, че си е взимал сам последното причастие. Не, те не бяха вярващи хора, а атеисти.

Та, доста мъртви хора помня. Къде нелепа смърт, къде закономерна. Докато физически съществувам, то и те ще живеят. После, ще се присъединя към тях във вечния живот. От време на време измолвам вечен живот за тях. Всеки спомен за тях е свързан с вид аргумент, че го заслужават.

Има и друго .... как ще бъда запомнен мен лично не ме касае. Твърде обикновен, земен човек съм. Не съм направил нещо значимо, нещо полезно за бъдещето. Просто отстоявах родовата памет, а тя вече е в ръцете на моите млади. Там, в бъдеще от тях ще зависи кое ще разрушат от въпросната и кое ще запазят. Моя дълг към моите родители съм го изпълнил. Изпълнил съм им последната воля - къде да бъдат положени тленните им останки.

Единствено което мога да кажа е: Да, след смъртта има живот!!!  Който започне да го описва обаче прави илюзия. Въпросната е или неволна или умишлена. Ако е неволна, то това е допустим грях, т.е. грешка, но ако е умишлена е вид непростим грях, т.е. грешка. Човек е несъвършен и затова допуска грешки. Чак когато се покае и разбере своята тленност има шанс да води праведен живот. Въпросния няма нищо общо с материята, с "калта" и т.н. ... Всичко се свежда да усетиш светия дух в себе си, т.е. третия компонент, който те прави бого-равен на този свят. Да не мислиш за друг свят, а да господстваш над него по божите закони, а не измислени от някакви себе избрали се хора. Бъди богоугоден, а не богопомазан. Божията промисъл е за всички! Амин  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...