Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

трагедия като тази, просто ме разсмива. С цинизма, с невежеството, с елементарността и бай-ганьовщината си. Особено последното - микса между нахалство, дързост и елементарна мярка, само и само да се привлича внимание, показват доста неща. На тях само може да се смея - все пак сред форума не се срещат често.

Затова Алеко е и написал за ганя - въплътил в един обобщен образ някои толкова характерни черти... които за някои народни маси са си направо "идеал" и пример за постигане на нужното, в животеца им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _ramus_ написа:

трагедия като тази, просто ме разсмива. С цинизма, с невежеството, с елементарността и бай-ганьовщината си. Особено последното - микса между нахалство, дързост и елементарна мярка, само и само да се привлича внимание, показват доста неща. На тях само може да се смея - все пак сред форума не се срещат често.

Затова Алеко е и написал за ганя - въплътил в един обобщен образ някои толкова характерни черти... които за някои народни маси са си направо "идеал" и пример за постигане на нужното, в животеца им.

Е ,и аз съм чел Алеко ,и книгта ми затова я кръстих ,,До отвъдното и обратно". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anjel Dimitrov написа:

Е ,и аз съм чел Алеко ,и книгта ми затова я кръстих ,,До отвъдното и обратно".

точно си е - съвсем точно като за ролята която играеш. И правописът, и изказът, и написаното.

Не ме занимавай повече, освен да се посмея на нескопосаните клоунади, нямаме нищо за общуване. А и дупнишките някакви "господ-и" или ангелизми, не ме занимават с нищо. Други са ти интереса, така, че... акцентирай се над тях. Може някой да ти върже - всъщност винаги има кой. той живота си знае работтата, но после същите реват и правят драми. Те и с драми преживяват че са живи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _ramus_ написа:

точно си е - съвсем точно като за ролята която играеш. И правописът, и изказът, и написаното.

Не ме занимавай повече, освен да се посмея на нескопосаните клоунади, нямаме нищо за общуване. А и дупнишките някакви "господ-и" или ангелизми, не ме занимават с нищо. Други са ти интереса, така, че... акцентирай се над тях. Може някой да ти върже - всъщност винаги има кой. той живота си знае работтата, но после същите реват и правят драми. Те и с драми преживяват че са живи.

Не ангелизми ,а анжелизми, .Ти първо започни да асимилираш визуална информация ,после се опитвай да  иронизираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.09.2019 г. в 10:49, _ramus_ написа:

...А в общ смисъл - дали ще се идентифицираш с незнанието или знанието(без значение дали е "собствено" ) - няма същностна разлика....

Как да няма същностна разлика , бе ? :angry:

На едното същността е Нещо-то , а на другото е Нищо-то ! В гранични стойности има качествено превръщане - незнанието се превръща в знание:nono:

Ха сега направи разликата кое , кое е ! Дали ще се справиш сам или да помагам ? :)

......................

Или

Дупка . Гледам , гледам - няма нищо . Пак гледам - пак нищо . И си казвам : " Ааааа ! Тук има нещо ! "....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, by_chechi написа:

Как да няма същностна разлика , бе ? 

Дядо Стефчо, сложи очилата бре.

Първо ги сложи, после може и да забележиш че "идентифицирането с Х" винаги е идентифициране, без оглед на това, с което се идентифицираш. Няма разлика между черно и бяло, имане и нямане, нищо или нещо - при всички положения, тия са отраженията в самия теб и чак тогава ти се идентифицираш с тия образи, фикции, схеми...

Напомням пак - не в схемите, образите концепциите - можеш да се идентифицираш само с отраженията на тия, в вътре в психичния личен свят.

Вярването в Х - винаги е вярване, без оглед на обектите, схемите или концепциите в които се вярва. Вярването е много тясно преплетено именно с идентификациите. Защото ако няма идентификация с повярваното, то няма да е повярвано и твърде лесно ще се изменя, променя, развива. В някакъв смисъл - точно това е и целта, това е и начимът за откопчване от вярване - чрез изменение в идентифицирането. След това вярването В обект Х - си самоотпада. Въпроса е - ако само си заменил обекта, в нова идентификация - тогава има само промяна. Ако обаче е налице опознаване на процеса на идентификация - тогава се получава възможност за път на динамично управление на идентичността... Това вече е за адвансид... и не го пише никъде сред ДиаМат-а

Ти се фиксира сред обектите за вживяване, вярване или идентификация... но сред тия формули се гледа кое е общото кратно и така се забелязва механизма.

Само да питам, така, от коректност - какво от тия неща стигна до теб... щото може вече да си подкарал кайсиевата и се почват дежурните рецитации...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, _ramus_ написа:

......"идентифицирането с Х" винаги е идентифициране, без оглед на това, с което се идентифицираш. Няма разлика между черно и бяло, имане и нямане, нищо или нещо - при всички положения, тия са отраженията в самия теб и чак тогава ти се идентифицираш с тия образи, фикции, схеми...

Напомням пак - не в схемите, образите концепциите - можеш да се идентифицираш само с отраженията на тия, в вътре в психичния личен свят.Вярването в Х - винаги е вярване, без оглед на обектите, схемите или концепциите в които се вярва.

Значи ! Пак има разлика ! :nono:

Най-напред следва да отбележиш дали става дума за отражение същността на обект или на субект . Т.е. нещо друго или Съзнание .

Примерно мога да се идентифицирам с египетските пирамиди (съществуващи обективно) , с писаното за Буда (съществуващо виртуално) или с акъла на Мунчо (съществуващ субективно).... :)

Второ ! Субектът също може да се отразява като обект ! Т.е. дали отразяваш себе си или другите .

Трето  - да отбележиш дали говориш за отражение същността на процес или за същността на съставляващите го .

Зависи от същностите ! :nono:

Зависи и от начините на идентификацияПроцесът на идентификация при всеки случай е различен .....! Т.е. за всеки случай е специфичен !  :nono:

Специфичен поне "на трета степен" ! :)

Единственото общо е , че е следствие на Съзнание ! Но това в подробности още нищо не значи !

Да се говори за същностна идентификация изобщо  ...........е повърхностно , да кажем !

При всичкото това идентификацията е процес , отразяващ посока на развитие . Вярата (и Знанието !) е отправна точка на мислене , съдържаща в себе си различни начини на идентификация - според Вярата (и Знанието !).......

...........................................................

Всичкото това за какво ли го пиша ? Ама :

Най-просто е да се каже : " Идентификация ЧРЕЗ различни начини и средства за отражение " . Самата идентификация ,това я прави различна !......

А дали е просто - това е друга тема....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, _ramus_ написа:

Вярването в Х - винаги е вярване, без оглед на обектите, схемите или концепциите в които се вярва. Вярването е много тясно преплетено именно с идентификациите. Защото ако няма идентификация с повярваното, то няма да е повярвано и твърде лесно ще се изменя, променя, развива. В някакъв смисъл - точно това е и целта, това е и начимът за откопчване от вярване - чрез изменение в идентифицирането. След това вярването В обект Х - си самоотпада. Въпроса е - ако само си заменил обекта, в нова идентификация - тогава има само промяна. Ако обаче е налице опознаване на процеса на идентификация - тогава се получава възможност за път на динамично управление на идентичността... Това вече е за адвансид... и не го пише никъде сред ДиаМат-а

Това е така, но съм сигурен, че си го прочел от някъде. Едва ли сам си се сетил. Не си толкова напреднал в мистиката. Всъщност не си започнал и си личи. 

Динамичното управление на личността не е целта в мистиката, че да е чак за напреднали. То е средство. Целта е да получиш просветление. 

Просветлението е да разбереш кой се идентифицира. Че светът е илюзия. Иначе нямаше да се присмиваш на хората преживяли ПБС, щото нямаше да знаеш, кое е по близо до Обективния Реал, да се свети името му.

Идеята да се идентифицираш с незнанието, е като идеята за непривързване, която дъвчем в будизма, но ти не си способен да направиш връзка, то е ясно. Защото идентификацията с познатото е вяра. Идентификацията с непознатото е будност. Буда ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Реджеп Иведик написа:

Идеята да се идентифицираш с незнанието, е като идеята за непривързване,

а идеите за непривъзрване - са пак идеи. И настояването им и ползването им - е отново идентификация. Ти въобще нямаш дори основни положени

Не си толкова напреднал в мистиката. Всъщност не си започнал и си личи. 

Да, много личи. За относителността и динамичното управление на идента - си нямаш дори понятие. Защото идентичността не е философски казус, нито е мистичен или будистки. Той е над тях а всяко едно от тия го разглежда в свой собствен контекст и така му придава едно или друго значение. А от гледна точка на практическата реализация... понеже ти нямаш нищичко в нея, ти остава само настояванията за идеите ти за това или онова.

Иначе - ти си просветлен, но всъщност повтаряш няколко еднакви мантри по този раздел (защото в други раздели имаш други мантри) с идеята че... ти въобще не си идентифициран в тях. :) Но пък имало обяснение защо някои идентификации били "добри", а други - "лоши". Но в това си обикновен фантазьор, защото си просто лаладжия. Дори аматьор не си, защото от практика не разбираш абсолютно нищо - нито в будизма, нито в мистиката, нито езотериката, религиите - нищичко. Но пък се фукаш с МА и зачотите като отличник. 

Голи приказки не заместват познанието от практиката. .. И ужасно ти личи... И докато учи за капитан - не беше капитан. Капитан звание и диплома - е едно. като си капитан 30 години - тогава вече си капитан, а не докато лаладжийстваш и фантазираш по МА, заедно с преподаватели. И сега като ти излезе някой нафукан младок, тепърва завършил с отличие и дипломи и се надува какъв капитан е - ти от гледна точка на кой само ще му се усмихнеш :) Щото ти за разлика от него, вече си разбрал разликата между капитанските фантазии и си натрупал нещица с опита, за които младокът си няма въображение да си ги представи. И ако го бива - просто му предстои път - за да разбере и той самия как са нещата от фантазиите, през практиката, до познанието и професионализма... Та чак до експертността.

А какво остава да ги плямпа някой фантазьор, дето се изживявва на капитан само по форуми, щото е чел капитански книжки, гледал капитански филми и се изживява с капитански комикси. И много напира че е капитански пич... и лаладжийства с тая си фантазия по форуми. Не е и стъпввал в океана... но за лаладжийството и фантазията - що му е. Той си има фантазен океан, има си фантазен кораб и на него той си е "гоуемия и великия''.

Та... така - просто е. Когато нямаш практическо познание - остават голи и празни приказки. И фантазиите - щото някой си имал изживяния.

И затова ще пишеш нелепици като тая:

Защото идентификацията със знанието е вяра. Идентификацията с незнанието е будност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _ramus_ написа:

За относителността и динамичното управление на идента - си нямаш дори понятие

За да съдиш за това дали си имам понятие, ти трябва да си наясно, а ти не си. 

Аз ли се подигравам, аз ли твърдя, че ПБС е непременно несъответстващо на Обективния Реал, да се свети името му ? Не, ти твърдиш това. Откъде знаеш ? Бог ли ти каза, или пророците му.

Личи си, че не си запознат с нещата. Идентифицираш се с тялото и интелекта си, знанията си, психиката си. Гордееш се с тях. Иначе нямаше да се присмиваш на потребителите в темата.

За какво динамично управление можеш да говориш. Да празни думи да въртиш като локуми, целия форум разбра, че можеш. Но да кажеш нещо съществено, не ти се удава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Реджеп Иведик написа:

Аз ли се подигравам, аз ли твърдя,

да - вече за кой път "ТВЪРДиш" за рамус неща, в повторителен план. Точно това, което си с иидеята че прави рамус. Само това можеш и това ползваш - огледален похват, при това толкова елементарен, че направо къса тъпоъгълния многоъгълник.

нямаш дори основни понятия за човешкия идент и динамиката, значението, механизмите, механиката... няма и как да ги имаш. Защото това дори не си го чувал в МА, нито по "двата зачота". Нито и после, нито е до "междуличностните отношения".

Но в случая - работата е в пристрастието ти - защото ако едно изживяване има проблем със "съотвветствията на обективния реал", то всяко изживяване е нужно  да се подложи на критично осмисляне и съмнение. И попада в това и "просветлението" като изживяване на някой си, дето с него се разхожда по един раздел по форумите, докато в други раздели просветлено си играе на антипутлерист. Съвсем просветлено, и изглежда с динамично изменяне на идента си - от една тема, в друга... :)

Иначе просветленият е рицар по душа и сърце, защото защитава слабите и беззащитните форумнички, щото плакали горките, наранени жестоко от една форумна гад... И същия рицар има личните си толкова видими пристрастия, докато сред някъде си пледирал че е "над тия неща". Където му изнася, пледира нужното му, или е един или друг. Между другото това правят и доста други потребители, може би защото те са майстори на "измененията на идента". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

Защото това дори не си го чувал в МА

Ако имаше познания по темата и беше уверен в тях, нямаше да си изсмукваш от пръстите аргументи срещу личността ми, а щеше да си кажеш каквото имаш.

Проблема при теб е, че ти няма какво да кажеш в областта на мистицизма, но пусто те напира отвътре.

Ми идентифицирай се с някой на който не му напира отвътре. Докажи, че го владееш динамичното управление на личността.

То не е само да постваш километрични чаршафи, пълни с личностни обиди, а да кажеш нещо съществено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повторение - отново.

Изглежда че ако глупостта се повтори няколко пъти, има възможност някой да я преживее като мъдрост.

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

нямаше да си изсмукваш от пръстите аргументи срещу личността ми

за какво въобще пледираш, след като ти дори не знаеш каквво точно означава ЛИЧНОСТ? и как, и възоснова на какво, някой ще има аргументи "срещу личността". :) Ти на пазара ли си, в махалата ли, на пиян банкет ли или в кръчма на разпивка с авери?

Чудя се още колко имаш от повторенията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

Изглежда че ако глупостта се повтори няколко пъти

Ами не виждам тук някой друг освен теб да се повтаря до втръсване...

Това, че не можеш да се видиш отстрани, чий проблем е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.09.2019 г. в 15:13, _ramus_ написа:

Представяш ли си - още се надявам на чудеса!

Събори си Егото и ще започнеш да Виждаш Чудесата ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎15‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 20:17, Anjel Dimitrov написа:

Анжелизма не е замръзен напълно ,защото скоро и ще представя лого (чакай ,че нещо ме напира голям смях),защото ще има нива на Анжелистите и тези дето пият бира и обичат бира ще са с предимство пред другите(това за мъжете)при жените още съм в размисъл ,но май пак ще е бира можеби.

:offtopic_s:

Ми ... това си е чист Бирализъм ... :) 

И как бе .... хм ... и превърна виното в бира ... ;) Православните пият вино, а католиците бира ... ;) 

До колкото разбирам (Без да съм се запознал с учението ти) ти наблягаш на вярата в ангелите ... т.е. на помощниците на Бог.

Не ти ли е хрумвало, че ангелите са модератори, а архангелите са глобални модератори, а?!

Изключваш, че някои от "плоската земя" не може да комуникира директно с Бог.  За тях не им е необходим посредник и определено си понасят отговорността, ако спекулират с дадените им способности от Бог. В някои случаи Бог им праща телеграма даже ... ;) ако си помогнал неправилно, т.е. не си се сдържал и си се намесил в негови дела.

Себе си считам за Демон, т.е. нещо повече от маймуна ... ;) Някои се считат за Ремон, а други за Амон и т.н. и прочие ...

п.п. Замисли се от къде идва Амон Ра ... ;) 

Ето и още за размисъл: Чо век ... Ло мен и т.н .... Добре си запознат предполагам когато говориш как вътрешно звучиш, но когато те пуснат на запис се удивяваш, че има разлика ... ;) Всеки "чува" Бог, но си го интерпретира по различен начин, а редки са случаите когато някой може не да имитира Божията реч, а да звучи като него ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.09.2019 г. в 11:14, Реджеп Иведик написа:

чий проблем е ?

не е на рамус. За другите - да си решават проблемите. И да - за рамус твоят "мистицизъм" е подигравката на невежия - за това явление. Понеже всеки с налудности, делюзии и халюцинации - намира подслон да се оприличи на "мистик". Но ти и самозаблудените и психодевиантните сред няколко теми имате толкова общо с мистицизма, колкото е мухата с космическия кораб.

на 20.09.2019 г. в 15:18, _sirena_ написа:

Събори си Егото и ще започнеш да Виждаш Чудесата

събори си бабините диветини и ще спреш да ги виждаш като "чудеса". И - може би, ама надали.

Странно е че сред самозабдлудността си, сънуващият я настоява спасително че е 'мистик". Поне някои са смешни в настояването си... Други са просто трагични - дори и сред филма си. Но при всички положения самозаблудния напира - и лично и колективно сговорно.

Дори и в алегоричните и символични описания на "вътрешни пътувания" като примерно на героинята АЛИСА - в разказите се започва с описание на навлизане... и завършват с "излизане" от "пътуването". На самозаблудните объркани хора, навлизането е съвсем невидимо и отдавна не е съпроводено с "излизане". Просто са замръзнали насред сънищата си - от удобство, полза, спасение от лошия и гаден свят, дето ги дебне "отвън". Заради това и мечтаят за "вечност" - ако може дори умирането да не попречи на утробичката им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎24‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 17:56, _ramus_ написа:

Просто са замръзнали насред сънищата си - от удобство, полза, спасение от лошия и гаден свят, дето ги дебне "отвън". Заради това и мечтаят за "вечност" - ако може дори умирането да не попречи на утробичката им.

И това го пише един човек, който е анонимен!? Ако живеете не сред заблуждение, не в страх, то нямаше да сте с ник, а с Вашите имена и снимка. Присмял се един само заблуден на самзаблудните хора, :)  Просто завиждате, че на някои мечтите им са във вечността. :) 

Прощавайте, не знаех, че сте беден. Къде да Ви пратя малко пари, за да ги ползвате за лечението си.

Я каква нова форма на измамници имало ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

безсилието само по себе си е заявка, вместо аргументите. :) 

Да ви обърна внимание - три абзаца - трите без всякаква когнитивна и смислова взаимовръзка - фантазирания на едно, довежда до фантазия на друго... това е то - отчаяният фантазьор, наричащ себе си "мечтател", пък било то и за "вечността".

Извинете ме - наистина ли сте толкова отчаяно заслепен, че да мечтаете това ниво на некомпетентност и елементарност да си го "пренесете и сред вечността"... ?  Някои по-умни от вас хора поне се досещат че им е възможно да помечтаят и за развитие, за задълбочаване, за израстване... Явно дори това не го можете.

Сигурен бях че сте изключителен благодетел, радетел на вечностите фантазиите и мечтите... поне във вашите си очи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, _ramus_ написа:

безсилието само по себе си е заявка, вместо аргументите. :) 

Все пак успях да Ви усмихна ... :) Благодаря Ви! ;) 

преди 58 минути, _ramus_ написа:

Някои по-умни от вас хора поне се досещат че им е възможно да помечтаят и за развитие, за задълбочаване, за израстване... Явно дори това не го можете.

Да, толкова си мога и ми е доволно. И сте прав, но не мога .... след въпросната "измислена смърт" ... съм инвалид ... и то в буквалния смисъл в мозъка, а и не само там ... На един инвалид това му остава: Да се радва на другите ... ;), че са го надминали и правят по-добро бъдеще ...

Ако Вие лично се страхувате от смъртта и гледате преди нея да се себе-въздигнете като паметник на знанието, то уви ... нямам Вашия страх и не бързам за никаде вече. Радвам се на малките неща, на малките чудеса и т.н., но какво да Ви говоря .... Вие не вярвате в чудеса, а само и единствено в заблудата във вашия мозък.... И Вие явно толкова си можете ... жалко ... нямате вяра, но какво пък .... мечтайте за каквото си искате ... 

Зарадвахте ме, когато се усмихнахте ... това ми стига ... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДиоиД написа:

Все пак успях да Ви усмихна ...

С риск да ви разочаровам - усмихвам се по принцип. вие нямате за това никаква заслуга... Така, че - можеше и без благодарности. Вие в този моноспектакъл си разигравате ваши си нещица...

нямам Вашия страх

така, така - фантазирайте свободно...

Само в едно нещо уцелихте - нямам вяра. Да - нямам вяра... в каквото и да е. Не че  имахте предвид онова, което аз влагам в него - но може да се каже със същите думи - НЯМАМ ВЯРА - в нищичко. И пет пари не давам за вярата или вярването... А фантазии си имам - просто не са ми патерички, защото имам крака. За сакатите - нещата са малко по по-друг начин, но това си е техния начин, тяхната отговорност и са израз на онова, което са.

А напрягането на два пъти да си сложите лична значимост за нещо, което касае някой друг - сори, но в опита си да се цаните на "гласът на народа" не ви се получава по някои съвсем възрастови причини. Съвсем не ви се получава, но пред огледалото си сте толкова настоятелен да изглеждате благ, отворен, прям и житейски опитен... От друга страна - лекичко се заблуджавате "кой точно е в това огледало - срещу вас"... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _ramus_ написа:

С риск

... ще се повторя:

;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, _ramus_ написа:

така, така - фантазирайте свободно...

И така ... дойде времето да Ви обърна внимание ...

Нека започнем с това: Не си фантазирам, а си въобразявам. Нормално е да има човек въображение, то му помага да анализира нещата. Да, има хора които са в някаква фантазия, т.е. взимат на готово някакво въображение и го прилагат за себе си, но не всяко чуждо въображение пасва на въпросните.

Моето въображение не е стандартно, т.е. не се гради на някакви чужди, а на някаква "собствена" религия. Точно каква е друга тема.

За вярата. Хм, отричате, т.е. твърдите "нямам вяра - в нищо" и това е вид заблуда. Най-малкото имате вяра във вашето съзнание. Да. чувствате, че то може и да Ви изневери в дадени бъдещи моменти, но сте подготвен и за това. Ще го видоизмените когато му дойде времето. Принципно двойното отрицание е характерно за вярващите хора. Инстинкта им е да съхранят въпросната своя вяра и затова отричат до "дупка", т.е. до самия им гроб ... ;) Така сте възпитан, да не признавате нищо до доказване на противното. Спирам до тук.

За сакатите - не се безпокойте. Те с патерици или не, са си добре. Имат "ликвидна стойност" с която ще до дадат необходимите неща, за да бъдат положени в някаква дупка, т.е. гроб.

Щастливо доживяване. Ние, които сме преживяли смъртта Ви приветстваме в игрите на ума. :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирам до тук.

Доста уместно, защото това е краят на тирада, която е направо падение...  :) А и е лъжа, защото нито ще спрете, нито ви е възможно, нито е "дотам".

Така - фантазията се основава на въображението. Фантазирането се основава на въОБРАЗяването, защото в мозъка средностатистически основен рецептор и съответно паметовите записи - са преиоритетно от зрителния апарат. така, че фантазиите на зрящите хора - се основават именно на играта им с отражения, съставени от образи. какви когнитивизми спрягате, след като нямате дори основи и само сте научили думичките да ги ползвате за театъра си.

За Вниманието - какво стана? :) Последно - рамус ли търсил внимание... и то "вашето внимание', или е просто част от личния ви маскарад?

Това е и проблемът, не че разбирате нищо - шляпате си по форумите с вашата въобразена реалност, сред която вие сте толкова свеж, успешен, мъдър и опитен. И от нейните очила и призми - кой как, какво и кое изглеждало. Вашата роля за тия образи - е никаква, сред тия, същите "очила". Обаче пък и целта на целият театър, в който ту сте клоун, ту сте възпитател, по-учител... И рупор на личната си самозаблуда. Не че имате друг избор.

===========

И така - някой "преживял че бил умрял и се завърнал". Друг - преживял че е направо мъртъв - има такъв психичен синдром. Той изживява самозаблудата че въобще не е жив, умрял е отдавна, без да го разбере (или пък му е ясно кога бил умрял...)

Едни преживяват че са НАПОЛЕОН, други - че са... филанкишиеви... и направо са с усещането че "са преродените Тутанкамон, или че си говорят с ИСУС...

Тук няколко списващи преживяват доста версии на лични реалности - и си ги списват чудесно. Не виждат в това проблем, защото за тях проблем не може да има... Проблеми възникват при сеченията на различни типове "реалности' при комуникацията. За да няма несходности, по линия на социалните инстинти - личните версии се сближават и дори уеднаквяват. Примери за това са налични, и то до степен на глобалност - това са най-разпространените социални религии.

Историята е низ от човешки самозаблудни преживявания и това се отнася до всеки човек... всеки, вкл и за автора на тия думи.

А да се излезе от тях - не е лесна работа. Но друг е въпросът - възможно ли е за толкова много наркотизирани от личната си версия на самозаблуда, хора. Въпросът е изключително сложен, защото за спефицична част от психиката, личната й версия на самозаблудна реалност, е единствената възможност за '... живот'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _ramus_ написа:

Последно - рамус ли търсил внимание... и то "вашето внимание', или е просто част от личния ви маскарад?

Ще се повторя по тоя начин: Ние преживелите "някаква смърт" Ви поздравяваме в "Игра на мозъка".

Забавлявайте се. По този начин проигравате живота си. Нормално за човек който нищо друго не му е останало.

Дали търсите внимание или провокирате е без значение, т.е. Вие играете.

За разлика от Вас, аз не играя ... ;) и определено търсите внимание. Тук във цитираното от Вас "ваше внимание" моя личен маскарад отсъства, поради липса на каквито и били задкулисни игри.

Бъркате ме с някой друг драги ми академико. :) 

Спокойно, анализирайте и ще видите, че не представля̀вам заплаха за Вас. Просто съм опасност, която е вредна за Вашето здраве и затова спрях до някъде.

Първо се научете да спорите. Забелязали сте, че вашите аргументи не ги зачитам. Вие съответно моите, т.е. с Вас коренно се различаваме.

Вашето възмущение идва от това, че на моите глупости някои обръщат внимание, докато Вашите мъдрости са подложени на масирано отхвърляне. Това си е изцяло Ваш проблем, а не мой.

За разлика от Вас, аз не отдавам значение дали другия ще подходи сериозно или не на моите изкази, докато на Вашите умни всички гледат като вид глупости. Даже започват да Ви се подиграват в дадени моменти. От спора с мен само и единствено може да усилите тези подигравки. :) 

Моето отношение към Вас е да Ви "поразклатя", да Ви поразтърся от вашите фантазии и провокирам Вашето съзнание.

В момента образно казано "търсите слабото ми място". Уви такова няма, т.е. целия ми начин на мислене е слаб, но благодарение на Вашата сила, т.е "силно място" Ви водя към място където аз желая, а не Вие. Кратко казано - Станахте предвидим ... :) 

Образно казано: "Дъжд вали, а Вие мислете, че Ви плюя". ;) 

п.п. Обръщам внимание на произволни неща, е понякога и на Вас. Дали желаете или не, е без значение. ;) Как бе израза: Като ти се отдаде случай - удари му един зад врата ... ;) той си знае защо ... :) 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...