Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

съзнание и мозъчна дейност са две съвсем различни неща

съзнанието не е плод на мозъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Учениците като ходят на часни уроци не плащат ли?

Учениците като ходят на училище плащат ли? Плащат идиотите, които не могат да усвоят материала и ходят на занималня като в детската градина.

преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

в Калдата сме едно общество ,което по -ми харесва от фейса,защото интелектуалното ниво е по- високо

Хахахахахахаха haha.png

преди 4 часа, valkiria1 написа:

Природата е мъдра и просто дава на човека едно последно хапче " щастие" , за да направи плавен прехода и да го успокои един  вид от този преход, който е предизвиквал паника и страх приживе.

Благодаря за чудесното описание.

Не съм доволен само от този момент, в който присъждаш разум на природата. Тя не е одушевен предмет. Логиката по-скоро е друга. Когато целостта на тялото е поставено на риск, мозъкът го предпазва като пуска болка. Слагаш ръка на котлона и мозъка ти праща болка и даже ти дърпа ръката като рефлекс. Когато, обаче, болката е прекомерна, тогава няма смисъл мозъка да измъчва тялото. Той го изключва. При истински силна болка човек припада, тялото се отпуска, и колкото и странно да звучи, това може да го предпази, в случай на катастрофа, да речем. Ето защо, когато органите откажат, тялото се приспива с химикали.

Мозъкът наистина е една лаборатория с химикали и всяко едно лекарство и наркотик единствено симулира това, което мозъкът може сам да произведе/предизвика.

Само за вагус нерва не знаех. Малко ми е объркано как бие точно сърцето, защото го възприемах като електрически сигнали предизвикващи свиване, а невротрансмитерите само да регулират честотата.

преди 3 часа, haidukpikaso написа:

много писане много нещо

Ред по ред ти е обяснила всяка твоя заблуда. Едно мерси не каза.

преди 1 час, haidukpikaso написа:

Вуду магия е, знам haha.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

Да то е плод- зеленчук, продава се на пазара...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, .Alex&Vanko. написа:

А плод на какво е?

На нощница, която полита при Господ и там правят любов.

ghost-156969_960_720.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществуват духове и те имат съзнание. Да, душа без тяло и там е съзнанието. Сетих се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7PVzLfZ0Mhp0CsTgDmnI4aP1HeBHxQ6TZVRO78a-

Има ли живот след смъртта ? С този въпрос се разпалва все повече интересът към мистериозното, чийто отговор за хората е бил в неспирно търсене и на който занимаващите се с наука, са държали да подчертаят, че не съществува нито едно доказателство „за“, понеже „никой не се е върнал от там“. На живо среща разговор с писателя Христо Нанев и Стойчо Керев и прожекция на ексклузивен епизод "Живот след смъртта. Къде отиват душите"

https://epaygo.bg/6094166599?fbclid=IwAR1-ZCYclqFYp7A58KtNhCYOsr-Z0a60XMJf3ySvmxZ_uYOQiMA2L18bksM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Науката обяснява близките до смъртта преживявания

Цитат

Хората, които са били на крачка от смъртта, често съобщават, че виждат и преживяват събития от "другата страна", които променят живота им, като ярка бяла светлина в края на дълъг тунел или се събират отново с изгубени роднини и приятели.

Но въпреки привидно свръхестествения характер на тези преживявания, специалистите твърдят, че науката може да обясни защо се случват и какво наистина се случва.

Интересна статия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам... смъртта е измислена за да се преживява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредна смърт преживях - на майка ми бе тя

Друга ме чака някъде там - зад ъгъла на този свят

Колко мъка и радост са изповядвали пред мен

Живота продължава своя ритам в този час

Събуден от мисли за поредната напуснала ни душа

Аз споделям не изказвани чувства за нейния живот

За мен тя бе светица, а за другите добър човек

Отдаде своя жизнен смисъл в името на утрешния ден

Това научих от нея и вярвам в нейния завет

Да обичаме и да даряваме усилията си за теб живот

Да творим и правим добрина в този свят

И утре след поредната изживяна смърт

Да се събудим и продължим до сетния си дъх

Туй чудо наречено нов живот без болка и тъга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, ДиоиД написа:

Поредна смърт преживях - на майка ми бе тя

Друга ме чака някъде там - зад ъгъла на този свят

Колко мъка и радост са изповядвали пред мен

Живота продължава своя ритам в този час

Събуден от мисли за поредната напуснала ни душа

Аз споделям не изказвани чувства за нейния живот

За мен тя бе светица, а за другите добър човек

Отдаде своя жизнен смисъл в името на утрешния ден

Това научих от нея и вярвам в нейния завет

Да обичаме и да даряваме усилията си за теб живот

Да творим и правим добрина в този свят

И утре след поредната изживяна смърт

Да се събудим и продължим до сетния си дъх

Туй чудо наречено нов живот без болка и тъга

Моите съболезнования

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, haidukpikaso написа:

Моите съболезнования

Благодаря!

Вчера бе 20 дни .....

Но ..... е ..... прощавай, че в твоя тема ще го кажа .... смъртта се изживява, а не преживява ....;)

Някои хора живеят по-високо от "15-тия етаж".... ех .... не си изживяла пубертета си явно .... :)

И независимо до колко твоята тема е сериозна, аз съм запазил в себе си детското - да си меня емоцията по-бързо от възрастните .... :)

Никой не може да ми го .... отнеме ....то ми е дадено от: Майка ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ДиоиД написа:

Благодаря!

Вчера бе 20 дни .....

Но ..... е ..... прощавай, че в твоя тема ще го кажа .... смъртта се изживява, а не преживява ....;)

Някои хора живеят по-високо от "15-тия етаж".... ех .... не си изживяла пубертета си явно .... :)

И независимо до колко твоята тема е сериозна, аз съм запазил в себе си детското - да си меня емоцията по-бързо от възрастните .... :)

Никой не може да ми го .... отнеме ....то ми е дадено от: Майка ми!

изживява и преживява са две съвсем различни неща

добре е ти от пубертета да излезеш и да се ограмотиш малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В понеделник следобяд при катастрофа загива единственият син на мой съученик

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/tezhka-katastrofa-kraj-sevlievo-edin-chovek-zagina-dvama-sa-raneni-video-2136426

Светъл път до Бог, Влади !

.jpg

Пак ще сте заедно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия "преживявания" почват да стават все по- аматьорски... 3 годишно лапе говори небивалици и цяло село му се връзва да копае. Друго има обрив по ръката и майка му го води на хипнотизатор а не на дерматолог. По- нататък не гледах, че страшно доскуча...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега недей да пречиш на форумната хайдучка да си лее "доказателствата" за убежденията си. :) Клипчета, статиийки, линкове - няма по-истинско от преживяванията... без значение за какво, и от какво са. Така че... ти просто "не ги разбираш тия работи".

Вярванията и убежденията е нереалистично и несъответствено да се разглеждат рационално и критично - тяхната цел, смисъл и значение са съвсем други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близки до смъртта преживявания е имал всеки десети човек по света

Цитат

Средно един на десет души по света съобщават, че са имали характерните преживявания на прага на смъртта в някакъв момент от живота си, според нови констатации, които ще бъдат представени на годишната среща на Европейската академия по неврология.

Близките до смъртта преживявания (NDE - Near-death experiences) впечатляват хората от векове, но техният произход и разпространение остават загадка, разказват авторите. Такива събития се дефинират като "съзнателни възприятийни преживявания" (conscious perceptual experiences), включително голямо разнообразие от духовни и физически усещания като халюцинации, усещане за излизане извън тялото, бързи и често повтарящи се мисловни модели и изкривено чувство за време. Може би най-интересното, което отбелязват изследователите, е, че такива преживявания се срещат също толкова често при хора, които са в непосредствена смъртна опасност като катастрофа или инфаркт, като при хора, които не са били в подобни инциденти.

За да определят как са разпространени тези NDE сред хората по цял свят, изследователите избират повече от 1000 души от 35 страни, използвайки онлайн платформа за краудсорсинг. Участниците са запитвани дали някога са имали NDE и ако е така, да предоставят повече подробности по скалата на Greyson Near-Death Experience, въпросник, който определя повече от дузина симптоми. Задавайки въпроси като „видяхте ли сцени от вашето минало“ и „стори ли ви се, че изведнъж сте разбрали всичко“, проучването класифицира отговорите, за да се определи дали респондентът наистина е имал NDE.

От 289 души, които съобщават, че са имали NDE, само 106 са признати за истински NDE по скалата на Грейсън за NDE. Петдесет и пет процента смятат, че NDE са станали при наистина животозастрашаващи ситуации. Най-често съобщаваните преживявания включват необичайно възприятие на времето (87%), бързи мисли (65%), изключително ярки сетивни усещания (63%) и чувство за отделяне от или извън тялото (53%). Изследователите също така отбелязват, че почти три четвърти от всички респонденти съобщават за неприятно преживяване, много по-висок процент от предишния доклад. Но този брой е почти наполовина на потвърдените по скалата на Грейсън за NDE.

При анализ на предишни проучвания авторите откриват и връзка между NDE и съня с бързо движение на очите (REM), фаза по време на сън, при която очите се движат бързо и мозъкът е толкова активен, колкото в будно състояние. През това време сънищата са по-ярки и хората могат да изпитат състояние на временна парализа.

"Нашата основна констатация потвърждава връзката на преживяванията в близост до смъртта с REM съня. Въпреки че асоциацията не е причинно-следствена, идентифицирането на физиологичните механизми на прехода на REM съня в бодърстване може да подобри нашето разбиране за близките до смъртта преживявания", заяви за EurekAlert! водещият изследовател Даниел Кондзиела (Daniel Kondziella).

Важно е да се отбележи, че проучването не отчита религиознaтa принадлежност или други социални и културни фактори, които биха могли да играят роля в начина, по който хората възприемат близките до смъртта преживявания. Освен това, авторите отбелязват, че е трудно да се приложат изцяло сложните клинични и етични понятия в просто проучване, проведено за много кратък период от време.

Източник: 

One-In-Ten People Globally Report Having A Near Death Experience, IFLScience

One in 10 people have 'near-death' experiences, according to new study, EurekAlert!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Мойра написа:

Но малко се осмеляват да споделят за това - да не ги изкарат куку.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, haidukpikaso написа:

Но малко се осмеляват да споделят за това - да не ги изкарат куку.

Интелигентен човек никога не би си позволил да изкара куку някого само защото не е преживял това, за което пишем в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...