Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дете оживя малко преди да вземат органите му: Спомня си смъртта

655-402-f.jpg

Момче на 13-години се върна в съзнание след като родителите му подписаха необходимите документи, за да дарят органи му, съобщава BBC.

Трентън Маккинли претърпява тежка мозъчна травма при инцидент, в който ремарке пада върху главата му.

Лекарите казали на родителите му, че няма да се възстанови и че неговите органи ще помогнат за спасяването на пет деца, които се нуждаят от трансплантация.

Ден преди да го изключат от системите и животът му официално да приключи, Трентън обаче показва признаци на съзнание.

Тийнейджърът е получил седем фрактури на черепа при инцидента, станал в град Мобил, в Алабама през март. След няколко операции, при една от които претърпява сърдечен удар, той бил в кома, с бъбречна недостатъчност.

Лекуващите информирали майка му, че се е намирал в клинична смърт за 15 минути на операционната маса. Те ѝ заявили, че дори по някакво чудо да оживее, „никога няма да бъде нормален”.

Така, когато попитали жената, дали е готова да дари органите на сина си, тя казала „да”. С нейния съпруг подписали документите за съгласие.

Единствената причина животоподдържащата система на момчето да не бъде изключена били готвените трансплантации на органите му.

Сега Трентън преминава през процес на бавно възстановяване. Той ясно си спомня как пада и ремаркето се стоварва върху главата му.

Момчето обаче има и странни спомени от времето, когато е бил в кома.

„Бях на открито поле, вървейки направо”, разказва 13-годишният Трентън. „Няма друго обяснение, освен Бог”, смята той.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 6.09.2017 г. в 22:33, The Negative One написа:

Абе не знам кой срещал смъртта, ама на мене ми писна от нея.От няколко години почнаха да измират хората в моя квартал.За едни 6-7 години над 15 човека си заминаха.И това в радиус от около 5-6 къщи на улицата.Човека здрав като бик.Мускулест, силен.Най-големия рибар в квартала, няма и 50 години.Какво му прещракало в главата, не знам.Обеси се.Поне още 1-2 ма и те.Здрави, прави.Какво им става, турят си въжетата и айде.Някак си в ежедневието свикваш да ги виждаш тия хора и кога си заминат ти се появяват някакви мисли в главата...За броени дни го хваща болест, айде.До вчера си говорил с него, на другия ден го гледаш на некролога.Молиш се да го видиш някой ден и това е.Е преди няколко месеца гледахте глипчето за катастрофата в Перник.Човека беше кранист, прибира се от работа, тръгва да завива(живее при винпрома), от там го удря един с голф и на място.Писано ли ти е да си отидеш, няма спасение.А кой си има век, си има и лек.Хората си измират, обаче живота продължава.

Това ми напомня на това

https://www.blitz.bg/obshtestvo/domoupravitel-7-zaginali-v-edin-blok-zloveshcho_news167995.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представете си, че Бог е пред вас, какво ще му кажете ?

item_creacion-de-adan-hl.jpg

Руски журналист от години задава на гостите в предаването си този въпрос :
Представете си, че Бог е пред вас, какво ще му кажете?

Телевизионният водещ на предаване Владимир Познер от години задава на гостите си в ефир един неизменен въпрос: „Оказвате се пред Бог, какво ще му кажете?”. Много от публичните личности в Русия са атеисти, сочат отговорите. Но не са малко и дълбоко вярващите. На някои егото е ослепително, други се страхуват от Създателя, трети са смирени, но във всички случаи е много интересно да се видят отговорите на смайващото питане. Самият Познер е  непоклатим атеист и на същия въпрос отговаря с „Как не Ви е срам?!”:
И така: „Оказвате се пред Бог, какво ще му кажете?”

Борис Гребеншчиков, певец и композитор:
-Знаете ли, работата е, че се намираме през цялото време пред Бог. Няма нужда да се оказваме пред Него. Ние сме пред Него всяка минута от живота си. Ето защо няма какво да Му казваме.
Зара (руска певица, композитор и автор на песни):
-Че Той е несправедлив...
Александър Рар (германски журналист-международник):
-Ще Му благодаря и ще го помоля децата ми да получат също толкова щастлив живот, колкото и аз живея.
Леонид Слуцкий (руски футболен треньор):
-Едва ли ще съм оригинален. Господи прости ми, направих всичко, което можах!
Клаус Майне (вокалист на легендарната група Scorpions):
-Прости Ми грешките.
Митрополит Иларион:
-Ще благодаря за изживяния живот и ще помоля за прошка да допуснатите грешки.
Наталия Солженицина (вдовицата на писателя Александъра Исаевич Солженицин):
-Господи, благодаря Ти за всичко!
Оливър Стоун (американски режисьор, сценарист и продуцент):
-Аз съм будист.
Вигаудас Ушацкас (възглавяващ представителството на Евросъюза в Русия, литовски държавен деец, дипломат):
-Прости ми, Господи!
Серж Саргсян (Президент на Армения):
-Нищо, мълчаливо ще се поклоня и толкова.
Шарл Азнавур (франски певец на шансони, композитор, поет, писател и актьор):
-Бих Му казал: „Привет!” Какво мога да Му кажа? Той трябва да говори, защото аз на Земята може би съм правил грешки, но Той също е правил не малко. Нека ми ги разясни.
Михаил Казиник (изкуствовед, музикант, писател, поет, философ, режисьор):
-Ще Го попитам за противоречието между всесилието на Бог и свободната воля. Как Той ще реши това противоречие? Съгрешила ли е Ева или не? Защото без волята Божия нито един косъм не пада от главата и ако Ева е извършила едно движение, при което е рухнала цялата детерминирана система и целият Божи замисъл се е разпаднал... – дайте да помислим. Дайте да решим Юда извърил ли е престъпление предавайки Христос. Ще кажа: Господи, отговори!
Сергей Неверов (секретар на генералния съвет на партия „Единна Русия”):
-Ще попитам мога ли да се видя с мама?
Елена Панфилова (Вице-президент на междунардната неправителствена организация за борба с корупцията Transparency International):
-Господи, защо си позволил ракът и онкологичните заболявания да съществуват на Земята?
Никита Михалков (руски режисьор, актьор, сценарист и продуцент):
-      Господи, прости ми, че не можах да Те обичам така, както Ти ме обичаш.
Иосиф Кобзон (естраден певец, депутат, обществен деец):
-Последно прости.
Иван Ургант (актьор, телевизионен водещ, музикант, шоумен, продуцент):
-Ще попитам: И сега какво?
Михаил Жванецкий (писател-сатирик, уан-мен-шоу):
-Ами като интелигентен човек ще изчакам той какво ще ме пита.
Хилари Клинтън (американски политик, сенатор от щата Ню-Йорк, бивша първа дяма на САЩ):
-Радвам  се, че успях да се промъкна до тук.
Чулпан Хаматова (актриса, обществен деец):
-Пази се.
Тед Търнър (американски бизнесмен, основател на CNN):
-Привет!
Ала Пугачева (естрадна певица и композитор на песни):
-Направи ме ангел-хранител на близките ми и страната ми.
Стинг (музикант, певец и автор на песни, филантроп):
-Каква приятна изненада!
Алексей Венедиктов (журналист, главен редактор, съсобственик и водещ в радио «Ехото на Москва»):
- В началото бе Словото. Дайте интервю за „Ехото на Москва”.
Джеймс Камерън (режисьор, сценарист и продуцент):
-       Греших. Прости Ми, моля.
Владимир Мединский (министър на културата):
-Тогава ще е късно да казвам каквото и да било. Съдят по делата.
Виталий Кличко (украински политик, професионален боксьор в миналото):
-Бих Го питал „Защо?” И би било много мило…
Владимир Жириновский (политик):
- Върнете ме обратно. Искам обратен билет. Не искам да се излежавам в Райската градина. По-добре да съм някъде из тайгата, да се скитам полугладен, но да помагам на хората.

spisanie8.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е, може да са различни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.08.2018 г. в 19:42, haidukpikaso написа:

38844012_10210811088667150_4262496175011

Добре, че вярващите не вярват в такива глупости, че света щеше да се залее със самоубийци haha.png

"Забелязал съм, че дори хората, които твърдят, че всичко е предопределено и ние нищо не можем да направим, за да го променим, дори и те се оглеждат, преди да пресекат улицата." - Стивън Хокинс

преди 18 минути, haidukpikaso написа:

така е, може да са различни

Ти пък какво се правиш, че знаеш, да не си умряла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, haidukpikaso написа:

Забелязвам, че ставаш все по-неадекватна из форумните теми. Не водиш диалог и постваш сякаш гониш бройка. Престани да качваш клипчета на инджикитайски, в България официален език е българския. И във форумните правила е посочено. Ако не можеш да водиш диалог престани да флуудиш, така убиваш темите.

Ненормално е теми да имат 30 поредни твои линкове към тюрлю-гювеч.

Напише ли някой нещо и ти веднага слагаш едно от 200 000-те клипове излизащи в Google, сякаш държиш да си на всяко гърне похлупак. Не виждам какво удовлетворение ти носи това, но форума страда от него.

преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Не е умряла ,а е умирала.

Не. Умряла е, напуснала е земното си тяло и спряла да диша. Ама решила да се върне за да помага на такива като нея, каквото и да значи това. Възкръснала е като Исус Христос, била е в отвъдното, където си е лафила с Господ.

Най-вероятно е претърпяла сънна апнея, но тя е псевдо набожна и ѝ харесва повече версията, че е богопомазана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, аm-аm написа:

Забелязвам, че ставаш все по-неадекватна из форумните теми. Не водиш диалог и постваш сякаш гониш бройка. Престани да качваш клипчета на инджикитайски, в България официален език е българския. И във форумните правила е посочено. Ако не можеш да водиш диалог престани да флуудиш, така убиваш темите.

Ненормално е теми да имат 30 поредни твои линкове към тюрлю-гювеч.

Напише ли някой нещо и ти веднага слагаш едно от 200 000-те клипове излизащи в Google, сякаш държиш да си на всяко гърне похлупак. Не виждам какво удовлетворение ти носи това, но форума страда от него.

Не е лошо да си припомните правилата на форума, защото все по-често ги нарушавате:

Цитат

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

Надявам се опресняването на знанията ви, относно правилата, ще направят форумите едно по-приятно място за вас, вашите мисли, желания и мечти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, algor написа:

Надявам се опресняването на знанията ви, относно правилата, ще направят форумите едно по-приятно място за вас, вашите мисли, желания и мечти!

Ехее, чак пък толкоз. Безсмисленият флууд си е сериозен проблем и ако бутона "докладвай" е средство да се запознаеш с това, то считам, че сега тази вест също е достигнала до теб и в ръце имаш възможността да направиш форума "едно по-приятно място за вас, вашите мисли, желания и мечти!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Anjel Dimitrov написа:

Това с помагането е изпитание ,няма бройка и не знаем на кого ще помогнем,но трябва да си вършим мисията...

Това не е мисия, а търговия. Поправи ме, ако не си призна вече във форума, че продаваш услугите си. Разликата между помощта и търговията е точно употребата на парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, haidukpikaso написа:

За съжаление  поредния булшит материал и невежествена информация по темата. "Излизането извън тялото " отдавна е обяснено от науката. Разговори , посещения и виждания на Бога са всъщност една химия, която протича в мозъка на човека в такива случаи, като този . Настъпването на смъртта е един химически процес или по-точно казано  настъпване  на котейл от химически фойерверки. В първите мигове се увеличава екскрецията на норадреналин във фронталния лоб. Стойността на хормони, които всички знаят като допамин , който регулира чувството на щастие, и невротрансмитери като серотонин например се увеличават в пъти. Серотонина е хормон който се отразява и на настроението. Не съвсем на последно място може да причини и халюцинации като страничен ефект в този момент.  Сърдечния ритъм се забавя , понеже гама-аминомаслена киселина се покачва поне двайсет пъти над нормалното иначе ниво във фронталния лоб и визуалната кора на мозъка.  Всичко това предизвиква отдавна познати на науката медицински модели.  Умиращият усеща спокойствие, усеща вътрешна приятна топлина, всъщност той просто се чувства щастлив. Това е истината за момента, който описва този човек. Природата е мъдра и просто дава на човека едно последно хапче " щастие" , за да направи плавен прехода и да го успокои един  вид от този преход, който е предизвиквал паника и страх приживе. Може да звучи странно но от описанията излиза, че този пеход е приятен и неболезнен. Пациента го описва даже като момент, който е искал никога да не свършва и се е почувствал нещастен, когато се е събудил. Други пациенти имат усещането за пътуване през тунел . Някои виждат светлина в тунела. Християните обикновено виждат Исус.  Някои виждат поля, реки . Трети пък починалите си роднини. Всеки според силата на емоциите си.Важното за всички е ,че те са имали ясно съзнание, че са мъртви, а пък много имат спомени и за клиничната си смърт. Това ме подсеща за комата на Михаел Шумахер. Неговата съпруга Корина е обнадеждена точно от такива симптоми, които показва и съпруга и.  Човека пък от интервюто е почувствал , че излиза от тялото си и се наблюдава отстрани. След този момент на отключване на сетивата , които способстват сърцето да бие все по-бавно , докато накрая спре.  През целия този процес мозъка и сърцето си комуникират и техния посредник  е блуждаещия нерв..или така наречения вагус нерв.  Когато сумата от всички тези невротрансмитери достигне критическо високо ниво , сърцето спира да бие.  Тоест мозъка подава химически сигнали, които карат сърцето да спре. Ако тези сигнали бъдат блокирани , смъртта се забавя.  Това е описано от науката и медицината като биологично-химическо самоубийство, когато тялото лишава съзнанието от собствената му воля. Това по някакъв начин , вероято вследствие намесата на лекарите не се е случило с този мъж и той идва в съзнание . Това пътуване в някакъв тунел, което се е случвало и е описвано и от други хора в такова сътояние и сходни случки не е никакво библейско чудо и някаква среща с Бог , а чисто и просто недостиг на кислород. Ретината на очите например е изключително чувствителна при липса на кислород Най -напред се засяга външния и слой, а после този ефект бързо се разпространява и навътре към центъра. Това точно е усещането за пътуване през тунел, който постепенно става тесен. Мозъкът се обърква от състоянието на възприятията. Пациентът сънува, но всичко изглежда като действителност. Това е. Чела съм много по въпроса. Няма друго по ясно и точно обяснение. Това, че човек е вярващ , не означава непременно че е с промит мозък и се поддава на религиозни манипулации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, valkiria1 написа:

...

много писане много нещо

сега ми дай обяснение ако няма мозъчна дейност кво става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, haidukpikaso написа:

много писане много нещо

сега ми дай обяснение ако няма мозъчна дейност кво става

Когато искаш да ти бъде споделено нещо, трябва да помолиш, а не да държиш заповеднически тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valkiria1 написа:

Когато искаш да ти бъде споделено нещо, трябва да помолиш, а не да държиш заповеднически тон.

не знаеш

така си и знаех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

не знаеш

така си и знаех

Tи като знаеш що не вземеш да осветлиш невежите? Може да започнеш с начините по които се установява наличие на мозъчна дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами като се установи че няма такава

На 10.12.2008 г. д-р Ибън Алегзандър е откаран в спешното отделение с мистериозна болест, за която лекарите не могат да намерят обяснение. Скоро след това изпада в кома. Болестта се оказва изключително рядка форма на бактериален менингит, от която страдат един на всеки 10 милиона. Още по-странното е, че това е болест, от която боледуват само децата. Единственият начин възрастен човек да се зарази с нея е вследствие на хирургична мозъчна интервенция, каквато Ибън не е претърпявал.
След една седмица в кома шансовете му за възстановяване са сведени почти до минимум. Тази болест е толкова агресивна, че разрушава мозъка и е причина за смъртността в над 90% от случаите. Дори в случай че излезел от комата, Ибън е щял да бъде във вегетативно състояние. Затова, когато той не само отваря очи, но и започва да говори разумно и свързано, това се възприема като истинско медицинско чудо. Ибън Алегзандър започва да разказва за преживяванията, които е имал в едно друго, по-висше измерение, където е познал Бога. Преживяванията на прага на смъртта са често срещано явление при пациенти, разминали се на косъм със смъртта. И макар че има изумително сходство в разказите на пациентите с подобни преживявания, медицинската общност и до днес твърдо отказва да приеме тези разкази като доказателство за съществуването на алтернативни светове, а твърди, че са резултат от несъзнателна мозъчна дейност. В случая с Ибън Алегзандър обаче подобно обяснение е невалидно: вследствие на болестта му неговият мозък не е функционирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, haidukpikaso написа:

ами като се установи че няма такава

Аха... демек и ти не знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...