Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Похвалете се с компютъра си

Препоръчан отговор

Доста парички за машина средна хубост? Къде цакат толкова.

Че какво и е лошото ;) Не всички искаме 500 GB Toshiba, FX6300, HD7950, 350W злато, Dell U23... и естествено флашка за инсталации. В крайна сметка не съществува само един магазин в България. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

1536лв в брой. Една година гаранция. Чакам sms, да си го взема. Намират се на 10мин пеша от вкъщи.  Не са бакалия, най-силните и най-тънките в цените. Конкуренцията бръсне брадите без сапун. Преди шест години от там си купих конфигурация по напъствие на kokomil. Системата е жива и работи нон-стоп до днес. Използвам случая да му благодаря за пореден път.

Станах нещо като авраамов дом и гости са ми разни заклети геймъри. Заради тях го купих, да не ми мрънкат и да не се чувстват тъпо, докато ми гостуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак е много. Проца е към 300-330, картата 200,  диска 120 дъното офисно..останалите компоненти също не са кой знае какво, може би към 850 кинта за кутията с чарколяците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак е много. Проца е към 300-330, картата 200,  диска 120 дъното офисно..останалите компоненти също не са кой знае какво, може би към 850 кинта за кутията с чарколяците.

http://www.emag.bg/procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-4430-3-0ghz-haswell-socket-1150-box-bx80646i54430/pd/EYZB0BBBM/

Трябва да ги дебнеш  за 330 :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дебна :)

Ето цените и на монитора:

LG IPS224T-PN - 22" IPS LED-backlit LCD monitor
$124 online
July 2012 - LG - LED Backlit - 22 inch - VGA - DVI - 1920 x 1080 - 16:9 - 14 ms response - With Tilt
With the IPS224T-PN LG combines the wide viewing capabilities of In Plane Switching (IPS) technology with the superior picture quality of LED backlighting. The result is an advanced display that produces precise and vivid colors with spot on detail even from different viewing ... more »

Online stores Related items Reviews Details Accessories
Online stores
Set your location
Free shipping Refurbished / used
Sponsored

Sellers Seller Rating Details Base Price Total Price   StoreElectronic.info No rating Free shipping $123.52

Aztekcomputers (54)   $173.00

TigerDirect.com (16,381)   $184.99

Yohiba No rating   $191.01

PinnacleMicro + Show all 2 10 ratings   $195.44

Ashly Shop No rating   $203.85

Surveillent.COM (32)   $207.00

Някак  не виждам средно 450 кинта

П.П. За проца...За 365лв. има процесор, който е батко на този цанен от колегата и който билдера ми сочи в онзи линк. Явно в случая въпросният магазин, който е нарочен за един от най-евтините...Показателно, че не е точно така що се отнася до всички позиции..

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно, магазинът, от който поръчва Profruit е доста далече от България .....така че, излишно е да се напъвате с нашенските магазини ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно, магазинът, от който поръчва Profruit е доста далече от България .....така че, излишно е да се напъвате с нашенските магазини ;)

И аз така си помислих, но е дал цената в лева. Грубо в България пак излиза толкова +-50 лева. А тоя монитор тук трудно ще се намери за 124 долара. По-скоро 280-290 лева. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Време е отново да се похваля с компютъра си. Тоя път вече работи така, както е замислен да работи от мен. След 3 години мъки с какви ли не части, най-сетне мъките престанаха 7 дена вече го тествам и в мен възникна само един въпрос. Къде по дяволите съм блял 3 години и защо бе нужно да си изпрсвам 5 бана в различни форуми, заради некадърни препоръки на тамошните потребители?

Ето я и щайгата, която се надявам да стане щайга след поне 1-2 години, та чак тогва да се замислям и за по-бърза видеокарта.

Дъно: GB H77D3H

Процесор: Intel Xeon E3 1230 V2 

Памет: 4 GB DDR3 А-DATA 1600 Pro

Видеокарта: Inno3D GTX460 192 bit 768MB, клокната средно 30 %, демек дава 30% повече кадри от стандартните честоти, за да не стават недоразумения

Твърди дискове:  4 броя Seagate  на различна възраст и един брой SSD Intel  за кеш. Два от старите харда работят в RAID 1,  за да съхранявам по-сигурно снимки и документи. 

Захранване - Seasonic G-550

Кутия: CM690  с четири 120 мм и един 140 мм вентилатор срещу видеокартата.

DVD: Asus DRW-24F1ST

Мишка: A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE

Клавиатура - добра за парите си

Монитор: Philips Blade 2 239C4QH

Всъщност, остана да взема още една плочка RAM, както и светеща клавиатура, че доста грешки правя в тоя форум нощем.

Който го интересува нещо, нека не се притеснява, да пита. Има ЛС. 

Последния ми ъпгрейд както се сещат някои хора, бе точно тоя Xeon E3-1230V2  за 415 лева. Успях да го клокна малко по шина с това дъно. На сляпо го взех, защото има малко инфо в интернет точно за него, но от това инфо, което съществува прецених, че дори и да се прецакам, ще имам добър сървърен процесор :)

Оказа се обаче, че на практика всички игри, които играя или тествам, вървят перфектно. Без дроп в кадрите, без накъсана картина, дори и при минимално количество кадри от рода на 30 и с много стабилни като цяло фреймове. Аз точно от това се притеснявах - да не би като е сървърен, да има нещо нередно в него и при игрите да си показва рогата. За щастие се оказа дори по-добър от i5 3570, който притежавах за една седмица. А за другите боклуци преди Xeon,  не ми се говори. излагация на Интел. Ама какво да се прави, като българина е беден и все тънката лайстна гледа. Та затова бях и с цялата гама на Интел - от Пентиум до тоя на практика i7  без видеокарта и работещ на леко по-ниска честота, която между другото успях да вдигна до тая на i7 3770. Толкова за конфигурацията ми. Сега почвам да я хваля и спирам с оплакванията си, от които някои хора се изприщват незнайно защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Време е отново да се похваля с компютъра си. Тоя път вече работи така, както е замислен да работи от мен. След 3 години мъки с какви ли не части, най-сетне мъките престанаха 7 дена вече го тествам и в мен възникна само един въпрос. Къде по дяволите съм блял 3 години и защо бе нужно да си изпрсвам 5 бана в различни форуми, заради некадърни препоръки на тамошните потребители?

Ето я и щайгата, която се надявам да стане щайга след поне 1-2 години, та чак тогва да се замислям и за по-бърза видеокарта.

Дъно: GB H77D3H

Процесор: Intel Xeon E3 1230 V2 

Памет: 4 GB DDR3 А-DATA 1600 Pro

Видеокарта: Inno3D GTX460 192 bit 768MB, клокната средно 30 %, демек дава 30% повече кадри от стандартните честоти, за да не стават недоразумения

Твърди дискове:  4 броя Seagate  на различна възраст и един брой SSD Intel  за кеш. Два от старите харда работят в RAID 1,  за да съхранявам по-сигурно снимки и документи. 

Захранване - Seasonic G-550

Кутия: CM690  с четири 120 мм и един 140 мм вентилатор срещу видеокартата.

DVD: Asus DRW-24F1ST

Мишка: A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE

Клавиатура - добра за парите си

Монитор: Philips Blade 2 239C4QH

Всъщност, остана да взема още една плочка RAM, както и светеща клавиатура, че доста грешки правя в тоя форум нощем.

Който го интересува нещо, нека не се притеснява, да пита. Има ЛС. 

Последния ми ъпгрейд както се сещат някои хора, бе точно тоя Xeon E3-1230V2  за 415 лева. Успях да го клокна малко по шина с това дъно. На сляпо го взех, защото има малко инфо в интернет точно за него, но от това инфо, което съществува прецених, че дори и да се прецакам, ще имам добър сървърен процесор :)

Оказа се обаче, че на практика всички игри, които играя или тествам, вървят перфектно. Без дроп в кадрите, без накъсана картина, дори и при минимално количество кадри от рода на 30 и с много стабилни като цяло фреймове. Аз точно от това се притеснявах - да не би като е сървърен, да има нещо нередно в него и при игрите да си показва рогата. За щастие се оказа дори по-добър от i5 3570, който притежавах за една седмица. А за другите боклуци преди Xeon,  не ми се говори. излагация на Интел. Ама какво да се прави, като българина е беден и все тънката лайстна гледа. Та затова бях и с цялата гама на Интел - от Пентиум до тоя на практика i7  без видеокарта и работещ на леко по-ниска честота, която между другото успях да вдигна до тая на i7 3770. Толкова за конфигурацията ми. Сега почвам да я хваля и спирам с оплакванията си, от които някои хора се изприщват незнайно защо.

Лека и пръст на I3-та, сега е наред ксеона(да бъде хвален де)! Със здраве да си го ползваш и е време и 460-та да се пенсионира май?! 

Поздрави! :D

Ако пак кажеш, че ти е спъната мършавата 460-ка направо хвърли компютъра през прозореца. :-D

Ха-ха :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак кажеш, че ти е спъната мършавата 460-ка направо хвърли компютъра през прозореца. :-D

Ами ти явно не си прочел целия ми пост :) Казах, че почвам да хваля, а не да се оплаквам. Надявам се съм бил ясен. 

Мърша мърша, ама е бърза колкото мършата HD7790. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU - Intel Core I7 3770K 3.5GHz
RAM - CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 2133Mhz 1.5V 
GPU - SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3GB GDDR5 OC with Boost
MAINBOARD - ASROCK Z77 EXTREME
HDD - HDD 1B SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache 
PSU - Corsair 600W Builder Series CX V2 
CASE - TRENDSONIC FC-CL07A CAVALIER 

Направих го миналия месец и нямам никакви оплаквания! :)
Ето и старият ми компютър 2006...

CPU - Intel Pentium 3.0GHz (dual core)

Ram - 2GB

GPU - Nvidia GeForce GT430 1GB
HDD 320GB 

Дъното не го помня то е старо на Gigabyte.. 
Сега на стария компютър само за съхраняване на информация го ползвам! :)

Редактирано от BalioFVFX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти явно не си прочел целия ми пост :) Казах, че почвам да хваля, а не да се оплаквам. Надявам се съм бил ясен. 

Мърша мърша, ама е бърза колкото мършата HD7790. 

Да ама къде ти е directx 11 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолен Компютър:

Motherboard:ASRock G41M-VS3 CPU: Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)

GPU:Intel GMA X4500

RAM1: Apacer 2GB 1333Mhz DDR3 RAM2:Nanya 2GB 1333mhz DDR3 HDD1:SAMSUNG HD322GJ ATA Device

HDD2:WDC WD3200AAJB-00J3A0 ATA Device

Лаптоп:

Motherboard:SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 300E4Z/300E5Z/300E7Z

CPU:Intel Core i3 2330M @ 2.20GHz Sandy Bridge GPU:Intel HD Graphics 3000 RAM:4GB DDR3 1333Mhz HDD:Seagate ST500LM012 HN-M500MBB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от моя компютър,кой каквото ще да казва.

Гледам,че от панела ми са изчезнали някои работи ,както и да . :)

Ползвам само и единствено засега Fedora,ако искат и се наложи имам на диск Windows 7,но не ползвам Windows вече 5 години.Въпреки,че в училище и навсякъде изискват Windows.

http://s1.directupload.net/images/130909/58czxdwn.png

http://s14.directupload.net/images/130909/zybawk98.png

http://s14.directupload.net/images/130909/lu6fmtv6.png

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ама къде ти е directx 11 ?

Ти сериозно ли... ?!  

The Inno3D GeForce GTX 460 has 1800MHz memory on a 192-bit bus. Inno3D claims that the card offers up to 4x the DirectX11 tessellation performance of the competition. The card also supports NVIDIA 3D Vision, PhysX, and CUDA technologies.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме замеряйте с камани ама имам два компа.Единия що годе съвременен,скучен!Другият е направо велик,Правец 8Ц в кутия на 8Д,не е майтап,а истина.Тая машина е толкова стара и загубена,че сърце не ми дава да я изхвърля :) .Не е точно по темата но ми се искаше да го споделя. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другият е направо велик,Правец 8Ц в кутия на 8Д,не е майтап,а истина.Тая машина е толкова стара и загубена,че сърце не ми дава да я изхвърля :) .Не е точно по темата но ми се искаше да го споделя. :)

Защо да "скачаме", то си е за похвала. Защо не качиш някоя и друга снимка?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

След чакане от Никем БГ да ми доставят процесор, се отегчих и си го поръчах от jmt.bg

Та обновената конфигурация

Asrock 970 Pro3 R2.0

AMD Vishera FX8320 

Adata Premier Kit 2x4GB ECC DDR3 1600MHz

Saphire HD4670 New Edition 512MB DDR3 128 Bit

Seagate Baracuda 640GB 16MB cache

Goldenfield 500W ATX Silent PowerBox 80+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Asrock Extreme3 Gen3

Intel I7 3770K 3.50GHz

Sapphire HD7870 2G GHz Edition OC 

Cooler Master Elite 430

Hitachi Sata II 1TB

Seasonic 620W

Corsair Vengeance 2x4GB 1600

Windows 7 Ultimate 64 Bit

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

С малко закъснение но ето изглед от вън и от вътре

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Що не обърнеш машината вертикално, ще имаш повече място под масичката? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване