Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Чела съм само две от превежданите книги.Тази за Данте и Зарек(не съм много сигурна дали е така на БГ).

Първата съм я търсила, но така и не я намерих да си я дръпна, както и да е огромно благодаря!Ще следя преводите обезателно!

Колкото до книгите, страшно готини!Цялата вампирска работа е коренно различна от общоприетата, макар сагата доста да прилича на тази със братството.

.....

Първата не я намери на английски или бългаски? Защото аз я открих на английски и руски Само че някои от книгита са ги разелили на поне две части. Ако двете които си чела са на бългаски подскажи къде да ги намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно онзи ден набарах/ама че дума :ph34r: /

един форум и там превеждат цели 3книжки в тоя стил.

Поне така се очертава де.

Засега има само по една-две глави,но аз залепнах!!!

Резюметата са грабващи.

А вече просто нямам нерви с ИБИС.

Да казват дата,че подлудих околните :mad:

За жалост аз съм доста скептично настроена, че ще довършат преводите. :/ Просто съм попадала на доста новоизлюпени форуми, които обявяват че ще превеждат еди кои си книги(дори съм попадала на форум, който е обявявал че ще преведе 20 поредици, а иначе само 2 преводача има), а превеждат само 1-2 глави от книгата и превода не се довършва. Но дано тези преводи успеят да оцелеят и да са отговорни, но пък... ако превеждат книгата както и резюмето което прочетох не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост аз съм доста скептично настроена, че ще довършат преводите. :/ Просто съм попадала на доста новоизлюпени форуми, които обявяват че ще превеждат еди кои си книги(дори съм попадала на форум, който е обявявал че ще преведе 20 поредици, а иначе само 2 преводача има), а превеждат само 1-2 глави от книгата и превода не се довършва. Но дано тези преводи успеят да оцелеят и да са отговорни, но пък... ако превеждат книгата както и резюмето което прочетох не знам...

Ей,госпожице мрънличка :nono:

При положение ,че това ми е единствиния шанс да се докосна до тези книги ,

хич даже не се заглеждам много-много.

Нагаждам се и игнорирам несъответствията доста успешно.

Аз съм супер доволна от труда им,

само дано си лоша пророчица и довършат започнатото.

И да вметна,че започнаха Освободена любов /Lover Unbound/

да обяснявам ли как сърцето ми пропусна няколко удара :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз книгите само на английски ги чета.Едно че при превода много неща се губят, друго, че във България паранормални романси (стила на повечето изброени книги по-горе) не се превежда.Като изключим братството разбира се.Иначе ме подсетихте в 4shered да потърся и си я намерих и я прочетох вече за Лукан.Колкото до книгата - не е лоша, но нищо непредсказуемо не стана.От толкова много прочетени книги започвам да си мисля, че няма да се намери такава каквато напълно да ми се хареса, понеже съм прочела доста неща. А между другото, някоя от вас момичета чела ли е поредицата за Анита Блейк?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото, някоя от вас момичета чела ли е поредицата за Анита Блейк?

Майтапиш ли се,аз съм се изказвала сто пъти.Като човек, който не обича да вампирясва съм очарована.Сега не мога да пиша,че съм на работа,но обмени инфо с Миленака.За човек,който чете в оригинал,ще ти е по-добре,че разбирачите имат претенции към преведените книги,но за дръвца като мен,,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм я чела. Всичките 19 засега. За мен е по-интересна от Братството. Има романтика, има и криминални елементи, но не е типичната предвидима любовна история. От 10-тата има и еротика, на моменти е по-хард от Братството. Действието е много напрегнато. Има и доста развитие в характерите и отношенията между главните. В никакъв случай не е тийн поредица, така че ако в момента ти се чете нещо такова, по-добре недей - ще се разочароваш. Това е любимата ми поредица на такава тематика, но първите няколко книги са интересни, без да са нещо изключително. Не са ме карали да чета, докато ми се затворят очите, за разлика от следващите. Но май само аз съм на това мнение. О да - въпросната Анита е голям шемет, много е цапната в устата, на моменти съм била :eek::lol6:Накратко - силно препоръчвам:shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочела съм от 1ва до 9-та.Любима е и на мен. Миленака,нищо не каза за Едуард... :shake_puter::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочела съм от 1ва до 9-та.Любима е и на мен.

Миленака,нищо не каза за Едуард... :shake_puter::eek:

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Мъри, ако започна за Едуард, ще хвана мускулна треска на пръстите от писане. Затова ще замълча многозначително:lol6:http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миленка, наистина ли си прочела всичките 19 от Анита. И на мен това ми е любимата вампирска поредица. Стила и героите са уникални. Дано не се превърнала в боза, защото все пак си е доста дълга поредица. Много ми е интересно дали Анита остава докрая с Жан-Клод, или се появява някой нов. Но сигурно няма да доживея да ги издадат всичките. Между другото не знам защо, но много ми напомня за една друга поредица, която няма нищо общо с вампири, за Стефани Плъм на Джанет Еванович. Чувството за хумор и главната героиня са ми много сходни. Стефани е ловец на глави и постоянно се забърква в неприятности. Винаги е вътре с двата крака, а мъжките персонажи са умопомрачителни и запомнящи се. Изобщо, голям смях пада. Но май са издадени само около пет в БГ. Сега като се сетих за нея, трябва да си я препрочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не точно чела, а като ги почнах, ги "изядох" за около 20-ина дни. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Засега не са станали боза. Например развитието в отношенията между Анита и Жан-Клод са доста изненадващи (освен ако не си чела спойлери). И не само между тях двамата, а по принцип личните отношения между героите. Има взаимодействие между криминалния и личния живот на Анита, което също се променя много, което от своя страна влияе и на Жан-Клод, но и не само на него. А Анита, и като характер, и като сили (тя е некромансер, но не само) се развива и променя. Но няма да издавам спойлери:clap:

Много силно се надявам следващите да не станат някоя боза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета аз съм много-много щастлива да "изклюкам",

че е започнат превода на "Съхранена любов",книгата заФюри :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, тези от вас които са почитателки на Братството на Черния кинжал нека хвърлят едно око на сайта,който е постнала Книжно човече.Там ще намерят писателка със стил подобен на Дж.Уорд.Нейното име е Lara Adrian Аз съм очарована, но и разочарована, тъй като няма нищо издадено от нея на българския пазар:yanim:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миленка, наистина ли си прочела всичките 19 от Анита. И на мен това ми е любимата вампирска поредица. Стила и героите са уникални. Дано не се превърнала в боза, защото все пак си е доста дълга поредица. Много ми е интересно дали Анита остава докрая с Жан-Клод, или се появява някой нов. Но сигурно няма да доживея да ги издадат всичките.

Между другото не знам защо, но много ми напомня за една друга поредица, която няма нищо общо с вампири, за Стефани Плъм на Джанет Еванович. Чувството за хумор и главната героиня са ми много сходни.

Стефани е ловец на глави и постоянно се забърква в неприятности. Винаги е вътре с двата крака, а мъжките персонажи са умопомрачителни и запомнящи се. Изобщо, голям смях пада. Но май са издадени само около пет в БГ.

Сега като се сетих за нея, трябва да си я препрочета.

Божеее, открай време откривам паралели между Анита Блейк и Стефани Плъм и не вярвах, че и с другите е така, а ти го мислиш същото. И двете са толкова чаровно смахнати, неудържими фурии, не мирясват и все попадат в щури истории без да става банално. А Рейнджъра на Стефанито някакси напомня като присъствие на Жан Клод, макар че не не могат да бъдат по-различни един от друг . Досега съм докретала до 4-тата книжка на Анита и изглежда доживотно няма да ви настигна в четенето. Обаче е уникална поредица, много любима!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ги на:

"Среднощтна целувка" на Лара Ейдриан

"Пурпурна Целувка" на Лара Ейдриан

"Танцувай с Дяволът" на Шерилин Кениън

Охххххххх... Не знам вече колко пъти се опитвам да се регистрирам в този сайт и не мога!!! Можеш ли да ми помогнеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охххххххх... Не знам вече колко пъти се опитвам да се регистрирам в този сайт и не мога!!! Можеш ли да ми помогнеш?

Ми аз нямах проблем,веднага стана регистрацията.

Сега вече дори е по-пригледно подреден.

Дано е временен проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така , помня че се регистирах , а сега не мога да вляза. Ужас! Утре ще дерзая наново. :cheers::yanim: :yanim: :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после успях да вляза в сайта, но защо от книжките откривам само 2-3 глави , само това

ли е преведено ? :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после успях да вляза в сайта, но защо от книжките откривам само 2-3 глави , само това

ли е преведено ? :biggrin:

В момента се превеждат :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от книгите се превеждат по бавно понеже са по сложни, други по - бързо. Зависи изцяло от преводачите. Аз лично превеждам три за сайта и затова ми идва малко трудно. Може преводите да излизат бавно, но в никакъв случай няма да останат незавършени. Всеки превод ще бъде завършен. Това е обещано от създателите и админите на сайта. Не се притеснявайте. Сори за двойния пост, сайта Deeper than Blood набира преводачи за поредицата Братството на черния кинжал. Ако сте заинтересовани пишете ми на Лично съобщение да ви дам линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, Братството е страхотна поредица и доста амбициозна задача - езикът е пълен с жаргон. Стискам палци на преводачите:headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една новина за четящите Анита Блейк - най-накрая, след близо 2 години отлагания, 6-тата книга вече се появи:rolleyes:Публикувано изображение Само не знам защо е в Очаквайте, при условие, че вече се продавала на панаира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова какъв размер е? Убийствения танц де!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това е въпросът. Още не съм я видяла, а където и да питах, няма отговор. Май няма много хора, които да знаят, че книгата вече се продава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че не е голям формат.Това са 612 страници..... Дано само количеството да не е ограничено само за пазара :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То при тях вече нищо не е сигурно, но книгата все още е в Очаквайте, така че е възможно да са пуснали ограничени бройки само за базара, а по книжарниците да се появи др. месец. Знам ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...