Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Аз също съм на вълна,че ще се чете.

На още доста места имаше хубави отзиви за нея.

Първата със сигурност ще я взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засега (средата на 3-та книга) няма ни триъгълник, ни многоъгълник. И съм нещастна по случая.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Но пък Боунс компенсира успешно, бих казала:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшно много позитивни коментари за тази поредица. Предполагам, че греша с тези мои предубеждения, докато не прочета първата книга. Все още се двуомя обаче. Можете ли да ми кажете кой е форума, в който работят върху тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще ти го пратя на лично, защото не знам дали имам право да го напиша тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще ти го пратя на лично, защото не знам дали имам право да го напиша тук.

Ок. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко случайно попаднах на този форум с преводите на трите книжки, и сега се чудя дали да ги почвам или да чакам да излезе първата . Просто ако поредицата е невероятна като тази за "Братството" не ми се разваля удоволствието да чета от PC-то. Явно ще го умувам няколко дни ..... :angry: :angry: :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда... Изтеглих си първата книга. Сега ще я прочета... Да видим дали ще си променя мнението за поредицата. Чесно казано жанра много ми харесва, но единствената поредица, която ми е харесала засега е Братсвото. Пък ми е скучно да следя само една поредица. Надявам се да си харесам поне още една. Може би полувампирката... Ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О момичета благодаря много за коментарите ви, изненадахте ме доста приятно. Това, което мен ме притесни, е че книгите са за една двойка - и направо си го представям любовния многоъгълник и се препотявам... Но щом има позитивни мнения ще й обърна необходимото внимание когато излезе :angry:

Хихи, и аз преди да почна "В смъртта" на нора се боях, че както са 30 книги, ще има стоъгълници, ама такова животно не се появи и е много интересно да се проследи в дългосрочен план как се развива връзката на два героя. И аз ще помоля някой да ми метне тоя форум на ЛС да ги погледна. Искам да прочета малко за книгите, за да знам дали като почнат да излизат да си ги взимам, за да няма неприятни изненади.

Иначе аз си хапнах една голяма доза Зи и Бела и почвам с бели букви.

Като цяло книгата много ми допадна, повече от книгата за Рейдж, но все пак, Рот засега си ми е фаворит. Светлината в която видяхме Зи в тази книга, беше много по-ралзична от образа изграден в предишните две книги. Тук се видя колко е раним и объркан, колко е несигурен и изплашен. Всяко едно изречение сякаш ме поглъщаше, толкова дъбока и завладяваща е историята му. Много ми беше интересно да науча миналото му, макар и да ме заболя заради всичко, което е изживял (вчрно, че говорим за книга, но съпреживях болката му.) Бела също много ми хареса как се държеше, искаше да е до него, помагаше му, подкрепяше го, а той се гръжеше за нея, сякаш беше безценно съкровище. Просто цялата им история беше много затрогваща. Много се притиснявах, как авторката ще направи всичко със смъртта на Уелси, но смятам, че я поднесе невероятно безболезнено. Нямаше точно описание на сцената, нямаше мъчителни предизвикващи сълзи кадри, и всичко сякаш стана между другото. Смятам, че това е много добър избор от страна на авторката, защото така, ако реши да има книга за Тор няма да сме афектирани от загубата на Уелси, все пак смятам, че виски я харесват колкото и мен, и ще се насладят по-качествено на една история в която Тор намира отново любовта. Много бях впечатлена и от Фюри, особено с историята как спаси Зи и как буквално си откъсна кракът за да спаси брат си. И макар да ми идеше да го удуша, защото си мислеше най-лошото за Зи докато Бела беше при него, накрая като си обръсна красивата коса и си наряза лицето за да се представи за Зи и да го спаси, направо ме очарова. Много ми беше забавно, когато Бела започна своя "период на нужда" и вискчите мъже в къщата подивяха. Смях се с глас като Рот награби Бет, а Рейдж гепи Мери. А когато Зи стреснат от болката на Бела избяга при Ви и Фюри за да се напуши, Ви най-невъзмутимо му заяви, че щом Зи не иска да облекчи болката на Бела, ще го направи той, и Зейдист едва не го удуши, беше много готина сцена. Хареса ми и как Ви даде на Бъч да пие от кръвта му, :angry: но съм сигурна, че в следващата книга, точно това негово действие, ще се окаже водещо в сюжета. И накрая много доволна останах, че пречукаха господин О. Още от първите книги, тоя много ми лазеше по нервите, а след като си издълба името в корема на Бела и й заши очите, направо не можех да го дишам. Прилошаваше ми всеки път щом наречеше Бела "Съпруго моя" и смятам, че беше много справедливо точно тя да му види сметката, отмъстявайки за себе си, за Уелси, и за виски останали.

Докато разглеждах сайта на авторката видях една книга, издадена след шестата. От издателството казаха, че ще си я издадат точно след шестата книга, защото е пълна със сполери, в нея има: Бели букви ;)историята на Тормент и Уелси, както и сцени няколко седмици преди да убият Уелси. Има изрязани глави от първите шест книги. Има всичко за раждането на бебето на Зи и Бела и историята на Ривендж. Доста ми е интересно как е станал Нарко бос и защо ЗА БОГА е импотентен. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засега (средата на 3-та книга) няма ни триъгълник, ни многоъгълник. И съм нещастна по случая.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Но пък Боунс компенсира успешно, бих казала:wub:

Хах,ти искаш Кат да е като Анита :) Смяташ ли,че Боунс ще позволи подобно нещо? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Ще хвърчат трупове начело с Тейт :lol6::)

Книгата е страхотна,обожавам я :bighat: А Боунс... :love:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да ви питам,сладурки

-Що мълчахте досега???

Аз като видя нещо и веднага идвам тук и клюкаря,

а вие такава поредица да не споделите http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Но по-добре късно, отколкото никога :bighat:

От утре смятам да метна първите две книги

и после естествено ще се присламча към третата.

А нужно ли е да обяснявам,

че вече попрочетох от тук-от там

и очаквам с трепет и

-Пъвата капка кръв / First Drop Of Crimson

-Вечната целувка на мрака / Eternal Kiss Of Darkness

Ralna,за момента и при мен Рот и Бет са фаворити.

Зи и Бела са по-трогателни,но краля си е крал :)

Бели Букви:

Аз не мисля,че Рив е импотентен,

той просто се контролира с допамин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз си мисля, че Боунс има нужда от малко конкуренция - много собственически се държи. То само някой да погледне Кат и той направо ще го убие. Не съм съгласна така:indian: На нея, разбира се, такова държание й е позволеноhttp://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Обаче ако продължа да пиша по въпроса, без да искам ще издам някой спойлер. Но наистина не знам защо досега не е ставало въпрос за тази поредица.

А отн. Братството - на мен Вишъс ми е любимец. Още от първата книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но за да не развалям чуждото удоволствие минавам на бели букви:

Сега за отношенията между двамата, на ниво чувства няма какво да коментирам, не съм и очаквала друго освен само пробождания в сърцето. Но що се отнася до секса, както вече споменах имах големи опасения. Ако някой си спомня преди време една отфорумките бе споделила ужаса си точно от третата книга, която й се бе сторила брутална (бяга ми в момента думата, която точно бе използвала). На мен не ми направиха никакво отрицателно впечатление, да не говорим че като количество в сравнение с първите две книги, "Пробудена любов" бе като ретро роман.

Това бях аз и се изказах така, защото на първи прочит направо се потресох. Четох я на английски (по-скоро се опитах) и не можах да я разбера. Освен това попаднах на кофти сцена с Бъч и направо се ужасих, после цяла нощ се въртях, много гадно ми стана. Та на този прочит беше къде прочетено, къде прескочено, къде разбрано, къде не и не трябваше да прибързвам със заключенията. След това още 2-3 пъти попрегледах по-обстойно книгата (или поне се опитах), успях да избегна сцената, заради която не можах да спя предишния път, и мнението ми за книгата е по-добро от първоначалното :wors:

Може ли и аз да получа на лс сайта, в който превеждат Джанин Фрост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,да ви вземат /поздрави :wors: /,защо бягате от поредицата за Анита Блейк?Нали сте любители на вампирясването? Да си говорим честно, Братството.....са си добре написани любовни романи.Със съшия успех,мъжките персонажи можеха да са рокери или членове на улична банда и фабулата хич нямаше да пострада.Ако се търси обаче малко по различна постановка,герои с наистина различни способности,свят с променени правила /вампирите са почти равнопоставени с хората/ и т.н.,Анитка си струва/съвсем честно,както и да го погледнеш си струва повече от Братството/. Говоря за тази поредица,защото принципно не обичам вампири и друга не съм чела,но тази ме застреля. Като се има пред вид,че са излезли 7 книги от поредицата има достатъчно материал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плясъче,то вампири-вампири,но аз преди всичко съм любител на страстните Любовни романи.

Та по тая точка Анита леко изостава и затова още се помотвам и не ми тръгва четенето :)

А имат ли превода на Бъч?

Ами не,защото догодина март/април ИБИС ще я издаде.

Затова са решиле да преведат за ВИ и Фюри.

И направо убиха Коледният ми дух,защото решиха да не превеждат останалите от поредицата http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Но пък са предложили доста грабващи заглавия :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,да ви вземат /поздрави :P /,защо бягате от поредицата за Анита Блейк?Нали сте любители на вампирясването? Да си говорим честно, Братството.....са си добре написани любовни романи.Със съшия успех,мъжките персонажи можеха да са рокери или членове на улична банда и фабулата хич нямаше да пострада.Ако се търси обаче малко по различна постановка,герои с наистина различни способности,свят с променени правила /вампирите са почти равнопоставени с хората/ и т.н.,Анитка си струва/съвсем честно,както и да го погледнеш си струва повече от Братството/. Говоря за тази поредица,защото принципно не обичам вампири и друга не съм чела,но тази ме застреля. Като се има пред вид,че са излезли 7 книги от поредицата има достатъчно материал...

Аз лично за себе си да кажа, точно факта че Братството са супер добре написани любовни романи, които въпреки, че се развиват като действие в съвремието, за мен се доближават изключително много до историческите романи. А вампирясването си е чист бонус, не главен фактор за четене. Харесва ми това, че главните мъже са с такова силно собственическо чувство, че са войни, покровителски настроени и т.н. абе нещо като малко извъртяна представа за рицар на бял кон :)

А за Анита, 3 неща към този момент ме спират от четене:

1)Финансовият фактор - все още не съм заделила пари за книжките, от компютъра много трудно се навивам да чета

2)факта, че Анита доколкото съм запозната си е много бойна мадама, пък аз толкоз да не ги обичам такива...

2) След огромното ми разочарование с "Терзания", просто не мога да се насиля да погледна поредица от няколко книги, в които главната двойка е една и съща, няма да понеса абсолютно никаква любовна геометрия и тотално ще намразя поредицата, за това и не смея да рискувам.

Може би е пракрасна поредица, Гале ти си ми я хвалила много, както и Кристи, но аз лично не мога да се настроя и да я подхвана ЗА СЕГА.

Това бях аз и се изказах така, защото на първи прочит направо се потресох. Четох я на английски (по-скоро се опитах) и не можах да я разбера. Освен това попаднах на кофти сцена с Бъч и направо се ужасих, после цяла нощ се въртях, много гадно ми стана. Та на този прочит беше къде прочетено, къде прескочено, къде разбрано, къде не и не трябваше да прибързвам със заключенията. След това още 2-3 пъти попрегледах по-обстойно книгата (или поне се опитах), успях да избегна сцената, заради която не можах да спя предишния път, и мнението ми за книгата е по-добро от първоначалното ;)

Може ли да предположа за коя сцена говориш, минавам на бял режим:

Когато Бъч пи от кръвта на Ви ли? Единствено за нея се сещам, като за нещо хмм...по-брутално, но пък на 100% ще е ключова сцена за следващата книга, нали Бъч вампир ще става. Аз все си мислех, че Скрайб Върджин ще се намеси, заради добрите дела на Бъч в света на вампирите, но май братството ще я представи пред свършен факт :baby:

Радвам се, че си променила мнението си за книгата,и честно коментара ти много ме беше стреснал :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен Анита ми е фаворит пред Братството. В Братството отношенията между братятат ми харесват, самите братя разбира се също, харесва ми и стилът на авторката, но нещата са доста предвидими. А Анита успя да ме изненада в някои отношения. След 19-та книга имам някакви смътни предположения какво може да стане нататъка, но при тази авторка е напълно възможно да греша. Само при дълги поредици ме е страх да не станат боза. Засега това не се е случило, но още не е късно. О, и мъжете много ми харесват (с едно-две дългокоси изключения).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,да ви вземат /поздрави :biggrin: /,защо бягате от поредицата за Анита Блейк?Нали сте любители на вампирясването? Да си говорим честно, Братството.....са си добре написани любовни романи.Със съшия успех,мъжките персонажи можеха да са рокери или членове на улична банда и фабулата хич нямаше да пострада.Ако се търси обаче малко по различна постановка,герои с наистина различни способности,свят с променени правила /вампирите са почти равнопоставени с хората/ и т.н.,Анитка си струва/съвсем честно,както и да го погледнеш си струва повече от Братството/. Говоря за тази поредица,защото принципно не обичам вампири и друга не съм чела,но тази ме застреля. Като се има пред вид,че са излезли 7 книги от поредицата има достатъчно материал...

Честно казано и аз се присъединявам. И на мен повече ми харесва Анита от Братството. На Братството ги имам и трите на хартия, но засега съм чела само първата. Чакам да се посъберат, та да ги чета поне по три наведнъж, че иначе повече се дразня.

Що се отнася до Анита, тя ми влезе в кръвта от първото изречение. Мъжките персонажи са невероятни, а за любовните сцени, нямам никакви забележки, може би само една, че започнаха да се появяват малко по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които четат на английски или руски препоръчвам Лара Ейдриан и Алиса Дей поредиците им са, според мен, най-близко до Братството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези които четат на английски или руски препоръчвам Лара Ейдриан и Алиса Дей поредиците им са, според мен, най-близко до Братството.

Охххххх,аз понеже чета само но Бг УМИРАМ от яд.

Сега чета на Лара Ейдриан фен превод на

"Среднощна целувка" и "Пурпурна целувка" и мечтая

някое издателство да се сети и да ги издаде:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета, знам, че няколко от вас са чели останалите книги от Братството на Английски и тъй като умирам от любопитство и не мога да дочакам книгите, ще задам няколко въпроса с бели букви, и ще съм благодарна някой да ми отговори, било то с бели букви или на ЛС.

Значи много, ама много искам да знам какдокторката с която ще се хване Ви, ще се впише при тях. В смисъл, ще стане вампир ли, или вещица или все нещо, за да може да си бъде с Ви докато е жив. Дали няма да извъртят нещо като при Мери, естествено не същото, но много искам да знам какво ще стане с нея. Другото, което много ме мъчи е дали в книгата на Джон Матю останалите ще разберат, че той е бил Дариъс.

Моля ви, спасете ме от мъките ми и ми кажете какво се случва, че ще умра от любопитство. :(:wors: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох Пробудена Любов страхотна книга наистина прекрастна история , според мен това от трите които са излезли за братството е най силната до сега . Страхотно напрежение между главните и много силна любов, двамата бяха преживяли много но намериха път един към друг хареса ми още и развитието с другите герои и беше също така и много тъжно не можеш да повярвах какво се случва и си викаш ''не не е вярно не е истина'' ама накрая разбираш че е истина което доста често се случва и в реалния живот може би затова толкова ме докосна . Определено след като я прочетеш се чустваш вампирясал искам още искам още ама ще ни се наложи да си почакаме доста за още ( приятно четене на всички които не са я почнали ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, най-накрая да се добера до компюрът.

И аз изгризках Пробудена любов. Не е честно :cool: Защо трябваше да свършва. А до следващата има толкова много време.

А иначе съм напълно съгласна с коментарите на всички. Книгата е просто невероятна.

Контрастът между отношението на Зи когато се бие с лесърите и когато се грижи за Бела е толкова трогателен. А когато настъпи периода й на нужда и Рот и Рейдж награбиха половинките си Публикувано изображение И после Ви, Фюри и Бъч се събудиха голи и оплетени в едно легло. Публикувано изображениеА Зи милият, как се изплаши и избяга от стаята и отиде да се напуши.

Любимото ми е обаче, когато Зи накрая припадна и се разрева. Направо ми се искаше да си го гушна като плюшена играчка.

И не мога да не призная на авторката, че умее да пуска мухата за следващите книги. Голямо чудене ще падне за номера с кръвта, а и това с брата на Бела Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охххххх,аз понеже чета само но Бг УМИРАМ от яд.

Сега чета на Лара Ейдриан фен превод на

"Среднощна целувка" и "Пурпурна целувка" и мечтая

някое издателство да се сети и да ги издаде:bighat:

Охххх мила и аз искам някой да захване поредицата на Лара Ейдриан.Адски ми допадна началото и на двете книги.Абсолютно се доближават до стила на Братството.А мъжките индивиди....направо да ти замаят главата:))))Писах даже до Ибис за тази поредица.Уви все още нямам отговор.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не помня дали бях писала за нея, но препоръчвам още една подобна на Братството поредица - Демоника На англ. я има на много места, на руски не съм я търсила, но е доста вероятно да я има. Щях да забравя - не се разказва за вампири, а за демони, ако някой иска малко разнообразие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже много отричах вампиряването пък сега рева по такава поредица,погледнах резюметата Грях ми на душата,обаче такива нескопосни представяния могат само да ме откажат.Ми то на моменти се губи смисъла на изречението,за правопис не говоря.Вярно,че във форумите е по-либерално,ама ако ми го плясне издателство, ще ги пукам от оплювки.А дори и форумите имат за цел да привлекат внимание.Защото би могло, аз да съм следващият,който пише на Ибис...или да предизвикат интереса на някой,който да я преведе от добра душа. А иначе звучи близко да Братството и ако стила е завладяващ,мога да си легна я с Данте,я с Лукан Торн/книгите за тях де/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...