Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Забелязах, че съм пропуснала да се разпиша в темата. Но пък прочетох всички страници (което си е голямо лично постижение, защото по принцип прочитам само последните няколко странички) Ще кажа, че от много време (още преди да излезе първата от Братството в България) бях хвърлила по едно око на Lords of the Underworld и на фен-превода на първата книга от "Среднощен ловец" на Jeaniene Frost. Но с моя лош английски поредицата за лордовете така и не успях да я прочета (грешка, която в най-скоро време смятам да поправя) Още в първите страници сте дали линк за форума, където превеждат някои от книгите за ловците и за среднощната порода. Благодарение на тях разбрах за тези две (и още няколко поредици) за което съм им много благодарна. Относно Анита - и аз имах късмета да я прочета :) Но се наложи първите 4 да ги чета на компа, 5-тата още не съм я прочела, но пък 6-та и 7-та дам. Но най-вероятно скоро ще ги препрочета, че имам някои пропуски. Също искам да ви благодаря и за страхотния превод на "Вампирът, който ме обичаше". Още от както прочетох "След полунощ" и разбрах, че има 2 книга исках да я прочета. В продължение на много време чаках издателствата да се сетят да я издадът, но не ме огря..Но пък Вие и вашето благородтство ми помогнахте да се насладя на тази страхотна книга. И корицата, и превода са на много високо ниво. Все още ми се иска да се издаде, за да си я прибавя към библиотечката и да не ми се налага да си моря очите докато я чета, но въпреки това съм Ви много ама много благодарна, че я преведохте. То се е видяло, че нашите издателства блеят, щом пропускат такива страхотни книжки. Много се разписах и се спирам вече, че сигурно Ви отегчих.. П.П. - Просто не мога да се сдържа и да не кажа, че нямам търпение за книжката за Ви. Надявам се по-скоро да издадът за Бъч и Мариса, защото така ще имаме и ориентировачна дата за Ви. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също искам да ви благодаря и за страхотния превод на "Вампирът, който ме обичаше". Още от както прочетох "След полунощ" и разбрах, че има 2 книга исках да я прочета. В продължение на много време чаках издателствата да се сетят да я издадът, но не ме огря..Но пък Вие и вашето благородтство ми помогнахте да се насладя на тази страхотна книга. И корицата, и превода са на много високо ниво. Все още ми се иска да се издаде, за да си я прибавя към библиотечката и да не ми се налага да си моря очите докато я чета, но въпреки това съм Ви много ама много благодарна, че я преведохте. То се е видяло, че нашите издателства блеят, щом пропускат такива страхотни книжки. Много се разписах и се спирам вече, че сигурно Ви отегчих..

П.П. - Просто не мога да се сдържа и да не кажа, че нямам търпение за книжката за Ви. Надявам се по-скоро да издадът за Бъч и Мариса, защото така ще имаме и ориентировачна дата за Ви. :down:

Относно "Вампирът, който ме обичаше", пуснахме книгата за печат ви минимален тираж, все още имаме свободни бройки, който разпространяваме във форума, така че ако имаш желание да я добавиш в личната си библиотека, то пиши ми на лични. И благодаря за страхотния отзив.

Колкото до Братството - все едно аз съм го казала, хич не ме кефят нито Бъч, нито Мариса - Бъч от първата книга, заради леко си увлечение по Бет, ааа Мариса толкова ми е бавна, че направо ме дразни. Ноооо очаквам изненади от авторката и нямам търпение да пусната книгата за тях, за да мога със свито сърце да чакам Ви, усещам че за него ще си примирам, така както беше за Зи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето една подобна и е завършена - Въпросната Райли е симпатяга, малко луда, има чувство за хумор, а и брат й никак не е лош. Поредицата е интересна.

А аз като фен на Анита да те питам дали ти хареса?

Анита е страхотна, 19 книжки страхотно забавление!

Към момента се превеждат две от книгите

"Нощни удоволствия" (Мрачните ловци, #o1)

Night Pleasures

и

"Танцувай с Дявола" (Мрачните ловци, #o3)

Предстои превод на

"Fantasy Lover"

Аз ги следя ФАНАТИЗИРАНО!!!!

Та ако вие преведете останалите /мнооооого съм нагла/

ще е повод за бурна радст :blink:

Още по-бурна била радостта ти, ако ги четеше и в правилния ред, повярвай ми. Погледни реда на книжките както е описан в Уикипедия, прочети ги на англе и ще ме разбереш :ph34r:

Пете, аз съм много назад с инфото, да разбирам ли, че на Мадейрос сте превели за вампирите нещо? Щото, ако да - метнете ми една книжка при Сънчо, аз ще й звънна тия дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Пете, аз съм много назад с инфото, да разбирам ли, че на Мадейрос сте превели за вампирите нещо? Щото, ако да - метнете ми една книжка при Сънчо, аз ще й звънна тия дни.

Преведохме "Вампирът, който ме обичаше" (Тереза Медейрос) и отпечатахме 100-тина бройки, тъй като искахме да си я имаме на хартия, а това беше минималния тираж. Някои момичета от форума вече си взеха по бройка. Книгите, които останаха, са при мен, но аз съм в сесия и нямам възможност тези дни да ходя до Съни, предстои ми кофти изпит, а колкото и да е, Студентски си е доста далеч от Стрелбище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, Бебо, разбрах, преди малко се чух със Сънчо. По-вероятно е аз да мина през Студентски, само кажи кога ти е изпита да не те тормоза преди него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анита е страхотна, 19 книжки страхотно забавление!

...

Подкрепям с две ръце и два крака:D Нали знаеш, че в началото на юни излиза 20-тата? Направо нямам търпение - всичките ми любимци ще бъдат там:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по-бурна била радостта ти, ако ги четеше и в правилния ред, повярвай ми. Погледни реда на книжките както е описан в Уикипедия, прочети ги на англе и ще ме разбереш :cool:

Би била,ако можех да чета на нещо различно от български :D

Но понеже НЕ мога, си се радвам и на малките радости в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям с две ръце и два крака:speak: Нали знаеш, че в началото на юни излиза 20-тата? Направо нямам търпение - всичките ми любимци ще бъдат там:biggrin:

Знам, чакам я с нетърпение :) A Dark-Hunter съм вече на 6та от 30 хронологично. Трябва да сваля и другите, които следват Ловците, ама не са завършени, BAD Company май ще е по-напред :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее,сега какво ще правя :P:sobbing: :sobbing: прочетох последната преведена за Анита Блейк искам ощееееееее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Във бг форума за Анита не са ли по-напред от Колибри?? Питам защото не съм много сигурна докъде са стигнали с превода..Но може там да провериш :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^

Във бг форума за Анита не са ли по-напред от Колибри?? Питам защото не съм много сигурна докъде са стигнали с превода..Но може там да провериш :P

Може,но обикновено има 7-8 глави и докато чакаш...... а и доста често са много "сурови". че се губи кефа.Абе, тя мойта намерила,че премерила.Ще си чакам,ама да си помрънкам малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а аз да попитам - чували се нещо за братството :clap: че нямам търпение да чета,въпреки ме най-малко очаквам книжката за Бъч и Мариса,нещо не ми харесват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми доколкото знам книгата ще излезе март или април. Иначе аз чакам с нетърпение книгата за Бъч и Мариса, само защото след нея идва Ви... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,може и да не е точно вампирска книга, но е близо.Дами,някой нещо може ли да сподели,че то утре-вдругиден излиза и филма

Книгата "Аз съм номер четири" - е на българския пазар от 24.01

„Аз съм Номер четири” е първата книга от поредицата „Цикъл за Лориен”. Поредицата включва общо четири книги, които ще бъдат издадени в САЩ с интервал от една година. Засега е известно заглавието само на втората от следващите три части – „Силата на Шест”.

Името на автора – Питакъс Лор – е псевдоним, зад който се крият писателите Джеймс Фрей и Джоби Хюз. Правата на настоящия роман - „Аз съм Номер четири” – вече са продадени в 33 държави.

Едноименият филм на DreamWorks се продуцира от Майкъл Бей („Армагедон”), а Ди Джей Карузо „Дистърбия”) застава зад режисьорския пулт. В актьорския състав се отличават имената на новоизгряващата холивудска звезда Алекс Петифър, красивата Диана Аргон („Герои”), Тимоти Олифант („Да изчезнеш за 60 секунди”), както и познатата ни от „Чиракът на магьосника” млада актриса Тереза Палмър.

Джон прилича на съвсем обикновен тийнейджър, но външният му вид няма нищо общо с истината. Джон крие дълбока тайна. Той е един от деветимата невръстни лорианци, които напускат планетата си заедно със своите Пазители, за да се спасят от нападението на вражеската планета Могадор.

Те са единствените оцелели и на техните плещи лежи отговорността за спасяването на расата им. Сега са разпръснати по Земята, без никой от тях да знае самоличността и местонахождението на останалите - предпазна мярка срещу воините от Могадор, които няма да се спрат пред нищо, докато не ги унищожат. Времето притиска преследвачите, защото всеки един от лорианците ще развие дарби, за които не е и сънувал. И тези нови способности ще бъдат решаващи в битката със злото, което не смята да се ограничи само до унищожението на Лориен. Следващата стъпка е Земята. Никой не е в безопасност.

Джон Смит, или Номер Четири, се мести от град на град заедно със своя Пазител, Анри, още при първите сигнали за наближаваща опасност. Всеки дом за тях е временен. Познатите им са временни. Приятелството е лукс, който трудно могат да си позволят, заради тайните си.

Атмосферата на надвиснала опасност в книгата кара читателя да тръпне в очакване и да прелиства страница след страница, само и само за да разбере какво се случва по-нататък. Това е една от онези книги, които те държат буден до малките часове. Напрегнати ситуации, неочаквани обрати, приключения, романтика – всички съставки на увлекателния роман са преплетени, за да се получи една завладяваща история.

Със своя ясен и динамичен език Лор превръща фантастичното приключение в реалистично събитие – веднъж посегнал към романа, човек забравя, че става въпрос за измислени герои, а не за близки приятели. Той ни въвежда в един нов свят, паралелен на нашия, в който всички сме реални участници и потенциални потърпевши.

Дали Джон ще оцелее? Дали ще разбере кои са магическите му способности? Дали ще спечели любовта на красавицата? Дали ще се справи с побойника? Дали ще успее да запази новия си приятел? Това са все въпроси, на които той сам ще трябва да намери отговорите.

Изпълнена с напрегнати ситуации, неочаквани обрати, приключения и романтика, книгата, преведена с огромен успех на 33 езика, излиза на българския пазар на 24.01.2011 г.

Българската премиерата на филма е на 18 февруари 2011 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате имам Братството на англе, мога да ви го кача и него някъде. А книжката за Ви е наистина сърцераздирателна :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "Аз съм номер 4" няколко приятелки си купиха книгата, аз още не съм но при първа възможност ще си я купя, защото казаха че книгата е била страхотна и очакват с нетърпение филма. :) Когато си я купя ще дам мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, охх нз дали е тука мястото да питам за това, ако не страшно съжалявам. Вчера попаднах ан този форум и искам да попитам дали знаете от къде мога да си изтегля на български поредицата на "Лара Ейдриън - Среднощни целувки" и също така втората и третата книга ан "Братството ан черния кинжал"...Много ще съм ви благодарна, ако ме улесните :cool:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, охх нз дали е тука мястото да питам за това, ако не страшно съжалявам. Вчера попаднах ан този форум и искам да попитам дали знаете от къде мога да си изтегля на български поредицата на "Лара Ейдриън - Среднощни целувки" и също така втората и третата книга ан "Братството ан черния кинжал"...Много ще съм ви благодарна, ако ме улесните :cool:)

За Лара Ейдриън до колкото съм запозната може да намериш някакъв фен превод, но къде не знам, със сигурност го нямаме тук. Колкото до Братството, няма да ги намериш в нета (освен на английски), пробвай да ги търсиш в книжен вариант по книжарниците.

П.С. Снощи гледах трейлъра на "Аз съм номер 4", и не е истина колко малко ми трябва, за да се зарибя. Хареса ми доста, даже малко ме хвана яд, че няма да мога да го гледам преди края на следващата седмица. Изглежда ми доста интересно, като изключим частта че пак всичко се развива в училище, явно героите или по-точно главната отново ще е на 16, всичко изглежда бомба. Но за първи път ще изневеря на практиката си и ще изгледам първо филма преди да се метна на книгата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали за някого е интересно, Ибис съвсем скоро ще пуснат на пазара първите си електронни книги и те ще са тези на Братството. Аз лично съм много доволна от този факт и ги чакам с нетърпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали за някого е интересно, Ибис съвсем скоро ще пуснат на пазара първите си електронни книги и те ще са тези на Братството.

Аз лично съм много доволна от този факт и ги чакам с нетърпение.

Чудесна новина,поне ще има къде а си слагам книгите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има корица за "На крачка от гроба"

Публикувано изображение

датата за издаване е 15 март

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уауу, току що прикючих с поредицата Midnihgt breed на Лара Ейдриън и горещо я препоръчвам на всички фенове на Братството на черния кинжал.На мен лично много ми допадна, верно трудничко ми беше с английския, но пък с голям зор и упоритост стигнах до 8-та книга, и сега ще чакам с нетърпение 9-тата/както и тази за Пейн от Братството/.Та мисълта ми беше да ми кажете нещо за тези Мрачни ловци да ги почвам ли, само да не са нещо тийн, че никак не си падам по тях..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уауу, току що прикючих с поредицата Midnihgt breed на Лара Ейдриън и горещо я препоръчвам на всички фенове на Братството на черния кинжал.На мен лично много ми допадна, верно трудничко ми беше с английския, но пък с голям зор и упоритост стигнах до 8-та книга, и сега ще чакам с нетърпение 9-тата/както и тази за Пейн от Братството/.Та мисълта ми беше да ми кажете нещо за тези Мрачни ловци да ги почвам ли, само да не са нещо тийн, че никак не си падам по тях..

Мятай им се смело. Според мен доста се доближават до Midnihgt breed и Брадството. :cool:

И определено няма нищо тийн, на моменти доста жегаво става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та мисълта ми беше да ми кажете нещо за тези Мрачни ловци да ги почвам ли, само да не са нещо тийн, че никак не си падам по тях..

В момента се занимавам с първата книга, още съм в началото но съм просто очарована. Става въпрос за "Dark Hunter", супер интересно почва, а стила на авторката е уникален и страшно забавен. Главният е вампир, но доколкото ми е известно в поредицата е наблегнато и на гръцка митология, и засегнати са и други епоси. В никакъв случай не е за тинейджъри, аз също не ги харсвам този род поредици, в които се подвизават 15-16 годишни, открили първата си и съответно вечна любов ( е с леки подскоци встрани).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента се занимавам с първата книга, още съм в началото но съм просто очарована. Става въпрос за "Dark Hunter", супер интересно почва, а стила на авторката е уникален и страшно забавен. Главният е вампир, но доколкото ми е известно в поредицата е наблегнато и на гръцка митология, и засегнати са и други епоси. В никакъв случай не е за тинейджъри, аз също не ги харсвам този род поредици, в които се подвизават 15-16 годишни, открили първата си и съответно вечна любов ( е с леки подскоци встрани).

хахааха, много точно го каза!Супер значи се залавям с Dark hunter!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...