Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Ама прекалявате! Сега какво,да чета на Нова година ли? То и без туй сме в камерен състав тая година,току виж съм го метнала тоя Боунс.

Мятай,мятай,да не ти стане горещо обаче :laughing5: :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои по-точно? :lol6::P За този пасаж се сетих веднага:

- Като изключим очевидното, Франческа, какво друго искаш в замяна за разкриване на информация? - Попита Боунс, връщайки се на темата.

- Да ме вземеш. - Отговори тя моментално.

- Не става! - Припрях се аз, стискайки го, сякаш бе моя собственост.

Три чифта ококорени очи се втренчиха в мен. Тогава осъзнах, че това което бях хванала здраво не беше ръката му.

Спейд започна да се хили, точно когато започнах да се изчервявам, отдръпвайки ръката си и борейки се с желанието да седна върху нея за свое добро. Мили Боже! Какво ми ставаше?

Устните на Боунс се свиха, но той не се присъедини към нарастващите кикоти на Спейд.

- Тя нямаше това в предвид, любима. - Каза той с неутрален тон.

:laughing5: :laughing5: :laughing5:

Ох, този е един от многото любими моменти от поредицата!!! Ама се смях, ама се смях.... със сълзи, че и го препрочитах тоя пасаж... Чудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Като изключим очевидното, Франческа, какво друго искаш в замяна за разкриване на информация? - Попита Боунс, връщайки се на темата.

Три чифта ококорени очи се втренчиха в мен. Тогава осъзнах, че това което бях хванала здраво не беше ръката му.

Спейд започна да се хили, точно когато започнах да се изчервявам, отдръпвайки ръката си и борейки се с желанието да седна върху нея за свое добро. Мили Боже! Какво ми ставаше?

Устните на Боунс се свиха, но той не се присъедини към нарастващите кикоти на Спейд.

:):laughing5: :laughing5:

:) Нямам търпение да я пуснат!!!! :lol6::laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:laughing5: :laughing5: :laughing5:

Ех, ех, още колко такива цитати могат да се извадят от тази поредица :laughing5: Просто много запомнящи се момента има :laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, след коментарите относно поредицата за Среднощен ловец нямаше как да не събудите любопитството ми.От една седмица и се кумех и канех и накрая....WOW OMG:PP Почнах и няма спирачки:))Униикална поредица.Bouns is hot,hot....:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, след коментарите относно поредицата за Среднощен ловец нямаше как да не събудите любопитството ми.От една седмица и се кумех и канех и накрая....WOW OMG:PP Почнах и няма спирачки;))Униикална поредица.Bouns is hot,hot....;))

Страхотна поредица, чете се на един дъх . То след "Братството" много трудно нещо може да ме грабне , но тази поредица ме спечели , със сигурност ще си я купя когато излезе :yanim: Но ми остава още малко да прочета третата книга / поне до там , докъдето е преведена / Приемам всякакви предложения за нещо ново за четене , нещо добро и увлекателно. Моля помагайте , че тая вампирска вълна така ме е треснала , че не ми се чете нищо друго. :wors: :wors: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъмм, кога ще излезе на българския пазар? На две места виждам, че се споменава за предстоящото и появяване или се бъркам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на теория трябва да излезе януари или февруари. За януари май вече е късно, така че остава февруари. Дано Ибис да спазят обещанието си.

Страхотна поредица, чете се на един дъх . То след "Братството" много трудно нещо може да ме грабне , но тази поредица ме спечели , със сигурност ще си я купя когато излезе :rolleyes: Но ми остава още малко да прочета третата книга / поне до там , докъдето е преведена / Приемам всякакви предложения за нещо ново за четене , нещо добро и увлекателно. Моля помагайте , че тая вампирска вълна така ме е треснала , че не ми се чете нищо друго. :cool::) :)

А отн. друга поредица, препоръчвам Анита Блейк. За мен тя е по-добра от Братството. Любовната история в нея започва по-късно, но определено наваксва, а самите истории се четат на един дъх. Случвало ми се е да чета до 5 сутринта. Голяма краста:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отн. друга поредица, препоръчвам Анита Блейк. За мен тя е по-добра от Братството. Любовната история в нея започва по-късно, но определено наваксва, а самите истории се четат на един дъх. Случвало ми се е да чета до 5 сутринта. Голяма краста:rolleyes:

Да,да,да,да!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти нали знаеш, че утре трябва да излезе Анита Блейк 6 на хартия:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бързам да пусна коментара си за „Вампирът, който ме обичаше”, прочетох я преди няколко дни и едвам се удържах до днес! Книгата е невероятно добро продължение на „След полунощ” и според мен най-добрата книжка на Тереза Медейрос. Действието се развива бързо и динамично, а сюжета те поглъща до такава степен, че се чувстваш като герой от романа.

Изминали са 5 години от финала на „След полунощ”, а Порциа и Джулиън са изключително променени, сякаш пораснали. Порция е невероятен образ, превърна се в една от личните ми любимки, страхотна в реакциите си, максимално искрена и толкова сладка с любовта си към Джулиън!

А Джулиън, оххххх майчице мила, направо ми се разлупваше сърцето в бесен ритъм при всяка негова поява. Той е един от най-най-готините вампири, за които съм чела, а вярвайте ми в последно време, прочетох доста за тях. Нали помните анкетата, която правихме сякаш преди 100 години, е той определено влиза в графата на чаровниците. Толкова красив, забавен, чувствителен и т.н. мога да продължа до безкрай и като прибавим факта, че смуче кръв…потичат ми лигите!

Цялата книга е изпълнена с мега забавни моменти, подгответе се за безобразен хилеж, от тихичко подхилкване до звучен кикот, който да предизвика вниманието към вас! Един от любимите ми моменти е престорилият се на заспал Джулиън и подслушващата бълнуването му Порциа, да не ви обяснявам какъв бой отнесе вампира с една кадифена възглавничка!

Освен супер свежият хумор, в книгата има и много нежно моменти. Просто всеки, който е чел „След полунощ” е абсолютно наясно за чувствата между Порция и Джулиън, е сега всеки поглед, всеки жест, всяка произнесена дума те кара да потропваш от вълнение в очакване на момента, когато ще се награбят. Всеки път, когато се целуваха ми кипваше кръвта, Терезка знае как да описва целувките! А интимната сцена, мале мале, пари! Много добре написана, нищо прекалено или бруталистично, една страхотна комбинация от нежност и страст, която да докара сърцебиене на всяка читателка.

Да спомена и героите от първата книга, които срещаме отново, това е любимият ми момент в поредиците! Всички взимат активна роля в действието, особено Ейдриън, той си ми е слабост още от „След полунощ” и следях с интерес всяка негова изява.

Сега да споделя и нещо друго. На няколко места се наревах стабилно, просто много силни моменти. Минавам на бели букви:

Всеки път когато семейството на Джулиън се отнасяше с него сякаш е безскрупулен убиец се пръсваше сърцето ми. Единствено Порция прозираше под външната му опаковка, единствено тя го приемаше с тъмната му страна, без да го обвинява за това, което е.

А когато отвлякоха Елоиза, там беше голямата драма. Страданието на Каро и Ейдриън, чувството за вина, което изпитваха Порциа и Джулиън, изобщо цялата сцена е наситена с толкова силни емоции, в никакъв случай не можеш да останеш равнодушен!

А финала – това беше върха, всичко друго очаквах, но да го застрелят и то онзи нещастник, беше много брутално. Но в крайна сметка всичко се нареди добре и се насладих на една прекрасна сватба.

В заключение какво да кажа, книгата е наистина невероятна и притежава всички качества на добрият роман в огромни дози. Нямам нито една забележка, освен може би една, прекалено кратка е! Препоръчвам я горещо на всички и оценявам с една огромна десятка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, Пете, това ще е първия вампирски роман дет ще захапя :bday19: Просто не мога да се устискам кат знам, че е за Джулиън и Порция, а толкова отдавна исках да го изгризам! Бяха ужасно симпатични и двамката още в "След полунощ" - една от най-любимите ми книжки http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Малиии, направо ми се разлупа сърцето от таз страхотна новина Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, толкова добре сте я барнали книгата, че грях ще е да не я издадете в книжен вариант. Искам и тук да ви благодаря за книгата. Целувам ви http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам търпение да изкажа мнението си относно “Вампира, който ме обичаше”.

Аз най – вероятно ще съм доста пристрастна, тъй като участвам в превода, но няма как…..нямате представа с какво нетърпение очаквах книгата да бъде завършена и редактирана, за да мога да я изчета от началото до края, и когато най – сетне я прочетох не можах да повярвам колко бързо свърши…..исках още и още……

Самата история е невероятна – пренасяме се 5 години след раздялата на Порциа и Джулиън, 5 години откакто той е тръгнал да търси безсмъртната си душа…….през това време и двамата са се променили, пораснали и узрели. Един от любимите ми моменти е когато се срещат отново за първи път……милия Джулиън му увисна ченето, защото тя е умопомрачаващо красива, но и също толкова дръзка и уверена, както я помни. Той ужасно много я обича, но тъй като е вампир, смята че няма бъдеще с нея и отчаяно се опитва да стои на разстояние……но не успява, или по – точно тя не му позволява. Тя е готова на всичко за него, 5 години не спира да го чака и когато го вижда отново любовта избухва с нова сила.Целия роман е изпълнен с толкова много емоция и любов, че през повечето време не успявах да сдържам сълзите си. Някак и двамата герои са равнопоставени и не можеш да кажеш кой ти е по - симпатичен.

Джулиън, Джулиън… :wors:.. да знаете, че съм го сънувала даже! Той е просто страхотен – красив, нежен и неустоимо очарователен.Беше толкова сладък, когато стоеше и я наблюдаваше как спи, а вътре в него се бореха ангела и дявола…

Порциа за мен е една от най – страхотните героини, за които съм чела…..много красива, смела и бореща се за любовта си. Ето едно цитатче, което най – точно описва решимостта и любовта й.

“Джулиън Кейн се бе завърнал у дома. И ако дяволът искаше душата му, тогава старият мерзавец просто трябваше да се изправи срещу нея, за да я получи.”

Имаше и много забавни моменти разбира се, напълно в стила на Тереза Медейрос…..веднага се сещам за момента, в който Джулиън толкова ядоса Порциа, че тя извади пищов изпод фустите си и го гръмна :wors: :wors: :)

Сега ни остава да чакаме и следващата книга от поредицата….

Няма какво повече да кажа освен, че книгата заслужава огромна ДЕСЯТКА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нощес приключих със "Среднощен ловец - На крачка от гроба"

и със абсолютна сигурност съм запленена и от Кат и от Боунс.

И двете книги се четат на един дъх,

толкова са динамични и пленяващи,че .............

И определено имаха запомнящо се запознанство :wors:

Тотално съм запленена от собственическите им чуства един към друг,

направо хвърчат искри :wors:

Нямам търпение от ИБИС да започнат с поредицата,

за да и се порадвам и на хартия.

А днес ще се пробвам да попрочета

“Вампира, който ме обичаше”,

да се надяваме,че НЯМа да имам работа. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нощес приключих със "Среднощен ловец - На крачка от гроба"

и със абсолютна сигурност съм запленена и от Кат и от Боунс.

И двете книги се четат на един дъх,

толкова са динамични и пленяващи,че .............

И определено имаха запомнящо се запознанство ;)

Тотално съм запленена от собственическите им чуства един към друг,

направо хвърчат искри :rolleyes:

И аз съм на същото мнение, чете се на един дъх. Направих си принудителна почивка за втората защото нямах достъп до компа вечер но нямам търпение да я започна. Може ли да ми кажеш само, появяват ли се нови герои или са си все двамата с Боунс. Имам предвид и друга сюжетна линия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение, чете се на един дъх. Направих си принудителна почивка за втората защото нямах достъп до компа вечер но нямам търпение да я започна. Може ли да ми кажеш само, появяват ли се нови герои или са си все двамата с Боунс. Имам предвид и друга сюжетна линия.

ООоо появяват се още няколко интересни персонажи.

Един испаноговорящ индивид ,на мен ми е адски сладък ;)

И определено има страшно интересни разкрития около родословието Кат.

Най-много ме радва,че няма както се изразиха момичетата

разни многоъгълници-обичат си се въпреки всичко и всички!

Лично на мен "На крачка от гроба" ми се стори по-динамична

и по-интересна,защото и Кат беше по-твърда и отстояваше връзката си с Боунс.

В "Близо до грода"ми идеше да и плесна един шамар,

защото го остави и се влияеше толкова от майка си :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно не мога да разбера. Прочетох първата страница на втората, той защо я остави четири години далеч от себе си. Мислех, че ще си я върне за броени дни. Може би, по-нататък ще има обяснение. Но това че не са ги забъркали в многоъгълници е добре. Пък и няма да го бъде, Боунс ще го направи на мусака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............Пък и няма да го бъде, Боунс ще го направи на мусака.

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно не мога да разбера. Прочетох първата страница на втората, той защо я остави четири години далеч от себе си. Мислех, че ще си я върне за броени дни. Може би, по-нататък ще има обяснение. Но това че не са ги забъркали в многоъгълници е добре. Пък и няма да го бъде, Боунс ще го направи на мусака.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Много вярно. Обаче ми се струва, че Боунс има нужда от малко конкуренция. Много собственически го раздава, особено в 3-та книга (поне до там, докъдето съм чела). Но аз май съм една от малкото с такова мнение за него. Всъщност, в 1-ва и 2-ра книга не ме е ядосвал, чак в 3-та започна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че всички вампири за които съм чела имат силно изразено чувство за собственост. Е, с изключение на Едуард, той толкова много я обичаше Бела, че беше готов на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif Много вярно. Обаче ми се струва, че Боунс има нужда от малко конкуренция. Много собственически го раздава, особено в 3-та книга (поне до там, докъдето съм чела). Но аз май съм една от малкото с такова мнение за него. Всъщност, в 1-ва и 2-ра книга не ме е ядосвал, чак в 3-та започна.

Аз още се чудя дали да почна "На ръба на гроба"

или да изчакам пълният превод.

Но познавайки се най-вероятно няма :wors:

На мен ми допада липсата на конкуренция на Боунс ;)

Поне що се отнася до Кат,

иначе книгата е ПЪЛНА с прекрасни персонажи........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,едвам устисквам да не заръфам 3-та книга :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,едвам устисквам да не заръфам 3-та книга :)

И аз така... Иска ми се да я видя цялата и така да я почна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преживях няколко часа в истинска агония...но най-сладката агония, която може да преживее човек. Тъкмо приключих най-голямото бижу, на което съм попадала скоро или да кажа изобщо? Публикувано изображениеПрочетох Вампирът, който ме обичаше (момичета, благодаря ви за тази наслада за сетивата). Толкова не съм плакала на книга..ами никога. Историята е толкова трогателна, толкова истинска, а любовта е просто неземна.. от страниците (дори и от компютъра) те връхлита тази любов на талази. И ти четеш и четеш и не можеш да спреш. Когато преди два три дни прочетох След полунощ, не вярвах, че скоро ше попадна на книга, която до толкова да ме разтърси, че да продължавам да рева и в момента...

Вампирът, който ме обичаше е една история за любов, но не каква да е, а любовна история, която те владее от първата до последната страница. Една любовна история, която просто..открадва душата ти и може би и вечността няма да ти позволи да я забравиш. Може да звучи малко пресилено, малко лигаво, но просто така го чувствам.

Чела съм много любовни истории, по-скоро чела съм невероятни любовни истории, но такава история до сега не бях чела... Джулиън и Порциа не просто се обичат, те си принаджелат.. А силата на любовта им е това, което ме привлече, влюби и разтърси до дъното на душата ми. Това да си готов да се откажеш от любовта и от живота си в името на другият, да оставиш животът си в ръцете на другият и да живееш оставен на неговата милост.. Това да се изправиш срещу всичко и всички и да защитаваш любимият общо взето до смърт ето това се казва любов. Да имаш на разположение вечността, а да блянуваш да остарееш и да побелееш до един човек, когато усещаш, че животът се изплъзва с всяка следваща капка кръв и единственото, което виждаш са очите на човека, когото обичаш и да молиш за последна глътка въздух, да сте още миг заедно ... Публикувано изображение

Романът е триумф за романтичните души! Романтиката блика от страниците, подплатена с перфектен хумор и истинска болка и агония... и да искам не мога да съм толкова красноречива, колкото самата Медейрос...

Джулиън Кейн се бе завърнал у дома. И ако Дяволът искаше душата му, тогава старият мерзавец просто трябваше да се изправи срещу нея, за да я получи.

За една кратка секунда Джулиън беше почти благодарен, че е вампир, тъй като му коства нечовешко усилие да задържи лицето си в безразлична гримаса. Тя беше, несъмнено, най-красивата жена, която някога бе виждал.

— Котенце? — прошепна Джулиън. На красивото му лице бяха изписани шок и объркване.

— Не ме наричай така! — отговори тя, внезапно презряла гальовното обръщение. Ако се опиташе да ощипе носа ù, щеше му отхапе пръстите! Публикувано изображение

— Ако си тук, за да ме довършиш, нека да приключим с това най-сетне, съгласна ли си? Сърцето ми винаги е било твое, котенце. Стига да го пожелаеш… Или пронижеш.

— Мадмоазел Кардю, трябва знаете — каза Порциа, — че аз наистина не се интересувам колко султани сте обслужвали или чия кралска проститутка сте била. Вие може да знаете хиляди различни техники, с които да доставите удоволствие на един мъж, но аз все още мога да дам на Джулиън това, което вие никога няма да успеете.

Валънтайн се усмихна подигравателно и наведе аристократичния си нос.

— И какво точно е това?

Порциа си пое дълбоко дъх.

— Любовта си. Може и да сте го спасила от кладата, но именно любовта ми го запази жив, преди толкова много години, когато Дювалие се опита да го унищожи. Това означава, че той е бил първо мой. И все още е мой. Можете спокойно да задържите душата му — тя се наведе по-близо, хвърляйки в разгневеното лице на Валънтайн собствените ù думи, — но аз винаги ще притежавам сърцето му!

Мога да кажа, че това е само капка в морето на романтиката. Сцената в библиотеката е велика, но вече е споделелна няколко пъти. Думите, които си разменят Джулиън и Порциа, жестовете им на любов един към друг..заслужват да бъдат прочетени.

И тъй като романът щурмува сърцето ми, изправи ме на нокти и ме разтърси из основи и тъй като на След полунощ дадох милион, а сагата Джулиън и Порциа ми хареса много повече...от мен има 1 милиард, Публикувано изображение

Преводът момичета е страхотен, от всяка думичка си личи с колко желание и любов е направен. Благодаря ви за неописуемото удоволствие :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...