Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Ееее, най-сетне! Дано да може скоро да си я купя. А някой да знае дали мога някъде да си намеря 1-вата книга, но не преиздадения вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее, най-сетне! Дано да може скоро да си я купя.

А някой да знае дали мога някъде да си намеря 1-вата книга, но не преиздадения вариант?

Бих казала не можеш,аз си я поръчах от......и въпреки,че беше обявена с малкия формат ми доставиха преиздадената.Признавам на по-ниската цена.Ако решиш,да купуваш преиздадената,обади ми се ще се разберем,че имам две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казала не можеш,аз си я поръчах от......и въпреки,че беше обявена с малкия формат ми доставиха преиздадената.Признавам на по-ниската цена.Ако решиш,да купуваш преиздадената,обади ми се ще се разберем,че имам две.

Хмм, жалко. Засега няма да си ги купувам. :|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой знае ли какво става с трета книга от Братството. Първо беше за края на ноември после началото на декември, а никъде не съм я видяла все още? Издадена ли е, не е ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой знае ли какво става с трета книга от Братството. Първо беше за края на ноември после началото на декември, а никъде не съм я видяла все още? Издадена ли е, не е ли?

Чакаме 22.12.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме 22.12.10

а някои ще почакаме до Януари...единствената книга от поредицата която държа да я прочета на БГ и все не мога да се добера до нея...Но съм убедена че чакането ще си струва... :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме 22.12.10

Ох... Амчи то утре!!! Ай дано! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че д София-та може и да е по книжарниците утре,

ама в другите градове ще е най-рано на 23-ти http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Това от опит с "Вечна любов" го споделям в Бургас съм :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааааааа.... Явно "Пробудена любов" - книга трета от Братството вече е пусната!!!! Чак не мога да повярвам! Та ако решите да си я поръчвате онлайн само да ви кажа, че книжарница "Пингвините" имат коледно намаление от 15% на всички книги. Не знам обаче колко е доставката и дали въобще има смисъл да си я поръчваш или ще е по-добре да си я купиш от книжарничката. И в двата случая обаче за тези, които не са от София, ще се докопаме до книгата най-рано след Коледа. Ама пък какъв Коледен подарък само :cool::P:clap:http://www.ibis-press.eu/bdb-3.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо затварям последната страница от Пробудена любов.........какво друго да кажа освен - заслужаваше си чакането и безсънната нощ!!

Книгата беше страхотна, толкова емоционална и прикрасна!Няма да разказвам сюжета, защото е задължително да се прочете, само ще спомена няколко думи за впечатлението, което остави в мен! Чаках с нетърпение да излезе книгата, за да разбера как ще се развие Зейдист като герой, все пак толкова страх вдъхваше в предишните книги, но аз изпитвах някакво предчувствие за него и той стана моя слабост.....напълно заслужено!!!Той беше изключително внимателен с Бела и ме трогна страшно много! Страхотно беше пресъздадена връзката между него и Фюри, наистина до сега не беше станало ясно какво става между тях и много ми хареса как се развиха нещата. Бела също беше много готина героиня, много любов и привличане имаше между нея и Зи, преодоляха много пречки и ме накараха изцяло да се потопя в историята.......Сега все още под влияние на книгата трябва да се запася с огромна доза търпение, за да успея да изчакам следващата книга - Споделена любов........пък авторката определено ни даде материал за размисъл, относно Бъч.....

Книгата е страхотна и оценка 10 й е малко :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в емоционален дистрес!!!

Прочетох "Пробудена любов" и съм нещастна,че свърши,

а другият полюс на настроението ми клони

към тиха лудост от КЕФ!!!

Определено не можах да затворя книгато до момента,

в който стигнах последната страничка.

Боже,не искам да разказавам,нека всеки се потопи

във водовъртежа от силни чуства!!!

Отношенията м/у Бела и Зи,м/у Зи и Фюри,

новите разкрития около Бъч и Джон Матю,появата на Ривендж.............

Ох,толкова запомнящи се моменти и ситуации,

че мисля пак да я прочета ,за да вникна

по-дълбоко в историята.

Книгата е пропита с калейдоскоп от емиции

и ми е адски трудно да си формулирам мисълта.

Простете ми ,но все още съм в ЕУФОРИЯ!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох и аз стоях до 4 сутринта с "Пробудена любов", не знам дали ще успея да опиша в какво емоционално състояние съм. Страшно много ми въздейства книгата, уж си легнах да спя, а през главата ми непрекъснато минаваха сцени от романа, коя от коя по разтърсващи...А откакто съм на крак се чувствам сякаш съм на батерии...

Книгата е страхотна. Адски много се бях пренавила, притеснявах се, че нещата доста ще загрубеят, че ще има нещо в сексуалинте сцени, което няма да ми допадне...изобщо очаквах нещо да ме разочарова, да развали впечатлението ми...Но истината е, че според мен това е най-добрата книга от поредицата и изобщо една от най-добрите които съм чела! С толкова силни чувства и емоции е зареден романа, а читателя изживява всичко сякаш е там, сякаш е част от сюжета...невероятно.

За разлика от Йори и Надето, аз не мога да се въздържа, има толкова неща, които искам са споделя, но за да не развалям чуждото удоволствие минавам на бели букви:

Зи и Бела са просто уникални герои. Солидната стена, зад която се криеше Зи се превръщаше в прах само от един поглед на Бела. Така се измъчваше докато я търсеше, с такова обожание и нежност се отнасяше към нея, просто не можех да повярвам че това е той. Цялата му лична история, която се разкри, връзката му с Фюри и внезапно появилото се приятелство с Джон - ревах като куче на всеки един такъв момент. Всичките му дела по време на действието бяха в абсолютно противоречие със садистичния образ, който авторката му беше изградила. А това, че най-близките му някак не го разбираха, страхуваха се от него просто ми късеше сърцето. Поради тази причина един от любимите ми моменти е когато Бет и Мари го привестваха в добре дошъл след престоя в болницата. И изобщо тази промяна, която настъпи в последните 20 страници, все едно даде Restart на живота си!

За Бела също мога да редя само супер лативи, симпатизирам й на 100% поради простата причина, че имаше очи само за Зи, че все го търсеше, че му призна любовта си, въпреки че той самият не беше готов за това. Пиша голяма шестица на авторката, за финалната сцена с Дейвид, много съм доволна че Бела сама се изправи срещу личния си кошмар и го унищожи буквално.

Сега за отношенията между двамата, на ниво чувства няма какво да коментирам, не съм и очаквала друго освен само пробождания в сърцето. Но що се отнася до секса, както вече споменах имах големи опасения. Ако някой си спомня преди време една отфорумките бе споделила ужаса си точно от третата книга, която й се бе сторила брутална (бяга ми в момента думата, която точно бе използвала). На мен не ми направиха никакво отрицателно впечатление, да не говорим че като количество в сравнение с първите две книги, "Пробудена любов" бе като ретро роман. Пък и на мен описанията ми харесаха, първият им път беше много въздействащ (е изключвам момента в банята, за да съм честна той малко ме издразни). А след това с периода на нужда, първоначално се спуках от смях как всички от братството реагираха, направо беше уникално, а след това леле бая горещо ми стана.

Да спомена още двама герои, които ме впечатлиха - Ривендж и Джон Матю. За Рив, хммм хич не ми допадна, ама изобщо не мога да си го представя като главен герой, но ще поживеем, ще видим как ще се развие. А за Джон, просто го обожавам, нямам търпение да се стигне до историята за него. Всеки път, когато четях за него изпитвах някакъв неопределим импулс да го защитавам и закрилям, а неговите отношения с всеки член на братството също бяха много добре описани, умирам да разбера какво ще се случи по нататакъ, как ще прозрат че това всъщност е Дариъс?!

И като стана дума за Джон, не мога да не спомена Уелси, това което й се случи беше просто отвратително и тежко за четене. Само като си помисля за Тор и очите ми се пълнят със сълзи, дано в следващата книга повдигнат малко завесата на случващото се с него.

В заключение, по доволна не мога да бъда от книгата, надмина всичките ми очаквания. По-подробната среща със старите герои ми стопли душичката, а новите неща, които се загатнаха, опознаването на новите герои ме кара да чакам с нетърпение следващата книга, въпреки че като цяло Бъч и Мариса не са сред любимците ми, но съм сигурна че авторката доста ще ме изненада.

С удоволствие давам оценка 10 на романа и ще чакам следващите коментари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелееееее как завиждам!!!!!! Аз все още нямам книгата и съм убедена, че ако сега отида и си я купя довечера няма да съм на коледна трапеза, а пред книгата и майка ми ще ме убие! Ох... горката аз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете,отново изразяваш в смислени изречения и моите изживявания при прочета :baby: .Бели Букви:

Обожавам любовните сцени,дори и в банята,мисля,че е ключова.

Толкова красива бяха представени по време на нуждата на Бела,

чак се изчервявам :cool:

Момента,когато Зи продружи Джон в автобуса-просто беше толкова умиляващ.

А спомените,разкриващи миналото му на роб,

ме караха да съпреживея и да страдам наравно със Зи.

За мен един от най-разтърсващите моменти беше,

когато Зи се отърва от черепа на Господарката.

Определено бях на върха на щастието,когато Бела

приключи с Дейвид и спаси Зи и Фюри.

Обожавам силни героини и затова цялата поредица ме грабна от началото.

Преобразяването на Зи,след като се разделиха с Бела.......

последвалата среща.....

Боже направо настръхвам,как този силен войн,

нмира сили да признае любовта си,въпреки страховете си.....

Душата ми се приезпълва с емоции ,когато си спомня

сцената, при която Бела му съобщава че ще става татко.

А последвалата му самоирония ме кара да се усмихвам ;)

В заключение с НЕТЪРПЕНИЕ очаквам "Татко мой".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете,отново изразяваш в смислени изречения и моите изживявания при прочета :baby: .Бели Букви:

Обожавам любовните сцени,дори и в банята,мисля,че е ключова.

Толкова красива бяха представени по време на нуждата на Бела,

чак се изчервявам :cool:

Момента,когато Зи продружи Джон в автобуса-просто беше толкова умиляващ.

А спомените,разкриващи миналото му на роб,

ме караха да съпреживея и да страдам наравно със Зи.

За мен един от най-разтърсващите моменти беше,

когато Зи се отърва от черепа на Господарката.

Определено бях на върха на щастието,когато Бела

приключи с Дейвид и спаси Зи и Фюри.

Обожавам силни героини и затова цялата поредица ме грабна от началото.

Преобразяването на Зи,след като се разделиха с Бела.......

последвалата среща.....

Боже направо настръхвам,как този силен войн,

нмира сили да признае любовта си,въпреки страховете си.....

Душата ми се приезпълва с емоции ,когато си спомня

сцената, при която Бела му съобщава че ще става татко.

А последвалата му самоирония ме кара да се усмихвам ;)

В заключение с НЕТЪРПЕНИЕ очаквам "Татко мой".

Напълно съгласна и бели букви:

Супер много се смях, когато Зи припадна накрая, смятам че беше много сладко и някак човешко...а това което последва ме трогна до такава степен, сякаш с всяка сълза късаше дебелите колкото корабни въжета връзки с миналато, когато всеки един от братството го поздрави вече и аз подсмърчах солидно, а наздравицата "За детето", сякаш си казваха "За новото начало"...А епилога, ех страхотен, това е възможно най-добрия завършек да покажат и Нала. А да ви споделя колко много ми харесват любовните им обръщения на древния език - Лийлан, Нала, дори е Шелан, звучат ми много мило и интимно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) :) :D ДА! ДА! ДААААААААААААААА! Купих си я!!!!!!!!! И Я ПРОЧЕТОХ! Ох, сърцето ми... Направо съжалявам, че беше само 400 страници. Не знам какво ще правя докато излезе следващата. Толкова завладяваща, спираща дъха и надскачаща въображението поредица! Удивена съм!

Някаква информация за следващата книга? Просто нямам търпение да излезе.

Охххх :nono::bighat: още не мога да й се нарадвам!

п.с. Весела Коледа на всички! Бъдете здрави и щастливи!

О, аз трябваше да я оценя нали? Та оценката ми е определено 10!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета и аз да се похваля - преди два дни прочетох Зи, нямам думи - толкова много ми хареса книгата!!! Образа на Зи ме изненада много, очаквах да е много по-брутален, а той беше толкова нежен на моменти, че чак ти се приисква да го гушнеш. Имаше няколко невероятно забавни момента , когато Бела изпадна в период на нужда, и как цялото братство се потресе в буквалният смисъл на думата и всеки награбари каквото му е под ръка. А когато Тор загуби семейството си , за малко не завих с глас от мъка. Много интересно се развива и историята на Джон, който малко по малко пораства и как се сприятеляват двамата със Зи. Няма как да не спомена и за Фюри, чията история също ще е много интересна, след като ни разказват за жвота му досега и от сега ме сърбят ръчичките за нея. Повече няма да ви разказвам - за тези които още не са я чели. ОЦЕНКА 10 000!!!!!!

Мило издателство ИБИС не тормозете читателите си като предният път, зарадвайте ни по-скоро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааааа.... Тъй като съм страшно нетърпелива за някои неща, пратих едно запитване до Ибис за следващата книга от поредицата и ето какво ми отговориха:

Здравейте и честита Коледа!

Благодарим ви за хубавите думи и се радваме, че харесвате Братството на черния кинжал.

Книгите от тази поредица излизат през интервал от 3-4 месеца, в зависимост от обема на конкретната книга.

В този смисъл четвъртата книга ще излезе около март/април 2011.

Междувременно през януари или февруари ще излезе първата книга от друга, подобна на тази поредица: Среднощен ловец от Джанин Фрост, която също се радва на огромен интерес в Щатите.

Актуална информация около нашите издания може да намерите и на нашия сайт, както и в профила ни във фейсбук.

Поздрави и хубав ден,

Издателство ИБИС

Така че, момичета, това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краси благодаря, че сподели с нас отговора на Ибис. Остава ни само да се надяваме да издават не на 4, а на всеки 3 месеца. Колкото до поредицата на Джанин Фрост, нещо хич не ми вдъхва доверие, и като гледах резюметата става въпрос за едни и също главни герои в 5 книги, но не мога да съм сигурна. Някой случайно да е чел нещо на друг език, да сподели едно мнение...моля! Истината е, че като изключим братството, никоя от другите поредици на издателството не ме блазни, нито вече издаваните, нито бъдещите им проекти. ПРоверявам ги ежеседмично, защото от доста време точа лиги по няколко поредици и авторки, с надеждата да попаднат в списъка им, уви и тази година няма да ме огрее :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, Пете, попрегледах ги малко резюметата на книгите на Джанин Фрост и изглежда, че въобще няма да ми паснат на душицата. Първо книгите са наистина за едни и същи герои и второ книгите са от първо лице, т.е. главната героиня, която е наполовина вампир разказва. Не обичам книги, които се разказват от даден герой, защото се разкрива само неговата гледна точка, не и на другия, и още, не обичам подобни поредици, защото имам чувството, че все едно гледам някой сапунен сериал. Само като си помисля, че трябва да чакаме примерно 3-4 месеца за да излезе продължението и аз през това време трябва да бъда ТЪРПЕЛИВА, за да разбера как продължава историята. Абсурд! Така че остава да чакам следващата книга за Бъч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чела съм Среднощния ловец и освен че и 2-те поредици са 18+, няма много общо между тях. Е, и вампирите, разбира се. При Среднощния ловец има постепенно развитие на героите, не е така забързано както при Братството, героинята е малко проклета, главният не й отстъпва, има хумор, доста екшън, естествено любов. Май за това се сещам:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз да си кажа, че поредицата на Джанин Фрост ми е уникална. Няколко приятелки които следят фен превода им в един форум беше голяма еуфория когато пускаха нови глави: "Боунс, та Боунс (това е главния герой)". Та един път почнах да ги чета и останам много зарибена по поредицата и главните. Те са супер яки и не си мерят изобщо приказките. Действията също са много добре измислени: има си лоши герои, преследвания, жертви, убийства, хумор и т.н. Не съм много добра в разказването на сюжети, но определено мога да кажа, че я препоръчвам на всеки който харесва Брадството и въобще книги с вампири. Очаквам с нетърпение да излязат книгите, че да си ги добавя към библиотеката си :cool: :cool: :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добра е. А за Боунс не искам да започвам, че ще се забравя:cool: В един форум я превеждат, в момента са на 3-та книга. Така че, който иска може да се ориентира за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О момичета благодаря много за коментарите ви, изненадахте ме доста приятно. Това, което мен ме притесни, е че книгите са за една двойка - и направо си го представям любовния многоъгълник и се препотявам... Но щом има позитивни мнения ще й обърна необходимото внимание когато излезе :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...