Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Пете,гледам метнала си вампири разни. Как е Анитка или не те нацели в сърцето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете,гледам метнала си вампири разни. Как е Анитка или не те нацели в сърцето?

Гале, прочетох първата книга неотдавна и в момента събирам смелост за втората. Уцели ме, ама не в сърцето за съжаление. Имаше нещо, което така и не ме грабна, и неща които ме раздразниха, но предпочитам да си замълча, защото знам колко много се харесва поредицата. Може би просто не съм уцелила настроението, за това ще се пробвам още веднъж с втората книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гале, прочетох първата книга неотдавна и в момента събирам смелост за втората. Уцели ме, ама не в сърцето за съжаление.

Уф,на обед докато да отговоря и ми резнаха нета.Няма лошо,не ти е допаднала тази,е пробвай с втората все пак/нали съм фен натискам те/. По-важното е,че вампирската теманика като такава не си я отстреляла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф,на обед докато да отговоря и ми резнаха нета.Няма лошо,не ти е допаднала тази,е пробвай с втората все пак/нали съм фен натискам те/. По-важното е,че вампирската теманика като такава не си я отстреляла.

Как ще я отстрелям бе :ph34r: много си ги тача вампирските книги (не че съм прочела кой знае колко), но просто елемента с крехката възраст на героините страшно ме дразниииии (вече сигурно досадна ставам ама...) и затова ги пробирам. Няма проблем да ме натискаш, аз като цяло поддавам и в следващите няколко месеца ще се огранича с четенето на вампирясници и съвременни романи, но с подходящи корици и заглавия, защото чета само на лекции и си представям физиономията на някои от преподавателите или недай си боже колегите ми, ако си занеса една хубава историческа с мега разголена корица както аз си ги обичам и си я цопна на чинчето :weather3:

Както и да е, отнесох, преди време писах и в "предстоящи", да питам и тук, някой дали успя да хвърли един поглед на "Безсмъртна любима", резюмето ми звучеше доста зарибяващо, но все пак имам нужда от някой коментар, за да реша дали да я взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пете, ако знаеш как вървят книгите в Dark hunter, ще ме светнеш ли, защото според fantasticfiction.co.uk освен 20-те книги в поредицата има и няколко кратки истории, както и няколко свързани книги. Нищо не разбрах от дадените списъци в сайта на авторката :speak: Стана ми интересно и ще хвърля по едно око (ако разбера какво влиза в поредицата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете, ако знаеш как вървят книгите в Dark hunter, ще ме светнеш ли, защото според fantasticfiction.co.uk освен 20-те книги в поредицата има и няколко кратки истории, както и няколко свързани книги. Нищо не разбрах от дадените списъци в сайта на авторката :wink12: Стана ми интересно и ще хвърля по едно око (ако разбера какво влиза в поредицата).

Мисля, че хронологията посочена във фикшъна, не е съвсем точна, не ги приемай на доверие, доста често има грешки в сайта, специално за тази серия и последователността й, аз се доверявам на сайта на авторката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разказите също не са за изпускане, маркар че повечето от героите в тях не се срещат в другите книги. Като поредност са някъде между основните книги от поредицата, а някои от тях са по-големи от разкази. Аз лично много харесвам исторята на Данте и Пандора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае нещо за новата книга на братството :) минаха 2 месеца и половина,дали скоро няма да излезне новата :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффффф и аз нея чакам... Тук чета коментари за някакви нови книги даже дето не съм ги чувала. Пък уж съм голям вампирски фен. Така че дали можете да ми помогнете малко? Става въпрос за книги, които са преведени... Теййййййййй, чела съм Братството по ред както са издадени, Среднощен ловец - първата и втората, третат чакам да я завършат, серията на Нора Робъртс - CIRCLE TRILOGY и естествено - Вампирът, който ме обичаше! Та, за тези най-вътре в материята имам въпрос: Коя книга, която я има на български, съм изпуснала? Така де - препоръчайте ми нещо. Да отбележа - главната и главния трябва да са минали пълнолетие задължително! И аз нещо не си падам по ученическите любовни истории. Сега като си чета поста все едно съм поставила задачка хахаха :shake_puter: И така, който иска да ми помогне, очаквам предложения. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като прясно зарибен вампирски фен,знам само една серия,но неустоима/за мен/ Анита Блейк ловецът на вампира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да знае нещо за новата книга на братството :cool: минаха 2 месеца и половина,дали скоро няма да излезне новата :)

Март/Април се очаква да излезе 4тата книга от Братството за Бъч О'Нийл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като прясно зарибен вампирски фен,знам само една серия,но неустоима/за мен/ Анита Блейк ловецът на вампира.

Направо ми взе думите от клавиатурата:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Съншайн" на Робин Маккинли може да Ви хареса. Макар (почти) да няма любовна история вътре, книгата е един много интересен поглед върху вампирите и как света ги възприема. На мен лично ми хареса :P Четвъртата от Братството горещо се надявам да излезе час по-скоро, но май ще я видим април месец..А аз декември месец тайно се надявах, че 5-тата (тази за Ви :) ) ще излезе до края на май...но изглежда няма :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес си получих "На крачка от гроба" и направо със свито сърце я разопаковах. Бях от първите, които прореваха от корицата, преди няколко дни прочетох доста негативни коментари за външния вид на книгата и очаквах нещо много, много грозно. Но истината е, че като я видях и направо ми допадна, корицата е по-тъмна и някак изглежда добре, хартията също ми харесва, не е от тази многопластовата, ако я бяха изкарали с хартията, на която печатат братството сигурно щеше да е 3 пъти по-дебела. Но за мен книжлето изглежда доста добре. Та, ако трябва да направа някаква забележка, то ще е за цената, за това мисля че са се поизхвърлили, можеше да свалят лев-два, ама това е друга тема. Скоро я започвам, направо потривам ръце, дано очакванията ми към съдържанието се оправдаят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "На крачка от гроба" . Хареса ми книжката, Доста е забавна. Много са сладки двамата. Боунс с неговия хаплив хумор е страхотен. Единсвено не ми хареса, че е рус :eek: Любимото ми е "По дяволите, Котенце, не отново" :lol6: Иначе много ми стана гадно от това което стана с баба й и дядо й. А и отношението на майка й е просто... думи нямам:lol6: Как можеш да обвиняваш собственото си дете за неща с които няма нищо общо. Обаче... отвореният край много не ми хареса. Знам че е поредица за едни и същи герой и се очакваше да е така, но докато излезне следващата какво да правя :angry: А за формата... Ами какво да кажа, харесва ми много. Много е сладка книжката така. Може би защото имам доста книги на английски и съм свикнала с формата. Само дето за разлика от тях книгата на Ибис изглежда снежно бяла при сравнение. Дори и в сравнение с Ирис е доста по-бяла. Единственият недостатък за мен е цената, 12 лв за такава книга ми е малко множко. Но като гледам има някаква тенденцията за вдигане на цените. И книгата на Кристина Дод е 13 лв, а е само 300 страници. Явно издателствата смятат, че читателите са някакви богаташи :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно ЕДИНОМИСЛИЕ момичета!

От 20мин съм горд собственик на книжката-Урааа!!!

Формата ми допада,корицата НЕ :)

Цената е малкинко завишена,но...каквото такова.

Със сигурност ще си купя всичките книжки от поредицата.

И ето един от любимите ми цитати:

Дръж се прилично,освен ако да си палава,не ти доставя удоволствие!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се за всички вас, аз направих втори неуспешен опит да преглътна вида. Ще видим по-нататаък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "На крачка от гроба". Страхотна е книжката. След като я видях формата дори ми хареса ;), което не очаквах въобще. В началото се четеше малко по трудно заради него, но се свиква. Само ако корицата беше малко по дебела щеше да е страхотно, защото се огъва страшно много и на второ четене няма да прилича на нищо. :( Сега очаквам с нетърпение следващата от поредицата и нямам търпение да излезе Братството! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радинце,не си сама в чакането :)

Сега да споделя,че "набарах"Фен превод на "Татко мой"

Приятно четене!

Аз лично съм очарована,има си от всичко.

Развиват се отношенията м/у Бела и Зи.

Разкриват се някои техни скрити страхове и естествено

се радваме на Нала,мъничка душичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес и аз се добрах до "На крачка от гроба", и малко със страх очаквах да я видя книгата, но ми хареса малкия формат - симпатично е, пък и малко или много съм си свикнала от поредицата за Анита Блейк. Карицата чат-пат става, добре че малко е затъмнено, но лицето на момичето малко ме дразни, но ще се преживее. Доста се огъва книжката за жалост, и хартията определено не ми си струва прозрачна или там както си бе наречена. :mad: Общо взето не съм разочарована от облика на книгата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес прочетох фен превода , по-скоро много малка част на "Интерюто с Братството" /HE BLACK DAGGER BROTHERHOOD: AN INSIDER'S GUIDE/ . Прекрасно е написано , четейки чувстваш такава близост , че имаш усещането , че всеки един момент ще се материализират до теб , ще се обърнеш и ще ги видиш... Усещането е много различно от това четейки отделните книги , различно но по своята същност уникално, все едно е липсвала някаква част от пъзела до сега. Сега мога да видя картината много по-ясно и мога да я усетя в нейната цялост.Искам още.... :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете, ако знаеш как вървят книгите в Dark hunter, ще ме светнеш ли, защото според fantasticfiction.co.uk освен 20-те книги в поредицата има и няколко кратки истории, както и няколко свързани книги. Нищо не разбрах от дадените списъци в сайта на авторката :wors: Стана ми интересно и ще хвърля по едно око (ако разбера какво влиза в поредицата).

Мисля, че хронологията посочена във фикшъна, не е съвсем точна, не ги приемай на доверие, доста често има грешки в сайта, специално за тази серия и последователността й, аз се доверявам на сайта на авторката:

Пете, не си съвсем права, аз имам две хронологии - тази на авторката се базира на това дали засяга Dark hunter, Dream Hunter или Were Hunter, и съответно е разделена по този тип, а на второ място в оригиналната хронология. Аз имам всички 30 книжки (в тях броя и кратките истории) по хронологията от уикипедия и смея да твърдя, че е точна. Всичко прочетено досега се вписва съвсем точно, стигнала съм до 26та (за Страйкър). Ако ги искате имам всички на англе, в тхт и пдф (без 26, която е лит). Мога да ви ги дам.

Разказите също не са за изпускане, маркар че повечето от героите в тях не се срещат в другите книги. Като поредност са някъде между основните книги от поредицата, а някои от тях са по-големи от разкази. Аз лично много харесвам исторята на Данте и Пандора.

Данте и Пандора са много интересни не само като основна история, ами и като обяснение за някои основни правила при Were Hunters.

Готиното на поредицата, въобще, е че всички са различни по характер. На мен много любима например ми беше историята за Зарек и Астрид, както и последващата й връзка с Валериус и Табита :)

A имам въпрос относно Братството и последната книжка, която сте качили с останалите - в официалния сайт няма обявена такава книга Father mine, откъде я изкопахте и кой всъщност й е автора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да е излязла една нова книга:

Аз, вещицата

Автор: Дебора Харкнес

Издател: Бард

Раздел:

* Фантастика, фентъзи. Хорър

* Световна проза

* Преводна художествена литература

* Художествена литература

Цена: 17.99 лв.

Очаквайте на 28.03.2011.

Хипнотичен роман - вампир на хиляда години, омагьосана вещица и закодиран ръкопис, който ги събира.

ОМАГЬОСАНИЯТ РЪКОПИС

Дълбоко в сърцето на Оксфордската Бодлианска библиотека Даяна Бишъп попада на омагьосан алхимичен ръкопис като част от своята научна работа. Даяна произхожда от видно вещерско семейство, но не иска да има нищо общо със свръхестественото. Затова след като хвърля един повърхностен поглед на книгата и си записва няколко неща, тя я връща обратно. Но нейното откритие предизвиква суматоха и скоро към библиотеката се втурват орди от вещици, демони и вампири. Даяна се е натъкнала на желано от всички богатство, изгубено от векове, а тя е единственото същество, което може да развали магията му.

Дебора Харкнес създава изключително изобретателно четиво, в което се преплитат история и магия, романтика и съспенс. Даяна е дръзка героиня, която среща своя равностоен партньор в лицето на вампира експерт по генетика Матю Клермон. Тя постепенно му се доверява, докато накрая връзката им се превръща в интимност, която прекрачва непоклатими табута. Този интелигентен и сложен сюжет проследява усилията им да разгадаят тайната на ръкописа, чиито страници ги примамват към тайнствено минало и несигурно бъдеще.

„Аз, вещицата” се превърна в международна сензация в повече от трийсет страни по света!

Та ако някой си я е купил, може ли да каже две-три думи - хубавала ли е книгата? Казват че не е от поредица,та се надявам да не влезна пак в некой филм да чакам една поредица с месеци и години :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да е излязла една нова книга:

Аз, вещицата

Автор: Дебора Харкнес

Издател: Бард

Раздел:

* Фантастика, фентъзи. Хорър

* Световна проза

* Преводна художествена литература

* Художествена литература

Цена: 17.99 лв.

Очаквайте на 28.03.2011.

Хипнотичен роман - вампир на хиляда години, омагьосана вещица и закодиран ръкопис, който ги събира.

ОМАГЬОСАНИЯТ РЪКОПИС

Дълбоко в сърцето на Оксфордската Бодлианска библиотека Даяна Бишъп попада на омагьосан алхимичен ръкопис като част от своята научна работа. Даяна произхожда от видно вещерско семейство, но не иска да има нищо общо със свръхестественото. Затова след като хвърля един повърхностен поглед на книгата и си записва няколко неща, тя я връща обратно. Но нейното откритие предизвиква суматоха и скоро към библиотеката се втурват орди от вещици, демони и вампири. Даяна се е натъкнала на желано от всички богатство, изгубено от векове, а тя е единственото същество, което може да развали магията му.

Дебора Харкнес създава изключително изобретателно четиво, в което се преплитат история и магия, романтика и съспенс. Даяна е дръзка героиня, която среща своя равностоен партньор в лицето на вампира експерт по генетика Матю Клермон. Тя постепенно му се доверява, докато накрая връзката им се превръща в интимност, която прекрачва непоклатими табута. Този интелигентен и сложен сюжет проследява усилията им да разгадаят тайната на ръкописа, чиито страници ги примамват към тайнствено минало и несигурно бъдеще.

„Аз, вещицата” се превърна в международна сензация в повече от трийсет страни по света!

Та ако някой си я е купил, може ли да каже две-три думи - хубавала ли е книгата? Казват че не е от поредица,та се надявам да не влезна пак в некой филм да чакам една поредица с месеци и години :)

Резюмето адски много ми допада, с удоволствие ще я прочета и мислех едва ли не още днес да си я взема, ама...тези от Бард нормални ли са...18 лв, не ме интересува, ако ще и да е с твърда корица с позлатени букви, хартия направена от най-мека коприна и ръчно написана да е книгата, прекалено висока цена - и за какво мека корица, гадна хартия и крадена корица, писна ми от българските издателства...Извинявам се за "лиричното" ми отклонение, ама ми прегряха бушоните!

Пете, не си съвсем права, аз имам две хронологии - тази на авторката се базира на това дали засяга Dark hunter, Dream Hunter или Were Hunter, и съответно е разделена по този тип, а на второ място в оригиналната хронология. Аз имам всички 30 книжки (в тях броя и кратките истории) по хронологията от уикипедия и смея да твърдя, че е точна. Всичко прочетено досега се вписва съвсем точно, стигнала съм до 26та (за Страйкър). Ако ги искате имам всички на англе, в тхт и пдф (без 26, която е лит). Мога да ви ги дам.

Напълно възможно е да бъркам, все пак имам поглед само върху първите четири книги и е факт, че така и не разбрах къде точно като последователност се явяват новелките :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до "Татко мой" знам , че е кратка новела "ТHE BLACK DAGGER BROTHERHOOD: AN INSIDER'S GUIDE" , където са и поместени интервюта на J.R. Ward с братята. Четох много малка част от фен превода и многа да кажа , че е невероятен начинът по-който е написана. Книжно човече е дала линк , ако не успееш да ги намериш ми пиши на лични ще ти го пратя ::cant believe:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...