Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BlackRose

Съвременните любовни романи

Препоръчан отговор

Време беше да прочета нещо ново. Реших да рискувам с тийнейджърска история, която пък се оказа абсолютна десятка.

Anna and the french kiss на Stephanie Perkins е сладка и забавна, и ще ви се прииска да заживеете в пансион в Париж. Споменах ли, че действието се развива в Париж? Само това е достатъчно, за да хвърлите един поглед на приказките, които съм изприказвала в блога ми .

П.С.Коментарите са желателни, за да знам, че някой го чете този блог. :)

Редактирано от Naismith (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък харесвам Даяна Палмър.Нейните герои винаги ти се иска да ги удариш с нещо тежко по главата,но накрая си стават за пример.Любима ми е "Хартиената роза".Главната със сигурност забременя и това всъщност също е типично за авторката.Много ми харесва "Опасна клопка","Някога в Париж" също не е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпа, аз със сигурност те чета.Определено на интересни книжки попадаш. Не зная къде е истината с бг издателствата,но наистина има огромен брой книжки,които няма да видят бял свят в бг. Абе то не може всичко да е Здрач...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също чета този блог.Наистина има много хубави попадения.Аз самата се чудя как става подбора на нови книги и автори.За бестселърите ясно,но за други...А и като гледам какпоголовно се затварят книжарници в САЩ и все повече навлизат електронните четци как ще си подбираме ние самите,читателите,книгите ,не знам!Аз също предпочитам електронния вариант.Но това е друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък обичам да си ги гледам наредени на стената. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че четете! Хубаво е да знаеш, че има някой от другата страна. И аз като Пепи обичам да се докосвам до хартия, но няма какво да се лъжем, бъдещето е електронно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Невинни лъжи" на Джейн Ан Кренц, много ми хареса и се зарибих по поредицата, сега докато не я изчета (поне преведеното на български) няма да мирясам. Серията е супер отдушник за авторката и афинитета й към по-странни герои. Сравнявайки я с историческите й книги, мога да кажа че Аманда изобщо не изневерява на себе си. Сюжета си беше доста заплетен, макар че още от началото подозирах злосторника и не защото кримката беше зле описана, а по-скоро заради малкия брой представени герои - оставаше или моя заподозрян или някой тотално страничен и неспоменаван, второто според мен щеше да е по-лошия вариант. Както и да е, книгата си е супер така или иначе. Хареса ми любовната история, лека и приятна, както казах съвсем типично за Аманда - нямаше изнервящи сцени или глупави недоразумения, точно обратното - главните си се срещнаха, харесаха, влюбиха и останаха заедно на финала. Допадна ми най-много как единия научава нещо за другия и си го приема супер спокойно, без двудневни драми от сорта на "Как можа да не ми кажеш". Само едно нещо ми липсваше в историята, малко хумор, в какъвто и да било вид и щеше да бъде съвършено, но може би донякъде и самия сюжет не позволяваше да има такива моменти. Давам на романа оценка 9,5, препоръчвам горещо на нечелите, защото историята наистина си заслужава и с настървение се мятам на останалите от поредицата, нямам търпение да ги прочета. И разбира се ми е безкрайно неприятно, че не са преведени историческите книги от серията, мога само благородно да завиждам на прочелите ги и да се изкажа леко негативно по отношение на Хермес, но днес съм в добро настроение и не ми се плюе по българските издателства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допадна ми най-много как единия научава нещо за другия и си го приема супер спокойно, без двудневни драми от сорта на "Как можа да не ми кажеш".

Даа и аз много мразя такива драми.

Благодаря, че четете! Хубаво е да знаеш, че има някой от другата страна.

И аз като Пепи обичам да се докосвам до хартия, но няма какво да се лъжем, бъдещето е електронно.

Съгласна,а и така повече книги ще са достъпни за повече читатели.

Гледам Ибис започват да предлагат електронни книги.То у нас бъдещето пристига бавно и полека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях си дала малка почивка от любовните романи, но преди няколко дни се завърнах към тях с книга на Катрин Стоун - "Дарове на любовта". Олеле, момичета, не си спомням скоро да съм ревала така на книга. Няма да я разказвам по две причини - едната е, че не съм особено добра в това, а другата - всякакъв преразказ бледнее пред чувствата, които поражда историята. Разтърстваща е (или поне на мен ми въздейства така )! Чела съм и други книги на авторката, но не са ме докарвали до такова състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни прочетох "Диамантения залив" на Линда. ОТ доста време не се бях докосвала до нещо нейно и направо се бях затъжила. Много приятна книжка, хареса ми определено. Няма да разказвам сюжета за нечелите, в случая ако прочетете резюмето ще добиете доста добра представа какво се случва. Главните бяха много сладки, допаднаха ми, както винаги при Линда - от най-любимия ми тип. И както е характерно за нея - супер кратка история, обаче така те увлича. Най-любимо от цялата книга - финала, там си поревах (както винаги), когато се събраха и особено, когато главната каза на Главния, цитирам: "Умирам без тебе."... и аз се превърнах във фонтан. Харесаха ми и приятелита на кел - Джейн и мъжа й (не му запомних името), бяха много сладки и откакто се появиха всичко крещеше, че има книжка и за тях...И естествено има, а аз пак ще ги прочета наобратно. Така че в най-скоро време се мятам на "Среднощна дъга". И да попитам върлите фенки на Линда - от романите й, които докопах на хартия ми останаха за четене: "Невинни лъжи", "Скандална тайна", "Между любов и вярност", "Ласката на огъня" и "Сърцето на амазонката" - нещо резюметата не ми говорят много, със сигурност са просто подвеждащи, ама заради тях се спирам да чета. Моля някой да си сподели мнението :rolleyes: Благодаря предварително. И да се върна на "Диамантения залив", прекрасно четиво, когато имаш малко време на разположение за четене, давам оценка 10, нямам забележка и препоръчвам на нечелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да попитам върлите фенки на Линда - от романите й, които докопах на хартия ми останаха за четене: "Невинни лъжи", "Скандална тайна", "Между любов и вярност", "Ласката на огъня" и "Сърцето на амазонката" - нещо резюметата не ми говорят много, със сигурност са просто подвеждащи, ама заради тях се спирам да чета. Моля някой да си сподели мнението :) Благодаря предварително.

Петето, аз мога да ти ги препоръчам всичките. "Между любов и вярност" беше първата книга на Линда, която прочетох и която ме превърна в неин голям фен. Горещо я препоръчвам, има завръзка и изобщо много добре е написана. Направо ми се беше свило сърцето, докато я чета.

Мога също да ти препоръчам "Сърцето на амазонката" и "Скандална тайна", но аз си падам по по-драматичните истории. "Невинни лъжи" и "Ласката на огъня" на мен лично ми беше приятно да ги чета, но няма такова напрежение. "Невинни лъжи" е от серията за Кел Сайбин, между другото. Приятно четене!

Още нещо да кажа - не се води толкова по резюменана. На мен например "Сенки в мрака" въобще не ми допадна като резюме, а самата книга ме грабна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петето, аз мога да ти ги препоръчам всичките. "Между любов и вярност" беше първата книга на Линда, която прочетох и която ме превърна в неин голям фен. Горещо я препоръчвам, има завръзка и изобщо много добре е написана. Направо ми се беше свило сърцето, докато я чета.

Мога също да ти препоръчам "Сърцето на амазонката" и "Скандална тайна", но аз си падам по по-драматичните истории. "Невинни лъжи" и "Ласката на огъня" на мен лично ми беше приятно да ги чета, но няма такова напрежение. "Невинни лъжи" е от серията за Кел Сайбин, между другото. Приятно четене!

Още нещо да кажа - не се води толкова по резюменана. На мен например "Сенки в мрака" въобще не ми допадна като резюме, а самата книга ме грабна.

Благодаря ти за отговора, аз също обичам по-драматичните й истории, затова директно се мятам на "Между любов и вярност". А по повод на резюметата, по принцип хич не им обръщам внимание, но в случая нямаше как да си избера книга, която да започна, просто и на 5-те бяха едни такива, никакви и постни...

П.С. Като сме на съвременна вълна, след като видях предстоящите на Тиара Букс се разрових за Рейчъл Гибсън, и открих че има и друга нейна книга на български - "Истински признания", мисля че е от същото издателство, което навремето е пускало и книгите на Сюзън Елизабет Филипс.

http://www.helikon.bg/books/127/145120_istinski-priznaniia.html

Видях, че я имат в наличност на борсата и като ходя за последната сватбена агенция, мисля да си я взема. Книгата е от 2009 и случайно някой да я е чел, ако може да сподели мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, Пете, книжката "Истински признания" е страшно приятна. Аз имах щастието, че Ивето си я е купила два пъти и ми подари едната от тях. Бях страшно скептична, защото корицата не е нещо особено, авторката супер непозната, но се получи нещо чудесно. Аз бих ти препоръчала да си я вземеш. Имаше и лек криминален елемент. Любовната история е приятна, имаше и дърпане и даване. Края е жесток! Абе няма да съжаляваш. Моя препоръка! Не погледнах дали я има сканирана. Ако не е ще я направя на бързо. П.П. Сега видях, че я нямаме сканирана. Ако искаш, изчакай и ще я сканирам в скоро време, все пак е минало доста време от издаването й. Ако ли не, купи я.

Редактирано от Слава (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, Пете, книжката "Истински признания" е страшно приятна. Аз имах щастието, че Ивето си я е купила два пъти и ми подари едната от тях.

Бях страшно скептична, защото корицата не е нещо особено, авторката супер непозната, но се получи нещо чудесно.

Аз бих ти препоръчала да си я вземеш.

Имаше и лек криминален елемент.

Любовната история е приятна, имаше и дърпане и даване.

Края е жесток!

Абе няма да съжаляваш. Моя препоръка!

Не погледнах дали я има сканирана. Ако не е ще я направя на бързо.

П.П. Сега видях, че я нямаме сканирана. Ако искаш, изчакай и ще я сканирам в скоро време, все пак е минало доста време от издаването й. Ако ли не, купи я.

Мерси мила, мнението ти ми е достатъчно, със сигурност ще си я купя! Много съм щастлива, събраха ми се три хубави книжлета за пазаруване, толкова отдавна не ми се е случвало, с голям мерак ще си дам паричките!

Иначе си права за корицата, кой да предположи какво се крие под нея!

А специално за авторката до преди малко му ударих здраво ровене, гледам че адски я хвалят рускините, а и каква поредица за хокеисти има, направоооо ми падна ченето. Много се зарибих :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз току що си довърших „Истински признания” на Рейчъл Гибсън и мога да кажа, че това беше един от най-хубавите ми изпълнен с лекции ден, тоест адски добре си запълних времето. Книгата е страхотна, много сладка и определено забавна, пълна с лафове. И тъй като до скоро изобщо не беше ставало дума за нея ще си позволя да я поразкажа. Главната Хоуп е репортерка, ама не точно в истинския смисъл на думата, защото не отразява истински събития, просто си измисля странни и чудати истории, в които главни герои са Йети, извънземни и всякакви такива тъпотии. И е много добра в занаята си, докато в един момент не достига до задънената улица на писателите, губи муза и шефовете й я пращат във възможно най-странното градче в Америка, с надеждата че там Хоуп ще открие изгубената си муза. И представете си един пълен пущинак и идва мадамата с перфектен маникюр, обувки, кола и т.н. всичко, което крещи „гражданка” и първата й среща е с господин главен – Дилън, който е местният шериф ( и само да вметна страшноооо готин). Много се харесаха още от пръв поглед, ама и двамата нямаха нужда от усложнения, каквито ще донесе една връзка и уж се опитаха да стоят настрана един от друг. Успяха за известно време от около няколко страници….ммм страхотна химия имаше между героите (особено първата им целувка…както обичам да казвам дай боже всеки му)! Интригата се завъртя около бившата на Дерек - Джулиет, от която той има син – Адам, уникално хлапе, пълнеше ми душата всеки път когато се появеше. Та Джулиет е супер известна актриса, която крие съществуването на сина си и всъщност проблема стана, когато се разбра че Хоуп е репортерка. В същото време се разрази страшен скандал, тайната на Джулиет се разкри и естествено Дилън си помисли, че Хоуп е продала новината на вестниците, което не беше така. Но впоследствие всичко се разкри и главните се събраха. Но цялата тази бъркотия става на края, останалата част от книгата е посветена на отношенията между главните, правеха се препратки към миналото и на двамата, което беше важно за цялостната история! Изобщо много беше интересна книгата, не можах да се откъсна и я прочетох на един дъх! Оценявам я с десетка, нямам никаква забележка (освен може би към корицата, която е просто покъртително отвратителна) и препоръчвам на всички нечели, няма начин почитателките на съвременните романи да не я оценят по достойнство! Зарибих се по стила на авторката и сега ще чакам с нетърпение излизането на „Влюбен до безумие”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз най-накрая успях да си дочета "Щастливи завинаги" на Норчето и адски ми хареса, перфектния завършек на тази хубава поредица. Книгата е абсолютно идентична на предходните - много сватби, много любов и чувства, една прекрасна история. Точно това ми хареса най-много в цялата поредица, няма нищо по-специално, което да се случва, а прилича на абсолютно реална история, която може да се случи на всеки мъж или жена, които са просот влюбени. Аз лично имах от една такава свежа глътка въздух, в която героите да не спасяват света, или не се борят за оцеляването на расата си, или подъл злодей се опитва да ги вкара в гроба, точно обратното - чисто човешки отношения, за любовта и приятелството. Едно наистина страхотно женско приятелство, което адски ме трогна. И специално за тази книга мога да кажа, че последните 50 страници (от Деня на Благодарността до края) така се разчувствах, беше трогателно и мило и си поревах. В друга тема Инка и Руми бяха писали, че описанията на сватбите са им дошли в повече, на мен не ми досадиха и не съм на мнение, че от тях отношенията между главните са останали на заден план. По-скоро точно обратното, всяка сватба показваше някакви нови страни от характерите на Мал и Паркър, които не само читателя да забележи, а и те като герои се опознаваха повече. И бяха адски сладкииииии, напълниха ми душата. Любимата ми сцена с тях бе в сервизното помещение, когато се награбиха, то огън ли бе, страст ли бе да я опишеш. Като цяло такова ми е и впечатлението и от останалите книги. Най-добрла като любовна история за мен е тази за Ема и Джак, като двойка Лоръл и Паркър отнасят мой бронз, но като книга - в смисъл описания, емоции и т.н. последната е най-добра. Не съм и очаквала нещо друго, абсолютно в стила на Нора. И понеже не споменах първата книга, не искам да остава впечатление, че ми е харесала по-малко от другите, точно напротив, но образа на Мак в първата книга не е точно от любимите ми, но пък в следващите три книги я представяха една такава любвеовилна и сладка... Страхотна поредица, същинско удоволствие за четене, нямам никакви забележки и препоръчвам на всички нечели, пиша десет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Сега видях, че я нямаме сканирана. Ако искаш, изчакай и ще я сканирам в скоро време, все пак е минало доста време от издаването й.

Аз ще чакам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИСТИНСКИ ПРИЗНАНИЯ - Р. Гибсън. И на мен ми хареса заглавието, затова си я поисках и я редактирахме, с предимство може да се каже, защото редакторките обикновето четем каквото редактираме, та :P скоро ще си я имате и в текстови вариант. Сега правя на Дженифър Уайнър - Добър в леглтото, може би се води чиклит, но въпреки комедийните ситуации бих казала че е доста смислена, на мен лично ми допадна.

Редактирано от sonnni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеийте, тъкмо привърших една много сполучлива книга на Софи Кинсела Повелителката на метлата. Много приятно четиво и на мен лично ми описа характера на кариериската, която отдава живота си на професията. Някои да знае други подобни книги с такъв персонаж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеийте,

тъкмо привърших една много сполучлива книга на Софи Кинсела

Повелителката на метлата. Много приятно четиво и на мен лично ми описа характера на кариериската, която отдава живота си на професията. Някои да знае други подобни книги с такъв персонаж?

Абе аз хич не съм по чиклитите, ама поредицата за Беки Б. ,пак на Кинсела, знам че има много фенове.Аз лично съм чела друга нейна книга - "Можеш ли да пазиш тайна?" Става /това оценка, на някой, който, както "меко" се изразих ,не си пада по чиклити/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви предложа един страхотен роман, който все още е в сърцето ми, просто невероятен. Казва се "Прелъстен" на Вирджиния Хенли. Този роман е един от най-хубавите, които съм чела. След този роман никой друг не ме впечатли, горещо ви препоръчвам- Прочетете го!

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна, "Прелъстен" е много хубав исторически роман. Тя Хенлито е малко спорна авторка, обича да забива нанякъде и да пише все тухли... Миличка не слагай линкове в постовете си, тук няма проблем да споменаваш кой да е форум ,тракер, сайт... кот се сетиш, но ни накараха да махнем всички линкове и момичетат се ровиха в темите години назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се чете нещо от сорта на морските пехотинци на Марлис Мелтън, някой може ли да ми препоръча нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В "Нечакано щастие" на Сюзан Андерсън главния герой е морски пехотинец, ако още не си я чела. Има я в читанка и в escape, но още не съм стигнала до нея, въпреки че отдавна й се каня. В "Не вярвай на никого" на Мерил Сойър също главния е морски пехотинец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В "Нечакано щастие" на Сюзан Андерсън главния герой е морски пехотинец, ако още не си я чела. Има я в читанка и в escape, но още не съм стигнала до нея, въпреки че отдавна й се каня.

В "Не вярвай на никого" на Мерил Сойър също главния е морски пехотинец.

Мерси отивам да ги диря, много ми се чете нящо таквоз. Благодаря ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...