Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Често излиза съобщение на браузъра за пресрочено време,сега е сутрин трафика е малък,но пак се случи:

Публикувано изображение

Mozilla Firefox 3.6 /Win7 От тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал подобни проблеми от България, но въпреки всичко направихме някои промени. Опитайте сега дали има някаква промяна, ако пак се отваря бавно да търсим проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал подобни проблеми от България, но въпреки всичко направихме някои промени. Опитайте сега дали има някаква промяна, ако пак се отваря бавно да търсим проблема.

Оправил си проблема, друг път, проблема ти е в слабия инрернет на сайта:

Reply from 87.120.6.235: bytes=32 time=105ms TTL=58

Request timed out.

Request timed out.

Reply from 87.120.6.235: bytes=32 time=104ms TTL=58

Налага се да използвам българско частно прокси за достъп до сайта ти.

Редактирано от d0ck (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кал, никаква промяна, даже се влошава.... Забелязвам и много време зареждане на гугълските реклами под Chrome. Под IE и Firefox (пробвах и с включени, и с изключени IE7Pro адблокер на ИЕ и AdblockPlus на FF) е пълен ужас - чака се над минута и половина за зареждане на тема. Просто е невъзможно. Минах през публичните DNS-и на Гуугъл и има мааааалка промяна, но незначителна, а през OpenDNS е даже още по-бавно.

В същото време имам страхотна връзка с други БГ сайтове и форуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal, бих могъл да ти прдложа хостинг от моя страна. Сигурен съм, че ще останеш много по-доволен от нас отколкото от сегашния ти хост. Свържи се с мен, за да ти предоставя пълна информация на нашата фирма. За 1000 EUR / месечно, бих могъл да ти предложа добро решение. Сайта ще бъде видим от чужбина и хората от цял свят не само от България, ще могат да свалят софтуер от Калдата, за разлика от сега.

Редактирано от d0ck (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би някои доставчици на Интернет да са причина за тези неща.Направих си куриозен експеримент - първо заредих безплатно прокси от САЩ - 143.215.129.230, а после за "по-направо" реших да премина и през още едно безплатно българско.Тоест - станаха ми две.Българското не желая да го посоча. Сега нямам представа как ме виждат модериращите, но имам нормален достъп. Дано съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би някои доставчици на Интернет да са причина за тези неща..

Бе не знам каква е причината, ама от Берлин не се трае. И така е и през моя доставчик (Alice DSL), и през Kabel Deutschland (в работата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често излиза съобщение на браузъра за пресрочено време,сега е сутрин трафика е малък,но пак се случи:

Публикувано изображение

Mozilla Firefox 3.6 /Win7 От тук.

това ми го даваше вчера и на мен, на няколко пъти - от България, с моето си IP (нямам проблеми с други страници, а нета ми е топ)

Изчитайки коментарите, пробвах днес да вляза в калдата през анонимен прокси сървър. Зацикли на индекса на сайта, и до там беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тука може да се види единия от проблемите ми. В цитата текста който съм поставил се оразмерява все едно няма нови редове - може да се види на същия пост от прикачения файл как би трябвало да изглежда цитата! Даже сега в този пост и хипер-връзката я означавам на ръка, защото не ми работят табовете "Добави Интернет адрес".

Имам същия проблем с Гугъл Хром и Мозила.С IЕ не е така...Ама пък IЕ мн ме дразни и не искам да го ползвам.Под другите два браузъра не мога да поставя нови абзаци, нито един таб не работи (не е активен)...Просто кошмар...

Редактирано от sdry (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бавничко зарежда в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте сега дали има някаква промяна, ако пак се отваря бавно да търсим проблема.

При мен все още го има този проблем! Като чета горните коментари,същите симптоми.Пиша от БГ, минах през два доставчика,проблема с форума е на лице и при двата имам "забиване" само тук.През определен период само,сега е на 3-4 мин.,през деня на по рядко,вече 3-ти ден е така фрапиращо,явно като се натовари от към заявки и забива,предполагам.

P.s. Сега при мен се оправи,час 21:07

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, при мен пък няма подобни проблеми. Всичко се зарежда приблизително нормално с БТК ADSL,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 мин при писане на мнение

Просрочено време на връзката

* Сървърът www.kaldata.com просрочи зададеното време за връзка.

* Сайтът може да е временно недостъпен или твърде зает. Опитайте пак след малко.

* Ако не можете да заредите коя да е страница, проверете хардуера на компютъра.

* Ако компютърът или мрежата са зад защитна стена или прокси, проверете дали на Firefox е разрешен достъпът до Интернет.

/извинете, но не знам как се прави print screen/

Sofia, Bulgaria,

Mozilla

ISP: Online direct

Редактирано от LadyCruella (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трейснах и всичко върви нормално до този момент:

Публикувано изображение

От там-нататък идва чакане, чакане... и 25% загуба на пакети.

Поне пингът е паднал под 150, ама какъв кяр...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\User>tracert kaldata.com

Tracing route to kaldata.com [87.120.6.235]
over a maximum of 30 hops:

1	<1 ms	<1 ms	<1 ms 192.168.1.1
 2 1441 ms 1535 ms 1565 ms 95-42-64-1.btc-net.bg [95.42.64.1]
 3 	* 	* 	* 	Request timed out.
 4 508 ms 449 ms 468 ms 47_64.btc-net.bg [212.39.64.47]
 5 438 ms 344 ms 	* 	142_46.btc-net.bg [213.16.46.142]
 6 316 ms 381 ms 487 ms kaldata.com [87.120.6.235]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\User>tracert kaldata.com

Tracing route to kaldata.com [87.120.6.235]
over a maximum of 30 hops:

1	<1 ms	<1 ms	<1 ms 192.168.1.1
 2 1708 ms 1748 ms 1233 ms 95-42-64-1.btc-net.bg [95.42.64.1]
 3 	* 	* 	* 	Request timed out.
 4 124 ms	71 ms	93 ms 47_64.btc-net.bg [212.39.64.47]
 5 229 ms 165 ms 139 ms 142_46.btc-net.bg [213.16.46.142]
 6 310 ms 156 ms 178 ms kaldata.com [87.120.6.235]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\User>
Това са два последователни трейса.

Нямам загуби на пакети в момента.

Понякога, като вчера вечерта и днес на обяд, когато отворя няколко таба наведнъж(с различни теми от форума) и почва да цъфти с просрочено време за връзка. Оправя се или с изчакване или със зануляване на DNS кеша на ОС. Рестарт на модема също върши работа :biggrin:

Същото се случва и с един друг бг форум ползващ в-бюлетин. При други сайтове обаче няма проблеми. По едно време връзката беше много скандална, загуби на пакети, лудница.

EDITЧЕ: Виновника в случая е модема...

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт от Берлин (Alice DSL), 20:32 ч. местно време - току-що забелязах, че нещата се пооправиха, дано успеете да закрепите положението.

EDIT: Нестабилно...

Публикувано изображение

А към Kaldata.NET всичко ми е ок.

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tracing route to www.kaldata.com [87.120.6.235] over a maximum of 30 hops: 1 1 ms 1 ms <1 ms 192.168.1.1 2 24 ms 26 ms 25 ms 212-39-87-247.btc-net.bg [212.39.87.247] 3 35 ms 34 ms 35 ms 46_64.btc-net.bg [212.39.64.46] 4 37 ms 40 ms 41 ms 47_64.btc-net.bg [212.39.64.47] 5 35 ms 34 ms 36 ms 142_46.btc-net.bg [213.16.46.142] 6 33 ms 33 ms 35 ms kaldata.com [87.120.6.235] Trace complete.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи се по въпроса с международната свързаност, извиняваме се за причиненото неудобство на всички извън България. Моля всички, които все още изпитват затруднения със зареждането на сайта да ми изпратят чрез лично съобщение реалните си ИП адреси и да изключат временно firewall програмите си. Възможно най - скоро ще се възстанови бързото зареждане при всички, при които то все още не се е възстановило. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи се по въпроса с международната свързаност, извиняваме се за причиненото неудобство на всички извън България.

Моля всички, които изпитват затруднения със зареждането на сайта да ми изпратят чрез лично съобщение реалните си ИП адреси и да изключат временно firewall програмите си.

Поздрави.

Мерси за бързата реакция, Kal, ама аз съм с динамично асайнване - и да ти го пратя, утре е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързата реакция, Kal, ама аз съм с динамично асайнване - и да ти го пратя, утре е различно.

Здравейте изпратете ми ип-то си в момента да направим тестовете и изключете firewall софтуера си. Няма значение че утре ще е различно, просто да се провери свързаността към доставчика ви.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте изпратете ми ип-то си в момента да направим тестовете и изключете firewall софтуера си. Няма значение че утре ще е различно, просто да се провери свързаността към доставчика ви.

Изпратено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с международната свързаност е отстранен. Ако някой все още изпитва затруднения да сподели в темата. Извиняваме се за неудобството. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...