Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

....можеха и да те изнасилят за назидание..да не мислиш,че не се е случвало в ъндърграунда.

Мда.. Наскоро си пусках филма "Големия Стан". Акта на назидание, това като твоята словесна агресия ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 683
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Тук мненията ни се разминават лекинко, но не е беда. Моите убеждения в това отношение са базирани на източната мъдрост и се придържам към нея. Няма значение "богат" ли си или "беден", ако не си привър

Само дето снимката там също е аватар - тоест не е снимка на автора. Линкът ти води към страница, списвана от Юлиан Митев - журналист и изскуствовед.Това му рускоезичния блог.  Ако си беше направил т

Само така, Рамус! Насмети ги и разните му там доктори, биолози и всякакви други наУчни -ози и комплексари! Евала ти - велик си! Изобщо, тази тема може да кандидатства за изпълнената с най-невежи и б

Публикувани изображения

хммм ,ами аз съм откровен и прям човек...не винаги нещата които казвам ,се харесват на отсрещната страна..някои го предпочитат горещо,други студено..няма как да угодиш на всеки,затова предпочитам да съм себе си..като не ти харесва общуването с мен,престани да ми се навираш и лепиш зад постовете ..и престани да спамиш..повече няма да ти отговарям на тия ти душевни терзания. :whist:

Аз по отношение на въпросната личност се въздържам, защото имам подозрения, че се нуждае от квалифицирана помощ, която тук не може да му дадем. Периодичните пропадания са показателни, макар че не съм професионалист в тази сфера и не мога да съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хммм ,ами аз съм откровен и прям човек...не винаги нещата които казвам ,се харесват на отсрещната страна..някои го предпочитат горещо,други студено..няма как да угодиш на всеки,затова предпочитам да съм себе си..като не ти харесва общуването с мен,престани да ми се навираш и лепиш зад постовете ..и престани да спамиш..повече няма да ти отговарям на тия ти душевни терзания. :whist:

Душевните терзания са като да имаш душа.

Не. Харесва ми общуването с теб. Виж да кажеш ,че спамя си в противоречие със себе си, защото казваш, че имам душа. Пък религия без душа е спам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Живея в държава,в която хората са много набожни и голяма част от тях преписват жилищата си на нея. Друг е въпроса,че данъци не плащат и допреди 10 години плащахме задължителен данък за църквата,но този абсурд няма да го коментирам.

Ами да, има народи които са генетично програмирани да са повече набожни. Все пак ядящите жабешки бутчета по ресторантите им, не са най-набожните, в Африка е доста по-зле. При теб вярват сляро в Падре Пио, молят му се, а в Африка направо убиват хора като ги нарочат че са вещици. Без съд и присъда, нито от власт, нито от църква, хей така, в някое село като им подпали някои фитилите и утрепат някоя жена, щото била направила черна магия на някого и той умрял.

Кой е на тази снимка ?

Публикувано изображение

Питам щото видях нещо за бъдещето на това лице, ама като не го познавам, няма как да го зарадвам.

Редактирано от Belge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, има народи които са генетично програмирани да са повече набожни.

Интересно твърдение. Някакви примери и аргументи имаш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........бадр,вал а също и уитнес,която реши да ни напусне :( ,са специални хора за мен тук...и са една приятна находка.те са високо интелигентни,умни и образовани  хора,които определено не са прочели само една книга в живота си,хора с които е удоволствие да се "разговаря"..ако си успял да забележиш ние сме и твърде различни от към верска принадлежност,което обаче не е никаква пречка като интелигентни хора да се разбираме,що се отнася до обръщенията ни един към друг,това изобщо не те засяга..на теб ти оставям да слухтиш около постовете и да светлееш откъм ореол.следващите ти коментари ще са спам в темата.

....

Сърдит съм .... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даренията на евреите в общностите са една пета от доходите им.евреите разпределят тези пари изключително сред бедните от общността,сираци,вдовици ,за подпомагане за учение,бизнес или просто първа помощ за новопристигнали в общноста.нито един шекел,повтарям нито един,не се отделя за нещо друго..всичко  отива само по направление за нуждите на хората в общността.

моята банка превежда всеки месец ,тази пета от доходите ми,които са  постъпила в нея за общността, и държа да подчертая,че аз правя това с радост,с удоволствие  и удоволетворение.

Ох милата душица, ама тя била баш шаранче бе, ц ц ц ...

Или по точно, дойна крава на някаква си там общност.

Чудя се богатите еврей от гр. Антверпен, тия дето държат търговията с диаманти, що си укриват доходите в швейцарски банки ?

Те не са ли набожни и принадлежащи към същата тази еврейска общтност ?

Щото и квартала с магазините с диамантите, се разхошдат резни еврей с черни шапки и плитки пред ушите, тия май са яко набожни.

Нещо парадокс възниква, ако всички еврей даваха по една пета от доходите си на общтността им. Тези богатите търговци на диаманти наемат на работа пак евреи да обработват диамантите. Ако богаташите еврвеи си даваша доброволно една пета от доходите на еврейската общтност в гр. Антверпен, то тогава служителите им нямаше да трябва да работят, щото това са огромни суми пари. Световната търговия с диаманти там се върти. Държат я евреи и индийци.

Леле това религиите били голЕм бизнес, леле ...

Да си даваш 20% процента от доходите , заради кефа да четете заедно една вехта книга, това си глупост от където и да го погледне човек.

Мормоните май само по 10% снасят всеки месец на църквата им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тебе те обичам потайну и много скрито..нали виждаш колко душмани има..мълча си ,и са мъча дълбоко в душата си :shy11:

...

Те са като лъв, който жадува за плячка, - като лъвче, което стои на потайни места.

Стани, Господи, предупреди ги, повали ги. Избави с меча Си душата ми от нечестивеца;

.....

....

Да си даваш 20% процента от доходите , заради кефа да четете заедно една вехта книга, това си глупост от където и да го погледне човек.

Мормоните май само по 10% снасят всеки месец на църквата им.

А ти колко даваш на твоята общност  ? 

40 % ?, 50 % ? 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за четивото. Ще го прегледам по-късно. Ти през това време, можеш да изгледаш сензационното интервю с Медведев, в което той признава за ЕТ. :no-no:

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да пейсна интервюто - сигурно има някакво извънземно влияние. Но го има в you tube  на руски и с английски субтитри. Взе да става сериозно! :no-no:

Ако неочаквано изчезна от форума значи съм отвлечен от някоя марсианка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно твърдение. Някакви примери и аргументи имаш ли?

Предразположението да си артистична душа е близо по същтността си с предразположението за търсене на духовно развитие.

Като вземеш за пример някой народ, за който е характерно предразположението към певчески ( музикални) възможности и като "по-случайност", там процентно хората са повече набожни, сравнено с друг народ с еднакво ниво на икономическо развитие.

Италианците си го носят в кръвта си пеенето и музиката и са доста повече набожни от французите.

В Африка, в някои райони освен че обичат да подскачат ( те му викат танцуване де) под ритъма на тупаните им, много си падат по суеверията, техните си местни вудута и подобни.  Като дайдат тука в Европа и почват я да се опитват да ритат топка ( футболистчета бе), я да предлагат разваляне и правене на магии. Ама тази втората дейност я извършват със същата налудничавост, както се прави по родните им места. Ни ги е грижа че има закони и че ще ги вкарат в пандиза, нито пък им пука да се съобразяват с някакви норми. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има една евреиска поговорка "„ако дадеш на някого риба, ще го нахраниш за целия ден, но ако го научиш как сам да си лови рибата, ще го нахраниш за цял живот!” .

Чувал съм, че е китайска, но щом казваш еврейска - еврейска да бъде.

Като вземеш за пример някой народ, за който е характерно предразположението към певчески ( музикални) възможности и като "по-случайност", там процентно хората са повече набожни, сравнено с друг народ с еднакво ниво на икономическо развитие.

Като гледам си решил да формираш някаква нова школа в социалната психология. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да пейсна интервюто - сигурно има някакво извънземно влияние...Ако неочаквано изчезна от форума значи съм отвлечен от някоя марсианка.

http://www.youtube.com/watch?v=SO4T6buzb3A

:tongue2: Много пpоникновен текст :wub:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти колко даваш на твоята общност  ? 

40 % ?, 50 % ? 

Не съм в никаква общност. Като не съм набожен и не ми трябва да си пееме молитви в общност.

Аз обичам на мен да ми дават пари.

Та единстванена роля в която бих могъл да се впиша в някаква общност, ще да е тази на гуруто. На мен да ми се кланят и да ме боготворят и съответно да ми снасят кинти. Ама пусти закони, не дават тука така, подгонили са ги сектите и ги съдят, когато прекаляват. Те не ги съдят че промиват мозъците на последователите шаранчета, ама на база на това че им взимат парите.

Забележи, че даже и не си плащам членския внос в калдата, не съм VIP потребител.

Едно време даже се опитвах да не си плащам членския внос за комсомола ( след 18годиша възраст), ама ме набара един натегач изедник комуняга и ме принуди да си изкарам нова членска книжка и да си плащам като поп, иначе щеше да стане лошо.

И данъци не обичам да плащам доброволно, ама шъъът, да не се разчуе ...

белджъм,няма да ме разбереш чичо,

Тука ти вярвам напълно че няма да те разбера.

Счетоводните функции на моят мозък не му позволяват да отчита постоянни загуби от по 20%.

Кво да правиш, с различен софтуер сме в черепните ни кутии.

Някои са щастливи че им е внедрен бъгав зловреден код, други се пазят от хакерски зарази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

секти са например опус деи,мормоните,свидетели на йеова,сциентолози  и др..те следват указанията на своите човешки месии и тяхното разбиране за религията.

точно така,особено за Опус дей-всички знаем,защо направиха опусчетата част от католическата църква нали? ;)

Разбира се,знам че сектите са малка част от хора,които вървят против вече остановените догми.Това което казвам,е че християнската църква е легална секта ;) .Познавам от близо членове на Опус,така че.......знам за какво говоря.

еее да допуснем,че съм се досетила,ама ти същото можеш да го кажеш и за православната църква.разликата между двете е,че в благотворителни и социални дейност католическата е по напред.кой ,какво ще завещава и на кого ще го завещава си е негова лична воля.нам ,не ни е дадено да съдим хората за постъпките и желанията им.но има нещо в което си права, и което прави църквата по уродлива по отношение на парите.църквата може частично да задържа дарените пари за себе си,за да поддържа многобройните си храмове,сгради, въобще да поддържа великолепие за да създаде условия за възхита от това великолепие.днес има кардинали които живеят в дворци, които са потънали в изключителен лукс и великолепие.ако се случиш на площад свети петър във ватикан,по време в което се събират кардиналите ще видиш в какви изключително скъпи коли пристигат тези "принцове" на църквата.нямам сведение ,поне от библията,исус да е ходил в пурпурни дрехи,да е обсипван със скъпоценности и да е живял в дворци..явно това не е неговата църква ,още повече ,че тържествения обет който се дава при ръкополагане е в името на апостол петър,а не в името на исус.една малка ,на пръв поглед незначителна подробност,която значи много ,но само за разбиращите. :wink12: даренията на евреите в общностите са една пета от доходите им.евреите разпределят тези пари изключително сред бедните от общността,сираци,вдовици ,за подпомагане за учение,бизнес или просто първа помощ за новопристигнали в общноста.нито един шекел,повтарям нито един,не се отделя за нещо друго..всичко  отива само по направление за нуждите на хората в общността.

моята банка превежда всеки месец ,тази пета от доходите ми,които са  постъпила в нея за общността, и държа да подчертая,че аз правя това с радост,с удоволствие  и удоволетворение. и мога да получавам както всеки един, месечна или годишна равносметка за това за какво са изхарчени парите и във всеки един момент мога да проверя дали това е така.

освен това този на който се помага не знае името поотделно на дарителите  ,според както е указано във второзаконие и левит,а именно да не се  търси показност за благотворителност и дадена помощ.

когато някой се обърне към мен за помощ ,го насочвам към общност,където ще разгледат неговата нужда,ще преценят нуждата от помощ и нейния размер.така ,че аз изобщо не се чувствам манипулирана,ограбена дори напротив.. взаимопомощ е помогнала на евреите да оцелеят.считам това за правилно и полезно.

отхвърлям като цяло християнската църква Валкирия,била протестанска,православна или католическа.Не можеш да отречеш,че по голямото зло е в католическата.

Всичкия този лукс в който живеят карденалите и папта е повече от гнусно.И после ми говорят за глада в Африка докато папата се облича в Армани.

Няма смисъл да ми обясняваш какво прави християнската църква до болка знам и си абсолютно права.

Както вече ти казах не мога да коментирам други църкви,защото не знам как процедират.

За евреите-радвам се,че парите се разпределят за бедни,нали това е целта все пак.

Винаги съм харесвала евреите и не един път съм го казвала и в други теми.

Не може в едно село с 5 къщи да има църква с 3 попа и 5 монахини,които естествено са слугите на поповете.

Ето още едно нещо,което ме дразни.Възвесява се Мария,като майка на Исус,а в същото време,жените за тях са родени за слуги. 

Какво още да ти кажа,с една дума Отвръщение

Публикувано изображение

едно сладурче,което скоро май ще се омъжва.пиши му на лични да го зарадваш..ама като те знам,че си призна че лъжеш хората не знам,май ще трябва да я предупредим ,че си шарлатанин :tongue2:

Ееееее надей издавай де... ;) Как ще разберем,че е врачка,развали всичко значи :lol6:

Нееееееее на лични,не :scared2: 

Не се обичаме с него особено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм в никаква общност. Като не съм набожен и не ми трябва да си пееме молитви в общност.

...

Грешиш -даваш.

Сметни си данъците и осигуровки, които даваш всеки месец на общността, в която живееш - към държавата, към общината и ще видиш, че около 50 % от дохода си даваш на общността. 

Сложи вътре годишната такса, която заплащаш на дружествата , в които членуваш ( научни, неправителствени, фотографски и т.н.) и сумата ще нарастне още. 

След като даваш всичките тези пари, считаш ли, че си нещо по-различно от член на  някоя религиозна общност ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Словото има ли цел? Кое слово имаш предвид - комуникацията или това, което е било съхранено по някакъв начин и което четем или слушаме.

Словото е само едно. Съхраненото слово Е също комуникация. Разликата е само според потребностите на потребителите на Словото.

Но по-горе зададох въпрос в определен контекст - на етимологията и значенията на думите - е според човека. За повечето е достатъчно просто да заучат какво другите са им казали за думите и да приемат значението им наготово. Но дали това е единствената цел на словото? Или е като парите - за едни - мерило, за други - цел, за трети - средство, за четвърти - РЕЛИГИЯ...

В същото положение не е ли и религията (поне в тема за нея)? - всеки я ползва според собственото си разбиране и вътрешни потребности.

Религията не е нищо само по себе си. Тя е ПРОИЗВОДНО на човека, културата, условията и груповите потребности от нея.

РЕЛИГИЯТА сама по себе си никого не лъже, никого не манипулира, нито е "вредна" или "полезна". Тя също не е нито "нова", нито "стара". Религията не е нито само до бог, нито само до култовете - просто хората още носят в себе си атавизмите в душите си и несъзнаването и подсъзнателните процеси ги определят в най-голяма степен. Появата на интелектуалното или рациото с нищо не променя личното пристрастие на която и да е личност, като тя само го ползва за да укрепи нейните предварителни позиции, наречени УБЕЖДЕНИЯ. И на които всеки е подпрял идентичността си.

Изчерпването на определен обект и описание за вярването на групата, предоставя възможност да се наложи друго групово описание, което да замени предишното. На едно място - едно описание, на друго място - друго. Важното е да е налице в дадена група да е налично едно или близко консенсусно описание за картината на света, човека и явленията. И от отделния човек - и вътрешната му истина - до колективната групова истина, формираща поредната колективна несъзнателна приказка. Това е сделката и всеки един от вас я е приел за себе си, вътре в себе си, от себе си...

Основното в която и да е религия е човешки психичен феномен, наречен общо "ВЯРА". Тясно обвързан със психичните проявления за оцеляване и компенсиране, ВЯРАТА е Потребността на отделния човек от нея, и статистическата доминация на такива хора в груповото им битие, прави религията да е толкова важна за това битие.

Допълнително - понеже вярата тясно пронизва колективното несъзнателно, тя го определя до голяма степен и нейните механизми се използват широко за да определи и използва силата на РЕЛИГИЯТА. Това се е правило винаги, прави се и сега, ще се прави и занапред. Дори и в днешния живот, всичко в него е проникнато от вярата - в едно или друго нещо. Вярата и религията не са само до ОБЕКТ на вяра и до идол в определена религия. Те са изява на конкретни психични потребности и това не се е променило от създаването на човека, до днес. И това ще продължава, докато потребността от ВЯРВАНЕ и силата му да определя битието на вярващия, не се променят. Но едва ли - няма дори нищожни индикации това да се променя. Хората и днес продължават да вярват във всякаквите доставени от възпитанието и сугестията в него групови предложения за вярване. После всеки ги приема за описание на света, оттам - за даденост, после - за реалност и истина. Все пак - именно това е най-силния резониращ фактор за да е налице "групово битие" - отделните единици да имат общи или близки вътрешни "реалности", които да облекчават живота им. И всичко това се завърта и мултиплицира поколение след поколение, човек след човек... И досега... и занапред...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:tongue2: Много пpоникновен текст :wub:

Май, само Валкирия ме разбира в тоя форум. Другите да не сте някакви интернет лумпени. Ето го доказателството (разрешиха ми да го публикувам):

http://www.youtube.com/watch?v=Hx7LuqldVGs

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май, само Валкирия ме разбира в тоя форум. Другите да не сте някакви интернет лумпени.

Мне, просто се шегувам, но очевидно не си разбрал. :brick wall:

Редактирано от gif4e (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, просто се шегувам, но очевидно не си разбрал. :brick wall:

Не бе и аз се шегувам, разбира се. Ако след всяка шега слагам емотка като напр. ;) , то каква шега ще е? Пък като не слагам има шанс някой да ми се върже. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като ти харесва..ша ма траеш :whist: .да не мислиш че си първият мазохист дето срещам в живота си. :tongue2:

Мда. Бий ма, биий ма да те обожавам. И ме драскай по гърба.

Сетих се, преди години infinity писа за едно индийско учение, където хората се обричали да бъдат подлогите на обществото. Всеки може да ги оплюее, осере и изкара великата си прелест на душицата. Греховете, слабостите, всичко им принадлежи за да може обществото да остане във фалша на своята морална чистота. Има и други по-дълбоки причини но те не са за пред "големите и силните".

Може би Библейски е загатнато тука: "Продай все що имаш и раздай го на сиромасите и ще имаш съкровище на небето;".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=qYx979X4IQs Окото е популярно през Барока 17 век и 16 век .Художникът е рисувал през 15 век.Дори да е окото трябва да е ясно изразено,щом е с християнски символ.И какво прави в Небето. В древен Египет пък е символизирал окото на Ра или Амон.Окото на Амона. http://www.nwo-rebell.de/wp-content/uploads/2010/10/jay-z-pyramide-symbol-geste.jpg Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като даваш всичките тези пари, считаш ли, че си нещо по-различно от член на  някоя религиозна общност ?

Разликата е, че аз доброволно не давам пари, трябва да са ме принудили със закон и да не съм успял да заобиколя правилата му.

А тия дето дават пари на религиозни общности го правят доброволно, след като им е препрограмирано съзнанието, така че да са щастливи че са дойни крави.

Да при мен данъците са особено неприятни. Въпреки това, като ми се карат разни познати българи от града в който съм, че не си уча детето на български, аз им отговарям че България е последното място в Европа, където бих пожелал на детето ми да се установи да живее. 

В моят град има усигурено за общинските училища място да си заведеш детето всеки ден през лятната ваканция , сутрин от 8 ч. та чак до 19ч. да ти го пасят там, да ти го гледат, ако си нямаш баби на разположение. Парите които ги даваме на общината ( под формата на данъци), ги виждам похарчени в чисто новото училище на хлапето. Тука за всяко дете навършило 2 годинки и 6 месеца има осигурено безплатно  място в детска градина. Та данъците ги виждаме къде отиват, въпреки че не обичаме да ги плащаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

В моят град има усигурено за общинските училища място да си заведеш детето всеки ден през лятната ваканция , сутрин от 8 ч. та чак до 19ч. да ти го пасят там, да ти го гледат, ако си нямаш баби на разположение. Парите които ги даваме на общината ( под формата на данъци), ги виждам похарчени в чисто новото училище на хлапето. Тука за всяко дете навършило 2 годинки и 6 месеца има осигурено безплатно  място в детска градина. Та данъците ги виждаме къде отиват, въпреки че не обичаме да ги плащаме.

Е, ти що си мислиш, че при нас, в България е по-различно ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз те обливам с моята благосклоност, по особен начин.след като  ти харесва ,ще си траеш..и стига си ревал като женразбрахме се.айде кажи сега хубаво е кое:да си беден или богат...след като разправяш за раздаването на имоти.аз казвам,че е хубаво да си богат и моя бог харесва хората да са богати...айде сега почвай да разсъждаваш

Богатството е самия Бог .

Йов 22 глава 25. И Всемогъщият ще ти бъде злато, И изобилие от сребро за тебе.

Ако следваме сюжетната линия за живота на пророка ,в богатство и мизерия не губи упование в Бога. През смърт на семейството, тежка лична болест, захвърлен на бунището от обществото, Йов остава през цялото време богат.

Богатство като здраве, пари, семейство, всичко отнето - и пак богат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване