Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

маймун балами ми, :tongue2: да ти припомня  душко,че тооо, като гледам на теб утрото ти е по зле от вечерта,откъм памет: :lol6:

това ти го поствам вече за втори път.надявам се вече да го видиш,затова ти е увеличено и удебелено....видях ,че ми показваш мозайки от светски еврейски  къщи и картинки от персийските  приказки и епоси  на щах наме...като много добре знаеш какво си попитана....сега вече се надявам да ми отговориш на въпроса ,на скепсис тоже.и ако обичаш дръж се сериозно,не слагай в устата ми думи които  не съм казала.аз никога не съм твърдяла и не мога да твърдя,че има изображения на бог в синагоги или джамии.само по себе си такова изображение е грях и за двете религии.аз имам едно видимо по голяма предимство от теб в случая и то е :изповядвам иудаизъм, знам как изглеждат синагогите  в не малка част  в света,също така и джамии като посетител.ако искаш да видиш как изглежда една синагога..в софия и в пловдив има..иди и ги разгледай отвътре,мисля джамии също има там ...ще ти бъде полезно.сега ти предлагам или да отговориш на въпроса,или да си затраеш учтиво.аз знам,че отговор нямаш на собственото си твърдение,не търся извинение,ама поне спри да пишеш намси колко поста с глупости.

Някои са се опитали да изобразят Яхве все пак. Дали е в синагога или не, важното е че са му придали образ. :shy11: 

А това че изповядваш някаква религия,  не го считам за преимущество.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 683
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Тук мненията ни се разминават лекинко, но не е беда. Моите убеждения в това отношение са базирани на източната мъдрост и се придържам към нея. Няма значение "богат" ли си или "беден", ако не си привър

Само дето снимката там също е аватар - тоест не е снимка на автора. Линкът ти води към страница, списвана от Юлиан Митев - журналист и изскуствовед.Това му рускоезичния блог.  Ако си беше направил т

Само така, Рамус! Насмети ги и разните му там доктори, биолози и всякакви други наУчни -ози и комплексари! Евала ти - велик си! Изобщо, тази тема може да кандидатства за изпълнената с най-невежи и б

Публикувани изображения

Някои са се опитали да изобразят Яхве все пак. Дали е в синагога или не, важното е че са му придали образ. :shy11:

Некоректно. За теб може да няма значение, защото не правиш разлика между различните религиозни и духовни традиции. Питаха те дали в синагоги или джамии има изображения на Бог, а не дали има в христянските храмове. Инак по твоята логика, можеш да дадеш за пример и тази прекрасна композиция и клипа към нея.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Некоректно. За теб може да няма значение, защото не правиш разлика между различните религиозни и духовни традиции. Питаха те дали в синагоги или джамии има изображения на Бог, а не дали има в христянските храмове. Инак по твоята логика, можеш да дадеш за пример и тази прекрасна композиция и клипа към нея.

Извинете ме, мислех, че Яхве е бог на юдеите. :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме, мислех, че Яхве е бог на юдеите. :huh:

Да, но юдеите не признават Новия Завет и това, че Исус е бог. Изображенията, които даваш са христянски. От гледна точка на юдаизма Бог не може да бъде изобразяван.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но юдеите не признават Новия Завет и това, че Исус е бог. Изображенията, които даваш са христянски. От гледна точка на юдаизма Бог не може да бъде изобразяван.

Да, но на изображенията пише Йехова - юдейския бог. Защото по-голяма част от християните не го признават за техен бог. За тях бог е Исус, но се затрудняват да кажат кой е неговият Отец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

окото е популярно още в древноста.преливало е в различните религии по различен начин иозбразявано.и щом е окото на бог,ще е в небето,не в градинката на  баба ти :tongue2:

Това сигурно е градината на баба ми.Много е красива.И все горе и горе в небето е поставено,а не в градината на баба ми.Духът на Бог е гълъб.Самия Бог е око.А синът Иисус е риба.Значи Гълъб,Око и Риба.

Кви са тия символи. :) Само тая звезда не ми става ясно.

http://www.whale.to/b/pentagram_h.html

http://www.whale.to/b/pentag32.jpg

http://www.whale.to/b/pentag105.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Pontormo_-_Cena_in_Emmaus_-_Google_Art_Project.jpg/442px-Pontormo_-_Cena_in_Emmaus_-_Google_Art_Project.jpg

http://travelphotobase.com/i/USUT/UTSD041.JPG

http://i1118.photobucket.com/albums/k620/BigDawg1025/Salt20Lake20Temple20All-Seeing20Eye.jpg

http://www.whale.to/b/pentag109.jpg

http://www.whale.to/b/false_54.jpg

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но на изображенията пише Йехова - юдейския бог. Защото по-голяма част от християните не го признават за техен бог. За тях бог е Исус, но се затрудняват да кажат кой е неговият Отец.

Отново грешка. 

Всеки християнин признава за бог  Господ. Мохамеданите -също.

Бог е един за трите религии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново грешка. 

Всеки християнин признава за бог  Господ. Мохамеданите -също.

Бог е един за трите религии.

О, да, разбира се - Бог е Един. И то не само за трите религии.

Но е по-добре да попиташ религиозните какво мислят по въпроса. И то тези от трите религии - дали християните вярват, че Бог е един и той е Аллах, както и юдеите - дали приемат за Бог Аллах, или мюсюлманите, дали приемат за Бог Исус Христос или Йехова?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, да, разбира се - Бог е Един. И то не само за трите религии.

Но е по-добре да попиташ религиозните какво мислят по въпроса. И то тези от трите религии - дали християните вярват, че Бог е един и той е Аллах, както и юдеите - дали приемат за Бог Аллах, или мюсюлманите, дали приемат за Бог Исус Христос или Йехова?

отново грешка -  "Аллах" е дума, означаващ "Господ" . 

не е собствено име.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

отново грешка -  "Аллах" е дума, означаващ "Господ" . 

не е собствено име.

Знам. Но питай християните и юдеите дали биха приели че Аллах и техният Бог са едно и също нещо. :wors:

Редактирано от Bel Ami (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам. Но питай християните и юдеите дали биха приели че Аллах и техният Бог са едно и също нещо. :wors:

АЗ съм православен християнин и го казвам.

кой друг ти трябва ? 

всички останали християни, които познавам също го знаят.Не познавам човек, който да мисли друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лорд е господар но не е господ..не можеш да кажеш бог елтън джон.

Все много знаеш! Не можеш да го кажеш, защото Елтън Джон не е бог. Бог е един и се нарича Майкъл. И е жив, ако искаш да знаеш. :tongue2:

Ето:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

името на бог не е господ, или исус христос.едно от имената е иеова.замества с с адонай,заради забраната в божиите заповеди.не може да се казва господ...няма такова понятие никъде в иудаизма и ислям,ако бог е един..то християните би трябвало да го наричат иеова или адонай или с друго негово име ,според писаното в писанията.

да той е бог на иудеите,ама не знам защо го търсиш в картинките на християните...в сикстинската капела.попитах за синагога или джамия с изображение на ел шадай.как си го представят християните си е техен проблем.не е за първи път да си измислят и пренагаждат нещата както си искат.един иеошуа да вземем е достатъчно.преимуществото ми спрямо теб ,е че съм по информирана в най-голяма степен повече от теб относно иудаизма.влагането на друг смисъл в думите ми, е плод на твоята фантазия,и нищо друго...драга ми балама ми.

ами и аз го приемам.при това няма къде да мърдам...ишмаел е син на авраам и не е отпаднал от божията милост.

остави укито..аллах значи бог...мисля,че бадр трябва да ти обясни.господ е някаква православна версия на бог....така както и исус единороден и единосъщен с отца който също наричат господ, което си е абсолютен грях и за иудаизъм и за ислям.

адонай значи господар.има го в абсолютно всички версии преводи на библиите.само при православните е господ..и се получава безумното "господ бог наш"

1 In the beginning God created the heaven and the earth.

7 And the LORD God formed man of the dust of the ground, and breathed into his nostrils the breath of life; and man became a living soul.

лорд е господар но не е господ..не можеш да кажеш бог елтън джон.

мюсюлманите са наясно ,кой е бог на ишмаел и на баща му авраам.но нито ислям ,нито иудаизъм приемат исус за бог.той е пророк  и толкоз.

Както кажеш, Валки. :tongue2:

А ако християните приемат Исус за Бог, то трябва да приемат и Кришна също за Бог, защото няма как да докажат, че единият е Бог, а другият не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако християните приемат Исус за Бог, то трябва да приемат и Кришна също за Бог, защото няма как да докажат, че единият е Бог, а другият не.

А Майкъл? :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

името на бог не е господ, или исус христос.едно от имената е иеова.замества с с адонай,заради забраната в божиите заповеди.не може да се казва господ...няма такова понятие никъде в иудаизма и ислям,ако бог е един..то християните би трябвало да го наричат иеова или адонай или с друго негово име ,според писаното в писанията.

....

Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно.

Един от греховете на иудеите е, че наричате Господ по име, все едно ядете и пиете на една маса с него  :shy11:

.........

остави укито..аллах значи бог...мисля,че бадр трябва да ти обясни.господ е някаква православна версия на бог....така както и исус единороден и единосъщен с отца който също наричат господ, което си е абсолютен грях и за иудаизъм и за ислям.

...

нищо повече от ерес е това ..... :whist:

Господ е съкратено  от Господар. Нищо повече. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както кажеш, Валки. :tongue2:

Това е интересна логика.Не трябва ли все пак човек да се позапознае с материя, която смята да коментира.

Та ти си изпраскала тема за чудо и приказ и я пълниш  куп глупости.

Та ти не знаеш дори в какво вярват юдеи, християни и мюсулмани, но не ти харесва.Че дори искаш да изчезнат

Ето това вече е нелепо.

Рисунките, които си изтипосала не са от джамия, не си първата, която не е успяла да покаже изображения на Бога в синагога и джамия. Някои се имат за много хитри и решават да създадат липсващите картинки, но този евтин трик отдавна е известен.Точно тези картинки, които си постнала са най-жалките опити.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е интересна логика.Не трябва ли все пак човек да се позапознае с материя, която смята да коментира.

Та ти си изпраскала тема за чудо и приказ и я пълниш  куп глупости.

Та ти не знаеш дори в какво вярват юдеи, християни и мюсулмани, но не ти харесва.Че дори искаш да изчезнат

Ето това вече е нелепо.

Рисунките, които си изтипосала не са от джамия, не си първата, която не е успяла да покаже изображения на Бога в синагога и джамия. Някои се имат за много хитри и решават да създадат липсващите картинки, но този евтин трик отдавна е известен.Точно тези картинки, които си постнала са най-жалките опити.

Хе хе...кое не познавам, Бадр? Ако не познавам нещо, няма как да бъда против него...нали? :tongue2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе хе...кое не познавам, Бадр? Ако не познавам нещо, няма как да бъда против него...нали? :tongue2:

Иудеите и мюсюлманите стриктно се придържат към втотата Заповед : 

Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи.

в нито един храм, освен християнски не можеш да видиш изображение на Бог или нещо друго.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно.

Един от греховете на иудеите е, че наричате Господ по име, все едно ядете и пиете на една маса с него  :shy11:

нищо повече от ерес е това ..... :whist:

Господ е съкратено  от Господар. Нищо повече. 

ХМ.

Никео-Цареградский символ веры был написан по-гречески. К сущности Бога Отца в нем применено слово “Theoc”(Феос, Теос) – Бог, а по отношению к Иисусу Христу только слово «Kirie» (Кириос, Кирие - Господин, Господина)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХМ.

Е, тъй де - различни думи на различни езици, означаващи едно и също. Прочее  "Господин" също произлиза от "Господар". 

Семантика .....

Беше любима на U.ra , ако си спомняш да доказва различни неща  :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това казвам,  ни трябвало да си против нещо, което не познаваш, но е така.

Я виж колко, при това груби грешки, ти посочиха и останалите.

Е, тъй де - различни думи на различни езици, означаващи едно и също. Прочее  "Господин" също произлиза от "Господар". 

Семантика .....

Беше любима на U.ra , ако си спомняш да доказва различни неща  :ph34r:

В случая не е баш така.Цитирах Проф. Дулуман Е.К. – доктор философских наук, кандидат богословия.

6.Никео-Цареградский Символ веры не знает Святой Троицы.

В 4-м столетии, став господствующей государственной религией, христианство уже признавало Иисуса Христа в определенной, не в полной,  мере Богом, но в Святую Троицу еще не верило, догмата о святой Троице не имело и не признавало. На первом Вселенском соборе 325 года христианство выработало и утвердило краткое изложение своего вероучения и назвало его Символом веры. В нем было записано, что христиане веруют “Во единого Бога – Отца Вседержителя, Творца неба и земли, всего видимого и невидимого”. (См. Приложение №1.) 

Символ Веры – в огромнейшем почете у христиан. 95% современных христиан считают его Образцом изложения сущности христианской веры. Те христианские церкви, деноминации, расколы, секты, которые не признают Символа веры (Он называется Никео-цареградским, поскольку был принят на двух первых соборах, которые состоялись в городе Никея и Царьгороде, то есть в Константинополе.)  не признаются христианскими.  Так вот, согласно тексту Никео-Цареградского Символа  Веры, Единым Богом, Творцом неба и земли, всего видимого и невидимого является Бог Отец. Обратите внимание, в символе веры только Бог Отец называется Богом. Ниже  в Символе веры говорится: Верую “И во единого Господа Иисуса Христа, Сына Божьего, Единородного, Отцом рожденного…” Присмотритесь. Здесь, в этом же Символе веры, Иисус Христос признается за Сына Божьего, но не называется Богом, а называется только Господом, точнее – господином.

Никео-Цареградский символ веры был написан по-гречески. К сущности Бога Отца в нем применено слово “Theoc”(Феос, Теос) – Бог, а по отношению к Иисусу Христу только слово «Kirie» (Кириос, Кирие - Господин, Господина). В Символе Веры Иисус Христос не признается за Бога. Когда церковных верхи христианской церкви писали этот Символ веры, то они были строгими монотеистами, в их религии был только один и единственный Бог – БОГ ОТЕЦ. Это все равно, что жители, к примеру, Красноярского Края говорили бы сейчас, что для них во главе всей России стоит  Единый президент Путин (Единый для всех БОГ ОТЕЦ) – а так оно и есть! -  и что для них власть в Крае сосредоточена в руках Единого губернатора, к примеру, Лебедя (Единородного для Красноярского края Господина,  губернатора от Президента.) – а это тоже так и есть!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това казвам,  ни трябвало да си против нещо, което не познаваш, но е така.

И какво...Бог ще ме накаже ли, че съм против религиите? :shy11: ако безпрекословно Му се доверявам и безусловно Го обичам с цялото си Съpце и с Цялата си Душа? :mail1:  :withflowers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво...Бог ще ме накаже ли, че съм против религиите? :shy11: ако безпрекословно Му се доверявам и безусловно Го обичам с цялото си Съpце и с Цялата си Душа? :mail1:  :withflowers:

Скъпа, не мога да говоря от негово име.Той е Суверенът и той решава. Защо питаш мен, аз нямам честта да съм негов говорител?

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следователно, какво излиза, според проф. Дулуман - Синът не е точно бог, а нещо като негов наместник, който изразява волята му? За мен, обаче, е най-интересно откъде води началото си тази идея за Трите Ипостаса, след като отсъства в юдаизма.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпа, не мога да говоря от негово име.Той е Суверенът и той решава. Защо питаш мен, аз нямам честта да съм негов говорител?

Нали казваш, че говоря против нещо което не познавам. :) Та...кое не познавам - Бог, или писанията за Него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване