Премини към съдържанието
Aumi

Библейският Бог - тиранин или любящ баща?

Препоръчан отговор

За да можеш да послужиш за проводнк на подобно същество, трябва да си свободен от самсара и с чистота, която масата хора ще имат в седми кръг, в края му. Да, Исус е само проводник, но недей омаловажава това, което единици могат към момента да извършат. Дано си запозната с терминологията свързана с кръговете, защото ако трябва да я обяснявам, ще отнеме много време, а и не знам дали ще успея. Ще припомня само, че в момента сме в четвъртия кръг, в петата раса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Shiniasu написа:

Първо трябва да разграничим бога, за който Исус говори от всичко останало.

И на какво основание трябва да правим това? Исус да не би да е разграничил Бога, за който говори от всичко останало?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мотивацията и посоката на търсенията всеки си определя сам. В новия завет бог не се разглежда като нещо абсолютно и неизменно. Той и Исус посочват пътя, който всеки е свободен да следва или не. Разбира се всеки си носи последствията, не защото бог е пожелал така, поне в библията не знам да се споменава подобно желание, а защото това е естествения ред на нещата.

Любовта е преди всичко даване и саможертва. В библията се говори много за любов, но в какво се изразява жертвата на бог? Сигурно някой ден ще разберем. Пак повтарям, че под бог не разбирам някакво абсолютно, неизменно и всемогъщо същество, а само такова поддържащо и ограничаващо се до нашата слънчева система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Shiniasu написа:

Ще изразя личното си мнение без да задължавам никого да приема. Синът е Исус, който се явява аватар на Отеца - същество което трудно можем да си представим, слънчевия логос или Вишну но само във връзка с нашата слънчева система. Духът е самия живот, жизнения принцип оживотворяващ всичко, неделим и без собствена индивидуалност и съзнани.

Това, твое лично мнение ли е, или е мнение базирано на определени теории, които си приел за истина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Библейския Бог скоро ще се появи и ще ви напердаши хубаво по дупетата! :-)))
Не, не е тиранин. Просто вие от дума не разбирате!
Толко много човеци ви обясняваха, ама вие не разбрахте. :-)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

Това, твое лично мнение ли е, или е мнение базирано на определени теории, които си приел за истина?

Теориите са си теории. Те не казват всичко. Някои неща мога само да предполагам или извеждам на базата на теориите. Целта ми всъщност е да предизвикам размисъл. Някой може като резултат да достигне до други изводи, които само частично съвпадат с моите или изобщо не съвпадат. Тук вече ще цитирам по памет: ако знанията по духовните въпроси можеха просто да се предадат на незнаещите, то би било достатъчно  да се напише ръководство и толкова. Но някои неща можем да разберем по-трудно отколкото двегодишно дете Айнщайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2018 г. в 9:36, Shiniasu написа:

За да можеш да послужиш за проводнк на подобно същество, трябва да си свободен от самсара и с чистота, която масата хора ще имат в седми кръг, в края му. Да, Исус е само проводник, но недей омаловажава това, което единици могат към момента да извършат. Дано си запозната с терминологията свързана с кръговете, защото ако трябва да я обяснявам, ще отнеме много време, а и не знам дали ще успея. Ще припомня само, че в момента сме в четвъртия кръг, в петата раса.

Съжалявам, бях заета тези дни и ти отговарям късно. Знам това, за “кръговете”. Думата е REVOLUTIONS” - най-неподходящият превод е “кръгове”. Това са 7 пъти завъртане или Обръщение на вълната на живот  човеци т.е. последователното им съществуване на 7 различни космически тела (глобуси) през 7те Световни Периоди. Започвайки от първоначалното проявление на човешкия троен дух КАТО МАТЕРИЯ - като най-ефирната материя на “Света на божествения Дух” и спускайки се надолу до сегашната ни земя - глобус D на 4тия Период наречен “Земен” в химическата област на физическия свят. Общо 777 въплъщения за ЕОНИ време.

REVOLUTION, понеже английският език е логически, може да се разбира като:

Въртене, завъртане, оборот

Периодично връщане

Пълна коренна промяна, основно преустройство, революция.

Така че “обръщение” е интелигентен превод.

Сега на нашето ниво (планета D на 4ти Период), според мен, никой човек не може да постигне еволюционно развитие - или както ти казваш “чистота” - съответстващо на 7ми период, може да се издигне само до планета Е на земния 4ти период. Не мисля, че може да се прескочи повече от 1 обръщение. Не знам. 

Така, че Исус си е само човек. Христос е Бог и е от вълната на живот Архангели с които сме съжителствали на една и съща планета през 2ри период и те са били хора, а ние сме били подобни на сегашните растения. Част от него е логос на Земята. Отецът е от вълната на живот Тронове, съжителствали сме с тях през 1ви период, те са били хора, а ние минерали. Той е логос на Слънцето. Богове са от нашата слънчева система. Светият Дух е от Ангелите, те хора ние животни.

DFAA307C-AD73-4867-AAF8-01EEADE1E58E.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Sleda написа:

Така, че Исус си е само човек. Христос е Бог и е от вълната на живот Архангели с които сме съжителствали на една и съща планета през 2ри период и те са били хора, а ние сме били подобни на сегашните растения. Част от него е логос на Земята. Отецът е от вълната на живот Тронове, съжителствали сме с тях през 1ви период, те са били хора, а ние минерали. Той е логос на Слънцето. Богове са от нашата слънчева система. Светият Дух е от Ангелите, те хора ние животни.

Откъде ги четеш тези измислици?

Значи има Исус, който е човек, има и Христос, който е бог!
В Библията, за кой от двамата пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Откъде ги четеш тези измислици?

Значи има Исус, който е човек, има и Христос, който е бог!
В Библията, за кой от двамата пише?

Бог е много объркваща дума. В случая в разговора не излизаме извън границите на нашата слънчева система. Тук не става въпрос за някаква абсолютна същност, а за състояние, което всеки човек може някога да достигне. Доктрината за аватарите не е християнска. В Индия е широко застъпена. Става въпрос за човек, който живее живота си, спазвайки определена умствена и физическа чистота, който в определен момент предоставя тялото си за да може друго по-развито същество да го използва временно с определена цел. Така че реално тялото е на човек,  тук ще напомня, че собствеността върху тялото е илюзия, но умът и съзнанието са на по-висше същество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Sleda написа:

Сега на нашето ниво (планета D на 4ти Период), според мен, никой човек не може да постигне еволюционно развитие - или както ти казваш “чистота” - съответстващо на 7ми период, може да се издигне само до планета Е на земния 4ти период. Не мисля, че може да се прескочи повече от 1 обръщение. Не знам. 

Ами аз имах предвид точно това, което в схемата е революшън. Обикновено не може сега на земята да се появят хора от шестото такова, а само от петото. Но Исус и Буда са изключение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност това, което изважда Следа е от Космогонията на Розенкройцерите. Там например се споменава, че животите имат общ дух, който ги ръководи. Така в Библията има и споменат Бог като племенен дух. Например евреите като племе имат свой собствен дух, който отчасти се подвизава не като Бог - Абсолют. И под различните имена в Библията всъщност има различни "Богове". Затова и когато някой коли, беси и убива, това може и да идва от племенния дух загрижен за еволюцията на "богоизбраните". А не това да бъде волята на Единствения. За това Учителя казва, че в Библията има 8% Абсолютна Истина, волята  на Единствения.  И затова е събран "Завета на Цветните Лъчи на Светлината" най-силното и концентрирано Божие Слово. То е подходящо за тези, които не изостават от общата тенденция на развитие, пионерите, а не примитивно мислещите "богоизбрани".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, mecholari написа:

Всъщност това, което изважда Следа е от Космогонията на Розенкройцерите. Там например се споменава, че животите имат общ дух, който ги ръководи. Така в Библията има и споменат Бог като племенен дух. Например евреите като племе имат свой собствен дух, който отчасти се подвизава не като Бог - Абсолют. И под различните имена в Библията всъщност има различни "Богове". Затова и когато някой коли, беси и убива, това може и да идва от племенния дух загрижен за еволюцията на "богоизбраните". А не това да бъде волята на Единствения. За това Учителя казва, че в Библията има 8% Абсолютна Истина, волята  на Единствения.  И затова е събран "Завета на Цветните Лъчи на Светлината" най-силното и концентрирано Божие Слово. То е подходящо за тези, които не изостават от общата тенденция на развитие, пионерите, а не примитивно мислещите "богоизбрани".

Привет, Мечо!
:-)
Не е така тълкуванието и не е племенно божество, а си е баш Богът, а написаното е изключително дълбоко, но е закодирано зад доста стряскащи неща, ако въпросните се четат единствено буквално.

За тези, които не ме познават, аз съм евреин, но не съм "евреин".

В какъв смисъл съм евреин?
Думата произлиза от глагола "иври", който означава "преминаващ", "идващ", "странстващ" ("странник", "чудак"/"чужденец") и с нея са наречени групата от хора, дошли в Ханаан, заедно с Авраам от град Ур, древен Вавилон (!) (не са евреи, до тогава не е имало евреи), който се намира "отвъд реката" (р. Ефрат).
Те, както писах в скоби, били странни, чудновати, живеели братски, с Любов, в тези егоистични и кръвожадни времена. Център на тези хора била любовта и това ги държало сплотени. Тя ги споявала. Те опитвали да правят другия щастлив, братята си и сестрите си, а и външните на тях хора, били истински загрижени.

Символично преминаването на Реката и напускането на Вавилон, отбелязва напускането на определен вид съзнание и установяване в друго, преминаване през определен вътрешен предел, нашата съпротива и страх, нашите изопачености.
Преминаване от едно състояние в друго - от егоизъм в алтруизъм.

Ханаан - метафорично това е сърцето на човек, където той да построи "Храм", здрави устои на любовта към Бога и към Творението, на база на препоръката/усещането "Възлюби Бога"/"Възлюби ближния".

В този смисъл аз съм евреин и всеки такъв човек е евреин, защото "евреин" не е етническа характеристика (Авраам, отеца на евреите, първия патриарх, не е бил евреин по етнос, а е бил шумеро-вавилонец), а е белег за самото преминаване от едно към друго, и установяването в това друго ("йехуди").

"Йехуди" - възхваляващите Бога.

http://kksongs.org/songs/s/srikrsnacaitanyaprabhu.html

Да възлюбиш ближния както себе си - това е мярката, любовта към себе си.
Всеки иска всичко да е наред с него, да е щастлив. Всеки се предпазва, защитава, опитва да догони и получи щастието... защото се обича. А онова, което е способно на любов е самата любов.
Та мярката е любовта към себе си - тъй бива да постъпваме към "външните" на нас, към тези в вашето обкръжение.

По принцип, когато попитали Йехошуа кой е наш ближен, той разказал притчата за добрия самарянин, която описва как някой си от Самария (вероятно не юдейн) оказва помощ на пострадал човек, за разлика от други, които подминали... Та ближен е онзи, който е по сърцето, който е милосърден (според Христос), но реално всеки който е в обкръжението ви, който е в съприкосновение с вас, се оказва ваш ближен..., независимо добър ли е, или е лош.

Исаак Лурия (кабалист) посочва нещо още по-дълбоко, което е посочено и в Писанието (Библията) - посочва, че дори самият човек, сам по себе си, се дели на външен и вътрешен човек, че външния човек се явява ближен на вътрешния.
Ако се замислите е точно тъй. Ние имаме свои си, вътрешен свят, и много често този свят, това наше аз, остава скрито за хората около нас, ние не го изявяваме напълно. Съвсем по друг начин стоим* когато сме сами със себе си. Тогава проявяваме своя вътрешен човек, които иначе искаме да предпазим, за съхраним, който е детски чист и невинен, който е самата душа, докато външния човек е тялото и образа с който се показваме пред другите. Външния ни човек е най-ближен за вътрешния. Най-близко стои до него, както за сърцевивината на душата стои най-близо вътрешния, сиреч за вътрешния ни човек най-близо се явява, стои божественото.

И тъй загрижеността идва отвътре и в посока навън. Нашият ангажимент е в тази посока - от божественото в нас, като център, към периферията, а периферията е в концентричните кръгове, който обхващат постепенно все по-голямо пространство.

Та любовта към себе си е мярката, с която бива да премерваме отношението си към ближните.
Това е втората заповед.
А защо е втора!?
Защото хората не винаги сме способни на тази любов към обкръжаващите, било поради страх, било поради притеснения разни, било поради нараненост и свитост/затвореност, било поради войственост.
Ето защо бива да се потърси помощ/Сила от Божественото като наш Център, или от Божественото въобще (което е навред и във всичко), от Разумното Начало, от изначалната Любов, та тя да ни дари от Себе Си и ние, чрез тази любов да придобием и респективно да можем да отдадем любов.
Затова първата и най-важна заповед е да любим Бога, нашия Отец, Първопричината, родителя на всичко, който е и наш скрит в дълбочина център.
Ако ние Го обичаме, ние се обръщаме към Него и именно обръщането е даващото възможност да получим, както погледа към нещо е възможността да го видим.

Любов към Бога, към себе си и към ближния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, rurk написа:

В този смисъл аз съм евреин и всеки такъв човек е евреин,

.

:lol6:

абе аз да попитам, защо се натискате да бъдете евреи..не е ли първа радост да сте българи. Те също са имали свой бог ? Защо не следвате Тангра , защо се натискате да сте деца на Адонай ?

......то отделно да ти кажа, май не знаеш и понятието евреи до кога се употребява.????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно все още не си се научила да четеш... :-) Но пък да преиначаваш ти е като "добър ден".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rurk написа:

Явно все още не си се научила да четеш... :-) Но пък да преиначаваш ти е като "добър ден".

Остави тия романтики.  Знаем че си стахановец графоман.  И  малките деца вече са наясно , че натъкмяваш някакъв свой сюжет за лично ползване и вземаш затова под аренда от будизма, християнството, иудаизма и пр..

Въпроса ми е конкретен и точен.

Защо не следвате Тангра, а отивате  при Адонай? Защо намираш примери за подражание и следване в иудаизма, а не в прабългарската религия?

Това е въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не могат да се прескачат етапи на развитие. Например Учителя разделя хората на старозаветни, новозаветни, праведни и ученици. Има случай, когато кара еврейка да приеме кръщение от православната църква, защото такова ѝ е било нивото на съзнание. Идеята е, че се върви от племенен дух и национализъм, към братство и единство към всички народи, а Бог от тиранин към Любящ Баща. Тогава няма нужда от заповеди, а всеки по любов ще изпълнява това, което му е написано в Сърцето и заръките на Любящия Баща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, valkiria1 написа:

първа радост да сте българи

Принципно точно ние сме дали на евреите учението за добро и за справедливост ... да, болшинството българи се опитват да следват модата наложена от евреите, че за да си добре, трябва да си онеправдан и си е модно течение ....

Дали евреите задават "модата" във вероучението или следват някакви нови тенденции в развитието на духовността, а?

А дали сме българи или хора от Тракия, а? И до колко след като тракийските племена се оттеглят след нашествието на "морските народи" към Азия и впоследствие се завръщаме към "пъпа" на света, където дефакто е "обетоновата земя" която Мойсей е открил след 40 години странстване, а?

Все въпроси за кой е богоизбран, и дали "Баща му" е любящ и дали все пак Ние сме деца на богинята Майка, а?

Та .... тъй е сестро .... ази не правим разлика между пол, религия, етност и т.н., но усещам как ти проявяваш пристрастия и провокираш какво???

Не се познаваме, но се знаем магариите и т.н. .... не всички моем да следваме веджидъбъла и бля, бля некви си чужди доспехи и т.н. ....

НО, не позволяваме и на някой да се присмива на нашето .... ние не посягаме на Вашето .... ай да си имаме елементарното уважение .... :beer:

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, mecholari написа:

Не могат да се прескачат етапи на развитие. Например Учителя разделя хората на старозаветни, новозаветни, праведни и ученици. Има случай, когато кара еврейка да приеме кръщение от православната църква, защото такова ѝ е било нивото на съзнание.

драги Мечо,

и Дънов се е хванал за един " лъв от племето на Иуда". Има нещо много ясно и точно. СЗ е историята на племена, които стават народ в условията на Завета. Завета пък е в Левит и Второзаконие. Другото е бла-бла.

преди 14 минути, ДиоиД написа:

Принципно точно ние сме дали на евреите учението за добро и за справедливост ...

дай източници, които да потвърдят тези твои писаници. Само да кажа, че блога на Алия не е артефакт, ако решиш да ползваш него.

А дали сме българи или хора от Тракия, а? И..

Това не е въпрос , който съм задала.

НО, не позволяваме и на някой да се присмива на нашето .... ние не посягаме на Вашето .... ай да си имаме елементарното уважение .... :beer:

Айде да не ми размахваш пръстче, а и да насочваш дискусията в лайната, м ? Защото е хубаво да знаеш, доста трябва да се потрудиш преди да ми изрепчиш нещо от  рода на  " ще кажа , това, където трябва и на който трябва" .

Тия ще ги играеш в другото поле. Внимавай да не си вкараш неспасяем автогол. 

Зададох точно и ясно въпрос и то не на теб.

преди 52 минути, valkiria1 написа:

Защо не следвате Тангра, а отивате  при Адонай? Защо намираш примери за подражание и следване в иудаизма, а не в прабългарската религия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Остави тия романтики.  Знаем че си стахановец графоман.  И  малките деца вече са наясно , че натъкмяваш някакъв свой сюжет за лично ползване и вземаш затова под аренда от будизма, християнството, иудаизма и пр..

Защо не следвате Тангра, а отивате при Адонай? Защо намираш примери за подражание и следване в иудаизма, а не в прабългарската религия?

Това е въпроса.

Защо пък не? Свиди ли ви се?

преди 18 минути, valkiria1 написа:

драги Мечо,

и Дънов се е хванал за един " лъв от племето на Иуда". Има нещо много ясно и точно. СЗ е историята на племена, които стават народ е условията на Завета. Завета пък е в Левит и Второзаконие. Другото е бла-бла.

И това е вярно, но не е само това... Бла-бла е хубав израз, любим ти е. А също и “точка по въпроса”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, mecholari написа:

Не могат да се прескачат етапи на развитие. Например Учителя разделя хората на старозаветни, новозаветни, праведни и ученици. Има случай, когато кара еврейка да приеме кръщение от православната църква, защото такова ѝ е било нивото на съзнание. Идеята е, че се върви от племенен дух и национализъм, към братство и единство към всички народи, а Бог от тиранин към Любящ Баща. Тогава няма нужда от заповеди, а всеки по любов ще изпълнява това, което му е написано в Сърцето и заръките на Любящия Баща.

:-)

Те, че хората са си старозаветни и новозаветни, това е факт.
Например на някои съзнанието им е още в Содом и Гомор, така преживяват реалността, с такива разбирания, други строят Кула Вавилонова, защото са преживели потоп, трети им е дошло вече до акъла, че работа във Вавилон нямат и преминават в друго ниво на съзнание, установявайки се в сърцето и там растат, както е описано, търпят вътрешни междуособици, робуват в Египет, получават Закон, правят изход през Червено море, строят Храм, имат нови разделения, попадет в Вавилонски и Асирийски плен, пеят Песни, редят Псалми, Пророчества и в края на краищата влизат в Божието Успокоение, чрез пазенето на Закона и Шаббат.
Така завършва СЗ.
Новия Завет става с появата на Христос, Спасителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Sleda написа:

Не знам дали ти е известно, но когато някой реши да премине в лоното на иудаизма , трима равини се мъчат да го откажат.:lol6:Тоа не е , защото Бог му се свиди, а защото трябва ,човек да е много убеден ,че това е неговия избор и заскава зад него с целия си живот и съзнание.

преди 26 минути, Sleda написа:

Бла-бла е хубав израз, любим ти е. А също и “точка по въпроса”.

еее..има и други. Но с тия двата, точно и честно предупреждавам разни  бивши , а и настоящи  да не ми слагат думи в устата , да не  ми вменяват фантазиите си и да  играят ролята на доносници в сянка, щото не съм подходящия обект с който да се зае@т

Ти докъде я докара с библейския Бог ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Sleda написа:

И това е вярно, но не е само това... Бла-бла е хубав израз, любим ти е. А също и “точка по въпроса”.

Не се занимавай с вампири. :-) Те така или иначе ще останат без кръв и ще умрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rurk написа:

Новия Завет става с появата на Христос, Спасителя.

Който Исус е иудеин по произход, обрязан физически, духовно верен на старозаветния Адонай, когото нарича свой Отец и празнува Песах....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, valkiria1 написа:

потвърдят

И за какво ще ти послужи евентуално моето усилие, за да потвърдя казаното от мен?

преди 31 минути, valkiria1 написа:

трябва да се потрудиш

колкото съм се потрудил ..... толкова ..... немам повече сили да се рабим за друг ....

преди 32 минути, valkiria1 написа:

Внимавай да не си вкараш неспасяем автогол. 

Нема за какво да внимавам .... моята песен, т.е. живот е изживят и си чекам вечния живот ....

Не се плашим от някакво си възмездие или прочие .... аз съм си вярващ човек и не внимавам, а си следвам вероучението ....

И дори да си вкарам автогол, то какво ..... ще се облажи другия отбор и какво???

Се .... тъй е ..... някой мдето не може да вкара гол ..... трербе да му помогдеш да победи .... :) че той не можел да играе тая игра .... к'во да го прави човек завалията .... не ги умее някой неща .... и се му се налага да му се помага дори със саможертва .... :)

преди 37 минути, valkiria1 написа:

Зададох точно и ясно въпрос и то не на теб.

Се .... да, разбрах за провокацията и какво ..... публикацията е обществена и всеки може да вземе отношение .... ако пък не знаеш .... има и ЛС и в тоя случай някакъв кът мен нема да ти се бърка в плановете ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

И за какво ще ти послужи евентуално моето усилие, за да потвърдя казаното от мен?

защо, интересно е да видя, че имаш основание да твърдиш това?

Винаги има преливане и заемки  на знания и религии в други , и аз никога не съм отричала това. Дай да видя обаче кога Адонай е заел нещо от Тангра?

В противен случай излиза, че просто реши да наминеш и да кажеш едно "Наздраве " в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване