Премини към съдържанието
Aumi

Библейският Бог - тиранин или любящ баща?

Препоръчан отговор

таргета и ползите определят всичко. И всичко се продава.

Ето извадката - като пример:

...Comix Rambla Internacional, El Vibora, Heavy Metal, National Lampoon and Comic Art as well as providing cover illustrations for several American publishers.

Комиксите имат друга цел, а не художественост. Ако някой вижда в горната недомислица нещо художествено, нека се пробва да го изпише тук - да видим. Аз написах каво виждам - детайлите не съм ги коментирал още... Но ако се налага, приемам. Еротичния елемент на картинката е твърде очевиден. Смислеността и реализма отсъстват напълно защото целта на комиксите е несъзнаваното и фантазното в главите на таргета, да се катализират. Това е и ролята на явлението, наречено КОМИКС - една визуална приказка за големи и малки фантазьори.

Хайде - пробвай се, не само по гугъл и комиксите - други критерии за художественост имаш ли. Кажи ми коя и каква е идеята на автора, какво точно е предал на гледащия... какви техники е използвал, открил ли ги е, създал ли ги е, води ли се новатор - в каквото и да е.

Това че някой се продава успешно и става популярен... е по хиляди причини. Мадона също се продава и е популярна, но е гола вода и като глас и като изпълнение. От друга страна си е просто танцьорка и с това шоу прави концертите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joanna Rutkovska написа:

....

И  в трите ако  изобщо  жената има  място то е да бъде третитрана и до днес като боклук,  'трето качество' субект от религиозно зомбираните му орди с последователи.....

Четете, мислете... и после пишете:

Цитат

A husband is responsible for providing his wife with food, clothing and sexual relations (Ex. 21:10), as well as anything else specified in the ketubah. Marital sexual relations are the woman's right, not the man's. A man cannot force his wife to engage in sexual relations with him, nor is he permitted to abuse his wife in any way (a practice routinely permitted in Western countries until quite recently).

A married woman retains ownership of any property she brought to the marriage, but the husband has the right to manage the property and to enjoy profits from the property

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, valkiria1 написа:

Бай Чечи,тая твоя виртуална фантазна.....

Мило девойче , госпожичке или каквото там си ! :)

Това като картина (за религия вече стана дума !) не е моя виртуална фантазия и освен това е достояние на световното изкуство .......! :nono:

....иначе , аз вече само бая ! Минало ми е времето....В този смисъл не ме интересуваш !:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

Четете, мислете... и после пишете:

Капитане,

високи изисквания поставяш. Кокошката и разговор на английски да чуе ще рече , че е нова храна. За мисленето в случая  пък е немислимо.

току-що, by_chechi написа:

....иначе , аз вече само бая ! :lol6:

Споко бе чичо Стефане, то и банския е само условен знак за дреха. .. иначе на мястото на един идиот идва друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Мило девойче , госпожичке или каквото там си ! :)

Това като картина (за религия вече стана дума !) не е моя виртуална фантазия и освен това е достояние на световното изкуство .......! :nono:

....иначе , аз вече само бая ! Минало ми е времето..... :lol6:

Чечи, мама му стара. Да беше погледнал какво пише за този художник:

Цитат

Luis Royo (born 1954) is a Spanish artist. He is best known for his fantasy illustrations published

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

обявявам 200  лева награда на този, който успее да изчете докрай поста на Йоанчето

преди 3 часа, _ramus_ написа:

- аз съм хищника на тоя форум и си търся малки ментални кифли, за да ги ям - по 5 пъти дневно. Обикалям форумите и си търся

Времето е пари Рамуньо и всеки чака своя сезон. Сладоледаджийката -лятото, кибритопродавачката - зимата.

Тичкай , обявили са ти награда 200 лв - дерзай!  Моят ''сезон'' е в темата в която пиша. Ако не ти се нрави Аз, Joanna ти позволявам също както на леля Валкирия : 

1-да се качиш на кон.

2-да си сложиш  еврейското  знаме

3-да се помислиш и за цар и господар.

Па може и да скочиш, ритуално да се самоубиееш с някой още по неграмотен пост , каквито при теб системно не липсват И не изневерявай на логото никога по темата. Така на кон макар и за миг Рамуньо макар и  неграмотен прост и необразованвдън душа селяк (РаМуньо-МУНьЮ ) ще  грейнеш като  Царя-Слънце. И  се напъвай повече да ми правиш авторски цитати Рамуньо.Попаднал си в хубавият ми списък ,което значи ,че е  абсолютно безполезно да се напъваш.

А  леля  Val  200 лв цели виждала ли е на  живо  през живота си ? Познава ли изобщо парите  ? Лельо Вал, питвайте с Рамуньо да не пишете по тема религии и  технологии , защото не ви се отдава . И си сменете текста  вътре във  профила ако обичате моля  мирише ужасно и на умряло.Лъха на неощавена, селска  кожа ....представяна за оригинал на  ''Армани''

Screenshot_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, valkiria1 написа:

.. иначе на мястото на един идиот идва друг.

Хайде сега - полова дискриминация.....! :lol6:

преди 9 минути, capnemo написа:

Чечи, мама му стара. Да беше погледнал какво пише за този художник....

Да бе ! На ти и ти да прочетеш , ей така - на бързо само с две щраквания :

https://bg.wikipedia.org/wiki/Валкирии

"....С толкова широка гама от продукти Royo се превърна в автентичен културен феномен....." - копи от тук :

http://www.luisroyo.com/en/biography/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, by_chechi написа:

достояние на световното изкуство

Кое изкуство - за подрастващи фантазьори ли? Автентичен културен феномен... горките културалисти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, by_chechi написа:

Хайде сега - полова дискриминация.....! :lol6:

Да бе ! На ти и ти да прочетеш , ей така - на бързо само с две щраквания :

https://bg.wikipedia.org/wiki/Валкирии

"....С толкова широка гама от продукти Royo се превърна в автентичен културен феномен....." - копи от тук :

http://www.luisroyo.com/en/biography/

Чечи, пак те хващам че не мислиш и не четеш: https://bg.wikipedia.org/wiki/Заговор_от_20_юли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, _ramus_ написа:

таргета и ползите определят всичко. И всичко се продава.

Ето извадката - като пример:

...Comix Rambla Internacional, El Vibora, Heavy Metal, National Lampoon and Comic Art as well as providing cover illustrations for several American publishers.

Комиксите имат друга цел, а не художественост. Ако някой вижда в горната недомислица нещо художествено, нека се пробва да го изпише тук - да видим. Аз написах каво виждам - детайлите не съм ги коментирал още... Но ако се налага, приемам. Еротичния елемент на картинката е твърде очевиден. Смислеността и реализма отсъстват напълно защото целта на комиксите е несъзнаваното и фантазното в главите на таргета, да се катализират. Това е и ролята на явлението, наречено КОМИКС - една визуална приказка за големи и малки фантазьори.

Хайде - пробвай се, не само по гугъл и комиксите - други критерии за художественост имаш ли. Кажи ми коя и каква е идеята на автора, какво точно е предал на гледащия... какви техники е използвал, открил ли ги е, създал ли ги е, води ли се новатор - в каквото и да е.

Това че някой се продава успешно и става популярен... е по хиляди причини. Мадона също се продава и е популярна, но е гола вода и като глас и като изпълнение. От друга страна си е просто танцьорка и с това шоу прави концертите си.

И по какъв начин поредното ти словоблудство доказва, че комиксът не е изкуство? Или илюстрациите?  Изобщо, кой беше ти че да даваш дефиниции за художественост? Можеш ли да нарисуваш нещо въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joanna Rutkovska написа:

Ако не ти се нрави Аз, Joanna ти позволявам,

Още сънуваш мило. Сънувай, но не пречи на големите хора със скърцането на залъгалката си... И сменяй памперсите по-честичко... Ако не можеш сама - има си хора за детските ясли. Толкова си нефелна че дори и злобичката която опитваш ти е като прозрачна и не ти отива. намери си друг биберон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _ramus_ написа:

.....

За мое съжаление, за изобразителните изкуства нямам усет, дори със сестра ми, която е един от най- добрите фотографи на България, несериозно съм водил спорове, че фотографията не е изкуство.

Но, като за митично същество, рисунката съвпада с таргет групата, към която са насочени и боговете - смятам, че за толкова време ти е станало ясно, дето за мен разликата м/у Волтрон и да речем Аллах, или Зевс е чисто формална. Впрочем в днешния свят телевизията, киното, компютърните игри и комиксите, съвсем успешно задоволяват религиозните нужди на доста хора - бих казал, че е за предпочитане.

п.п. а че в същия жанр е намерил изява гения на творци, като Микеланджело и Рубенс - такива били времената, така намерили за добре, така и направили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _crusader_ написа:

че комиксът не е изкуство

Ти от изкуство нищо не разбираш бе хлапе. Стига с тия простотии - припомнете си каква е темата, че с тия първосигнални реакции се одрискахте отсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joanna Rutkovska написа:

Времето е пари Рамунчо. Всеки чака своя сезон. Сладоледаджийката - лятото, кибритопродавачката - зимата.

Тичкай обявили са ти награда от 200 лв -дерзай!  Моят ''сезон'' е в темата в която пиша. Ако не ти се нрави Аз, Joanna ти позволявам, както леля Валкирия да се качиш на кон.Па да си сложиш и еврейското  знаме.Па да се помислиш и за цар и господар.Па може и да скочиш и ритуално да се самоубиееш с някой неграмотен пост ,каквито при теб системно не липсват. Така на коня макар и за миг Рамуньо от  неграмотният прост ,и необразован и вдън душа селяк РаМуньо-МУНьЮ ти ще  грейнеш като  царят Слънце.

А лелче  ти 200 лв цели виждала ли си на  живо  през живота си ? Познаваш ли парите изобщо ?

Опитвайте с Рамуньо да не пишете  в тема религии и  технологии , защото не ти се отдава .И си смени логото в профила че мирише на умряло и лъха на неощавена селска  кожа ...опитваща да се докара до 'Адмани'

ЛюБясна ми порфирокопронимна  Йованке,

Копроним  е име, което и при най-изискания превод означава лайнян. Титлата порфиророден съчетана с името му, се чете Порфирокопроним, чийто изискан превод гласи Багрянолайнян. Разбира се ти си единствената, която знае цената на златото и каратите на диамантите и не ги хвърля на прасетата и както се вижда си заела мястото на циганката дето те хвалила лека и пръст. В случая не се обръщай към мен и към едно знаме с обидни думички, за да не обърна дебелия край на тоягата, както е известно  тук добре умея да въртя. Просто се опитвам да бъда любезна и да ти обясня като на прост човек с думи прости..знай си гьола  и не си надхвърляй фолклорната сянка, особено като никой не те закача . Мен са ме учили да познавам дървото по плода и в този случай си изгубила още от първи птичи поглед.  Не виждам никакъв смисъл да кажеш някаква мисъл. Но виждам смисъл да премълчиш някои мисли. Нещо не си избрала правилния враг ,нито подхода. Надявам се да си ме разбрала поне на български. Капитана те надцени. Ама той си е такъв джентълмен. Затова после оставя зад себе си  разбити сърца и сополива пуйезия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, capnemo написа:

Чечи, пак те хващам че не мислиш и не четеш: https://bg.wikipedia.org/wiki/Заговор_от_20_юли

Хайде още един безхаберник ! Правиш ли разликите ? :lol6:

"Валкирия" (митологичен образ) и "Операция Валкирия" (военен план) не е едно и също . А също и колежката ти нарекла се Валкирия......

В друг един сайт съм се нарекъл JODA  . Това прави ли ме JODA в смисъла на думата ? :lol6:

534734.gif

Но едновременно с това и Тъмната Страна у всеки . Кой не го е пожелавал ? 

553324.gif

Който не го е пожелавал - да хвърли камък върху мен ! :lol6:

Тиранин И любящ баща ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

Ти от изкуство нищо не разбираш бе хлапе. Стига с тия простотии - припомнете си каква е темата, че с тия първосигнални реакции се одрискахте отсякъде.

Ако искаш двамата да нарисуваме по нещо и после аудиторията да прецени кой, и от какво разбира. А темата е богохулство- демек булшит! Чесане на рамусови, мозъчни мехури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sound написа:

че фотографията не е изкуство.

Изкуство не е самата фотография - тя е само инструмент. Тя е като "четката" - за художника. Ако творецът е стигнал нивото си за изкуство... той и с фотографска снимка, колаж, илюстрация - ще го предаде. Всички тия за него са само средство, а не да са сами по себе си ИЗКУСТВО. Завършил съм висше училище по едно от изкуствата - така, че не говоря празни приказки.

Твърде много хора без да са докоснали изкуството в душата си, се опитват чрез средствата - да имитират изкуство. Но средството - не е изкуството и няма как да стане. Ако мярката за изкуство е броя на хората които нещо ги "вълнувало" - това е смешно. Говоря за Изкуството - с голямо И. А не чалгата. за някои чалгата е "тяхното изкуство". Горната картинка е обикновена чалга. Разбираемо е - за чалгарите това е единственото с което имат съответствие.

Масата хора няма как да докосне онова - с голямото И - и си има своя версия на такова. Има съществени разлики - надявам се да ме разбереш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _ramus_ написа:

..... Стига с тия простотии - припомнете си каква е темата, че с тия първосигнални реакции се одрискахте отсякъде.

Един път да напишеш едно граматически вярно и правилно изречение с което да съм съгласна! :santa5:ТЕМАТА :

Библейският Бог - тиранин или любящ баща?

Тиранин , ужасен ,кървав , завистлив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joanna Rutkovska написа:

изречение с което да съм съгласна

хаха... само пред огледалото си го играеш в сценка, сред която изживяваш че сякаш някой го интересуваш. Тия мурафети ги играй сред подрастващите и то - сред по-задръстенките... Будиш само смях... и от време на време съжаление - щото това, дето го играеш е точно като "живот в комикс"... От който - никога не си излизала.

Животът, мило, не е като комикса. Бъркаш ме с някой от "картинките" сред които живееш. Не че ми пречиш - просто постепенно ми ставаш прозрачна, та чак невидима - в смисъл на несъществуваща. Толкова е банално, изтъркано и втръснало от деца, дето живеят сред приказки. Че и приказките дори са взели наготово...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, _ramus_ написа:

Горната картинка е обикновена чалга. 

Но размиваме темата ...... то пък една тема.

Ако и да не разбирам нищо от живопис, то за дигиталното рисуване съм даже на минус, защото всичкото ми е все чалга. Поради някаква причина, дигиталната рисунка не поражда такива чувства в мен, както картините на широкоизвестните художници - все са ми .... някак повърхностни, посредствени и елементарни. Така, че както казах - нямам усет за това изкуство, нямам критерии, както го написа по- горе. Гледам, че човека е с богато творчество зад гърба си, име е някакво из тези среди, поради което предполагам, че рисунката има някаква художествена стойност - инак истината е, че не знам и не мога да преценя. И на мен ми е глупава, но ...... нито мога да защитя мнението си, нито да оспоря нечие друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, by_chechi написа:

Хайде още един безхаберник ! Правиш ли разликите ? :lol6:

"Валкирия" (митологичен образ) и "Операция Валкирия" (военен план) не е едно и също . А също и колежката ти нарекла се Валкирия......

Чечи,  то не е дадено да мислиш с долната глава и да разбереш какво ти се казва.

Как може един член на нацистка партия като Шиндлер  да е погребан в свещената земя на Йерушалаим и да е обявен за цадик от исраелтяните  ?
Как може едни членове на нацистка партия да плануват заговор против Хитлер и каква е причината за да бъдат уважавани  въпреки че са нацисти ?

Кой знае, че  тримата мъже , които обезпечават финансово последното произведение на Вагнер/ който към края на живота си става пламенен антисемит/" Парсифал" са евреи?

Това са въпроси , чиито отговори показват много ..но както каза Капитана ,  трябва   човек освен   да чете и да мисли.

Толкоз от мен за тази вечер. Сядаме на трапезата.

шана това за тези, които разбират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В пред библейските времена ще рече не повече от 1500 години назад  Ел е най висшият бог на пантеона.Родоначалника на седемте Elohim-а или по малки богове.Той е бил краля на пантеона и управителя на Рая. El също така е бил управителят и великият съдия на съвета на боговете/ съвета на Анунаките/ Името El в древните текстове произлиза от  ранен иврит или El-dū yahwī ṣaba’ôt.Което означава този ,който създава армии.Ел това е библейският Yahweh -YHVH.В древният  Levant култът към El е бил празнуван от йеховисткият култ чрез човешки жертвоприношения и холокост на първородни дечица.Ел винаги е асоцииран с кървави ритуали с пиене на кръв и убийства на деца.

Името на El в древно-гръцкият пантеон е Kronos.
Кронос е бащата,който яде децата си и се свързва с планетата Сатурн.
Юдаизмът Християнството и Ислямът това са култове на Бог El.

Затова ислямистите обикалят кубът на El във Мека.Евреите го слагат на главите си в формата на тефилин,а християните са просто новоизлюпените последователи на пиенето на кръв и яденето на плът от плътта на тялото Христово те прикрити юдеи. Сакралният ден за El-Yahweh това е Saturday = Saturn day.Денятр на Сатурн.Сатурн или Кронос според легендата къса на парчета децата си и ги поглъща от страх да не му узурпират трона. Сатурналията това  култ в който е налице побъркващата обсесия да се убиват дечица ритуално.Той е привнесен от примитивните юдаистични секти.След което минава в Християнство,където ритуалната жертва е първородният син на Яхве. в/у кръст символизиращ Смърт.

Библейският Бог -  любящ баща.

Резултат с изображение за Кронос.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Joanna Rutkovska написа:

В пред библейските времена ще рече не повече от 1500 години назад  Ел е най висшият бог на пантеона.

Между друтото - глупостите могат и да са смешни. Поне понякога, и още от първото изречение е "греда" работата... Душицата тя - свят в комиксите...  :)

Вие с "локУми" да не сте сестри? Че тече някакво състезание коя от коя да пусне по-големи глупости?

Все едно дали е лична стъкмистиката или е копи-пейст - нескопосано като за детски ясли, щото е направено само за да се получи дозата изживяване и утвърждаване. Маймунско е, макар че почти всички го правят. Но дори и в маймунските игри си има за "по-големи" или за "по-малки"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, valkiria1 написа:

Как може едни членове на нацистка партия да плануват заговор против Хитлер и каква е причината за да бъдат уважавани  въпреки че са нацисти ?

Чак пък такова преиначаване на факти !!!
Боб са хвърляли тия членове за евреите и да ти кажа честно им е било през оная работа за тях.
Толкова и история си чела. Гледали са да спасят кожите че червената армия настъпваше към Берлин.
Задействат план Валкирия, вземат властта и сключват примирие ама дали  Сталин или Чърчил биха клъвнали кога войната вече е била решена.
А ония другите нацисти не са ли и те герои по свещената земя къде водеха преговори зад гърба на Сталин с американците за частично примирие и усилване на източния фронт? Операция Слънчев Изгрев.
Теб това едва ли те интересува понеже на източния фронт чак толкова евреи не е имало в червената армия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване