Премини към съдържанието
Aumi

Библейският Бог - тиранин или любящ баща?

Препоръчан отговор

преди 8 часа, _ramus_ написа:

Между друтото - глупостите могат и да са смешни

Не, хич даже не са смешни!

Но когато се казва Истината, децата на лъжата, децата на Сатана, не могат да я приемат. А някои дори да я виждат, се страхуват да я подкрепят, защото са едни страхливи подлизурковци!

...

И затова нека видим кое е смешното в следните текстове и дали Джоана казва истината или лъже!

...

42 Ще упоя стрелите Си с кръв, И мечът Ми ще яде меса С кръвта на убитите и на пленените, На чело с вражеските първенци.

Битие 9:5
А вашата кръв, кръвта на живота ви, непременно ще изискам; от всяко животно ще я изискам; и от човека, да! от брата на всеки човек, ще изискам живота на човека.

1 Господ говори още на Моисея казвайки:
2 Посвети на Мене всяко първородно, всяко, което отваря утроба между израилтяните - и човек и животно; то е Мое.

11 И да заколиш юнеца пред Господа, при вратата на шатъра за срещане.

12 После, като вземеш от кръвта на юнеца, с пръста си да туриш от нея на роговете на олтара и тогава да излееш всичката кръв при основата на олтара.

13 И да вземеш всичката тлъстина, която покрива вътрешностите, и булото на дроба, и двата бъбрека с тлъстината около тях, и да ги изгориш на олтара.

14 А месото на юнеца, кожата му и изверженията му да изгориш в огън вън от стана; това е жертва за грях.

15 При това, да вземеш единия овен; и Аарон и синовете му да положат ръцете си на главата на овена.

16 И като заколиш овена, да вземеш кръвта му та с нея да поръсиш навред олтара.

17 Тогава да разсечеш овена на късове, и като измиеш вътрешностите му и нозете му, да ги сложиш върху късовете му и главата му.

18 И да изгориш целия овен на олтара: това е всеизгаряне Господу, благоухание, жертва чрез огън Господу.

19 След това да вземеш и другия овен; и Аарон и синовете му да положат ръцете си на главата на овена.

20 Тогава да заколиш овена, да вземеш от кръвта му, и да туриш от нея на края на дясното ухо на Аарона, и на края на дясното ухо на синовете му, и на палеца на дясната им ръка и на палеца на дясната им нога, и с кръвта да поръсиш навред олтара.

21 И да вземеш от кръвта, която е на олтара, и от мирото за помазване, и с тях да поръсиш Аарона и одеждите му, и синовете му, и одеждите на синовете му с него; така ще се осветят той и одеждите, му и синовете му и одеждите на синовете му с него.

22 После да вземеш тлъстината на овена, опашката и тлъстината; която покрива вътрешностите, булото на дроба, двата бъбрека с тлъстината, която е около тях, и дясното бедро, (защото е овен на посвещение),

3 Иди сега та порази Амалика, обречи на изтребление всичко, що има, и не го пожали; но избий мъж и жена, дете и бозайниче, говедо и овца, камила и осел.

8 Той е Който порази египетските първородни И на човек и на животно.

29 И по среднощ Господ порази всяко първородно в Египетската земя, от първородния на Фараона, който седеше на престола си, до първородния на пленника, който бе в затвора, както и всяко първородно от добитък.

17 За това, убийте сега всичките мъжки от децата, и убийте всяка жена, която е познала мъж, като е лежала с него.

18 А всичките момичета, които не са познали мъж, които не са лежали с такъв, оставете живи за себе си.

...

Както се  вижда, коментираме Библията и даваме цитати от нея, и това не са наши измислици.

https://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.enkiptahsatya.com/41-anu-yahweh-the-true-devil.html&prev=search

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Joanna Rutkovska написа:

Затова ислямистите обикалят кубът на El във Мека.Евреите го слагат на главите си в формата на тефилин,

Значи освен от иудаизъм разбираш и от Ислям. Ей сега е време да умрат от страх всички вярващи.

Сега за думата тефилин ..дали е  тефилин , дали е тфила, дали е   единствено или множествено число под лупа ще те гледа Ръсел Кроу, който играе Гладиатора. Аз обаче искам  да ми намериш думичката   в  който искаш от тези варианти в  писанията. Можеш да почнеш от тук :

And you shall bind them as a sign upon your arm, and they shall be as totafot between your eyes.

— Deuteronomy 6:8

You shall put these words of mine on your heart and on your soul; and you shall tie them for a sign upon your arm, and they shall be as totafot between your eyes.

— Deuteronomy 11:18
За останалото, ако проявиш разум да се държиш нормално в дискусията.
И както се разбрахме, без къчове .
преди 13 часа, _ramus_ написа:

. Мадона също се продава и е популярна, но е гола вода и като глас и като изпълнение. От друга страна си е просто танцьорка и с това шоу прави концертите си.

Ай пепел ти на езика , сега ще дойде Дуфалак  Шон Пен да затвори темата. После Йоанчето ще отваря тема и за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми пепел ми. Нали съм чадо на сатаната... Нощем си точа зъбките и гризкам форумни кифлички, денем си крия опашката и рогата... Не е лесно да се крият, да допълня. :)

Като почнат изтрещелите да си приписват ангелски мисии против сатаната... и ме разобличиха отсякъде... Мъка... Барем поне като си живеят в приказки, що не си направят някоя щастлива, ами все борбени, драматични, дори трагични. Има и комедийни сериали бе деца - опитайте и тоя вариант.

По правило повечето хейтъри тук, идват нахъсани от сайтове като нашенския Х-нет и като форумния палячо, дето проповядва истината за 'плоската земя'. Не знам вече има ли го няма ли го - ама като него бол - по целия свят. Каквото им снасят там наготово, и те са с идеята че са светнати и осведомени за 'скритите информации'. репликират всичко барабар с грешките, никога дори не се трогват да проверят, да се задълбочат. Но пък тва ги прави специални в техните очи и помежду им и много мотивирани да разгласяват "истината" за живота, за нещастията и страданията и да проповядват кой е врагът и причините за злото. Ей така стават цитатници и рупори на пълни глупости, съчинени именно за такива като тях.

най-трудно е да се срещне човек, който не живее сред приказка вече. Децата порастват, но обсебените от приказките си карат там - като в утроби, щот не им стиска в големия и лош свят, дето нищо не е ясно и известно, дето всичко е изменчиво, дето няма контрол и всеки миг живота поднася изненадите си... Гушкат се сред приказките щото в тях всичко е направено да им е удобно, да им дава смисъл, кураж, сигурност, да изживяват тяхното си, да получават илюзията че са живи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, _ramus_ написа:

най-трудно е да се срещне човек, който не живее сред приказка вече.

Да, почти всички хора живеят в някакви приказки...
Някои живеят в християнските приказки, други в юдейските, трети живеят в приказния свят на Корана, четвърти в света на фантастиката, пети - в света на политиката...Други живеят в собствените си илюзии за превъзходство над всички останали.
Всеки е приел някаква теория за най-истинска и се изживява като апологет на тази теория.

Но разбира се, няма нищо лошо от това да бродиш от приказка в приказка, търсейки истината в тях, и вместо непрекъснато да се опитваш да анализираш другите, да погледнеш надълбоко в себе си и да откриеш какво точно търсиш ти!

Цитат

барем поне като си живеят в приказки, що не си направят някоя щастлива, ами все борбени, драматични, дори трагични.

Човек може да живее в своята щастлива приказка...но когато погледне навън през прозореца, неминуемо ще види много страдание, и ще търси причините...също като Буда, който е излязъл от двореца на щастието, за да търси причините за нещастието по света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

също като Буда, който е излязъл от двореца на щастието, за да търси причините за нещастието по света.

преди 2 часа, Aumi написа:

Но разбира се, няма нищо лошо от това да бродиш от приказка в приказка, търсейки истината в тях,

Милоо, това го прочете в някакъв сценарий за телевизионен сериал ли? С тия дълги и самотни нощи - рано рано си разписала сънищата си? Но пак си объркала темата и форума - "БГ-мама", е на другия прозорец в браузъра.

направи един йога комплекс сутрин, пийни кафенце, улови си (нов) мъж - секса прави нощите пълни и сънливи... , животът може да е и хубав - и съвсем истински.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _ramus_ написа:

Милоо, това го прочете в някакъв сценарий за телевизионен сериал ли? С тия дълги и самотни нощи - рано рано си разписала сънищата си? Но пак си объркала темата и форума - "БГ-мама", е на другия прозорец в браузъра.

направи един йога комплекс сутрин, пийни кафенце, улови си (нов) мъж - секса прави нощите дълги... , животът може да е и хубав - и съвсем истински.

:lol6:

май всички тези неща ти липсват на теб!

нито животът ми е самотен и нещастен, нито пък съм останала без мъж

Благодаря на Бога, имам си всичко в изобилие!

И животът ми е хубав и съвсем истински...което не ми пречи да си имам хобита...

/а в бг-мама никога не съм писала нито чела, но ти явно си добре запознат с този форум/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aumi написа:

Благодаря на Бога, имам си всичко в изобилие!

Милооо, сещаш ли се че и всякакви работи могат да са ти в... "изобилие"... Имаш си някои неща, детоооо... наистина са в изобилие, но сякаш нямаш очички за тях. Верно - че и "хобитата" са ти в изобилие... Не че е грешно или неправилно, не че и нещо можеш да промениш... както и да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aumi , защо изобщо отговаряш на този самодоволен и търсещ внимание Паразит .Той е  загубена кауза и от нищо не разбира и досега една аргументирана дума не е отронил по поста ти.Не храни бездуховните паразити на El , те са единствено компетентни да критикуват, защото от нищо горките не разбират от нищо .

Нямат способности , понежи са слепи за истинската реалност в която живеят и няма как да разберат това , което им обясняваш , понеже са  кухи и бездуховни черупки отвътре. Трябва им религиозна догма за да са живи и за да ги храни и поддържа живи .Тяхната функция е да си търсят внимание и да паразитират в/ у духовните същности. Аз не бих го хранила , а хоп вътре в забранителна листа и пълен игнорамус на глупостите му , които пише.

Рамуньо  ми разваля настройките на Морфогенното поле. т.е Морфическият ми резонанс се нарушава само като видя паразитната му и негативна същност и несвързаните брътвежи с които е пълен главният му мозък с които залива форума и темата ти.

Рамуньо., хайде у лево Кака тук не си желан и не ти е мястото. Иди да си паразитираш другаде dа не ти изкривим 'пътя'  така , че  да ти се заприиска сам да се самоприключиш!

Mens Sana In Corpore Sano Vade Retro Me SАТАНА ... ....

You have no power over the Dаuthers of Erin so get lost Сатана !!!

Image result for Morphogenetic Field Tuning.jpg

Daughters of Erin 1 - Secret Garden.mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joanna Rutkovska написа:

Aumi , защо изобщо отговаряш на този самодоволен и търсещ внимание Паразит .

Права си, мила! Не трябва да захранваме паразитите с нашата чиста Божествена енергия!

teta-lechenie2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Joanna Rutkovska написа:

Рамуньо., хайде у лево Кака тук не си желан и не ти е мястото. Иди да си паразитираш другаде dа не ти изкривим 'пътя'  така , че  да ти се заприиска сам да се самоприключиш

ама с биберончето, дето скърца в устичката как въобще си сънуваш че можеш да изиграеш този екзорсистки театър.  :) Скица.

Малка си още за тия неща, твърде бледа и незначителна сянка си и дори не подозираш че това е добре за теб, щото си тръгнала в блатни води да плуваш, пък сънуваш че летиш.

И само да ти обърна внимание колко си нескопосана и объркана - ти плю християнството по всякакви теми, пък се опитваш да пробутваш екзорсистка клетва... А от тия работи нищо не разбираш и си пълна фантазьорка

преди 5 часа, Aumi написа:

с нашата чиста Божествена енергия! 

Милооо, много чиста бе - тая енергия. Бог знае ли за нея или ти просто така й казваш?   :)  Ми с тая енергия що не си направите енергийна централа -  ще спестите малко парички от ЕВН, ще раздадете на хората. И да попитам - колко волта е, че акумулатора ми пада лесно - ако може ми пуснете и на мен от "тая - чистата енергия"! Едно кабелче само!...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

Милооо, много чиста бе - тая енергия. Бог знае ли за нея или ти просто така й казваш?   :)  Ми с тая енергия що не си направите енергийна централа -

А ти откъде знаеш, че не съм си направила такава енергийна централа и че не черпя с пълни шепи от нея!

Цитат

И да попитам - колко волта е, че акумулатора ми пада лесно - ако може ми пуснете и на мен от "тая - чистата енергия"! Едно кабелче само!...

А не, не може! Тя се дава само на чистите по сърце!
Само на хората на Светлината, но не и на енергийните вампири!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, _ramus_ написа:

ама с биберончето, дето скърца в устичката как въобще си сънуваш че можеш да изиграеш този екзорсистки театър.  :) Скица.

Малка си още за тия неща, твърде бледа и незначителна сянка си и дори не подозираш че това е добре за теб, щото си тръгнала в блатни води да плуваш, пък сънуваш че летиш.

И само да ти обърна внимание колко си нескопосана и объркана - ти плю християнството по всякакви теми, пък се опитваш да пробутваш екзорсистка клетва... А от тия работи нищо не разбираш и си пълна фантазьорка

Милооо, много чиста бе - тая енергия. Бог знае ли за нея или ти просто така й казваш?   :)  Ми с тая енергия що не си направите енергийна централа -  ще спестите малко парички от ЕВН, ще раздадете на хората. И да попитам - колко волта е, че акумулатора ми пада лесно - ако може ми пуснете и на мен от "тая - чистата енергия"! Едно кабелче само!...

Паразит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2018 г. в 7:03, Aumi написа:

А ти откъде знаеш, че не съм си направила такава енергийна централа и че не черпя с пълни шепи от нея!
 Тя се дава само на чистите по сърце!
Само на хората на Светлината, но не и на енергийните вампири!

олелелеее - искам и аз, милоооо. Дай ми малко че ще изсмукам форума и даже целия интернет... Вече вампирите си имаме ГМО - не само кръв ни трябва, а смучем дето, квото сварим... Още докато го пиша това и ми пораснаха зъбките. УАААААААААм

И аз искам да сънувам колко съм чист и светъл, колко са ми пълни шепите... Горките ЕВН - обречени са, а още не знаят...

==============

Чудя се още колко глупости ще се изпишат, докато някой играе да доказва колко е чист и светъл, колко е светнат и колко е велик, докато си сънува и че вярва в сънуваното - му е повече от достатъчно.

Деца, чудесно ли е сред утробите на сънищата? Всички знаем колко е удобно, приятно, колко сигурен е сънуващите се на едни и други. Битката между сънуващите - кой да наложи, да докаже по-добре, да убеди най-вече себе си, че неговият сън, по който мери себе си и нещото наречено ЖИВОТ, е именно верния, правилния... И че същото може да е само и единствено ЕДНО - именно неговото...

Значи паразит - е гадното копеле, дето разваля картинките и чудесните сънувания, докато се смуче личния биберон на спящия. Паразит, обаче, не е онзи, който докато си сънува тегли към съня си и други свои... "последователи", който ги "лекува", който ги цери, поучава, който играе вечната роля на "помагането" дето го държи на пиедестала колко е умен, светнат, знаещ, добър, великодушен и правилен...

Паразит не е онзи, който влага огромната си енергия да покаже колко "истини" е открил. Но е паразит онзи, дето дразни и смущата личните магийки на сънуващите. защото те са с идеята че щастието е именно докато се сънува - понеже точно това е и целта на УТРОБАТА. Може би - за същите им се явява някакъв демоничен образ на паразит, на сатана, като универсален образ на дразнител...

Разбира се - чернобелите сънища са свойствени именно на "началните подрастващи сред утробите", защото корелацията е съвсем проста - сънуваното издава нивото на Сънуващия според етапните и личните му нужди. А те се виждат ясно, защото се разписват, защитават, извеждат и изреждат писмено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

„ сънуваното издава нивото на Сънуващия според етапните и личните му нужди. ;

Ами продължавай да си сънуваш твоите сънища в които ти си главният герой в твоята измислена приказка.
Никой не ти пречи! :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

милоо, недей да ми копираш думичките, които всъщност нищичко не разбираш. Ти по принцип не разбираш думичките които копираш. Играта на огледални думички е за деца от детската градина и твърде честичко я играят, но не разбират думичките какво означават.

Нямаш шанс и да разбереш въпроса за личната отговорност на думите, без значение произхода им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _ramus_ написа:

милоо, недей да ми копираш думичките, които всъщност нищичко не разбираш. Ти по принцип не разбираш думичките които копираш. Играта на огледални думички е за деца от детската градина и твърде честичко я играят, но не разбират думичките какво означават.

Нямаш шанс и да разбереш въпроса за личната отговорност на думите, без значение произхода им...

ха ха тук вече наистина си смешен!

още малко ще кажеш, че ти си измислил думите...

а игричките си играеш ти...

но искаш да си сам в тях, или да си далече от другите, или те от твоя кръг, в който си се затворил и си се поставил на пиедестал, от който се опитваш да надникнеш в света отвън този кръг, подвиквайки от време на време, за да те забележат.

наистина странна игра си играеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Aumi написа:

наистина странна игра си играеш!

Милоо, недей се напъва да излъчваш мисли на други. Ти, специално, какво познаваш за игрите и приказките. Много те бива да повтаряш думички, но не им знаеш смислите и си плямпаш като папагал.  На моменти става и смешничко, но вече сме ти свикнали.. .

за отговорността - ти нали по-горе вече се разписа - за личната отговорност и думичките дето ги пишеш. И продължаваш да ги пишеш и да не разбираш личната си отговорност. Трудно е, и няма как да я разбереш, защото кифлички с мозък, гладък като асфалта на нова испанска магистрала, така си живеят - повтарят си думички и имитират квото докопат.

Днес ти е хоби българските "истини" за света. Утре - "истините" от Х-нет и Ситчин и останалите "корифеи" на НЛО, гущерите, на Нибиру и анунаките, на Орионците, кемтрейлса, плоската земя и земетресенията дето ги създава оная американска система от антени на Аляска.... Няма да споменавам и безбройните психари, нарекли себе си "ченълисти" и безбройните им писания и "истини", обръщения към човечеството и посланици на велики цивилизации, велики бели учители, йерархии...

В други теми - ОШО, после - будизма... Ти нямаш дори идея от тия нещица, нямаш дори базисни знания, ползваш клипчета от ФБ и статии от популярни виртуални медии... Уникално е въобще как живеят хора като теб - поне да беше завършила някакво образование, поне да беше изучила нещичко. А вие - мързеливци и лентяи - пък и готованци, юрнали стъкмистиките дето точно за такива като вас са създадени... Ма, разбира се, че това била "алтернативна истина" дето само безмозъчните си я знаете, щото няма как да не е истина, специална, при това и вие сте нейните пророци...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, _ramus_ написа:

...

Е, и , какво познавам и какво не познавам и доколко познавам...теб какво те касае това?!
И защо ти пречи?

Тук има толкова други подфоруми...защо не вървиш да пишеш след някой друг, а все след мен...
Значи много съм ти интересна, щом вървиш винаги след мен Ра-мун-чос! :computer8:

:magnifier:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"върха на интереса си ми" - ден и нощ само за теб мисля, с мокри и сухи сънища и делюзии. Пък и нали съм сатана и те кльопам. А ти си светло същество, с енергийна централа и си на централния кабел включена, директно от 'големия шеф'... Тъмен дарт-вейдър като мен, точно ти си му интересната, щот си ми като форумна паста от сладкарница Неделя.

Другия кукуригалник, дето е с женското име... и той си намерил мегдан да се изживява като че това му е Х-нета. И той си научил рецитациите и обикаля по виртуала някой да му се върже на дивотиите - и, разбира се, си го намира - в твое лице. Вече сте 'приятели' съидейници и съ-истинници... Точно сте си лика-прилика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Библеиският Бот - Въображатемият приятел на Житко или несъществуваща историческа фигура?

Редактирано от Silvering (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа - "форумната "Лок-Уми" - въобще не е въображаема. Съвременна виртуална 'фигура". Тя самата си е въ-образ-ена достатъчно.

на моменти изглежда точно като току-що пръкнал се бот, с прескочено дълбоко обучение и имитация на интелект - от изкуствения, резултат от тепърва обучаващи се програмисти, с известно чувство за хумор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

"върха на интереса си ми" - ден и нощ само за теб мисля, с мокри и сухи сънища и делюзии. Пък и нали съм сатана и те кльопам. А ти си светло същество, с енергийна централа и си на централния кабел включена, директно от 'големия шеф'... Тъмен дарт-вейдър като мен, точно ти си му интересната, щот си ми като форумна паста от сладкарница Неделя.

Другия кукуригалник, дето е с женското име... и той си намерил мегдан да се изживява като че това му е Х-нета. И той си научил рецитациите и обикаля по виртуала някой да му се върже на дивотиите - и, разбира се, си го намира - в твое лице. Вече сте 'приятели' съидейници и съ-истинници... Точно сте си лика-прилика...

Остави сега мокрите и сухите си сънища, ами кажи нещо по темата, защото много се отклонихме от нея.

Та, какво е твоето мнение за библейският Бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.09.2018 г. в 10:02, _ramus_ написа:

Значи паразит - е гадното копеле, дето разваля картинките и чудесните сънувания, докато се смуче личния биберон на спящия.

DownloadForwardInfo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юджийн Лутър Гор Видал) е американски писател, автор на романи, пиеси и есета.

Ама нали че въпросният имал мнение за нещо си. Чудесно е именно за ползвачите на теории. Между другото - религиозната приказка чудесно личи по начините й за защитаване, проповядване и налагане. Ползващият я (приказката) винаги я съставя чрез подбор на информации, данни и мнения, които се подбират по сходства. По този начин се създава усещането за истинност.

Другият типичен пример за лакмус за религиозна приказка - е именно търсенето на авторитетни имена. Няма значение сред какво, според кое и кой - са авторитетни. В масовата плява се спрягат където и който се свари, само и само името да носи нужния "имидж" на "признат корифей".

Така се появяват и масовите картинки, като горната. Откъсът е взет от интервю на автора. и той е следния:

Най-ужасното зло в нашата култура е монотеизма. От варварския текст от Бронзовата епоха, наречен "Стария завет" се появяват три античовешки религии: Юдаизъм, Християнство и Ислям. Това са религии на "небесния бог". Те са патриархални – Бог е всемогъщият Отец, който в течение на 2000 години тормози жените, в които управлява "небесният" и неговите мъжки земни наместници. "Небесният" е завистлив бог, разбира се: изисква пълно подчинение от всеки човек, тъй като отговаря не само за едно племе, но и за цялото си творение. Онези, които го отхвърлят, трябва да бъдат наказани или убити за тяхно добро. В крайна сметка тоталитаризмът е единствената политическа система, която служи на "небесния отец".

=======

Дали някой ще обърне внимание на проблем с смислите и значението, логиката и нуждата да се представи личното отношение - нещо толкова характерно за един писател на романи пиеси и есета. То е очевидно, но да поясня

Първото и второто изречение от тия думи - имат логически и смислов проблем. Монотеизмът - залегнал в смисъла на първото изречение, не е никакво зло. Нито е "добро" политеизмът. А Старият завет не е от бронзовата епоха или най-малкото той е създаден на "вълни" със столетия разлика.

За да допълня, ще завърша така, с негови думи, от същото интервю, за да се опримери че думичките му са на човек, който просто шляпа личните си мнения. НО - докато намери подходящите ползватели :

Всички неща са част от Вселената, която е неизменното. (Изглежда че въпросът с монотеизма, стария завет и "небесния отец" не са "част от вселената", а са вярванията на автора за 'добро и зло").

Шедьовърът на природата е яйцето. Красиво е и може да се яде.

Цялото интервю - тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, _ramus_ написа:

Юджийн Лутър Гор Видал) е американски писател, автор на романи, пиеси и есета.

Цялото интервю - тук

Добре, че е чичо Гошко, та да разбереш кой е Гор Видал. :wub:

По-интересно е да прочетеш какво е написал тук:

https://www.sofialive.bg/izkustvo/biblioteka/26-na-jivo-ot-golgota.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване