Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

СВЪРЗВАНЕ С БОЖЕСТВЕНОТО

Основните световни религии и техните вярвания за Бог. Индуизъм, будизъм, ислям, християнство и ню ейдж...

https://www.everystudent.bg/a/svurzvane.html

преди 3 часа, Studio SNY написа:

Zdraveite na vsicki, az sam na 31 i izkam da kaja ce ot malik do sega sam vqrval v razlicni nesta, kato po malik v hristiqnstvo posle v musulmanstvo no i  dvete religii nemi davaha otgovori na moite viprosi, no  kakto se zapoznah s naukata sled mnogo cetene i razsledvaniq sega vqrvam v naukata zastoto otgovarq na mnogoto viprosi ot moq gledna tocka,ot kade da zapocna neznam no ne mi se pise mn dilgo zatova kolkoto se moje kratko ste vi obqsna nestata ot moita gledna tocka.

Pirvoto samata duma bog oznacava sizdatel, da otvorq malko ,znaci sizdatel moje da e maika,basta.atom,golqmiq vzrif vsicko si ima sizdatel no tova ne  e kakto sigo predstavqte nakoi s vilsebna pricka v edin stol ima i  sizdava vsicko.spored  men prorocite misleha sisto kakto ucenite no drugite po tipi hora razbraha savsem drugi nesta s hristiqnstovo ste dam primer svetata troica spored men e basta  maika i sin.

Vtoro sled kato vijdam navsqkade nesto koeto se sizdava, naprimer nqkade izlizat dirveta, nikoi ne gi sizdava, prosto  izliza, vseki koito razbira ili ima znanie ot fizika, himiq , i biologiq mnogo dobre znae tezi nesta kak se poqvqvat no za neznaesti tova sa cudesa razbirase  ce e cudo no ne i v smisal sizdatel s vilsebna pricka gi sizdava.

Spored men e vizmojno nie da sme sizdali vsicko zastoto covecestvoto tolkova ste napredne ce ste moje da sizdava vsicko nie otsega otgatnahme dnk moje da kopirame snimka dori v DNK, moje da klonirame, sega imame 3d printeri koito mogat da sizdavat organi nie se ucim na mnogo nesta pravime testove s atomi i za sega ida sa nevizmojni nqkoi nesta to den ste doide vsicko kakvoto mislem ste stane, samo vipros na vreme i spored men tolkova ste naprednem v bioligoqta, himiqta i fizikata ostavete da sizdadem edin covek v laborotoriq nie ste sizdavame vseleni golqmiq vzriv ste napravim,razbira se po moe mnenie ima mnogo vseleni nie sme samo v edna ot tqh.

Nie horata razbirame ot himiq, fizika i biologiq vipros na vreme e samo da razgadaem formulata za sistestvuvaneto i gotovo.

Spored men horata savsem razlicni nesta sa razbrali ot religiite i az na vremeto bqh edin ot tqh.ta to horata oste ne mogat da razberat kakvo e evoluciq kakiv e procesat mislqt ce maimuna e rodila covek i posle kazvat ne moje emi razbirase ce maimuna ne moje da rodi covek ,te oste nesa razbrali procesa na evoluciq  kvo da kaja ne znam nqmam dumi prosto ne mojes da naucis nqkoi na nesto koeto ne znae vse edno da dades notite i kitara na edin covek koito ne moje da sviri na kitara to notite nisto nqma da mu znacat.

Spored men vremeto v fizikata raboti po mnogo stranen nacin  spored men bidesteto i minaloto sa svirzani po nqkakav nacin i kato otivame v bidesteto ednovremenno iv minaloto naprimer izkam da kaja che v bidesto kato otkriem kak da programirame DNK i da sizdavame organizam v laborotoriq to tova e otgovorat kak e stanalo v minalo ot kade znae dnk ili nqkoq kletka kakvo da pravi i kak dase darji ZNAE ZASTOTO NIE GI PROGRAMIRAHME TAKA V BIDESTETO. kakto kazah spored men bidesteto i minaloto rabotqt neznam kak no zaednoi sistestvuvat spored men ednovremenno ednoto sizdava drugoto a nie sme v momenta i jeveem v momenta.

ima mnogo za pisene no mislq ce ne moje da naucite  horata koito ne razbirat ot biologiq, fizika i himiq, te prosto trqbva da znaqt nai elementarno kak vali dijdit zada ne se molqt na nqkoi ot nebesata za dijd, nai veroqtno nqma da vi razberat ili vasite misli stesa prostotiq za tqh i ste vqrvat na sebe si.

DUMATA BOG E SIZDATEL.

VSICKO TOVA MOJE DA E MAIKA VI BASTA VI  GOLEMIQ VZRIV ILI COVEK S VILSEBNA PRICKA V STOLCE SQDA I SIZDAVA VSICKO TOI E VECEN ,  KAKTO IZKATE V KAKVOTO IZKATE V TOVA VQRVAITE.

POSAVETVAM TEZI KOITE NE ZNAQT NQKOI NESTA DA PROCETAT MNOGO ZADA IM E QSNO KAK EDNO NESTO SE SIZDAVA I STE VIDQT CE NE STAVA S VILSEBNA PRICKA.

Интересно ми е какво те е накарало да оставиш християнството и да се обърнеш към исляма? Имам обяснение, но ми е интересно да чуя твоя разказ. 

Ако не ти е проблем, моля пиши на кирилица. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво и/или кой е бог , ако не е неосъществените мераци (както материални , така и идеални) на всяко съзнание ? Творецът ? Създателят ? Да ! Така е - човешкото в Човека ! Усвоява съзнателно околн

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

преди 1 час, realno написа:

СВЪРЗВАНЕ С БОЖЕСТВЕНОТО

Основните световни религии и техните вярвания за Бог. Индуизъм, будизъм, ислям, християнство и ню ейдж...

Авторката не е в съвсем точна поне по отношение на будизма, което е нормално, когато се коментира "чужда" религия. За будистите Буда е съвършено "безгрешен", т.е. той винаги и навсякъде постъпва правилно, точно както Христос е безгрешен за християните. Буда и великите бодхисатви също така винаги са готови да помогнат на будистите, които им се помолят за помощ при следването на Пътя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един индиански шаман беше казал: "уважавай възгледите на другите за да бъдат уважавани и твоите". Но за съжаление повечето участници в този сайт критикуват неща, които не разбират. Проблем е да погледнеш през чуждите очи, да видиш тяхната гледна точка. Например преди години една баптиска  в Лондон ме покани да присъствам на тяхна сбирка. Аз отидох и там ми начерта схема, "тука са евангелистите, протестантите, но най-близко до Бога са баптистите...": И така хората си вярват, че са се "уредили" и най–близко са до истината, богопомазани са и са богоизбрани. Но какво може да се каже от лична опитност? Например преди години аз имах огромно желание да се замонаша и бях избрал Рилския манастир, който ми е и наблизо. В нощта преди да тръгна за манастира сънувах осъзнато свети Иван Рилски и двамата бяхме на една от терасите на самия манастир. И той ми каза:"Можеш да си отвънка и пак да си тука..." И ми изнесе една лекция за енергиите, която не запомних добре. На другия ден отидох до манастира, обиколих го, помислих си хубаво и се прибрах. Това, което искам да кажа е, че всеки си има свой път.  Човешката психика, душата, духа на човека са преди писанията, те са пътеводители, безсмъртни същества може да те напътстват, помагат но постоянно се срещат критици на пътя,които нямат изживявания, категоризират, осмиват, неглижират, изопачават и в крайна сметка се правят на по-важни от самия теб. Егото им е избуяло толкова много, че не виждат по-надалече от носа си. Народът казва "Насила хубост не става" и това е една неподправена мъдрост, която бедните душици не приемат за да си придават важност. И като заключение мога да кажа: Учението на Учителя Беинса Дуно(Петър Дънов) е най-силното, поставено на лична опитност окултно, духовно, божествено средство за разбиране на принципите на вселената, света и Бога. И всеки, който го критикува е посредствен, неподготвен, недостоен да се възползва от великия шанс да изучава Мъдростта, Истината и Любовта директно от Първоизточника. И вече с пълна увереност и никой не може да ме разубеди в това. Вкоренен съм. Така че, ще помоля участниците в този сайт да не се обръщат към мен с простотии от рода "лъжеучителя Дънов" и подобни. "Измислиците на Дънов", защото започвам да си мисля много лоши неща за самите тях. Те кои са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, mecholari написа:

Един индиански шаман беше казал: "уважавай възгледите на другите за да бъдат уважавани и твоите". Но за съжаление повечето участници в този сайт критикуват неща, които не разбират. Проблем е да погледнеш през чуждите очи, да видиш тяхната гледна точка. Например преди години една баптиска  в Лондон ме покани да присъствам на тяхна сбирка. Аз отидох и там ми начерта схема, "тука са евангелистите, протестантите, но най-близко до Бога са баптистите...": И така хората си вярват, че са се "уредили" и най–близко са до истината, богопомазани са и са богоизбрани. Но какво може да се каже от лична опитност? Например преди години аз имах огромно желание да се замонаша и бях избрал Рилския манастир, който ми е и наблизо. В нощта преди да тръгна за манастира сънувах осъзнато свети Иван Рилски и двамата бяхме на една от терасите на самия манастир. И той ми каза:"Можеш да си отвънка и пак да си тука..." И ми изнесе една лекция за енергиите, която не запомних добре. На другия ден отидох до манастира, обиколих го, помислих си хубаво и се прибрах. Това, което искам да кажа е, че всеки си има свой път.  Човешката психика, душата, духа на човека са преди писанията, те са пътеводители, безсмъртни същества може да те напътстват, помагат но постоянно се срещат критици на пътя,които нямат изживявания, категоризират, осмиват, неглижират, изопачават и в крайна сметка се правят на по-важни от самия теб. Егото им е избуяло толкова много, че не виждат по-надалече от носа си. Народът казва "Насила хубост не става" и това е една неподправена мъдрост, която бедните душици не приемат за да си придават важност. И като заключение мога да кажа: Учението на Учителя Беинса Дуно(Петър Дънов) е най-силното, поставено на лична опитност окултно, духовно, божествено средство за разбиране на принципите на вселената, света и Бога. И всеки, който го критикува е посредствен, неподготвен, недостоен да се възползва от великия шанс да изучава Мъдростта, Истината и Любовта директно от Първоизточника. И вече с пълна увереност и никой не може да ме разубеди в това. Вкоренен съм. Така че, ще помоля участниците в този сайт да не се обръщат към мен с простотии от рода "лъжеучителя Дънов" и подобни. "Измислиците на Дънов", защото започвам да си мисля много лоши неща за самите тях. Те кои са?

"Един индиански шаман беше казал: "уважавай възгледите на другите за да бъдат уважавани и твоите".

Двама души се намират в планината близо до ръба на една скала. Не след дълго виждат един сляп човек с бастун да се движи към пропастта. Единия от двамата предлага да извикат и предупредят слепия, че се движи в опасна посока, но другия му отговорил, че не можели да се месят и е по - добре да уважат, желанието му да се движи в тази посока. Разбира се не след дълго слепия паднал в пропастта и загубил живота си. 

Питам те, заслужават ли уважение двамата души, които са си замълчали за опасността и са "уважили " желанието на слепия да се движи в избраната от него посока? Ти били постъпил като тях? Ако беше физически сляп били искал ако си в опасност някой да те предупреди? Моля отговори!!!

"И всеки, който го критикува е посредствен, неподготвен, недостоен да се възползва от великия шанс да изучава Мъдростта, Истината и Любовта директно от Първоизточника."

Ако Дънов е Първоизточника, от къде идва словото му? Това означава ли, че го обожествяваш и го поставяш наравно до Господ Исус Христос и Бог Отец, /които са Първоизточници на Библията/ и че това, което казва не е от Бог, а от него? 

"И вече с пълна увереност и никой не може да ме разубеди в това. Вкоренен съм." "Така че, ще помоля участниците в този сайт да не се обръщат към мен с простотии от рода "лъжеучителя Дънов" и подобни. "Измислиците на Дънов", защото започвам да си мисля много лоши неща за самите тях. Те кои са?"

Ти си си направил избора и никой не може да те разубеди, но това, което пиша, не го пиша за теб, а за други, които можеш да заблудиш в този култ към личността. Така, че според Библията, която цитираш,  Дъновизма е е лъжеучение, а Дънов е Лъжеучител. Това не е мой извод , а на Библията, която уж цитираш и уж цениш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както Даниел Цион по времето когато е бил равин в Софийската Синагога, на три пъти се е срещнал с Исус Христос и е написал псалми в негова възхвала, така и аз съм се срещнал с Учителя. Освен това в осъзнато сънуване няколко пъти,а също и висши същества са ми потвърдили какво представлява Той. Така че, слепите си ги оставям да си ги водиш ти.

Рипайте в пропаста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е Луцифер - Сатана или Христос?

Откровение 22:16 
Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда.

Йоан 1:5 
И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.
Йоан 1:9 
Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.
Йоан 8:12 
Тогава Исус пак им говори, казвайки: Аз съм светлината на света;

...........

12 Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;

14 Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.05.2019 г. в 22:50, mecholari написа:

Както Даниел Цион по времето когато е бил равин в Софийската Синагога, на три пъти се е срещнал с Исус Христос и е написал псалми в негова възхвала, така и аз съм се срещнал с Учителя. Освен това в осъзнато сънуване няколко пъти,а също и висши същества са ми потвърдили какво представлява Той. Така че, слепите си ги оставям да си ги водиш ти.

Рипайте в пропаста.

Проблема е, че не разбираш, че Исус може да се яви на всеки и по всяко време докато "Учителя" ти няма как да се яви.Причината е, че душите на хората нямат тая възможност след смъртта да се явяват на кого и да било. Ще ме попиташ, тогава как ми се е явил "Учителя"? Това не е бил той, а демон преобразен на него. И днес има много спиритисти, които уж извършват контакт с мъртвите, но истината е че те извършват контакт с демони, които се представят за мъртви. 

В Библията има разказан един спиритичен сеанс в 1 Царе 28:3-20 “А Самуил беше умрял и целият Израил беше го оплакал и беше го погребал в града му Рама. А Саул беше отстранил от земята запитвачите на зли духове и врачовете. И тъй филистимците се събраха и дойдоха та разположиха стана си в Сунам,... И Саул се допита до Господа, но Господ  не му отговори... Тогава Саул каза на слугите си: потърсете ми някоя запитвачка на зли духове, за да ида при нея и да направя допитване чрез нея. И слугите му рекоха: Ето, има една в Ендор запитвачка на зли духове. И така Саул се предреши като облече други дрехи и отиде той и двамата мъже с него та дойде при жената през нощта.И Саул й рече: почародействай ми моля чрез запитване зли духове и възведи ми когото ти кажа. А жената му рече: Ето ти знаеш, що направи Саул, как изби от земята запитвачите на зли духове и врачовете, тогава защо впримчваш живота ми та да ме умъртват? Но Саул й се закле в Господа казвайки: Заклевам се в живота на Господа, няма да ти се случи никакво зло. Тогава жената рече: Кого да ти възведа? А той каза: Самуила ми възведи... И когато жената видя Самуила извика със силен глас ...защо ме измами, ти си Саул. И рече й царят: Не бой се, но ти какво видя? И жената каза на Саула: Видях един бог, който възлизаше от земята. И рече й: Какъв е изгледът му? А тя рече: Един старец възлиза и е обвит с мантия. И Саул позна че това беше Самуил и наведе се с лицето си до земята та се поклони. И Самуил каза на Саула: Защо ме обезпокои като ме направи да възляза? И Саул отговори: Намирам се в голямо утеснение, защото филистимците воюват против мене, а Бог се е отдалечил от мене ...Тогава Самуил рече: ...Понеже ти не се покори на гласа на Господа... за това Господ ти направи това нещо днес. При това Господ ще предаде Израиля с тебе в ръката на филистимците и утре ти и синовете ти ще бъдете при мене... Тогава Саул изведнъж падна цял прострян на земята, защото се уплаши много от Самуиловите думи...” 

Има предупреждение от Исус:

2 Кор 11:13 Защото такива човеци са лъжеапостоли, лукави работници, които се преправят на Христови апостоли. space.gif
14 И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;

Ти си вкоренен в Дънов, други са вкоренени в Мохамед, трети в Буда или хиндуизма, но това не означава, че си в истината, защото човек много лесно може да се вкорени в лъжа и заблуда. 

И ако Дънов е Учител, който уж почита Библията и Бога на Библията, защото учи неща, които противоречат на Библейското учение?

Не знам защо не ми отговори на горните въпроси, но ако искаш може да ми отговориш на друг въпрос: какво те е убедило, е Дъновизма е истина и е заслужил твоето доверие? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Реално "ти си опаразитен. Нямаш никаква лична опитност а се изказваш за такава на другите. Идването на висшите същества се ознаменува с безмълвие, тишина и мир и благодат. Заслужаваш демоните да дойдат да се погаврат с тебе за да видиш какво е.

Всеки, който сквернослови за Светия Дух , Духа на Истината, ще си получи заслуженото обезателно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Aumi написа:

Кой е Луцифер - Сатана или Христос?

Откровение 22:16 
Аз съм коренът и потомъкът Давидов, светлата утринна звезда.

Йоан 1:5 
И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.
Йоан 1:9 
Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.
Йоан 8:12 
Тогава Исус пак им говори, казвайки: Аз съм светлината на света;

...........

12 Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;

14 Ще възляза над висотата на облаците, Ще бъда подобен на Всевишния.

2 Петрово 1:19 
И така, пророческото слово повече се потвърждава за нас; и вие добре правите, че внимавате на него, като на светило, което свети в тъмно място, догде се зазори, и зорницата изгрее в сърцата ви.

Откровение 2:28 
И ще му дам зорницата.

Йов 1:6 
А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.
Йов 2:1 
И пак един ден, като дойдоха Божиите синове, за да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана да се представи пред Господа.

преди 2 минути, mecholari написа:

"Реално "ти си опаразитен. Нямаш никаква лична опитност а се изказваш за такава на другите. Идването на висшите същества се ознаменува с безмълвие, тишина и мир и благодат. Заслужаваш демоните да дойдат да се погаврат с тебе за да видиш какво е.

Всеки, който сквернослови за Светия Дух , Духа на Истината, ще си получи заслуженото обезателно.

Това за Святия Дух къде го прочете?

Ако нямах опитности, нямаше да ти говоря за тези неща. Мисля, че съм споделял нещо в друг форум, мисля, че в исляма. Поразрови се и ще видиш. 

Демоните нямат власт над хората, които  се покоряват на Исус и Словото Му, но имат власт над хората, които следват Дъновизна, исляма , Будизма,  и другите фалшиви религии. 

"Заслужаваш демоните да дойдат да се погаврат с тебе за да видиш какво е."

Виждам, че имаш лоши опитности с демони. Но ако искаш да си свободен, остави лъжеученето на Дънов и се посвети по същия начин САМО на Исус и Библията.

И внимавай какво пожелаваш, защото това, което пожелаваш се връща обратно. Псалми 109:17  Да! той обичаше да проклина, и проклетията го стигна; Не му беше драго да благославя, и благословението се отдалечи от него.

Това е от Библията, която цитираш, но която не обичаш да живееш. 

преди 22 минути, Anjel Dimitrov написа:

Ти отговаряш ли на въпроси?Примерно при доказателствата от новия завет ,че Христос е Сатаната преправил се на Светъл Ангел дошъл да заблуди и ,както се вижда успява.?

Нали си учител на други, сам  си отговори. А и не ми се отговаря на въпрос, на които вече съм отговорил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си имам моите благословии. Не тази а миналата нощ в осъзнат сън пях църковни песни с гръцки монаси. Беше ми изключително приятно. А престави си какво е да бъдеш в нозете на Христа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, mecholari написа:

Аз си имам моите благословии. Не тази а миналата нощ в осъзнат сън пях църковни песни с гръцки монаси. Беше ми изключително приятно. А престави си какво е да бъдеш в нозете на Христа.

Това е притеснително /не е шега или подигравка/. Трябва да потърсиш помощ от вярващи християни, които  са компетентни в това. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като познавам вече участниците в този сайт си представям как щеше да им избуи егото ако имаха моите опитности. Много пъти съм се опитвал да не бъда груб с тях и съм си им спестявал това, което мисля. Но след последния пост на Реално веднага ми дойде една мисъл от Елеазар Хараш: "Глупакът се познава по това, че напира да дава съвети."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, mecholari написа:

Като познавам вече участниците в този сайт си представям как щеше да им избуи егото ако имаха моите опитности. Много пъти съм се опитвал да не бъда груб с тях и съм си им спестявал това, което мисля. Но след последния пост на Реално веднага ми дойде една мисъл от Елеазар Хараш: "Глупакът се познава по това, че напира да дава съвети."

А по какво се познава мъдрия?

Притчи 12:15  Пътят на безумния е прав в неговите очи, А който е мъдър, той слуша съвети.

Явно Елеазар Хараш не е обичал да му се дават съвети,също  като теб.

Нищо.  Нека съм глупак. Желая ти успех и дано един ден се осъзнаеш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, realno написа:

А по какво се познава мъдрия?

Притчи 12:15  Пътят на безумния е прав в неговите очи, А който е мъдър, той слуша съвети.

Явно Елеазар Хараш не е обичал да му се дават съвети,също  като теб.

Нищо.  Нека съм глупак. Желая ти успех и дано един ден се осъзнаеш. 

Слушам съветите на Буда и Нагарджуна. Значи съм мъдър :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎12‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 21:20, mecholari написа:

Например преди години аз имах огромно желание да се замонаша и бях избрал Рилския манастир, който ми е и наблизо. В нощта преди да тръгна за манастира сънувах осъзнато свети Иван Рилски и двамата бяхме на една от терасите на самия манастир. И той ми каза:"Можеш да си отвънка и пак да си тука..." 

преди 1 час, mecholari написа:

Аз си имам моите благословии. Не тази а миналата нощ в осъзнат сън пях църковни песни с гръцки монаси. Беше ми изключително приятно. А представи си какво е да бъдеш в нозете на Христа.

Послушах съвета на св. Иван Рилски и обещано-дадено. Моето се не губи. Но не на кой и да е. Сульо и Пульо може да виждат проблем в това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

Демоните нямат власт над хората, които  се покоряват на Исус и Словото Му, но имат власт над хората, които следват Дъновизна, исляма , Будизма,  и другите фалшиви религии. 

"Заслужаваш демоните да дойдат да се погаврат с тебе за да видиш какво е."

Виждам, че имаш лоши опитности с демони. Но ако искаш да си свободен, остави лъжеученето на Дънов и се посвети по същия начин САМО на Исус и Библията.

И внимавай какво пожелаваш, защото това, което пожелаваш се връща обратно.

2 Коринтяни 12:7
А за да се не превъзнасям поради премногото откровения, даде ми се трън в плътта, пратеник от сатана да ме мъчи, та да се не превъзнасям.

преди 3 часа, realno написа:

Това за Святия Дух къде го прочете?

Матей 12 глава

31 Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.

space.gif
32 И ако някой каже дума против Човешкия син, ще му се прости; но ако някой каже дума против Светия Дух, няма да му се прости, нито в тоя свят, нито в бъдещия.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, mecholari написа:

2 Коринтяни 12:7
А за да се не превъзнасям поради премногото откровения, даде ми се трън в плътта, пратеник от сатана да ме мъчи, та да се не превъзнасям.

Матей 12 глава

31 Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.

space.gif
32 И ако някой каже дума против Човешкия син, ще му се прости; но ако някой каже дума против Светия Дух, няма да му се прости, нито в тоя свят, нито в бъдещия.

1. 2 Коринтяни 12:7  А за да се не превъзнасям поради премногото откровения, даде ми се трън в плътта, пратеник от сатана да ме мъчи, та да се не превъзнасям.

С позволението на Бог с определена цел, както виждаш. Сатана ил демон не могат да се докоснат до вярващ човек БЕЗ ПОЗВОЛЕНИЕТО НА БОГ. Приемер книгата на Йов.

2.

Матей 12 глава

space.gif

Точно така. Сам цитираш стиховете.

Сега да те питам тогава, хула срещу Святия Дух ли е когато се покланяш на Аллах и когато приемаш за пророк Мохамед и написаното в Корана?

Хула към Святия Дух ли е когато приемаш за Бог идолите от източните религии? Можеш ли по същия начин да цитираш места, които говорят как Бога на Библията приема подобни каменни , дървени и др. идоли?

Хула към Святия Дух ли е когато казваш, че Исус не е единствения Път за спасение, но и учението на Дънов, Мохамед, Буда и всякакви други?

Хула срещу Святия Дух ли е да приемаш избирателно написаното  Библията, която е написана чрез Духа?

Хула към Святия Дух ли е да се занимаваш със спиритизъм и други окултни практики?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че зад Учителя говори Светия Дух, както Христос е обещал "ще ви настави на всяка истина, и да ви припомни, това, което съм ви учил". Речено-сторено. Обещано-дадено. Както зад св.Иван Рилски работи този Свети Дух. Речено-сторено. Обещано-дадено.

Исус Христос е Господ. Но Сам казва, че Отец е по-голям от Него. Ако искаш си прочети 14 глава от Йоан.

Можеш да се извиниш за нелепиците, които говориш по-нагоре, защото апостол Павел е приел Христос и пак е мъчен от демон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, mecholari написа:

Разбира се, че зад Учителя говори Светия Дух, както Христос е обещал "ще ви настави на всяка истина, и да ни припомни, това, което ни е учил". Речено-сторено. Обещано-дадено. Както зад св.Иван Рилски работи този Свети Дух. Речено-сторено. Обещано-дадено.

Исус Христос е Господ. Но Сам казва, че Отец е по-голям от Него. Ако искаш си прочети 14 глава от Йоан.

Можеш да се извиниш за нелепиците, които говориш по-нагоре, защото апостол Павел е приел Христос и пак е мъчен от демон.

"Разбира се, че зад Учителя говори Светия Дух, както Христос е обещал "ще ви настави на всяка истина, и да ни припомни, това, което ни е учил"

Ти чуваш ли се какво говориш?

Как можеш да си помислиш, че ЛъжеУчителя ви  е Святия Дух? Йоан 14:26 А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал.

Ето това е хула срещу Святия Дух. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е Светия Дух ако не ти се явява на самия теб?

Деяния 2:17
"И в последните дни, казва Бог, Ще излея от Духа Си на всяка твар; И синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват, Юношите ви ще виждат видения, И старците ви ще сънуват сънища;

Речено-сторено. Обещано-дадено. Нямам нужда от теб да ми се "притесняваш". Бог се грижи за мене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, mecholari написа:

За какво ти е Светия Дух ако не ти се явява на самия теб?

Деяния 2:17
"И в последните дни, казва Бог, Ще излея от Духа Си на всяка твар; И синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват, Юношите ви ще виждат видения, И старците ви ще сънуват сънища;

Речено-сторено. Обещано-дадено. Нямам нужда от теб да ми се "притесняваш". Бог се грижи за мене.

Речено , но не е сторено:wink12:

Този стих, който цитираш се отнася за последното време, а то обхваща времето от първото идване на Исус до второто Му пришествие. В този период ще има мощно изливане на Святия Дух , което се и случва. Но не знаех, че Духа се занимава със спиритизъм и се явява като Иван Рилски  или някой друг човек на хората. :no-no: Типичен пример на нагласяване на библейски стихове за "доказване " на лъжливи тези. Не се учудвам като знам кой ти е учителя.

"Нямам нужда от теб да ми се "притесняваш""

Няма нужда се притесняваш от никого освен от това, че изопачаваш думите на Исус. В този случай и ЛужеУчителя ти не може да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, mecholari написа:

Тук пак се сещам за няколко лекции на Елеазар Хараш. 

Няма какво да ги гледам, защото виждам до къде са те довели подобни лекции. Нямам нищо против теб, но сън  против вярванията ти и изворите, от който черпиш вдъхновение. А тези извори са лоши. Моя извор е Библията за разлика от теб и знам, че няма да ме подведе като някой лъжеучител окултист или лъжепророк.

Отговори ми на един въпрос: с какво Дъновизма превъзхожда Християнството?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, realno написа:
2 Петрово 1:19 
И така, пророческото слово повече се потвърждава за нас; и вие добре правите, че внимавате на него, като на светило, което свети в тъмно място, догде се зазори, и зорницата изгрее в сърцата ви.

Откровение 2:28 
И ще му дам зорницата.

Йов 1:6 
А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.
Йов 2:1 
И пак един ден, като дойдоха Божиите синове, за да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана да се представи пред Господа.

Да, но Сатана също е наречен син на Зората!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване