Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Имам ужасен проблем с Хром в Убунту 17.10.

Запазените пароли трябва да чакам по 20-30 и нагоре секунди за да ги попълни. Това в Уин го няма, значи нещо в линукса  ебава нещата - или самия хром или системата.

По дефолт първо спирам gnome-keyring-daemon, не знам дали продължава да работи и след това и да бави. Супер досадно е това чакане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Костов написа:

Имам ужасен проблем с Хром в Убунту 17.10.
Запазените пароли трябва да чакам по 20-30 и нагоре секунди за да ги попълни...

Два принципни въпроса.
Защо 17.10??? Защо не си стоиш на LTS дистрото - 16.04.

32 или 64 битова ОС? Защото поддръжката на Google Chrome за 32-битовите е спряна. Не, че не работи, но ...
Пробва ли с Chromium?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Melmak ®

За кърнели ли говорим или за дистрота??

Това че аз си компилирам кърнел за ARM от фордж, прави ли го нов кърнел ?

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Ивайло Костов написа:

По дефолт първо спирам gnome-keyring-daemon, не знам дали продължава да работи и след това и да бави. Супер досадно е това чакане. 

Защо го спираш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bvbfan написа:

Защо го спираш ?

Сега погледнах - процеса при мен си е „спящ“ и не „бави“ изобщо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-нови системни компоненти, графични среди и т.н.

Е и...?

Нали затова имаш и HWE (Hardware Enablement) kernel? И ъпдейти постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Pavel! написа:
Какво е и?

Защо си мислиш, че междинните версии (макар и с по-голям номер) са по-добри, от една, периодично актуализирана, LTS версия?

Сори за въпроса, но изобщо знаеш ли какви е.. LTS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно не можеш да четеш, написал съм "по-нови", а не "по-добри". Написал съм също и "графични среди", каква връзка има това с HWE? Кернела се обновява, но не е единствения компонент.
Ще те помоля да не ми отговаряш, защото споровете с дребнави заядливци не са ми от любимите неща.
Еми - ти започна. Въпроса ми беше към Ивайло.
Това, че е излязъл по-нов хардуер, пще не означава, че по-старата версия на ОС не може да го отслужи качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bvbfan написа:

Защо го спираш ?

Спирам го заради досадния прозорец за въвеждане на парола при всяко пускане на браузъра.

Ако не бъркам нещо подобно ползвах при инсталация - 

pkill gnome-keyring-daemon

макар, че преди седмица преинсталирах и не съм сигурен дали тоя дали съм го правил това. 

Това бавене е ужасно ако трябва да чакаш паролите по 100 пъти на ден...

За човека с питанките - 64 бит, 16.04 не идва с Гноме.

Живот и здраве след седмица ще имаме и LTS с Gnome.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Melmak ® написа:

От новата гледна точка си обяснявам, защо на старите дистрота, понякога слагаха root терминал.

И сега си го има. По-правилно казано е "са го правили видим".

2018-04-18_02-29-54.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, бат'начо написа:

И сега си го има. По-правилно казано е "са го правили видим".

2018-04-18_02-29-54.png

Това на терминал, а стартер за терминала, към който сочи символната връзка  x-terminal-emulator в алтернативите. Може да е всеки терминал, но обикновено е xterm. Колкото до ключодържателя на Gnome, просто задаваш "празна" парола, като не пишеш нищо в полетата и повече не те пита нищо. Това сме го коментирали много пъти. Аз не го инсталирам изобщо, но и не ползвам Gnome.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не се логваш автоматично (вероятно). Излизане и влизане в сесията е подобно действие, но ако се ползва като заместител е безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, бат'начо написа:

И не се логваш автоматично (вероятно). Излизане и влизане в сесията е подобно действие, но ако се ползва като заместител е безсмислено.

Напротив. Задал съм автоматично влизане на почти всички машини. Не знам, дали този въпрос е към мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към теб е, но явно не ползваш от "упоритите" програми. И това пак помага, без автовход, не помня кое бях "лъгал" така (може да е било и за проба, само че с излизане и влизане).

Той не е със типичната стандартна система, а Юнити + Гном. И е възможно да трябва допълнителна настройка на нещо си. Но нормалното е да ползва/пробва през Ключодържателя. Щом неговия начин му върши работа, това е правилният начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Ивайло Костов написа:

Спирам го заради досадния прозорец за въвеждане на парола при всяко пускане на браузъра.

макар, че преди седмица преинсталирах и не съм сигурен дали тоя дали съм го правил това. 

Не го спирай, браузърът търси паролите там и е нормално като го няма стартиран да се задейства timeout (30-те сек.) докато се опитва да го чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Topper написа:

@Melmak ®

За кърнели ли говорим или за дистрота??

Така де, всичките тия /BSD-та/ са с различни кернели. Напълно функционални и не произлизащи от Linux. По едно време имаше напълно успешен опит да сложат ядрото на FreeBSD на Debian и си работеше. Май го спряха, защото неколцината човека, които го сглобяваха, не можаха да смогнат за новото издание.

https://www.debian.org/ports/kfreebsd-gnu/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де, 1000 дистрота, два кърнела, с общо корен UNIX.
И всичко останало се базира на тях.
Aпострофирах мистър МногоЗнамАмаНеКазвам, че еднакви са кърнелите (включително за RToS, IoT, ARM и т.н.) в дистротата границата е.... фантазията на девелопърите. Непознаване на материята, както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ивайло Костов написа:

Това бавене е ужасно ако трябва да чакаш паролите по 100 пъти на ден...

За човека с питанките - 64 бит, 16.04 не идва с Гноме.

Живот и здраве след седмица ще имаме и LTS с Gnome.

Проблемът с паролата се оправя по същия начин, както и при Skype. Друг е въпросът, че и ти не знаеш, защо го използваш тоя куц браузър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Topper написа:

Така де, 1000 дистрота, два кърнела, с общо корен UNIX.

Имам подозрение, че не пишете от България. Корен, тук е в мъжки род, а не "It". А, на "кърнели-те" по нашенски им викаме "ядра".

Linux не произлиза от Unix. Тя, само се води Unix подобна ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mozo написа:

Проблемът с паролата се оправя по същия начин, както и при Skype. Друг е въпросът, че и ти не знаеш, защо го използваш тоя куц браузър.

LOl, това отваря некъв спамерски сайт.

Дай нещо legit, че не ми се рискува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bvbfan написа:

Не го спирай, браузърът търси паролите там и е нормално като го няма стартиран да се задейства timeout (30-те сек.) докато се опитва да го чете.

Довечера ще ползвам лайв, но ме съмнява да е от това. 

Ако въведа празна парола, тогава няма да се налага повече да въвеждам, но пък браузъра пак ще ги търси там или се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Костов написа:

Ако въведа празна парола, тогава няма да се налага повече да въвеждам, но пък браузъра пак ще ги търси там или се бъркам?

Просто задаваш празна парола при включен ключодържател и повече не те пита нищо. Нито махаш ключодържателя, нито го изключваш. Можеш да опиташ и от жив диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, като стане така....

В мъжки род, множествено число, кърнел е кърнелА, ако се членува - кърнелиТЕ.

За ядро приемам забележка, въпреки че е термин, а термин не се превежд (шел черупка ли ще го напишем).

Общо е правописна грешка

Другото няма да коментирам

Торвалдс се е объркАл

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Topper написа:

В мъжки род, множествено число, кърнел е кърнелА, ако се членува - кърнелиТЕ.

Имах предвид, че корен е в мъжки род на български език. Дума "кърнел" изобщо не съществува в българският език, затова, нейният род не е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Topper написа:
За ядро приемам забележка, въпреки че е термин, а термин не се превежд (шел черупка ли ще го напишем).

Не точно "черупка", а "обвивка"!
Което също е превод на "she'll".
Не забравяй, че конкретното значение на думите в английския език, зависи от контекста!

Cheers! (но не..."наздраве"!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване