Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Той говори за чисто Ubuntu и това ти е повече от ясно. Басирам се, че не е чувал са Xubuntu. И въпреки това, с Mint се работи в пъти по-лесно. Доста недоразумения при Ubuntu са оправени и се работи човешки с него. Всеки път се убеждавам, когато реша да инсталирам *buntu на някоя машина. Далеч са от истината относно юзър френдли сравнено с Mint.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 15 минути, Mozo написа:

Той говори за чисто Ubuntu и това ти е повече от ясно.

Изобщо не ми е повече от ясно. Не съм врачка. По- скоро го разбирам буквално. Чисто Ubuntu с Xfce или дериват на Ubuntu (в случая LM) с Xfce.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Mozo написа:

Чистото Ubuntu е с Unity. Справка - официалния сайт на Canonical.

Моля те, престани с философиите. Поне за Ubuntu, знам, как стоят нещата. Това, че, за по кратко наричат Ubuntu Desktop с името "Ubuntu" не е дистрибуцията Ubuntu.  Загледай се, поне, какво пише на образите, когато ги сваляш. Ако изобщо ги сваляш.

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Може наистина да е имал предвид Ubuntu Desktop, но, както писах по- горе, не съм врачка да знам, дали е така.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото схващам бледозелени икони на тъмен фон е "кривото". XFCE-то също ще му е криво (донякъде). "Леко" също трябва да се формулира, а съчетано с модерното изглеждане - аз мисля, че всяка една която му харесва, ще става. Най-вероятно КДЕ или Синамон ще му харесат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@бат'начо : Да си избираш дистрибуция според темите по подразбиране ми се вижда малко абсурдно.

Трябва да се има предвид и, че един или няколко троянски коне вилнеят в 2-3 форума за Linux и се подиграват с участниците.

Така, че ще спра с коментарите и ще изчакам, Ивайло Костов да отговори.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макар да съм ползвал доста време линукс и да съм тествал дори за няколко дни доста дистрибуции в различни комбинации все още не съм много наясно с правилните термини за което моля да бъда извинен.

Под убунту имах предвиди убунту с unity което да разкарам при първа възможност. След като прочетох дотук какво сте дискутирали разбирам в каква грешка съм.

Свалих си Минт с канеления декстоп (Cinamon нещо си) и чакам бекъп-а ми да се свали - Win 10 (да си го имам, че ако омажа нещо да се спася) и ще го погледна в лайв версията дали е това което търся.

Засега явно ще тествам няколко графични среди с различни теми докато си харесам нещо и евентуално после ще попитам вече коя дистрибуция би си паснала с избраната графична среда.

Да допълня и за параметрите - не ги знам точно но са да кажем достатъчни да подкара всяко дистро без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да омажеш следвайки елементарните инструкции тук. Щом можеш да си причиниш Windows 10, нямаш проблем с нито една среда. Няма да намериш нищо по-грозно от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Mozo написа:

Нищо не можеш да омажеш следвайки елементарните инструкции тук. Щом можеш да си причиниш Windows 10, нямаш проблем с нито една среда. Няма да намериш нищо по-грозно от него.

Да не влизаме в излишни спорове, нпо грам не си прав.

Но преди с техния тул се създаваше образ за не повече от 30-40 мин, а сега повече от 2 часа и няма 50% още ....

Тия яко се ебават с нас, в началото 10-та зареждаше 2 пъти по-бързо от сега след ХХ ъпдейта. Отделно стана съпер тромава а как леко си вървеше в началото (колкото да те зарибят явно)

P.S. 3 часа....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 винаги е бил уникален боклук, при това и ужасяващо грозен. Никой нормален човек не използва вградените решения в Квадрат 10 за бекъп. Има приложения от трети страни, които са около милион пъти по-добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло  какво искаш   от линукс дистрибуциите за да ти кажем дали да си  тормозиш главата изобщо със опити ? 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, AlkatrazBG написа:

Ивайло  какво искаш   от линукс дистрибуциите за да ти кажем дали да си  тормозиш главата изобщо със опити ? 

На първо време да не изглежда като сглобено от аматьор преди 10-на години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ама  ти до сега  на Марс  ли си живял ? Разгледа ли поне 10 клипчета в  тубата за различните десктопи ?  За  тия глупости дето си изброил ,че ще се ползва  е напълно достатъчно което и да е дистро. Само си избери колко да ти е шарено  и лъскаво.  Първо си изясни какво искаш  след това какво търсиш  и накрая го пробвай дали ти пасва.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, Т.Тодоров написа:

Мисля,че е по-добре да седнеш да почетеш малко имаш сума и графични среди които можеш да манипулираш както си искаш...

Е стига 2016-та сме и все си мислех, че поне малко са го докарали UX, ама май съм избързал с няколко години.

Моля никой да не се чувства длъжен да ми помага или опонира, ясно ми е колко малко разбирам тия неща и няма нужда ми го натяквате през мнение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Ивайло Костов написа:

Прекаленно олд скул ми идва. 

Тогава пробвай Mint KDE. Определено плоското ще ти хареса, щом това се приема за модерно. Мен не ме интересува дали е модерно или не, а дали е грозно. Плоско ли е, на мен ми е ултра грозно. Да не говорим, че това не ти е Windows - тук можеш да направиш ВСИЧКО с графичната си среда. Само трябва да седнеш да почетеш мъничко. Ето как изглежда KDE по дефолт:

plasma-5.0.1.png

А ето как съм си я направил аз:

687474703a2f2f7072696b616368692e636f6d2f

687474703a2f2f7072696b616368692e636f6d2f

Не понасям нищо плоско и квадратно, така е и така ще бъде. Нещо общо между дефолтния изглед и това, което използвам виждаш ли? Еднакво е, все е KDE. От теб зависи, можеш и като Windows 10 да го направиш да изглежда, което всъщност ще е жалко, но може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Извинявай ама  ти до сега  на Марс  ли си живял ? Разгледа ли поне 10 клипчета в  тубата за различните десктопи ?  За  тия глупости дето си изброил ,че ще се ползва  е напълно достатъчно което и да е дистро. Само си избери колко да ти е шарено  и лъскаво. 

Признавам, че менатата я свалих на доверие - реших, че няма да изглежда толкова архаично, сега първо гледам после свалям.

Линукс юзърите се различават от WIN такивата по принцип по пълната липса на претенции от към вид.

Идея си нямам защо е така, предполагам след като веднъж си ползвал добре изглеждаща и подредена ОС после е абсурд да свикнеш с "красотата" на Линукса.

Ама дайте да не обръщаме в спор, нито аз ще ви убедя в нещо нито вие мен.

Пускам да видя как се представя красиво" дистро пък да видим дали не е за сметка на нещо друго. Няма да казвам кво свалих, че ще ми се подигравате до сутринта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако за теб Windows 10 е красота и подреденост... Представям си каква е приятелката ти ако си я избрал на същия принцип за красота (ако имаш изобщо де).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Росен Р. Александров написа:

Ако за теб Windows 10 е красота и подреденост... Представям си каква е приятелката ти ако си я избрал на същия принцип за красота (ако имаш изобщо де).

Росене, преминаваш границата на добрия тон!!! Освен това красотата е естетическа категория и е относителна. Т.е. това е нещо, което се различава при всеки човек.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Ивайло Костов написа:

Признавам, че менатата я свалих на доверие - реших, че няма да изглежда толкова архаично, сега първо гледам после свалям.

Линукс юзърите се различават от WIN такивата по принцип по пълната липса на претенции от към вид.

Идея си нямам защо е така, предполагам след като веднъж си ползвал добре изглеждаща и подредена ОС после е абсурд да свикнеш с "красотата" на Линукса.

Ама дайте да не обръщаме в спор, нито аз ще ви убедя в нещо нито вие мен.

Пускам да видя как се представя красиво" дистро пък да видим дали не е за сметка на нещо друго. Няма да казвам кво свалих, че ще ми се подигравате до сутринта. 

С тази нагласа доникъде няма да стигнеш. Ти сам си пречиш да възприемеш нещо ново. А това, че нямаме изисквания относно външен вид е, как да го кажа... глупост. Ние имаме хиляди варианти и можем да си го направим както искаме именно защото имаме изискване и хич, ама хич не ни е все тая. Да не говорим, че знанията ти в тази сфера са нулеви и хич не осъзнаваш колко орязан откъм възможности всъщност е Windows. Тук имяш хиляди екстри, за които в Windows можеш само да си мечтаеш. Тук имаш гъвкавост и свободата да си го направиш както на теб ти харесва, а не както ти кажат. На теб Windows не ти харесва, ти просто си свикнал с него и си мислиш, че ти харесва. Всички сме минали по този път, просто не сме били толкова убедени в нещо, което не разбираме, както си ти в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване