Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Съобщението показва, че нямаш достатъчно права за достъпване на някой от ключовете в регистратурата.
Изтегли PowerRun и от архива извлечи само 64-битовото приложение. Стартирак като администратор. Кликни на розовата иконка за regedit. Като се стартира regedit: File > Import... и посочи reg файла. Потвърди добавянето. Рестартирай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Съобщението показва, че нямаш достатъчно права за достъпване на някой от ключовете в регистратурата.
Изтегли PowerRun и от архива извлечи само 64-битовото приложение. Стартирак като администратор. Кликни на розовата иконка за regedit. Като се стартира regedit: File > Import... и посочи reg файла. Потвърди добавянето. Рестартирай.

Пак zip файловете се преместват на главния десктоп.

Ctrl+V също поставя копирания файл на главния десктоп без значение колко пъти съм кликнал на десктопа на втория монитор. Ако обаче използвам right mouse click - paste върху втория десктоп - копирания файл се поставя на втория десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само със zip файловете ли става така? С rar, със 7z?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Само със zip файловете ли става така? С rar, със 7z?

Със zip, 7z, mzp(това си е леко модифициран zip). Не знам дали причината е от самия Уин или от 7zip, който използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш вградената в Windows поддръжка на zip файловете. Първо експортирай ключа
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{E88DCCE0-B7B3-11d1-A9F0-00AA0060FA31}
след това го изтрий и рестартирай.

Коя версия на 7zip използваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, A.com написа:

Ctrl+V също поставя копирания файл на главния десктоп

А десен клик на втория монитр и Paste не поставя ли файла на мястото на клика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

А десен клик на втория монитр и Paste не поставя ли файла на мястото на клика 

Поставя го точно, където съм кликнал:

Цитат

Ако обаче използвам right mouse click - paste върху втория десктоп - копирания файл се поставя на втория десктоп.

Изтриването на ключа( HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{E88DCCE0-B7B3-11d1-A9F0-00AA0060FA31} ) не помогна. Пак си бягат на главния десктоп. ;)

Не че е болка за умиране, ама е дразнещо. Нарочно слагам дадени файлове на втория десктоп, за да са ми пред очите и да мога да работя с тях без да минимизирам всички прозорци. Ама... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.midiox.com/index.htm?http://www.midiox.com/desktoprestore.htm

Пробвай DesktopRestore
Untitled%5B1%5D.jpg?imgmax=800

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Това реши проблема. :) Благодаря.

Единственото неудобство е, че след всеки файл(архив), поставен на втория десктоп, ще трябва да използвам Save Desktоp и съответно Restore Desktop след промяна в архивите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза коя версия на 7zip ползваш? Пробвай най-новата(19.00).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, DarkEdge написа:

Не каза коя версия на 7zip ползваш? Пробвай най-новата(19.00).

Най-новата версия е. :)

Любопитно ми е дали някой друг, с два монитора, има същия проблем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А версията на Win коя е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

Никой няма да ти даде LTSC - справка т.2.10 от

Би ли обяснил с какво това е по-различно(в нарушение)от даването на безброй пъти тук на линкове и източници за уин 10 про?

преди 3 часа, Бонбон с катран! написа:

ще плачеш като малко дете от неработещи компоненти на LTSC!

Би ли ни обяснил какво по-точно не работи в тази версия,щото аз не съм все още забелязал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А версията на Win коя е?

Windows 10 Enterprise 1909 (18363.449)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@A.com, преди малко се сетих - що не пробваш виртуалните работни плотове на много монитори:
https://www.houkconsulting.com/2019/01/multiple-virtual-desktops-windows-10/
https://www.tenforums.com/tutorials/2030-open-task-view-windows-10-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, DarkEdge написа:

@A.com, преди малко се сетих - що не пробваш виртуалните работни плотове на много монитори:
https://www.houkconsulting.com/2019/01/multiple-virtual-desktops-windows-10/
https://www.tenforums.com/tutorials/2030-open-task-view-windows-10-a.html

Явно не разбирам какво точно имаш предвид.

Това: Assigning a virtual desktop to a monitor in Windows 10 за сега е невъзможно.

Обаче опитах следното:

Desktop 1 - е името на десктопа по подразбиране.

- създадох нов виртуален десктоп(Desktop 2) - иконите, разположени и на двата монитора са същите като при Desktop 1

- докато е активен Desktop 2 промених името на един от файловете в архив, намиращ се на десктопа на втория монитор - въпросния архив веднага се премести на десктопа на първия монитор.

- активирах Desktop 1 и архива си стоеше на десктопа на първия монитор.

Явно тези виртуални десктопи не оказват влияние на иконите разположени на самите декстопи, а само позволяват да се стартират програми/приложения, които да са видими, когато съответнитя десктоп е активен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Би ли ни обяснил какво по-точно не работи в тази версия,щото аз не съм все още забелязал?

Не помня и не искам да помня. Това ти трябва да знаеш, понеже ползваш системата. Аз няма как да знам, защото не ми е ежедневие. Става въпрос за N версията. Просто не ме вълнува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Би ли обяснил с какво това е по-различно(в нарушение)от даването на безброй пъти тук на линкове и източници за уин 10 про?

LTSC не е общественодостъпна като другите версии. ПРОДАВА се под различен лиценз.

преди 5 минути, Бонбон с катран! написа:

изданията на всички версии не съдържат мултимедийна функционалбост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, DarkEdge написа:

LTSC не е общественодостъпна като другите версии

Говорим за продукти с лиценз в крайна сметка,а споменатата от теб точка касае именно това и не прави разлика доколко и как е достъпен продукта и лиценза му.

преди 38 минути, Бонбон с катран! написа:

Не помня и не искам да помня. Това ти трябва да знаеш, понеже ползваш системата.

Не помниш и не знаеш,но правиш изводи и заключения-много мъдро!Е, аз да те светна тогава-всичко което си е заложено във версията си работи безупречно,плявата дето е набутана в масовката наречена про версия е за такива като теб,дето ги интересува количеството,а не качеството:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не прави разлика доколко и как е достъпен продукта и лиценза му.

Верно ли? Я пак! Точно за формата на достъпност става дума!

плявата дето е набутана в масовката наречена про версия е за такива като теб,дето ги интересува количеството,а не качеството

Велика глупост - от кога на мултимедийната поддръжка й се вика плява?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, DarkEdge написа:

Верно ли? Я пак!

Еми, ето ти пак,цялата 2.10 " Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива."    Как от написаното тук разбираш към кой софт защитен с лиценз и авторски права може да даваш линк и препратки и към кой -не може?

преди 13 часа, DarkEdge написа:

от кога на мултимедийната поддръжка й се вика плява?

Какво имаш предвид под мултимедия?Плявата на инересуващите се им е ясно за какво говоря,на другите -нека си цъкат и бъдат опитно поле за шитните на майкрософт:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Слави Маринов написа:

Какво имаш предвид под мултимедия?Плявата на инересуващите се им е ясно за какво говоря

Явно самият ти не си наясно за какво става дума, но си говориш...не ми пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 часа, Слави Маринов написа:

аз  бих се опитал, но не знам до колко е вярно
значи, до колкото знам, версията е с ежемесечна такса (абонамент)и се разпространява като VL
а вероятно знаеш, че ключовете за тази версия са едномесечни и за поддържане на активацията се плаща
друг е въпроса, че ние дърпаме преработената версия с цел да може да я активираме по известните на всички методи
ся искам да ми докажете обратното
ако успете, ще даваме линкове на желаещите да ползват LTSC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти легален път да изтеглиш LTSC, след регистрация на данни.
НО! Това копие е САМО за 60 дни и по никакъв начин не можеш да го удължиш, освен със закупуване на групов лиценз.
https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, дръндю написа:

аз  бих се опитал, но не знам до колко е вярно
значи, до колкото знам, версията е с ежемесечна такса (абонамент)и се разпространява като VL
а вероятно знаеш, че ключовете за тази версия са едномесечни и за поддържане на активацията се плаща
друг е въпроса, че ние дърпаме преработената версия с цел да може да я активираме по известните на всички методи
ся искам да ми докажете обратното
ако успете, ще даваме линкове на желаещите да ползват LTSC

Аз знам разликите,но питам пак................ как от въпросната точка 2.10(на която се позовава DarkEdge)човек може да разбере към кое може да се дава и към кое -не може да се дава линк?

преди 10 минути, DarkEdge написа:

Ето ти легален път да изтеглиш LTSC, след регистрация на данни.

Ми посочи на човека това,не да му буташ  точка 2.10,защото от нея по никакъв начин не може да разбере как така аджеба към 10pro може да се дава линк,а към 10 LTSC,не може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• Дарение

• Добави ново...