Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Изтегли
Microsoft-Windows-Internet-Browser-Package-amd64-10.0.17763.1.cab
Microsoft-Windows-Internet-Browser-Package-amd64-10.0.17763.1-en-US.cab
и ги копирай в C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
Изпълни в cmd as admin:
dism /online /add-package:C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\Microsoft-Windows-Internet-Browser-Package-amd64-10.0.17763.1.cab 
dism /online /add-package:C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\Microsoft-Windows-Internet-Browser-Package-amd64-10.0.17763.1-en-US.cab
powershell Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AppxManifest.xml

(това горе е един ред)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи някой от тук,ако искаш има мисля и портативни версии.............https://www.microsoftedgeinsider.com/bg-bg/download/ Аз съм слагал и на 8.1 и на 10 ltsc,но не можах да го харесам нещо:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Слави Маринов написа:

не можах да го харесам нещо

Преди време хванах въпросното EDGE в манипулиране на резултатите от търсене ( елиминира сайтове с торенти , които са видими с Опера) и вече не присъства на нито един компютър у дома. Сложих си Опера и съм много доволен. За нея има приложения за всичко- и преводач и какво ли не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.11.2019 г. в 16:47, A.com написа:

Момчета, кажете, използвате ли някакъв софтуер за почистване на регистри, темп папки и разни други "ненужни" файлове. С Уин8.1 използвах стара версия на CCleaner(доста преди да ги купят), но въпросната стара версия ми се струва крайно неподходяща за Уин10.

За почистване на файловете използвам вградения Disk Cleanup. С регистрите спрях да се занимавам преди доста години. Дефрагментирането на файловете съм го оставил изцяло на операционната система. Едно време много си играех с разни "оптимизиращи" програми и с натрупването на опит установих, че колкото по-малко се пипа по един Windows, толкова по-дълго време работи той. Използвам доста програми на компютъра и нито една от тях не е "оптимизатор", а пък операционните ми системи (7, 8.1, 10) работят години без особени проблеми. Основното, което правя за оптимизиране е да спра автоматичното стартиране на програмите, за които нямам нужда да се пускат сами.

преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Преди време хванах въпросното EDGE в манипулиране на резултатите от търсене ( елиминира сайтове с торенти , които са видими с Опера) и вече не присъства на нито един компютър у дома. Сложих си Опера и съм много доволен. За нея има приложения за всичко- и преводач и какво ли не.

В тоя Edge с какво си търсил? Bing, Google, DuckDuckGo? Доколкото знам, Edge ползва Bing по подразбиране.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, саби написа:

В тоя Edge с какво си търсил? Bing, Google, DuckDuckGo

Опитвах с гугъл и патето-няма разлика. Става дума за разни линкове, дадени от колеги, при мен се оказа, че ги няма! И това на два различни компютъра. Разкарах го в девета глуха и сложих една Опера, с която всичко се отпуши и в нея също няма значение търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft блокира 1909 заради проблеми с драйвъра на Realtek за Bluetooth - ако драйвърът е с версия по-стара от 1.5.1012 се блокира надстройката до 1909.
Realtek-bluetooth-driver-upgrade-block.j

Източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, саби написа:

Основното, което правя за оптимизиране е

явно недостатъчно. Без оптимизираща програма не става-как ще видиш колко обем имаш в папка System Volume Information? И ако е 2-3 ГБ, как ще я почистиш? Как ще видиш съдържанието на С: до файл? И още много въпроси от тоя вид. Оптимизиращата програма, настроена разумно (точно какво да изтрива и какво не-в опциите) е ежедневна необходимост. От години ползвам Ashampoo WinOptimizer 12 и мисля, че поддръжката на софтуера без нея е невъзможна. Като почистиш диска с уиндоуската програма, и след това с ашампо, се показват още стотици мегабайти баласт.

77.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B3M2W0 написа:

Като почистиш диска с уиндоуската програма,

Явно не ползваш пълните възожности на cleanmgr! Да не говорим, че има гртафично надграждане на cleanmgr с cleanmgr+

Mirinsoft%20is%20replacing%20classic%20Disk%20Cleanup%20with%20Cleanmgr+.png

Списък с опциите за почистване:

Windows Update Files
Windows Component Store (WinSxS folder)
Downloaded Program Files
Temporary Internet Files
Offline webpages
Delivery Optimization Files
DirectX Shader Cache
Recycle bin
Temporary files
Thumbnails
Game Statistic files
Files discarded by Windows upgrade
System archived Windows Error reports
System created temporary Windows Error reports
Recycle Bin
Temporary Files
Thumbnails
Clipboard
DNS Cache
Print Queue
Prefetch Data

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

възожности на cleanmgr!

Покажи ми колко има в папка System Volume Information с този инструмент и как ще я изтриеш (съдържанието, не точките за възстановяване).

54.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва програма:
Snap7.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на знания и умния. :) 
Правата върху папката са ЕДИНСТВЕНО НА SYSTEM.
Стартирай explorer.exe през PowerRun и ще ти се разктрият тайните на файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

ще ти се разктрият тайните

С Ашампо е къде по-лесно и бързо-за какво са ми тези гимнастики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся, знаем, че си фен на Ашампо, ама хайде убеди ме защо трябва да дам пари за нещо, което го има в системата? А и Ашампо 12 е доста древна версия. А в Windows 10 постоянно с появяват нови моменти.
Ето ти и малко инфо за работа със Sys Vol Info

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ашампо има много възможности, работи бързо (напр. дефрагментирането с нея е пет пъти по-бързо), лесна е за употреба, а бе германска програма! И не съм фен на Ашампо, а трезво оценявам качествата на техните продукти. А версия 12 е предпочитам, защото, освен българския, има функции, които липсват в по-късните версии (преглед на дисковото пространство)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B3M2W0 написа:

дефрагментирането с нея е пет пъти по-бързо

от кого? И по какви критерии се дефрагментира? Можеш ли да зададеш кой файл в коя зона да се нареди? Как се справя с компресираните файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

от кого? И по какви критерии се дефрагментира? Можеш ли да зададеш кой файл в коя зона да се нареди? Как се справя с компресираните файлове?

Хе-хе, по-полека, инсталирай си я и ще видиш. А по-бързо е от инструмента за дефрагментиране на Уиндоуса.

И това, дето си ми изпратил, е сигурен път към преинсталиране.

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като четеш трябва да го правиш с разбиране - не root трябва да е в командата, а името на профила ти. В твоята система няма профил root  ио затова получаваш такъв отговор!

А колко е върхът Ashampoo видяхме преди 2 седмици как (не) се справя със заключени папки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, B3M2W0 написа:

по-бързо е от инструмента за дефрагментиране на Уиндоуса

Дефрагментацията отдавна е в миналото, в комплект с бавните механични дискове. Не се излагай пред цял международен форум със смешните си въпроси, и жалките опити за включване в теми, от които си нямаш никакво понятие.

преди 13 минути, DarkEdge написа:

А колко е върхът Ashampoo видяхме преди 2 седмици как (не) се справя със заключени папки.

Това беше точно в 10-та ! :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Бонбон с катран! написа:

решение за Edge

Виж тук нещо интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

явно недостатъчно. Без оптимизираща програма не става-как ще видиш колко обем имаш в папка System Volume Information? И ако е 2-3 ГБ, как ще я почистиш? Как ще видиш съдържанието на С: до файл? И още много въпроси от тоя вид. Оптимизиращата програма, настроена разумно (точно какво да изтрива и какво не-в опциите) е ежедневна необходимост. От години ползвам Ashampoo WinOptimizer 12 и мисля, че поддръжката на софтуера без нея е невъзможна. Като почистиш диска с уиндоуската програма, и след това с ашампо, се показват още стотици мегабайти баласт.

Мен лично не ме интересува колко място заема папката System Volume Information. Задал съм 5 % от системния дял (което се равнява на около 11 GB в моя случай) да се използват от System Restore. Не съм виждал някога да се препълва дяла от тази услуга, но съм забелязал, че когато остава малко място да трие стари точки на възстановяване.

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Ашампо има много възможности, работи бързо (напр. дефрагментирането с нея е пет пъти по-бързо), лесна е за употреба, а бе германска програма! И не съм фен на Ашампо, а трезво оценявам качествата на техните продукти. А версия 12 е предпочитам, защото, освен българския, има функции, които липсват в по-късните версии (преглед на дисковото пространство)

Мен лично не ме интересува коя програма колко по-бързо дефрагментира от Windows-а. Оставил съм автоматично да се оправя с това, а той извършва дефрагментиране, когато компютърът бездейства, т.е. аз дори пръста не си помръдвам, а пък какво остава цяла програма за това да инсталирам.

Всеки си ползва компютъра, както на него му харесва и точно това им е хубавото.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD станаха толкова евтини, че не си заслужава да се купуват и ползват вече HDD. Имам в предвид най-вече за съхранение на снимки, музика и други подобни, които веднъж като се запишат след това да не се трият често-често.

В защита на HDD се казва, че ако се скапе информация може да се възстанови, а при SSD като се повреди клетка е невъзстановяемо.

Да, но SSD се разваля ако постоянно се записва и след това се ТРИЕ и пак се записва.  Ако само записваш и след това само четеш информацията няма никакви проблеми.

Цялата информация която се дава за SSD - часове и терабайти информация която издържат е имено за процеса запис-триене. Не за четене!

И оттам-нататък получаваш безшумно устройство, супер понижена консумация, за скорост да не говорим и липсата на нужда от прословутата дефрагментация, за която се спори по-горе в темата. С един удар - 3-4 заека се удрят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кое как е умряло, а и от SSD може да се възстанови информация, фирмите за възстановяване си имат начини. Ако се скапе контролера, информацията си седи в чиповете. И скоростта не е точно от нуждата за дефрагментация, а от това, че цялата информация от SSD диска се достъпва мигновенно, независимо в коя клетка памет е записана, докато при механичния диск главата трябва да се позиционира на съответната позиция на плочата, за да я прочете/запише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vpvelev написа:

SSD станаха толкова евтини, че не си заслужава да се купуват и ползват вече HDD. Имам в предвид най-вече за съхранение на снимки, музика и други подобни, които веднъж като се запишат след това да не се трият често-често.

В защита на HDD се казва, че ако се скапе информация може да се възстанови, а при SSD като се повреди клетка е невъзстановяемо.

Да, но SSD се разваля ако постоянно се записва и след това се ТРИЕ и пак се записва.  Ако само записваш и след това само четеш информацията няма никакви проблеми.

Цялата информация която се дава за SSD - часове и терабайти информация която издържат е имено за процеса запис-триене. Не за четене!

И оттам-нататък получаваш безшумно устройство, супер понижена консумация, за скорост да не говорим и липсата на нужда от прословутата дефрагментация, за която се спори по-горе в темата. С един удар - 3-4 заека се удрят :)

Не ми се търси сега, мисля че от тази тема използвах връзка към друг сайт, в който се казваше, че ако спреш тока(буквално) на едно SSD след няколко месеца(без ток) ще имаш един празен диск. Лъжат ли, не лъжат ли, не знам. Ама ако не лъжат - работата никак не е хубава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане. Някой си е измислял много здраво. Все едно флаш памет - USB, SD карта и така нататък, да трябва периодично да се включва, за да се зареди и ако не се ползва, да губи информацията. Все още такова нещо не ми се е случвало, а съм имал случаи да не ги ползвам с години и ако се присетя нещо, всичко си е там, както съм го оставил. Ето малко информация, вече допълнително различните видове памет какво представляват и как се произвеждат, може да видиш в гугъл.

https://www.mydigitaldiscount.com/everything-you-need-to-know-about-slc-mlc-and-tlc-nand-flash.html

Иначе и за механичните HDD съм чел нещо подобно, че с годините информацията, която не се достъпва, се губи, поради размагнитване на плочите. Дори има специален софтуер, който чете и презаписва съществуващата информация с цел да опресни магнетизирането.

https://forum.hddguru.com/viewtopic.php?f=1&t=34681

http://www.puransoftware.com/DiskFresh.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• Дарение

• Добави ново...