Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

В тази статия има много глупости, да не говорим, че ако направиш някои от съветите и си потребител, който не разбира много от компютри, оставаш без система. Примерно: с какво ще повлияе изключването от BIOS на вграденото видео на SSD?? Още повече, ако нямаш външно и го изключиш, познай какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат от статията: "Що се отнася до дъната, които са с Intel-ски чипсет, те идват с Intel SATA контролер"

Аз съм с дъно Gigabyte H81M-D3H. Що нямам такъв контролер?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правим ли разлика между "контролер" и "драйвер"?...

886292.jpg

Не виждам да пише "Intel SATA" тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЯВвно ти не осъзнаваш какво показвам - за да има драйвър, трябва да има контролер!
В диспечера на устройства трябва да си пише. Освен ако не е инсталиран универсалният SATA драйвър на Microsoft

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи ми диспечера си на устройства с разгърнат Storage controllers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма.

Цитат от статията - "те идват с Intel SATA контролер и ако не сте свързали SSD-то си именно с него". Ето ти снимка на дъното ми:

398745.jpg

Покажи ми Intel SATA контролера. Къде трябва да го свържа това SSD, според статията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, RudeBoy написа:

Няма.

К'ва ти е драмата? Нямаш какво да правиш и почесваш клавиатурата? Статията не е мое творение - имаш прекрасната възможност да оставиш мнение/въпрос под нея!!!

преди 14 минути, RudeBoy написа:

Къде трябва да го свържа това SSD

Тук:
device-manager-AHCI.png?w=622&ssl=1
На твоето дъно - на един от двата SATA3 конектора, които са свързани с контролера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драма няма. Не съм се обръщал конкретно към теб, изказвам мнение, че статията е написана неточно. На теб к'ъф ти е проблемът, че го приемаш лично?...

След като статията се обсъжда във форума, мога да напиша и тук мнение/критика за нея.

преди 10 минути, DarkEdge написа:

Нямаш какво да правиш и почесваш клавиатурата?

Общо взето - да :) . И така като гледам, ти също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

Не съм се обръщал конкретно към теб

Цитираш мен, не цитираш директно линка - значи въпросът е към мен. Ако не беше ме цитирал нямаше и да се включа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Що нямам такъв контролер?

Имаш, но просто не е описан в сайта на дъното.
Ха, сети се ако нямаш SATA контролер. Кой ще е свързан към 4-те SATA конектора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам защо се заяждаш толкова. Нали не ти си писал статията?... Авторът ѝ е допуснал формална техническа грешка. Пише, че SSD дискът трябва да бъде свързан към SATA порт, който позволява скорост до 6Gb/s . След това описва Intel SATA контролерът като отделен интерфейс, който трябва да се ползва, ако го има. Е, и двамата с теб сме наясно, че това не е точно така. Защо тогава го защитаваш?...

И не ме мисли мен. Свързал съм си дисковете както трябва, имам инсталирани нужните драйвъри, всичко е ОК. SSD-то ми почва вече 6-а година, на 85% здраве е, работи бързо и точно. И то без да чета такива статии :cool: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Леко лирично отклонение:

79821387_580438289437002_1243516160314441728_n.png?_nc_cat=104&_nc_ohc=My-Ijfd8xGoAQkSGAcvSBOu0vdVaKLlby-0gVO3q4_pYTC6qH-Fj1brEg&_nc_ht=scontent-otp1-1.xx&oh=cce150b560481046ed5384d3e6a11601&oe=5EB48A0A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали е възможно да се забрани определена папка да бъде изтривана? Не от определени потребители, а от всички.

Имам няколко папки, които(от недоглеждане) изтривам, а вътре има важни файлове. И виждам, че са изтрити едва след като съм изпразнил и кошчето и съм записвал други файлове(не в изтритите папки, а в папката в която са се намирали изтритите папки). Не искам да заключвам папките с парола, искам да забраня изтриването им и, когато реша, че искам да ги изтрия, да разреша изтриването им и да ги изпратя в небитието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В свойствата на папката задай атрибут Само четене (Read only)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, DarkEdge написа:

В свойствата на папката задай атрибут Само четене (Read only)

То си е зададено. Пак го зададох, но когато избера папката и натисна Delete бутона ОС-а ме пита дали искам да изтрия папката и ако потвърдя я изтрива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@A.com, тогава от Security раздела в Properties  махни отметка от Delete:
На 1:44

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, DarkEdge написа:

@A.com, тогава от Security раздела в Properties  махни отметка от Delete:

Благодаря.

До тук никакъв успех. Ще си поиграя повече с различните настройки и дано да се получи каквото искам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като махнеш отметката на Delete в разрешенията за профила ти, трябва да спре да изтрива и ще ти съобщава, че нямаш права за това действие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Като махнеш отметката на Delete в разрешенията за профила ти, трябва да спре да изтрива и ще ти съобщава, че нямаш права за това действие.

Аз точно обратния ефект искам,да изтрия папка,но не се получава.При мен е сложена отметката и  профила е Full Control,но пак нямам права за триене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lockhunter или Unlocker

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, A.com написа:

До тук никакъв успех. Ще си поиграя повече с различните настройки и дано да се получи каквото искам.

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=https://helpdeskgeek.com/how-to/prevent-file-deletion-and-file-renaming-in-windows/&prev=search

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се получава(видео): https://drive.google.com/open?id=1NhYRFsjIZ4_Y5TOdNIn8Qij6TjIBhOql

@DarkEdge, като направя посоченото във видеото и махна отметката от Delete не мога да вляза в папката, но пък мога да я изтрия след две потвърждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
  • Дарение

• Добави ново...