Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мирча, гербаджиите и идолът ти Боко тиквата като прогонят и загробят още 1-2 милиона българи, и току виж сте докарали по-висок брутен вътрешен продукт на глава от населението от Щатите, Япония и Обединеното кралство...:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено сложно ти е да смелиш предния ми пост какво казах, нали ? :)

Личи ти :) 

Типичен цоциалист комунист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Там и сега източна / ГДР /  не може да се оправи от цоциалистическата разруха, въпреки че бяха  вдна от водещите образцови соц страни, и въпреки налетите 2 трлн евро, стандарта на източногерманците е с около една трета по нисък от ФРГ.

Казах ти преди десетина дни, но ти не четеш и си повтаряш като папагал неща, които трябва да повтаряш. DDR  бе прецакана от ФРГ при обединението. Няма нищо лошо в обединенията, напротив. Но ФРГ накара източните си братя да обменят марките си на нисък курс. Това ги направи бедни. От там нататък всичко се провали. Същото стана и с България през 1997-ма. Фиксирахме курс 1000 лева за една марка, но когато го фиксирахме, реалния курс бе около 200-250 лева за марка. Няма как да се изчисли точно, но малко преди това бе 70 лева, а още малко преди това 35-40 лева, които се задържаха 2-3 години. Давам за пример България, за да се разбере, как ФРГ ограби ГДР.  Това е все едно някой ден България да се обедини с Македония и курса на денара при македонците да е два пъти по-нисък. Тоест, ако днес са си купували 1 килограм свинско, след обединението ще си купуват половин килограм. И после почват мислители като теб да твърдят, как "македонците" били мързеливи и ала бала. Хващаш ли ми мисълта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за демографската криза ще ти припомня отново с "любимия"  пример с Германия.

Там и сега източна / ГДР /  не може да се оправи от цоциалистическата разруха, въпреки че бяха  вдна от водещите образцови соц страни, и въпреки налетите 2 трлн евро, стандарта на източногерманците е с около една трета по нисък от ФРГ.

Включително и в демографски аспект - много райони обезлюдяват, много млади хора търсят работа в западните си събрята.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/10/03/3316878_razlichiiata_mejdu_zapadna_i_iztochna_germaniia_se/

https://www.economic.bg/bg/news/4/Obedinena-Germaniya-struva-2-triliona-evro.html

Тъпотиите ти винаги са били много забавни.

2 трилиона евро делено на 16 милиона население на източна Германия за 30 години прави по около 4000 евро на човек за година. Голяма сума, няма що.:)

А избушения евросъюз рано или късно ще се разпадне. След англичаните, като гледам и каталонците вече искат да се отцепват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кико написа:

Казах ти преди десетина дни, но ти не четеш и си повтаряш като папагал неща, които трябва да повтаряш. DDR  бе прецакана от ФРГ при обединението. Няма нищо лошо в обединенията, напротив. Но ФРГ накара източните си братя да обменят марките си на нисък курс. Това ги направи бедни. От там нататък всичко се провали. Същото стана и с България през 1997-ма. Фиксирахме курс 1000 лева за една марка, но когато го фиксирахме, реалния курс бе около 200-250 лева за марка. Няма как да се изчисли точно, но малко преди това бе 70 лева, а още малко преди това 35-40 лева, които се задържаха 2-3 години. Давам за пример България, за да се разбере, как ФРГ ограби ГДР.  Това е все едно някой ден България да се обедини с Македония и курса на денара при македонците да е два пъти по-нисък. Тоест, ако днес са си купували 1 килограм свинско, след обединението ще си купуват половин килограм. И после почват мислители като теб да твърдят, как "македонците" били мързеливи и ала бала. Хващаш ли ми мисълта? 

Много добре прочетох твоите простотии , и ти бях отговорил.

Прочети хубаво отговора ми.

преди 2 минути, gagodrago написа:

Тъпотиите ти винаги са били много забавни.

Не знам за вас, но мен ми е далеч по забавно.

Все пак да защитавате тотални доказани лъжи и цоциалистически измишльотини се иска доста упоритост и квдратноглаво малоумие :) 

преди 4 минути, gagodrago написа:

2 трилиона евро делено на 16 милиона население на източна Германия за 30 години прави по около 4000 евро на човек за година.

така ли ? Я вади пак калкулатора ? :) 

Не коментирате и данъка  солидарност  на западногерманците които плащат за източногерманците , за който споменах на другаря ти Кико , ама се правите на ударени с мокър парцал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

така ли ? Я вади пак калкулатора ? :) 

Грубо около 4000 евро на човек на година - с 4 хиляди могат да си купят по един Голф на старо.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, miro20 написа:

Много добре прочетох твоите простотии , и ти бях отговорил.

Прочети хубаво отговора ми.

Нищо не си ми отговорил. Ти  и не може да отговориш адекватно, защото казах истината за провала на социализма.   И не ми повтаряй, как държавата била фалирала преди това, защото дефакто в момента и САЩ са във фалит, както и повчето от държавите, които неистово защитаваш!

преди 14 минути, miro20 написа:

Не коментирате и данъка  солидарност  на западногерманците които плащат за източногерманците , за който споменах на другаря ти Кико , ама се правите на ударени с мокър парцал.

Не съм "другар" и никога не съм бил от 1988-ма насам. Не от 1989-та, а от 1988-ма, щото 1989-та вярвах на Свободна Европа.  1989-та слухтях около Сокол 404-ката за Свободна Европа. Малко след това разбрах, че и "македонците" имали радиопредавания, та тях слушах след 1989-та...колкото да си направя сравнения за разликите между нашия български език и техния "македонски".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Кико написа:

Ти  и не може да отговориш адекватно, защото казах истината за провала на социализма. 

И каква е тази истина ? "лошите" провалили хубавата система :laughing4:

Първо , и най важното - нямаше нужда някой да проваля или да пречи на цоциализма. Защото второ - той се провали отвътре най вече.

Заради тромаво некадърно управление на някакви тунеядци партийци, които , поне у нас, още са на власт. Пряко или непряко.

И която система имаше невероятното  удоволствие да вирее в  годините на научно техническия прогрес. Иначе д асе  бе сринала много по бързо.

Другата ти "истина" /простотия/ бе за ограбването на източногерманците  от западните. :)

Така и не каза как някой те ограбва пък заделя по няколко процента данък за теб.  И ти налива 2 трлн евро , и то в по голямата част за социални плащания. За пенсии, изравнени със западногерманските, за безработица, и т.н.

а ?  Ако това е ограбване, нямам нищо против някой да ме "ограбва" с такива подаръци и заделяне на залък от устата

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, gagodrago написа:

Мен какво ме интересува, че твоите управници и финансисти нямат акъл и сами са се нашили с тоя тъп валутен борд?!

В света, само на най-смотаните, крадливи и корумпирани държави налагат наказателната мярка валутен борд, щото не могат сами да си управляват паричната политика и накрая фалират от кражби и корупция.

Както и да го въртиш, откакто е на власт, Бойко Борисов поради тъпотията му да държи валутни резерви в евро е нашил България с 6,12 милиарда евро загуба от валутни обезценки.

Парите не се губят, те(или тяхната стойност) само сменят своят собственик...Като губещият, поне този който се разпорежда с парите на губещият, не пречи също да има изгода от сделка с печелившият от нашата загуба. Т.е не пречи Боко да ни е продал загубата в своя лична полза. Хипотетично. Понеже, той едва ли има достатъчно акъл сам да се сети какво и как да прави, че да осребри така, вероятно го е направил Дянков, или друг финансов архизлоде....гений. Може дори да се е почнало от най-първите привикани у нас ...юпита. Помниш ли...Ако не ме лъже паметта, мадридският мошеник почна да привиква такива също като него мошенгии, научили се да крадат на едро на запад, Милен Велчев ми се върти из главата като един от успелите в това. Та така, разни синчета и дъщерички, отишли, или изпратени на запад, да се обучат за финансисти, което в капиталистически условия значи просто да правят пари от всичко, без морал, без съвест, ако ще и това правене на пари в тяхна полза и/или на работодателят им, за разтуря семейства, да разпалва войни, да загробва цели държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха.. валутния борд бил въвел ББ, ББ разтуря семейства , ББ разпалва войни и загробва държави ...

мхм...

:laughing4:

Цитат

......и сами са се нашили с тоя тъп валутен борд?!

Цоциалистите, вземете си припомнете кога и след какво бе въведен валутния борд.

Както и чии са "юпитата"

Че съвсем за смях станахте :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

вземете си припомнете кога и след какво бе въведен валутния борд.

Както и чии са "юпитата"

Че съвсем за смях станахте :)

твърд капиталис съм - соросоид

валутния борд беше въведен от сащ

понеже казаха не може да печатете левове без покритие 

само ние можем да печатаме долари  без покритие

светъ е вече еднополюсен

днес вече е многополюсен

и китай си направи армийка

и каза и ние че печатаме  денги

юпитата са на  царчето ндсв

ндсв издигна бб като политик

бб може да се разглежда

като юпито от село  банкя

дето си е садило само картофите

а кремвирша е  било нещо луксозно

а  айтитата да стават овчари щото резняците по арбия търсили 

и щели да ни дадът долари без покритие

там дето са си продали нефта на янките за 50 долара барела

дето само железото от барела струва толкова 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ББ е миналото, настоящето и бъдещето.

Дайте си сметка че политиците в България не се избират, а се назначават и ще разберете, колко безмислено е да ги критикувате. Те служат на работодателя си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чешките служби работят.

https://www.dw.com/ru/власти-чехии-заявили-о-раскрытии-сети-российских-шпионов/a-50920910?maca=rus-facebook-dw&fbclid=IwAR2ZhLEUDt-Ha89c1HSDMvVpyfwDq33T1TU46TFWBM2SnM6tKiJmaN2c2cU

Не си седят в София, ами хукнали из Европата да хакерстват... Стойте си тука, тук никой няма с пръстче да ви пипне, нито разследва :) 

Верно там живота и стандарта по убав, ама...

И на тема ракети :)

74211403_2559206671009369_79215083120324

Породено , предполагам,  от неуспешния пуск на ракета на ученията

https://www.currenttime.tv/a/30227322.html

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.10.2019 г. в 18:23, miro20 написа:

И тези служат на работодателите си. Преди разкриваха западни шпиони, сега разкриват руски...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този , виден еднакво от всякъде , вместо да се изсипва на площада (също като теб) , да върви да се изпражнява в тоалетната ! :nono:

В същност той сам си признава , че е за боклука - за нищо не става . Пълна каша му е в главата - виж само последните три реда , друго не ти трябва.....(за който чете внимателно и с разбиране). :nono:

После да отива да чете класика и да се образова . А не да "преподава" на студенти напапагалени "правилни" лозунги и плакати . Освен на американски тъпотии , няма на какво друго да ги "научи". ...... Язък му на студентите , че си губят времето с него  , а може би и способността да мислят с главите си - съжалявам ги.

Да започне от това : " Кой , кой е ? ". Това нееднократно е предлагано тук за обсъждане - ама отговор от тъпаците няма ! А пък за мислещите никаква нужда няма - недвусмислено е ясно !..... :lol6:

......теб - не ! Ти си неспасяем ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, by_chechi написа:

да отива да чете класика и да се образова . А не да "преподава" на студенти напапагалени "правилни" лозунги и плакати . Освен на американски тъпотии , няма на какво друго да ги "научи". ...... Язък му на студентите , че си губят времето с него  , а може би и способността да мислят с главите си - съжалявам ги.

И аз те съжалявам :)

Много си далеч от нормалния разум , камо ли до обучение на студенти.

преди 12 часа, by_chechi написа:

Пълна каша му е в главата

Кой го казва.. кой .. :)  :laughing4:

Човека-клише , този който сам не си гледа клиповете , който всеки го оборва, СТИГА ДА му обърне внимание. Което много малко правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.10.2019 г. в 23:20, miro20 написа:

И аз те съжалявам :)

Много си далеч от нормалния разум , камо ли до обучение на студенти

Не знам аз, кой сам си призна че не знае какво да каже на студентите си? Ми като не знаеш ходи да копаш картофи бе друже! Щото хем искаш да им гъчиш в главиците официалната демократическа доктрина, хем виждаш че от това няма никаква полза. Защото ги лъжеш! Така те вместо образовани, стават излъгани. И твоя рев лицемерен, не е защото ти не можеш да си им от полза вече (ти никога не си бил полезен за никой), а защото знаеш, че вече не можеш да ги излъжеш... Когато нещата загрубеят, лицемерието лъсва първо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Belhor написа:

кой сам си призна че не знае какво да каже на студентите си? Ми като не знаеш ходи да копаш картофи бе друже!

Защото човека може да мисли и анализира. За разлика от много тук копащи картофи и мислещи се за професори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, miro20 написа:

Защото човека може да мисли и анализира. За разлика от много тук копащи картофи и мислещи се за професори.

Ако можеше да мисли и анализира, нямаше да се вкара в безизходицата на лицемерието и лъжата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе ! Шойгу тъкмо за това си мисли ! :)

А тези ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...