Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Мойра написа:

Тролчеее...:lol6:

Ако американофилите имат подобна традиция, естествено, че Радев щеше ги поздрави.

Президента на България уважава всички държави и народи, а не насажда омраза, както правеше Плевнелиев.

Бих бил тролче ако поне малко приличах на теб обаче не съм.

А това  че президента уважава всички държави и народи не е много сигурно пък и да би желал да ги поздрави не би посмял от страх от реакцията на Русия и такива като теб така наречени "русофили" които ще го обвинят във всички смъртни грехове та света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2019 г. в 18:19, lsmurf написа:

които ще го обвинят във всички смъртни грехове та света.

Съмнявам се. За такива като нея, пРезидента е икона, вожд, месия. Където и да се изака, все ще е принципно , последователно и правилно :) 

Мен друго ми е забавно ... ТАСС съобщава какво е направил Радев на Копринка .... ТАСС ! А тук копират ТАСС.

image.thumb.png.2fee6e81b02f9961d54f95abf56539a1.png

Вместо да отидат на Копринка и да предават от свое име !   :laughing4:

на 14.09.2019 г. в 17:39, Мойра написа:

ТАСС: Президентът Радев поздрави русофилите на яз. "Копринка"

Знаем какво искаше да цитираш, но провери ли си линка към какво води ?

:giggle1:

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Съмнявам се. За такива като нея, пРезидента е икона, вожд, месия. Където и да се изака, все ще е принципно , последователно и правилно :) 

Мен друго ми е забавно ... ТАСС съобщава какво е направил Радев на Копринка .... ТАСС ! А тук копират ТАСС.

Вместо да отидат на Копринка и да предават от свое име !   :laughing4:

Знаем какво искаше да цитираш, но провери ли си линка към какво води ?

:giggle1:

Ами стават такива грешки .При много материали подготвени от друг , човек може и да сбърка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радев: Не приемам интеграцията на Северна Македония да става за сметка на българската история

Цитат

България трябва да подкрепя Северна Македония в европейската й интеграция, но не и за сметка на българската история и идентичност. Това каза президентът Румен Радев във встъпителните си слова преди среща с българските представители в Съвместната мултидисциплинарна експертна комисия по исторически и образователни въпроси между България и Република Северна Македония, предаде Агенция „Фокус“.

Радев благодари на съпредседателите на комисията за положените досега усилия и положителните резултати в изпълнение на Договора за добросъседство между България и Република Северна Македония.

Въпреки това, той изрази притеснения във връзка с последната среща на съвместната комисия, която не даде големи резултати.

„Напредъкът във вашата работа е основен критерий за изпълнението на Договора за добросъседство. Последната среща на комисията буди безпокойство. Темповете на напредък на комисията изостават драстично от развитието на процеса за европейска интеграция на Република Северна Македония. Следващият месец може да се окаже ключов в нашите отношения, защото Съвета на ЕС може да вземе решение за започване на преговори за членство на Република Северна Македония.

Ако вие можете да дадете гаранция, че в рамките на оставащия един месец комисията ще реши всички спорни въпроси - събития, личности, корекция на учебници, надписи в музеи, позиция на обществените медии, на паметни плочи, то българското правителство може да продължи с политиката си на безусловна подкрепа на членството на Република Северна Македония в ЕС. Ако не можете да дадете такава гаранция, следва правителството да предприеме екстрени мерки за изработване на нова позиция с ясни критерии за защита на българския национален интерес, които да залегнат изрично в преговорната рамка за Република Северна Македония. И с тази позиция следва да бъде запознат и българския парламент. Няма да допуснем нерешени междусъседски проблеми да се внасят в нашето европейско семейство.

България ще покаже отговорност за стабилността на ЕС. Не приемам тази интеграция да става за сметка на употребата на българската история, език и идентичност като разменна монета“, коментира още президентът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Прав е , само дето не знам дали точно на него му е мястото да прави такива изявления . Това според мен е право на правителството . Надявам се и то да предприеме подобна позиция. Сега е момента антибългаското говорене в Северна Македония да отиде в миналото за да можем да сме членове на едно семейство - европейското. Мисля че България е в силна позиция която не бива да бъде пропускана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, lsmurf написа:

Прав е , само дето не знам дали точно на него му е мястото да прави такива изявления . Това според мен е право на правителството . Надявам се и то да предприеме подобна позиция. Сега е момента антибългаското говорене в Северна Македония да отиде в миналото за да можем да сме членове на едно семейство - европейското. Мисля че България е в силна позиция която не бива да бъде пропускана.

В случая Радев и Борисов няма как да са на едно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Мойра написа:

В случая Радев и Борисов няма как да са на едно мнение.

Не знам как по отношение с Македония могат да са на различно мнение .

Що за глупост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, miro20 написа:

Не знам как по отношение с Македония могат да са на различно мнение .

Що за глупост

Няма как да НЕ са на едно мнение, това имах предвид, но кой знае защо съм пропуснала "не"-то.

Станишев обаче е на друго мнение - ще подкрепи Македония въпреки всичко.

Нещастник!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Румен Радев подкара велосипед из София

spacer.png

Цитат

Днес по обяд президентът Румен Радев бе забелязан да кара колело в центъра на София. Снимките бяха публикувани от потребител в социалната мрежа "Фейсбук".

Близки до президента довериха, че Радев се сдобил с новото возило преди седмица и използвал хубавото време, за да му се наслади. Понякога дори ходел на работа с него.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прием от президента на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания Тръмп по случай 74-ата сесия на Общото събрание на ООН.

spacer.png

Разговор с президента на Глобалния бизнес форум Майкъл Блумбърг. Тази година форумът събира в Ню Йорк световни лидери, които обсъждат начините за преодоляване на икономическата нестабилност в света.

spacer.png

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е лицемерна позиция на политически пумпал . Радвам се че все пак преговорите за визите  е за добро.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Румен Радев, президент на Р България: Виждате как работят в Полша. Да - имат договор за придобиване на въоръжение и техника от САЩ, става въпрос за по-големи суми, но Полша прави политически стъпки и полското правителство работеше много интензивно така, че успоредно с тези сделки за отбраната да отпаднат и визите. Говорихме с това и с президента Тръмп, очаквам много по-интензивна работа от българското правителство, от българската дипломация."

http://news.bnt.bg/bg/a/radev-i-zakharieva-komentirakha-vprosa-za-otpadaneto-na-vizi-za-blgari-v-sashch

Колкото и да плювате ясно се откроиха разликите между посещението на Президента Радев в САЩ тази година и посещението на премиера Борисов миналата година за участие в дебатите на ООН.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7676374

https://fakti.bg/bulgaria/412367-rumen-radev-ot-sasht-tova-e-nacionalniat-kapital-na-balgaria-video

https://www.24chasa.bg/novini/article/7677151

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Румен Радев: Изгубихме ли се в прехода? Защо България продължава да се топи?

Цитат

...защо България продължава да се топи и защо демографската опустошителна криза е в момента най-голямата заплаха за настоящето и бъдещето на страната.

Защо не успяхме да постигнем желаните стандарт и качество на живот и стотици хиляди българи живеят днес в бедност и социално изключване", каза още в речта си президентът.

Всички знаем защо и е крайно време за радикална промяна, ако искаме България и народът ѝ да благоденстват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повтаряш една и съща мантра за "радикална промяна" .

Чудя се, имаш ли си напредстава какво говориш, или просто ей така.. щото да си критикуваме  с клишета без покритие ?

Какво "благодентствие" очакваш да се изсипе върху нас, и от кого ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, miro20 написа:

Все повтаряш една и съща мантра за "радикална промяна" .

Чудя се, имаш ли си напредстава какво говориш, или просто ей така.. щото да си критикуваме  с клишета без покритие ?

Какво "благодентствие" очакваш да се изсипе върху нас, и от кого ??

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентът Радев за указа на Гешев: Няма да действам под натиск на когото и да било!

Цитат

Няма да действам под натиск на когото и да било! Ще се съобразя с правомощията, които ми дава Конституцията. Това заяви президенът Румен Радев по отношение на избора на Иван Гешев за главен прокурор и времето, в което той ще издаде указа за неговото назначаване.

Длъжен съм да са запозная с всички документи , включително и с протоколите от 10-часовото заседание на ВСС, но ще подходя съобразно определените ми от Конституцията ми правомощия“, подчерта Радев. 

На въпрос дали ще покани Иван Гешев на среща, президентът отговори „Няма да действам под натиск от която и да е страна“.

Държавният глава подчерта, че премиерът Борисов е избягал от отговорността да предложи алтернативна кандидатура и от отговорността на хората, които той е изпратил във ВСС.

Това е пореден опит на Борисов да прехвърли неговата отговорност върху някой друг. Всички знаят много добре, че не президентът номинира и избира главен прокурор, а ВСС. И точно във ВСС Борисов има огромно влияние в лицето на парламентарната квота в съвета, която е от неговото парламентарно мнозинство.

И си спомняте, че премиерът не се стеснява да подменя председателя на парламента, но избяга от публична отговорност за гласа на хората, които той изпрати във ВСС. Той избяга от отговорности в лицето на своя министър на правосъдието, който имаше правото и задължението по закон да издигне втори кандидат, за да има реално състезание“, заяви категорично Радев.

Нека никой не вменява на президента номинации и избор – това е задължение на ВСС, където точно Борисов има огромно влияние със своята квота“, коментира още президентът.

На въпрос кога ще подпише указа за назначаването на Гешев, Радев съобщи „В обозрим срок, според дадените ми в Конституцията правомощия“.

Днес е ден за местни избори, нека осигурим спокойствие на хората така, че да няма външни вмешателства, призова Радев. 

Гласувах за кмет на София, който вижда столицата като град в интерес на своите граждани, в който те живеят спокойни и сигурни; в който публичните средства се харчат ефективно и прозрачно, публичните услуги са качествени, градоустройството е в хармония с природата.

Призовавам българите да гласуват днес и да не оставят някой друг да определя бъдещето вместо тях, защото само масовият вот може да обезсмисли всякакви опити за манипулация на тези избори, каза президентът Румен Радев, след като упражни правото си на вот в столицата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Мойра написа:

Тоз нашия президент - голяма работа ш знайш ! Кат го гледам тъй кат едно нищо ш си спечели войната с Бойко сам самичък и после целокупния народ ш бъде щастлив и ш има всенародно веселие пред президенството с хоро даже. Абе щастлив налод сме това българите - все убави ора ни се падат да ни представляват - просто немам думи ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Гласувах за тези, които правят околовръстното шосе от Младост до Тракия, които направиха Южната дъга, Западната..."

Ха сега кой ще посмее да каже , че нямаме летища и писти за F-16 ! :nono:

Да ! Ама да не излязат криви сметките - небето от към Сърбия вече е закрито , а тези също могат да кацат :

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма тва си е баш демагогия вече - едно е никои да си пишем по форумите "искам", друго е президент да каже "искам": ами като искаш, направи го, не само да го изричаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...