Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

току-що, Тoни написа:

Тук се повтаря румънската история на сблъсък между президент и премиер. Само, че там имаха независима прокуратура, а не бухалка на властта, като при нас. Познайте къде е сега бившия румънски премиер.

Да, точно това е проблема. Че имаме шанс да направим румънския модел, но уви, олигархията и мафията яко са се  окопали и пРезидента е зад тях.

В момента те правят преврат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е новата мантра? Хората богатеят и животът е прекрасен, но пустата му мафия... Иначе е супер на последно място в Европа по всеки един показател. Само по смъртност и корупция сме номер 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Тoни написа:

Това ли е новата мантра? Хората богатеят и животът е прекрасен, но пустата му мафия... Иначе е супер на последно място в Европа по всеки един показател. Само по смъртност и корупция сме номер 1.

Споко де. Ей сега ще го свалите омразния ББ , ще дойде служебния кабинет и Румен Божков ще връчи на БСП мандат / щото по друг начин на избори никога власт няма да видите/  и ще цъфнем и вържем.

И от валутния и банков съюз ще излезем, защото едно че ще загубим тотално доверието в нормалните държави, а и .... как олигарха от Дубай или оня от Сърбия ще си прави неконтролираните транзакции и пране на пари  ?

Много яко ги удари ББ и в тази посока . Затова и от там ще излезем.

Дългосрочна переспектива - излзиане и от ЕС и от НАТО ...

Мечтите се сбъдват . Ура , другари  ! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой е този Румен Божков. Пак си предозирал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плаши гаргите!

Ако не ни управлява Борисов ще излизаме от ЕС и НАТО.:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Кои ? Не се сещам. И кое наложи точно сега искането за оставки а не след  няколко месеца ?

Проблемът е влизането на България в ERM 2.  Това прави маса поразии на хората които се готвеха да ни спретнат още едно изземване на спестяванията посредсвом хиперинфлация. Истинското затягане на финансовата дисциплина не се харесва на твърда много хора. Бесни са на Борисов че се съгласи. Освен това този факт отдалечава още повече България от Русия а това също е непростимо прегрешение. Европа няма да се отнася толкова лековато към далаверите които се въртят тук след като сме вече членове на механизма и особенно ако приемем и еврото. Тогава просто русия трябва да забрави за връщането и като неин сателит. Та главното е да се изземе властта от ГЕРБ за да може да се манипулират лесно изборите. Иначе едва ли ще станем готови по бързо за избори ако има предсрочни такива пък и да станем то ще бъде от порядъка на някой месец. Просто е част от подготовката за фалшифициране на изборите . Това е според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Да, точно това е проблема. Че имаме шанс да направим румънския модел, но уви, олигархията и мафията яко са се  окопали и пРезидента е зад тях.

прав си Гешев иска да разследва премиера за корупция за пране на пари за записите но протестиращите не му дават

преди 51 минути, lsmurf написа:

Проблемът е влизането на България в ERM 2.  Това прави маса поразии на хората които се готвеха да ни спретнат още едно изземване на спестяванията посредсвом хиперинфлация. Истинското затягане на финансовата дисциплина не се харесва на твърда много хора. Бесни са на Борисов че се съгласи. Освен това този факт отдалечава още повече България от Русия а това също е непростимо прегрешение. Европа няма да се отнася толкова лековато към далаверите които се въртят тук след като сме вече членове на механизма и особенно ако приемем и еврото. Тогава просто русия трябва да забрави за връщането и като неин сателит. Та главното е да се изземе властта от ГЕРБ за да може да се манипулират лесно изборите. Иначе едва ли ще станем готови по бързо за избори ако има предсрочни такива пък и да станем то ще бъде от порядъка на някой месец. Просто е част от подготовката за фалшифициране на изборите . Това е според мен.

смени си дилъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

...но уви, олигархията и мафията яко са се  окопали и пРезидента е зад тях.

Добре де, Радев е от станаха ли 4 години на политическата арена - преди това олигархия и мафия не е ли имало, кой е бил зад тях? Някак много странно появи се Радев едва вчера и с него за първи път видиш ли изведнъж в България се оформи олигархия и мафия, той ги създал, колко бързо ставали теа неща цъ цъ цъ. Ебаси филма братче -- навън смееш ли да ги говориш тези малоумщини, ма честно ми кажи, щото ако на мен някой ми се изтипоса и почне по този начин да се опитва да ме прави на чак такъв глупак, казвам ти изяжда ми шамарите, ама от ония циганските, с външното.

Направо не разбирам за какъв чеп ти плащат от герб, като си толкоз смотан пропагандатор - може би вече не могат да си намерят кадри по- кадърни от калинки, друго обяснение нямам. Щото толкова необосновани, кухи, идиотски нелепици пишеш, че аз да съм не, че няма да ти дам и един лев, ами и пари да ми даваш, пак няма да те наема за тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирко с тия изтъркани плочи дето ги въртите не усещате ли,че ставате банални и вече ви разпознават като тролове на определена политическа сила. Все едно слушам Боко Джипа как се пени от телевизора. Връщане назад няма, не може да има разберете го това. Но мутренските времена на СИК също минаха и е време да им се връчи сметката.Затова се дърпа Боко Джипа. Страх го е от фиша, който ще трябва да плати.

Баси и гербера дето си станал. Преди син , СДС нещо ала бала Да България и туй умуй сега гербераст се пишеш....ама що ли не съм учуден. Явно плащат редовно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, M.Николов написа:

Пак се обърка нещо.

Ник-off... Ти пък пак не си схванал нещо.

Достатъчно българския народ е изстрадал.

Не му трябват "Шменти капели", нито "англичани в повечко". ;) 

Кой има полза от безредици, тук на Балканите?!  

преди 7 часа, jhoro написа:

Хубаво, ама ... аз не мога да кажа същото!

И??? 

Какво правиш по тези земи тогава?! 

Кои интереси защитаваш, тогава?! 

Не е проблем твоето самосъзнание, а като какъв се явяваш ти?!

Всеки човек е мобилен. След като не му харесва = се премества. 

За какво се бориш, а?!

Живеем в мирни времена драги ми ИИ-чета. Има интелигентни начини, описани в законите на България. 

п.п. За мен не е важно кой и как ще управлява, а дали ще е по нашето законодателство или не!

На изпитание е Вашата интелигентност!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, lsmurf написа:

Разбира се. И аз това го казвам още от началото на пРезидентската ескалация. Че някои много серизони олигарси с огромен паричен ресурс им се настъпаха яко интересите.

И ще направят всичко възможно да свалят ББ.

преди 4 часа, insec написа:

Добре де, Радев е от станаха ли 4 години на политическата арена - преди това олигархия и мафия не е ли имало, кой е бил зад тях? Някак много странно появи се Радев едва вчера и с него за първи път видиш ли изведнъж в България се оформи олигархия и мафия, той ги създал, колко бързо ставали теа неща цъ цъ цъ. Ебаси филма братче -- навън смееш ли да ги говориш тези малоумщини, ма честно ми кажи, щото ако на мен някой ми се изтипоса и почне по този начин да се опитва да ме прави на чак такъв глупак, казвам ти изяжда ми шамарите, ама от ония циганските, с външното.

Направо не разбирам за какъв чеп ти плащат от герб, като си толкоз смотан пропагандатор - може би вече не могат да си намерят кадри по- кадърни от калинки, друго обяснение нямам. Щото толкова необосновани, кухи, идиотски нелепици пишеш, че аз да съм не, че няма да ти дам и един лев, ами и пари да ми даваш, пак няма да те наема за тази работа.

Пак нищо не си разбрал.  "от вчера" се промени и горното - за влизането ни в европейския валутен и банков съюз, и "от вчера" прокуратурата показа че може да пипа в най гнилия кошер - пРезидентството.

И не, никой не ми плаща за да мисля трезво и обективно.

По същия начин съм отстоявал и спорил за много други неща, па дори и от избирането на пРезидента. И мнението ми не се е променило от тогава ни на йота. Нещо повече - доказва се че съм бил прав в изводите си за него.

Протестиращите така и нямат отговор - защо пРезидента действа изцяло в синхрон с интересите на едни мн здраво настъпани олигарси ?

Защо изведнъж прокуратурата стана лоша, само защото разследва И президентската администрация ?

Това ли е демокрация за вас ? За едни те може , за другите не ?

КАкто цитирах по назад една статия :https://faktor.bg/bg/articles/mneniya-lacheni-tsarvuli-de-profundis-opitat-za-prevrat-kato-pat-kam-palnoto-shtastie-v-balgariya

Цитат

Да, разбира се, че на мнозина им писна от дивотиите в управлението и искат то да си ходи. 
И го искат точно сега, на момента, 8 месеца преди изборите, на които ГЕРБ биха могли спокойно да бъдат издухани от властта? Така че улицата избухна…..
Айде, бе! Корнелия Нинова и другите червенотиквеничковчета, включително Румен Радев,  години наред се мъчат да изкарат тълпата на улицата и не могат, сега изведнъж – хоп, готово, тя излиза, при това вече готова,  разярена. 
Точно когато е необходимо на Черепа? Точно когато леко се повдигна булото от действията на президентската администрация в полза на Русия? Точно когато, след умната първа акция на Христо Иванов в „Росенец”, можеше да има по-сериозни последици на политическо ниво за Доган, Пеевски и ко? Или може би наистина, както твърди Борисов – точно когато България влиза в чакалнята на Еврозоната и прави поредната непоносима за Кремъл и тукашните му слуги огромна крачка да се откъсне от руското влияние?
Сигурен съм също, че, както срещу Борисов, така и срещу главния прокурор има силни юридически, политически и личностни аргументи. Но съм сигурен също, че точно задържането на двама президентски съветници по подозрение за търговия с влияние и изнасяне на секретна информация за чужда сила, не е сред тях. 
Обаче се оказва сред тях. Дори разни обикновени политически неграмотници, интервюирани по време на протеста, размахват пръсти по телевизията и твърдят, че са загрижени единствено за запазването на държавността, а обискът в президентството не било част от нейното запазване, обратно, разрушителен бил. 
С други думи – президентът и хората му са недосегаеми като самата държавност, а министрите са престъпници и трябва всички да бъдат арестувани. 
Айде малко разум, де! И отказ от политика на двойните стандарти, защото тя води всички към кошчето за боклук. 

преди 2 часа, nikssi написа:

Но мутренските времена на СИК също минаха и е време да им се връчи сметката.Затова се дърпа Боко Джипа. Страх го е от фиша, който ще трябва да плати.

Баси и гербера дето си станал. Преди син , СДС нещо ала бала Да България и туй умуй сега гербераст се пишеш....ама що ли не съм учуден. Явно плащат редовно.

"мутренските времена " и беззаконието се връщат. На червен кон . И това е очевидно.

Аз моите  пристрастия съм ги казвал мн отдавна. И също не са променени  ни на йота.

Това че не винаги реалните политически сили не отразяват "синята идея"  и се оказват подконтролни на червения преход / ако говорим за СДС/  а по късно и другите сини се излагат, не променя деморатичните ми убеждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Камарата на следователите в България

Цитат

видяха в поисканата от президента Румен Радев оставка на главния прокурор Иван Гешев "незачитане на разделението на властите" и "накърняване престижа на държавата, институциите и в частност на съдебната власт".

В специална декларация от магистратската организация остро възразяват срещу политическия натиск, целящ да предизвика скандал и политическа криза в страната, и външната намеса в работата на независимата съдебна власт.

В позицията им се казва още:

"Внушенията през последните дни в изявления на политици, твърдения за неравнопоставеност и избирателност при провеждане на разследвания срещу лица, заемащи високи държавни длъжности, са директен опит за намеса в независимостта на прокуратурата и поставянето й в ситуация на зависимост от политически субекти".

И "царя" на троловете и фейксайтовете - Бабикян  в момента по Нова ТВ :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

И кое наложи точно сега искането за оставки

Негово величество Народът

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Изпита за интелигентност го зехме със 6, Иичо. Преди 4 дена. Бог ни разписа студентската книжка, щото е българин !

Сега е на изпитание нашия боен дух !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук се повтаря румънската история на сблъсък между президент и премиер. Само, че там имаха независима прокуратура, а не бухалка на властта, като при нас. Познайте къде е сега бившия румънски премиер.

И се сети, къде е бившата румънска главна прокурорка!

Проблемът е влизането на България в ERM 2 …

Защо мислите, че като влезем в „Еврозоната” - ще цъфнем и вържем …

Едно време - като смениха марките за евро - и германците бяха пропищели!

И???  Какво правиш по тези земи тогава?! 

Кои интереси защитаваш, тогава?! 

Не е проблем твоето самосъзнание, а като какъв се явяваш ти?!

Всеки човек е мобилен. След като не му харесва = се премества. 

За какво се бориш, а?!

Живеем в мирни времена драги ми ИИ-чета. Има интелигентни начини, описани в законите на България. 

п.п. За мен не е важно кой и как ще управлява, а дали ще е по нашето законодателство или не!

Не съм го избирал аз - други, преди мен.Но и в Русия не ми се връща - поне, докато е Путин.

Великобритания - те пък избягаха.

Пп. За мобилността - не е толкова лесно, колкото изглежда на думи!

А когато не ти харесва някъде - вариантите са два. Или сменяш мястото (отиваш на друго) или променяш мястото - правиш го, да ти е удобно. Никъде няма място, направено по „твой тертип”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Защо мислите, че като влезем в „Еврозоната” - ще цъфнем и вържем …

А ти защо мислиш че съм казал подобно нещо?  Казах че влизането в ERM 2 ще затрудни някои далавери. Сега пък да не помислиш че ще ги спре - навсякъде ги има просто при нас са прекалено много. Просто ще има по добър контрол върху банковата система и управлението на финансите и това не се нрави ,ама хич, на някои хора. А влизането в Еврозоната си е съвсем отделна работа и засега не я мисля защото ще стане най рано след 2 години а може да се проточи и десетилетие. Принципно е добре да имаме една валута с ЕС защото това предполага по голяма стабилност на валутата , улеснено плащане към другите страни членки както и към целия свят разбира се . Не е едно и също да плащаш с евро или с малко познатия лев. Това че нямали сме да имаме самостоятелност на управление на финансовия сектор а ще спазваме някакви правила задължителни за всички членки по скоро е предимство защото досега управляващите ни без значение кои точно са били са ни показали че просто не могат да управляват. Та ти ако очакваш да цъфнеш и да вържеш няма лошо човек трябва да мечтае аз обаче очаквам просто постепено да се установят в държавата правила важащи за всички пък оттам нататък всеки да си гради живота както на него му е добре спазвайки обаче правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

А когато не ти харесва някъде - вариантите са два. Или сменяш мястото (отиваш на друго) или променяш мястото - правиш го, да ти е удобно. Никъде няма място, направено по „твой тертип”.

Да промениш мястото, но по законен път, а не с вид агресия. ;) 

Всяко едно нещо свързано с промяна е за сметка на нещо. Ни би следвало отново да е за сметка на коренното население.

Доволно Европа ни връща боклуците. Същите трябва да бъдат почистени. Доволно много кадърни българи не смятат да се връщат в България. 

И какво остава за обикновените българи, а?! Какво остава за тези които съхраняват вид български семейни ценности, а?! 

Нима твоята ценностна система е по-добра от българската, а?! Нещо тотално не познаваш българите, а действаш с вид предразсъдъци драги ми ИИ-чо.    

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Изпита за интелигентност го зехме със 6, Иичо.

Не мисля така даги ми Ага. :) Както споменах забелязва се вид повтаряемост от '89 на миналия век. 

Вашето нетърпение доказва, че изобщо нямате грам интелигентност, за да осъзнаете факта, че не бунт трябва, а вид комитети, които през 2021 да издигнат вид кандидати за народни представители. 

Слаба организация!!! Разчитате само и единствено на стадния принцип. С тоягата вид добитък към ту ... :) Това ако е вашата интелигентност, то представям си какъв е вашия интелект. :) 

Разчитате само и единствено на хората които се себе определят като социално животно. :) Егати интелигенцията ... :)

п.п. В община Николаево, председателят на общинския съвет е чобанин, който до миналата година е развеждал овце по къра. :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Изпита за интелигентност го зехме със 6, Иичо.

Тоя си мисли че тест за интелигентност се взема с изпит.

Личи си че си отличник ! Браво. Ентелигент !

Лошото е че наистина може да е получил 6 точки :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, miro20 написа:

Споко де. Ей сега ще го свалите омразния ББ , ще дойде служебния кабинет и Румен Божков ще връчи на БСП мандат / щото по друг начин на избори никога власт няма да видите/  и ще цъфнем и вържем.

И от валутния и банков съюз ще излезем, защото едно че ще загубим тотално доверието в нормалните държави, а и .... как олигарха от Дубай или оня от Сърбия ще си прави неконтролираните транзакции и пране на пари  ?

Много яко ги удари ББ и в тази посока . Затова и от там ще излезем.

Дългосрочна переспектива - излзиане и от ЕС и от НАТО ...

Мечтите се сбъдват . Ура , другари  ! :) 

това написано нещо за кой път го публикуваш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да промениш мястото, но по законен път, а не с вид агресия.  

Всяко едно нещо свързано с промяна е за сметка на нещо. Ни би следвало отново да е за сметка на коренното население.

Започвам много да се замислям - този „ник-нейм” случайно ли го избра или умишлено?

Какво означава „законно”? При юоложение, че повечето действащи закони - за последните 30 години имат юо „една страница” промени.

Виж, че Путин „си бетонира положението” пак законно!

Законите се променят - ценностите не! Ако някой живее със „стадния манталитет” - да, ще трябва да се промени.

Доволно Европа ни връща боклуците. Същите трябва да бъдат почистени. Доволно много кадърни българи не смятат да се връщат в България. 

И какво остава за обикновените българи, а?! Какво остава за тези които съхраняват вид български семейни ценности, а?!

Първо - не бъркай „боклуци” и „отпадъци”!

После - запитай се сам, защо кадърните българи не искат да се връщат? Дали е само по финансови причини, или нещо друго ги спира?

Нима твоята ценностна система е по-добра от българската, а?! Нещо тотално не познаваш българите, а действаш с вид предразсъдъци драги ми ИИ-чо.

Ако говориш за масовата „ценностна система” - на малодушие, на нерешителност, на неувереност в собствените умения, възможности и стойност - тогава ДА! МОЯТА Е ПО-ДОБРА!

Защото признавам на всеки правото ба собстврно мнение, на лично пространство, на достоен живот …

Пп. Виж, че ти обръщам внимание и ти отговарям. Засега!

В община Николаево, председателят на общинския съвет е чобанин, който до миналата година е развеждал овце по къра.    

Не знам какво ти пречат чобаните? Личбо познавам такива, дето са по-умни и по-интелигентни от двама ни, заедно!

Пп. Какво точно означава това „ИИ”?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

Пак нищо не си разбрал.

Абсолютно, тъкмо за това се надявам ти трезвомислещия обектиквеник, да ми обясниш разбираемо, как така Радев се оказа закрилник на Божков в продължение на 30 години, на Пеевски, на Цветан Василев и прочие онбашии владеещи в мутристан от време оно? Също и как така не ти е странно гусин непроменимо безмнение, че прокуратурата хич и не подема да разследва, и други администрации, особено и най- вече тия министерските, да се свети името им? Туй ли е демокрацията, къде сам питаш - да разследваме само ония, които нещо не ни харесват каскетаджийския стайлинг, а потупващите ни другарски по рамото да намираме за толкова безгрешни, че да не смеем, дори да изкажем съмнения спрямо тях, па камо ли да ги разследваме. (опазил бог  от подобна сквернота)

Изобщо, който влезе под крилото не само на индийския, но и на българския Буда, получава просветление - ашколсун, както би казал един, който предпочита да се изразява кратко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Такова чудо не е било. Президентът Радев се държи скандално. Той разочарова и отблъсна дори привържениците си.  Какви са фактите? Радев управлява от четири години, правителството на Борисов от три години, а главният прокурор Гешев – от шест месеца. Недоволство от управлението разбира се има. То е основателно, поради крайната беднотия на народа. Хората не се интересуват от финансовата стабилност и макрорамката, а усещат недоимъка по празния си джоб и страдат от невъзможността да се грижат за децата си. И изведнъж се явява Радев с гръм, маскира се като дисидент с 15 хиляди лева заплата, слиза от бронирания мерцедес и оглавява бунта срещу управляващите, т.е. срещу себе си. Като един Че Гевара от преди половин век в Латинска Америка нашият Радев размахва юмруци, крачи твърдо и зове да изметем управляващата мафия и да изхвърлим мутрите от правителството и прокуратурата.

Когато става дума за друг, също политически субект като правителството, тези крайни приказки, макар и недопустими, може да бъдат разбрани. Но президентът Радев си позволи да твърди, че  конституционно създаден държавен орган, какъвто е прокуратурата (с ръководител, който той лично е назначил преди шест месеца) е мафия. Президентът нарече българската прокуратура „мафия“, която трябва да се „измете“ и призова тълпата „да изгони мутрите от прокуратурата“ като уточни, че става дума за главния прокурор Гешев. С това по същество президентът зове да се разруши държавността. А това е повече от глупост, повече от скандал. То е основание за импийчмънт. Външно Радев се държи като революционера Че Гевара. Но истинските му мотиви са далеч от прогресивните идеи на Че Гевара. Радев не огласи своя програма и идеи, не предложи решения на проблемите, не начерта някаква перспектива пред страната. Той иска да оглави протестите, за да извлече лична политическа изгода. Радев иска властта – да свали правителството, за да назначи свое служебно правителство. И тогава щял да отмъсти на противниците си. „Няма да има прошка при новото служебно правителство“, обясни самият Радев на народа. Тези приказки може да вървят, когато чукаш карти в гарнизонния стол. Но са несъвместими със статута му на държавен глава.

Пита се, защо злобее отмъстително г-н Радев? Защо обяви прокуратурата за мафия, ръководена от мутра, която трябва да се измете? Отговорът е много прост – защото прокуратурата арестува един негов съветник за корупция. Когато преди време същата прокуратура арестува министър от правителството на Борисов, тогава тя беше добра - пазител на закона. А когато прокуратурата арестува чиновник от президентството, тя стана лоша и мафия. Не така, господин Радев! Не е честно. Такова двуличие, злоба и отмъстителност не прилича на офицер от българската народна армия. Сега остана да заплашите с Вашето служебно правителство и мен, като един скромен български пенсионер. Къде забравихте върховенството на закона и евроатлантическите ценности, които изповядвате ?

Претърсването на помещения в административната сграда, където работят други лица, а не самият президент, по никакъв начин не нарушава неговия имунитет, предвиден в чл. 103 от Конституцията. Процесуалната страна на имунитета на президента (наказателната му неприкосновеност) включва само забрана „да бъде задържан  и да се възбуди наказателно преследване“ срещу него – чл. 103, ал.4 от Конституцията. Що се отнася до усмихнатия и интелигентен млад човек, съветник на Радев по правните въпроси и борба с корупцията, ще цитирам лидерката на партия „21 век“, която с основание попита по телевизията: „С какво се занимава този президентски съветник по антикорупция? – Урежда съдебни спорове в интерес на бизнесмен, урежда българско гражданство на чужденец, съдейства за заличаване на криминална регистрация на друг, съдейства за сключване на някакъв договор между бизнесмен и брат му. Ако всичко това е вярно, Радев трябва много да се притесни. Тази дейност е много далеч от борбата с корупцията.

преди 9 минути, insec написа:

да ми обясниш разбираемо, как така

Смятай по горното за мой отговор, но доста по добре обяснено.

Цялото интервю

пп

Може да добавим от там и казаното от бившия главен прокурор за Гешев :

Цитат

Първо, Гешев поведе борба с олигарсите, които забогатяха чрез престъпления и превърнаха своята икономическа власт в политическа. Те се намесват в държавните работи, определят политическите и законодателни решения. Главният прокурор ясно заяви своето верую „Справедливост и престъпниците – в затвора“. Второ, Гешев провежда последователна политика за защита на социално слабите хора, които живеят предимно на село и в малките градове, и са беззащитни срещу престъпни посегателства. Той поведе борба с ежедневната, битова престъпност. Главният прокурор защитава обикновените хора, „малкия човек“, който има нужда от държавна закрила. За олигарха е смешно, ако му откраднат пенсията. Но за „малкия човек“ това е въпрос на живот и смърт. Трето, Гешев започна проверка на приватизацията на държавното имущество по време на криминалния преход от социализъм към капитализъм. Приватизацията е не просто превръщане на държавното имущество в частно, а социална революция – смяна на обществено-икономическия строй. Тя има определящо значение за живота на всички хора. Четвърто, Гешев предприе стъпки за организационно укрепване на прокуратурата. Съгласно чл. 126, ал. 2 от Конституцията „главният прокурор  осъществява методическо ръководство върху дейността на всички прокурори“. Тази дейност беше занемарена малко или повече през последните 14 години. Новият главен прокурор издаде първите си методически указания относно действията на прокурорите и разследващите органи при разследване на престъпленията по транспорта. В същото време прокуратурата започна анализ на съдебната практика, за да прецени, нужно ли е ново тълкувателно решение на Върховния касационен съд относно престъпленията по транспорта. Пето, Транспортните престъпления са жесток бич за съвременното общество. При пътнотранспортни произшествия загиват шест пъти повече хора, отколкото в резултат на умишлени убийства. България е на едно от първите места в Европа по жертви от транспортни престъпления. Поради това главният прокурор Иван Гешев предложи на Народното събрание изменение и допълнение на Наказателния кодекс относно престъпленията по транспорта. Шесто, Гешев укрепи организационно Бюрото по защита, което изпълнява важни функции за защита на лицата, застрашени при наказателно производство. Седмо, Гешев създаде експертен съвет, който да го консултира при изготвянето на методически указания до прокурорите, при съставянето на становища по законопроекти в Народното събрание, при издаването на тълкувателни решения на Върховния касационен съд и Върховния административен съд, както и по дела на Конституционния съд. Осмо, главният прокурор установи злоупотреби със системата за случайно разпределение на делата в съда и постави този въпрос пред Висшия съдебен съвет.

С всичко това главният прокурор Иван Гешев демонстрира много енергия, а също и висок интелект при изпълнение на своите задължения.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са фактите? Радев управлява от четири години, правителството на Борисов от три години, а главният прокурор Гешев – от шест месеца.

А де - точно фактите ти се губят!
По-точно - от колко години управлява Борисов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

А де - точно фактите ти се губят!
По-точно - от колко години управлява Борисов?

е и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, miro20 написа:

Такова чудо не е било. Президентът Радев се държи скандално. Той разочарова и отблъсна дори привържениците си.  Какви са фактите? Радев управлява от четири години, правителството на Борисов от три години, а главният прокурор Гешев – от шест месеца. Недоволство от управлението разбира се има. То е основателно, поради крайната беднотия на народа. Хората не се интересуват от финансовата стабилност и макрорамката, а усещат недоимъка по празния си джоб и страдат от невъзможността да се грижат за децата си. И изведнъж се явява Радев с гръм, маскира се като дисидент с 15 хиляди лева заплата, слиза от бронирания мерцедес и оглавява бунта срещу управляващите, т.е. срещу себе си. Като един Че Гевара от преди половин век в Латинска Америка нашият Радев размахва юмруци, крачи твърдо и зове да изметем управляващата мафия и да изхвърлим мутрите от правителството и прокуратурата.

Радев разочаровал привържениците си? Какви ли са тия демонстранти тогава?

Управлява от 4 години? НЕ управлява изобщо! От 4 години заема представителната длъжност Президент на Републиката. НЕ участва в управлението.

Слиза от брониран мерцедес? Не бе, слезе по стълбите от Президентството...

Сламката и гредата Миро, сламката и гредата. Не ти ли писна от тия греди бе? Живота си мина и само греди братче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...