Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Qihoo 360 Antivirus и 360 Total Security

Препоръчан отговор

Днес пак инсталирах  360TS и проведох след ъпдейт няколко сканирания. После бяха малко почиствания и оптимизации - накрая MBAM и SAS буквално изчезнаха от компютъра ми!  Без да съм ги деинсталирал. Няма ги - явно Кихчо ги отстрани заради уязвимости или заради някаква друга китайска причина... Какво да говорим за тези програмчета - китайците забраниха програмите на Симантек и Касперски... Заради нарочно създадени уязвимости с цел шпионирания.  Смятам да позадържа сега Киxчо - очакват го експерименти сродни с тези с Panda IS 2014. 

Нещо си спал, на течение. :D  Имам инсталиран и MBAM и китаеца. Що при мен, не го затрива? Защо при мен, никога не е затрил никакви програми? Пускал съм всички опции, и оптимизации на китаеца. Няма проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Що ми се струва,че просто са направили едно тулче с всички ъпдейти които можеш и от сайта на Майкрософт да си свалиш?

Нова версия на програмата  10.6.0.1379 (27.03.2020) Добавен е нов локален енджин разработен от китайците: KunPeng AntiVir линк за сваляне: https://external.comss.ru/url.php?url=https://free.

За съжаление не е само това неоправения проблем...има доста и то лично съм докладвал такива, но без резултат. Затова и бих шута и дори в анкетата защо я премахвам отново им натъртих за тези проблеми и

Публикувани изображения

Тест не се прави с двете програми инсталирани едновременно а поотделно и тогава обобщи резултати, за да ти е коректен теста.

Всъщност комбото не е никак лошо ако се внимава с настройките. IS и Comodo се разбират добре (предполагам, че е така и с TS версията):

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си спал, на течение. :D  Имам инсталиран и MBAM и китаеца. Що при мен, не го затрива? Защо при мен, никога не е затрил никакви програми? Пускал съм всички опции, и оптимизации на китаеца. Няма проблем.

Ползвам двете програми с години - за мен случаят е като гатанка.  Никоя защитна програма досега не ги е закачала - а сега липсват, като че ли никога не съм ги инсталирал. Преди месец за кратко пробвах 360 TS - тогава това не се случи.Не считам, че Авира и Бита са ми нужни - добавил съм защитна стена с много добър хипс.  Системата лети с XP SP3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тест не се прави с двете програми инсталирани едновременно а поотделно и тогава обобщи резултати, за да ти е коректен теста.

Знам че имаш пристрастия ,знам че теста е аматьорски и все пак не те разбирам- теста е комбинация на антивирусна със съндък+защитна стена с хипс.Не съм инсталирал нито два отделни антивируса,нито съм попречил на която и да е да си свърши работата.А освен това  тестовете са стандартни и  всеки може да повтори теста....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че имаш пристрастия ,знам че теста е аматьорски и все пак не те разбирам- теста е комбинация на антивирусна със съндък+защитна стена с хипс.Не съм инсталирал нито два отделни антивируса,нито съм попречил на която и да е да си свърши работата.А освен това  тестовете са стандартни и  всеки може да повтори теста....

Сега ще обясня точно какво имах предвид. когато и двете са инсталирани едновременно едната реагира първа и лови, така ти считаш че другата не, а може би тя реагира малко по-бавно и също може би лови. това имах предвид. Комодо е отлична програма, която ползвах доста дългои пази много добре, но я направиха доста тегава откъм настройки и опции прекалено претруфена, затова отдавна не я ползвам. антивирусния детекта е по-слаб от киховия облака е по-голям и по напредничав. Хипса комодския е известен със своята мощ, но в ръцете на лаик е опасен.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малък тест и само на 360TS.Вие преценете ...аз лично съм впечатлен от сандъка.

А какво, се опитваш да покажеш, с двата теста? Не искам, да омаловажавам положения труд, нито да започваме спор. Ползваш някакви тестови приложения, но аз съм на 100% сигурен, че те са известни на европейските разработчици на антивируси. И подготвят продуктите си за тези 'тестове'. Или поне повечето от тях. Още повече, че едната от тези тестови програми, е на Комодо. ;)  Дали само Комодо, има максимален резултат на тяхната 'тест' програма? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам, да омаловажавам положения труд....

Вече го направи...Да ти кажа и на мен ми е интересно защо в 99% от тестовете тези "стандартните тестове" присъстват....Аз ще благодаря на тези които са имали търпението да изгледат 2-а клипа.Спирам с коментарите по клиповете.

p.s.Комодо има такъв резултат при определени настройки.

И един въпрос към vasilevsa-ако имам антивирус без защитна стена,а приемем че искам такава с хипс(дори да не е пакет),как според теб да тествам защитеноста си,в комбинация или ...?

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пак не си прочел ама нейсе. :D

Какви  уязвимости кви пет лева бе Тошко ;)  ;)  Щял да ти забърши операционната система :no-no::D

Правителственият китаец Twister успешно ми я е забърсвал 4-5 пъти за последните години... Не е кой знае какво - обаче после следват възстановителни работи... Надявам се Кихчо да е различен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направи...Да ти кажа и на мен ми е интересно защо в 99% от тестовете тези "стандартните тестове" присъстват....Аз ще благодаря на тези които са имали търпението да изгледат 2-а клипа.Спирам с коментарите по клиповете.

И един въпрос към vasilevsa-ако имам антивирус без защитна стена,а приемем че искам такава с хипс(дори да не е пакет),как според теб да тествам защитеноста си,в комбинация или ...?

Така директно ти отговарям ако правиш съпоставка между два продукта със сходни модули е редно да бъдат тествани поотделно, за да е обективно, ако теста ти е направен с цел да се проследи комбинацията между тях и не е сравнителен а е правен за двойката в комбинация, тогава е друг въпрос, тогава естествено тестваш комбинацията и това как се припокриват.

надявам се, че отговора ми е задоволителен

Правителственият китаец Twister успешно ми я е забърсвал 4-5 пъти за последните години... Не е кой знае какво - обаче после следват възстановителни работи... Надявам се Кихчо да е различен.

Тошка от три години съм ползвател на кихчо в най-различните му версии китайски интернет секюрити сега и тотал, не съм забелязвал такива събития при мен. Тотала ощ ене могат нацяло да го доизкусурят, но кат го изпилят както трябва не се съмнявайте, че ще бъде сред най-добрите.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се сърди. Гледах клиповете, преди да пиша. И не вярвам на тези 'тестови' програми. Тези 'тестови' програми, защо не се засичат от антивирусните още при инсталиране, или при сваляне? Нали при ползването им, имитират поведение на троянец или някакъв друг вирус, и разни там пробиви в системата? Нали повечето  защитни приложения, 'скачат' при възможни съмнителни действия. Защо не ги засичат като опасни? Тогава, антивирусната програма, как прави разликата между 'тестова' програма и програма която е заразена /например GOM player с 'бонус' троянец в инсталационния файл/? Още повече, създадени от компания, разработваща антивирусен софтуер. А на някой от тези тестови програми, Касперски и Бита, са имали по-нисък резултат от китаеца. Това смяташ ли го за вярно? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... А на някой от тези тестови програми, Касперски и Бита, са имали по-нисък резултат от китаеца. Това смяташ ли го за вярно? 

В някои синтетични тестове намира заразени файлове - например

06.08.2014 21.29.27;Обнаруженный объект (Файл) удален;D:DownloadsCompressedWSTestTestssvchost_.exe;D:DownloadsCompressedWSTestTestssvchost_.exe;Trojan.Win32.Reconyc.avj;Троянская программа;08/06/2014 21:29:27

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така директно ти отговарям ако правиш съпоставка между два продукта със сходни модули е редно да бъдат тествани поотделно, за да е обективно, ако теста ти е направен с цел да се проследи комбинацията между тях и не е сравнителен а е правен за двойката в комбинация, тогава е друг въпрос, тогава естествено тестваш комбинацията и това как се припокриват.

надявам се, че отговора ми е задоволителен

Точно за "другия въпрос" става дума....антивирусна със съндък+защитна стена с хипс

Теста е направен за да се види от харесващите 360TS които искат и защитна стена,затова се тестват в пакет

:offtopic_s: В какво се е превърнал форума...Тука е като "Левски-ЦСКА"...Само някой да постне или публикува нещо и "отряда за бързо реагиране" започва със съмнения и критики ,и в повечето случаи на принципа"моята антивирусна е зле,ама твоята е по-зле" !Вместо да дебнете кой,кога и какво пише или публикува,вземете седнете и направете няколко теста или поне гледайте клипове на доказани тестери,и така опровергавайте и се съмнявайте, за да сте полезни на всички..Vasilevsa много добре знае (не само от форума на comss ) че тотала е недоизпипан и проблемите му са много(да не ги изброявам че пак ще ми скочите),и му прави чест че си признава. :offtopic_s:

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои синтетични тестове намира заразени файлове - например

Е да, ама в някой. А другите, защо не се засичат? Ако въпросните тестове вършат реална работа, а не са реклама на конкретен продукт. :) 

А по темата за китаеца, видях че най-голямата интернет компания в Бразилия, ще ползва технология на китаеца. За бразилската антивирусна програма. http://www.360safe.com/news/?cat=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: В какво се е превърнал форума...Тука е като "Левски-ЦСКА"...Само някой да постне или публикува нещо и "отряда за бързо реагиране" започва със съмнения и критики ,и в повечето случаи на принципа"моята антивирусна е зле,ама твоята е по-зле" !Вместо да дебнете кой,кога и какво пише или публикува,вземете седнете и направете няколко теста или поне гледайте клипове на доказани тестери,и така опровергавайте и се съмнявайте, за да сте полезни на всички..Vasilevsa много добре знае (не само от форума на comss ) че тотала е недоизпипан и проблемите му са много(да не ги изброявам че пак ще ми скочите),и му прави чест че си признава. :offtopic_s:

Винаги съм казвал,че тотала не е изпипан, никога не съм твърдял, че е завършен продукт и някъде назад в постовете препоръчах на хората да ползват все още версията интернет секюрити. грешката е моя тъй като заблуден от един пост под теб помислих, че е сравнение между двата вируса, закоето се извинявам ако съм те обидил, а тестове съм правил доста. Аз пък ако ме прихване пак ще сложа китайския кихчо да видя как е, че го позабравихме. Китайското меню не ми пречи знам му и кътните зъби :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм казвал,че тотала не е изпипан, никога не съм твърдял, че е завършен продукт и някъде назад в постовете препоръчах на хората да ползват все още версията интернет секюрити. грешката е моя тъй като заблуден от един пост под теб помислих, че е сравнение между двата вируса, закоето се извинявам ако съм те обидил, а тестове съм правил доста. Аз пък ако ме прихване пак ще сложа китайския кихчо да видя как е, че го позабравихме. Китайското меню не ми пречи знам му и кътните зъби :offtopic_s:

Намека за тестовете не беше към теб конкретно,а към съфорумец ,който обича само да задава въпроси ,без сам да търси отговорите....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ако ме прихване пак ще сложа китайския кихчо да видя как е, че го позабравихме. Китайското меню не ми пречи знам му и кътните зъби Публикувано изображение

Tи асла толкуз време с китайския кихчо искара. Китайския тряа вече да ти е като втори майчин :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

360 Total Security  и  Privatefirewall 7 се оказват стойностна безплатна комбинация. Кихчо ми блокира драйвер на безплатната версия на Емсисофт - така вече не мога контролно да сканирам с три безплатни програми. MBAM,SAS  и безплатната австрийска програма са отстранени от компютъра ми - нямам идея защо това е така...  Важното е, че системата лети и се държи стабилно и срещу неизвестни заплахи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://360safe.com/totalsecurity.html Нова версия на 360 Total Security 5.0.0.1977

What's new in the latest version? Version 5.0.0.1977 August 12, 2014

1.Added malicious Website Blocking for Firefox

2.Russian Translation Adjustment

3.Virus Scan: Support new Win32Kido variants

4.Wifi Checkup: New router support (D-Link 600, D-Link 905L, LinkSyS E900)

5.Download File Scan: New downloader support (LeechGet, Lightning, Dmaster, Orbitdm, FlashGet3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Подаръка ми от играта на 360safe в фейсбук, получен днес..заедно с обновяването на програмата :D 

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с версия 5.0.0.1960, как да я ъпдейтна до 5.0.0.1977?

Свали инсталатора от официалната страница: http://360safe.com/totalsecurity.html

Стартираш го и ще ти изпише да ъпдейтнеш програмата, нататък би трябвало да знаеш как става. :) Ако имаш проблеми пиши ми лично съобщение.

Редактирано от nterziev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължава проблема със скенера в реално време на новата версия на 360TS на Windpows 8 and 8.1.

Писах им в групата  в google+ ...

Опитах да направя клипче - получи се доста аматьорско, но достатъчно ясно:

http://www36.zippyshare.com/v/2261985/file.html - 13 минути, 51 МБ.

1. Настройки на 360TS
2. Сваляне на заразен файл, за който има дефиниция в две различни директории на компютъра.
3. Местене на файла, ръчно сканиране, стартиране в сандъка.
4. Тестване на Уеб защитата с няколко линка от malc0de (няма според мен уеб защита, или е нищожна)
5. Тестване на архив с вируси, защитен с парола (мисля че имат проблем и с архивите)...

Ха, при сваляне на един заразен файл от malc0de, 360TS не реагира.

При опит за сваляне на втори файл в същата папка - чак тогава първия файл бива изтрит...

П.П. Как качвате клипчета в Youtube с HD качество (поне 720p), аз не успях.

Ползвах за клипа Faststone capture в .wmv формат.

С резолюция 1280/1024, но като го ъплоуднах не мога да вдигна повече от 360p като го гледам - нищо не се вижда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах да направя клипче - получи се доста аматьорско, но достатъчно ясно:

Това е по-важното...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да им пише и дали не могат да добавят опции като Comodo и Panda Cloud (за защита на дадена папка или дори дял от файлове, които се опитват да променят съдържанието им). Доста полезно ще е срещу локъри и ще подсили програмата, която и без това има главно behaviour blocker, а не HIPS. Мисля, че тази функция е по-важна дори от добавянето на стена в пакета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване