Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

"Алтероко е публична компания. Други пък са български клонове на международни компании" - за участието на алтерко и другите компании ние само гадаем .На фактурата която ни се предоставя да платим която е единствения официален документ чрез който можем да предявим претенциите си към "мощните комисии защитници на нашите права." не  се споменава нищо за търговеца и продукта който сме купили.Липсват основните минимални  атрибути които са необходими във документа който се оформя при покупко продажбата на какъвто и да било продукт .Потъпкват се основни принципи на търговията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ангел Павлов написа:

"Алтероко е публична компания. Други пък са български клонове на международни компании" - за участието на алтерко и другите компании ние само гадаем .На фактурата която ни се предоставя да платим която е единствения официален документ чрез който можем да предявим претенциите си към "мощните комисии защитници на нашите права." не  се споменава нищо за търговеца и продукта който сме купили.Липсват основните минимални  атрибути които са необходими във документа който се оформя при покупко продажбата на какъвто и да било продукт .Потъпкват се основни принципи на търговията .

Доста хора вече показаха тук кореспонденция с Алтерко, която е довела до възстановяване на парите по банков превод. Тези хора, ако искат, могат лесно да покажат коя фирма им е върнала парите, и съответно поела отговорност за така наречената услуга. Фирмата която ме опари не беше Алтерко, а друга, а коя точно се установи лесно по номера за отказ който сами предоставиха в получения от мен смс.  България е малка държава, и ако всеки пострадал от тези практики си направи труда да разкаже на всичките си познати кои компании стоят зад операторите в тази схема, доста скоро ще им пострада каквото им е останало от репутацията. На някои няма да им пука, но останалите имат и други пера освен смс измами в бизнес плановете си, и току виж стане нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление хората са смазани от стреса в ежедневието си и нямат сили  да отделят за още истории свързани с измами  . Корупцията в болниците в МВР ,Ценко Чоков ,пребил,еб...,палил и пак ще става кмет .,проблемите с бежанците ...Проблема с sms-си те на фона на общата гадост изглеждат някак симпатичен .Като дете което е изяло част от кората на хляба докато се е връщало от магазина .Не можем да разчитаме на съвестта или разума  на фирмите(GSMоператори,посредници,търговци на игри) трябва да принудим компетентните органи да вземат проблема присърце независимо колко маловажен изглежда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам на проблема по друг начин. Не мога да направя нищо по въпроса с корупцията в МВР, болниците, политиката, нито пък да ловя бежанци. Мога, обаче, със сравнително малко усилия да установя кой точно ме е ограбил чрез сметката ми към Теленор, и да отделя малко време да разкажа за това на хора, които считам че могат да използват информацията по някакъв начин, било то чрез форуми, мейли, или разговори лице в лице. Ако всеки пострадал направи това, за един месец на тези фирми България ще им стане тясна. За жалост повечето хора си намират причини да не правят нищо, и после се чудят защо всеки се нарежда да ни стриже и дои без грам притеснение. 

Току виж ако се справим с едни дребни измамници, може да усетим сила която не сме подозирали, че имаме, и да се пробваме и с по-големите проблеми. 

Редактирано от Demosthenes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от теленор явно защото си отиват от пазара не им пука за никой и издават съучастниците си . От виваком са железни направо спартанци  с никакви средства не можеш да изкопчиш информация от тях .Те все са не разбрали не чули не видели и във фактурите нищо не пише освен че дължиш .Нямаме право да питаме ,защо ,как, кога оператора направо затваря слушалка  а в магазините кават да се обадим на оператор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с коментара на Demosthenes! Докато бебето не заплаче, няма кой да го нахрани! И тук е така...Повече хора трябва да дадат гласност на случващото се, което си е измама от всякъде! И да не омаловажаваме това, че се касае за 6, 7 или 8 лв. Въпросът е принципен! Никой няма право да ти набутва услуги срещу принудително заплащане без твое съгласие и знание! Престъпността е навсякъде, но ако ние всички не се пазим явно няма кой да го прави!

преди 5 минути, Ангел Павлов написа:

от теленор явно защото си отиват от пазара не им пука за никой и издават съучастниците си . От виваком са железни направо спартанци  с никакви средства не можеш да изкопчиш информация от тях .Те все са не разбрали не чули не видели и във фактурите нищо не пише освен че дължиш .Нямаме право да питаме ,защо ,как, кога оператора направо затваря слушалка  а в магазините кават да се обадим на оператор .

Няма казал, рекъл! Писано остава! Вярно, отнема време, но рано или късно има ефект! Пишете, пишете и пак пишете! Само с телефонни разговори не става.

Както беше предложил някой по-горе не е лошо да подготвим и едно колвктивно писмо до омбудсмана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А представяте ли си, колко хорица има по малките градчета, със смарт телефончета, които ги друсат всеки месец и не знаят откъде им е дошло....Интересно е, че никой не дава гласност, явно големи схемаджии са замесени ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кача видео тук, признавам си не съм много в час с това.:ph34r:  Дайте да им пратим тук една новина в рубриката пълен абсурд , някой да качи малко снимки, тук в темата има доста.

https://nova.bg/mynews/add

Редактирано от Руслана (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Руслана написа:

Не мога да кача видео тук, признавам си не съм много в час с това.:ph34r:  Дайте да им пратим тук една новина в рубриката пълен абсурд , някой да качи малко снимки, тук в темата има доста.

https://nova.bg/mynews/add

https://www.vbox7.com/play:0532ba59f7  -  това е адрес  с видео за репортаж по NOVA  за този проблем .Има много изприказвано по медиите но полза няма  .Би било добре да има полза ,може би ще има полза това е един от начините да се справим с проблема но за сега не действа .Независимо че не знаем коя е фирмата или тя е непроследима с регистрация Кипър или Испания която ни е продала услугата от комисията от КЗП , КС, изказват мнение че сме длъжни да и платим .

Редактирано от Ангел Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че нито съм решавала тест нищо изключен телефон, сутринта го включвам и вече съм абонирана и това продължава 4 ти ден. След обаждания на мобилния оператор, на тези изроди и  незнам колко СМС Стоп и тн. Днес при изключени мобилни данни и WIFi  на път за работа пак си купих нещо за 6 лева.  До тук са ме цакали 40 лева, ония играчи казват търсете си парите от мобилния оператор, казвам те казват,  че трябва от вас да си ги взема. Онзи ми иска писмен отказ от оператора, че отказва да ми върне сумата, тези от Виваком нямат практика да ми пратят писмен отговор и кръга си става омагьосан. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да направим кратък списък с фирми които предлагат тази "услуга", на база на данните за контакт които изпращат в техните смси и които мобилните оператори сами предоставят. Всичи тези фирми имат офиси някъде на територията на страната, и всеки който има възможност може да отиде лично да си поиска парите, вместо да говори с някакви хорица в кол центрове, на които им се плаща по цял ден им викат по телефона докато шефовете им се радват на получените преводи от мобилните оператори. Съставянето на такъв списък би помогнало и на бъдещи жертви които намерят този форум, защото бързо ще могат да идентифицират коя точно фирма ги е измамила и къде да си търсят парите. Предполагам някой модератор ще може да качи тази информация на видно място след като я съберем. Довечера ще имам грижата да добавя каквото съм намерил за фирмата която мен ме опържи.

Такива схеми се надяват да отказват хората като се крият през няколко подизпълнителя и контактите им с измамените се свеждат до мейли и телеофонни обаждания. Ако искаме да ги разкараме първо трябва да ги изкараме на светло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до Руслана .         "онзи" както го наричаш е търговец в и-нет такива търговци в интернет са хиляди .Ти как ще докажеш че този с когото си разговаряла ти е начислил сумата в GSM- сметката ?смс -сите не са  документ с които можеш да предявиш претенциите си пред съд или пред КЗП -те искат фактура ,касова ,бележка, или договор а покупко продажба и доказателство че си платила точно на него .Как ще докажеш че си  превела парите точно на този търговец?Виваком не ти дава информация на кого си превела парите .- можеш да изкопчиш информацията но добита информация по този начин е безполезна .трябва да е написано в документа които ти издават при разплащането във виваком до кого са адресирани твоите пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ангел Павлов написа:

до Руслана .         "онзи" както го наричаш е търговец в и-нет такива търговци в интернет са хиляди .Ти как ще докажеш че този с когото си разговаряла ти е начислил сумата в GSM- сметката ?смс -сите не са  документ с които можеш да предявиш претенциите си пред съд или пред КЗП -те искат фактура ,касова ,бележка, или договор а покупко продажба и доказателство че си платила точно на него .Как ще докажеш че си  превела парите точно на този търговец?Виваком не ти дава информация на кого си превела парите .

Разпечатка от мобилен оператор за обменен sms и цената му си е официален документ. В случая той(операторът) се явява посредник по сделката/услугата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ангел Павлов написа:

до Руслана .         "онзи" както го наричаш е търговец в и-нет такива търговци в интернет са хиляди .Ти как ще докажеш че този с когото си разговаряла ти е начислил сумата в GSM- сметката ?смс -сите не са  документ с които можеш да предявиш претенциите си пред съд или пред КЗП -те искат фактура ,касова ,бележка, или договор а покупко продажба и доказателство че си платила точно на него .Как ще докажеш че си  превела парите точно на този търговец?Виваком не ти дава информация на кого си превела парите .

Е във фактурата как точно ще ми го напишат - абонамент за ...Това не е ли документ ?. Той не отрича по телефона нищо за сумата, казва пратете ми писмен отказ от оператора, че отказва да ви върне парите, но оператора казва нямаме практика да пеащаме подобно нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не какво си купила а парите ти до кого отиват(телефонен номер , име на фирма или банкова сметка) -кой иска и взема парите ти .Когато имаш доказателство че си платила на някой за нещо можеш и да предявиш и претенции към държаните органи за това че ни ти е продал това което искаш или не е с договореното  качество или направил продажбата по непозволен(не поискан) начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge -  този осведомителен смс изпратен от търговеца не идва от частен номер а от виваком дори и да идва от частно лице той не е с добавена стойност -по никакъв начин той не е удостоверение че сме изпратили пари на някой .

Руслана -докажи чрез документ кои са "те" и тогава може да се изиска от тях да докажат твоето желание за покупка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ангел Павлов написа:

DarkEdge -  този осведомителен смс изпратен от търговеца не идва от частен номер а от виваком дори и да идва от частно лице той не е с добавена стойност -по никакъв начин той не е удостоверение че сме изпратили пари на някой .

Като се получи смс, че си успешно абониран, в него обикновено има освен номер тип 14703 за изпращане на STOP, и нормален телефонен номер към кол център. По този втори номер сравнително лесно може да се разбере с коя фирма общуваш, а щом те ти изпращат смс за абонамента, значи няма нужда да си правиш труда да доказваш, че точно те са ти взели парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е съвсем така защо те могат да се измъкнат и да кажат че все още пари не са получили и защото не сте доволни от услугата, ви я прекратяват и не ви искат парите а виваком не искат да ви премахнат задължението .почват едни безспирни приказки по телефона .Вярно е че ако се оплачеш в полицията те могат да направят това рзследване но надали ще се захванат .Много по лесно ако имаш документ че си платил на тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Demosthenes написа:

Като се получи смс, че си успешно абониран, в него обикновено има освен номер тип 14703 за изпращане на STOP, и нормален телефонен номер към кол център. По този втори номер сравнително лесно може да се разбере с коя фирма общуваш, а щом те ти изпращат смс за абонамента, значи няма нужда да си правиш труда да доказваш, че точно те са ти взели парите. 

На мене не ми казват коя е фирмата дори ми отказват и мейл ровейки се в темата намерих мейл адрес  ,от там пак по същия начин ме препращат към теленор да си ги търся от там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво и как ще се докаже, но от фактурата ми за месец декември се вижда само това, което според мен е едно нищо!

Снимка на екрана_2018-01-29_16-50-31.png

Снимка на екрана_2018-01-29_16-52-12.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Galina Lojkina написа:

На мене не ми казват коя е фирмата дори ми отказват и мейл ровейки се в темата намерих мейл адрес  ,от там пак по същия начин ме препращат към теленор да си ги търся от там

Може ли инфо за полученото смс съобщение (най-вече номер на кол център) и мейл адреса? Аз също обичам да ровя и ще видя какво мога да намеря. 

току-що, masseter написа:

Не знам какво и как ще се докаже, но от фактурата ми за месец декември се вижда само това, което според мен е едно нищо!

Снимка на екрана_2018-01-29_16-50-31.png

Снимка на екрана_2018-01-29_16-52-12.png

В смс съобщението има ли номер за контакт или друга такава информация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Demosthenes написа:

Може ли инфо за полученото смс съобщение (най-вече номер на кол център) и мейл адреса? Аз също обичам да ровя и ще видя какво мога да намеря. 

обър ден .Моля за вашето съдействие при разрешаване на един проблем.На 10.01.2018 получих смс на тел си номер  със съдаржание:Zaplatihte 6.12 lv.S DDS za usluga AGame.Abonamenta e za 7 dni na hhtp://a.u.gamesshop.mobi/?status=c3Vic2NyaWJIZA.Za STOP ,izprati STOP 167 NA 19207 info-0882190530'' 
Редактирано от Galina Lojkina (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Demosthenes написа:

В смс съобщението има ли номер за контакт или друга такава информация?

Да, посочен е този номер: 0882190530

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето това е номера 0882190530 Обаждаш се вдига ти един ръб, който ти отказва да ти даде мейл за кореспонденция.

Редактирано от Руслана (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...