Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

barbuncela

В тази тема, всеки пост който не е по темата ще се счита за спам и ще бъде трит!

Цитат

2.7 Всякаква форма на spam (нежелани съобщения) е забранена, било то чрез постове или лични съобщения. Това включва всякакви реклами, верижни писма и др. съобщения, изключващи тема за помощ или обсъждане, или лична кореспонденция. Избутването на тема от автора й (bumping) не е разрешено с изключение на един пост в рамките на 48 часа. Този вид спам се определя като пост след последният ви пост, който не е уместен и не носи никаква нова (коригирана, допълнена) информация по темата.

Съобщение от barbuncela

Каква форма на управление предпочитате  

61 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      42
    • Парламентарна република
      19

Препоръчан отговор

преди 59 минути, Без умствен капацитет написа:

на този пак му избиха балансите - поне дай някакво мнение

9687937z.png

Минал селският идиот изхилил ти се на поста. Кое точно те притеснява ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

Не, не е така при демокрацията.

Много ми е интересно как се "уволнява по фейсбук" , а не по установения ред, както се цитира в статията ти :)

Цитат

"Заради изявления и реплики във Фейсбук вече има уволнени работници. Даже има случаи на уволнени служители през Фейсбук, а не по установения ред", посочи Нанков.

Първо ... за щастие, все още нямаме такава диктатура, и едно подобно уволнение може много лесно да падне в съда.

Трето , всеки си плямпа всякакви глупости без доказателства.

Трето, и това е съвсем сериозно .. да те зарина ли с примери , особенно от "матушката" , на репресии, цензура, уволнения, провалени живот и смеейства  на хора,  които са "лайкнали" нещо във фейсбук, или пък са шернали , цитирали подобни постове ?

Глоба и затвор са редовна практика в такива "общества".

Да, нямам нищо против подобни статии, но се радвай че все още сме много далеч от тази печална реалност , каквато е другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НОВИНИТЕ ДНЕС, 12.11.2019 Г.

- ПРИЕ СЕ БЮДЖЕТЪТ НА НЗОК. Отново бюджетът на Здравната каса за 2020 година е подчинен на досегашната система. 4,7 милиарда лева на година, а няма пари за болните, за лекарства и за ремонти на болниците. Но пък има за климатици, коли и обзавеждане за шефовете на НЗОК. Прегледах внимателно законопроекта, но не видях смислен анализ на състоянието на здравеопазването и защо парите не достигат.

Всъщност зравноосигурените са малка част от всички граждани. Деца, ученици, пенсионери, държавни служители и армия – здравните им осигуровки би следвало да се плащат от държавата, но тя си ги спестява често или ги бави изключително много. Огромен е броят на неосигурените. От което следва, че те не ходят на профилактични прегледи, на изследвания, а на лекар отиват, чак когато нещата станат много сериозни. И най-често в спешното, защото там не се заплаща и не се отказва. А лечението на спешен случай, който е изтърван, докато стане тежък и спешен, е дълго и скъпо.
Лекарствата, плащани изцяло или частично от НЗОК, са обикновено са генерични и по-евтини. И често – много по-нерезултатни.

По този начин болните продължават да са болни, което рефлектира върху парите за здравеопазване, а в общ план – и върху държавата, защото те не могат да работят наравно с останалите и да генерират продукт.
И още една щекотива здравна тема – недосегаемите. Които в огромната си част са неосигурени, а само ражданията отнемат сериозни пари от здравната каса, без никакъв принос за бюджета. Но, както винаги, анализ няма, пари се дават на парче и по обещания по избори, а народът става все по-болен.

- ПРЕЦАКАХМЕ СЕ С ВТОРАТА ПЕНСИЯ. Не ме учудва изобщо констатацията, че хората, които са плащали за „втора пенсия”, така наречения втори стълб на общественото осигуряване, са се минали жестоко, защото на практика ще получават по-малко пари. Винаги съм знаела, че каквато и реформа да измислят за пенсиите, все ние, хората, сме минатите. Доброволно задължително обществено осигуряване. В частни фондове, естествено. Как те управляват парите, е ясно. Заплати на управители на тези фондове по 200 000 лева. А за пенсии – тц! На всичкото отгоре нямаме правото да си изтеглим тези пари, ако ни се налага за лечение или просто защото това са си наши пари, а до пенсия не се очертава да се докопаме. Изобщо днес е ден на щастливите социални новини!

- МАЙНАТА ИМ НА БОЛНИТЕ И ПЕНСИИТЕ, 300 МИЛИОНА ЗА ИНФРАСТРУКТУРА ЗА КЕФКИТЕ. Разбираме, че инфраструктурата за Ф-16 – цели ОСЕМ самолета, които ще дойдат след ПЕТ години, че ни струва допълнително 300 милиона лева. Защо – не се разбра. Да кажат, че нямаме бази – имаме, писти имаме, летища имаме, малко да ги постегнат. Но аз не разбирам. Разбирам само, че държава, в която народът загива в най-тежката демографска катастрофа в историята, вместо в хората, инвестира в американските си господари и оръжията им. Които евентуално един ден ще насочат срещу Русия. Тази година ще дадем още 1,4 милиарда лева за бронирани машини. И кого ще пазим, че не ми е много ясно? Опустелите села? Разрушените военни поделения!? Американските бази!?!

- СЕГА СЕ СЕТИХА. Всички партии освен ГЕРБ искат да се назначи временна порламентарна комисия, която да подготви промени в Изборния кодекс, за да се предотврати явлението „невалидни бюлетини” и „мъртви души”. Отсега прогнозирам, че нищо няма да излезе. Защото това е част от манипулирането на изборите. С 600 000 невалидни бюлетини можеше резултатът от тези избори да изглежда съвсем различен. Но управляващите винаги си правят законите така, че да ги обслужват тях. А и да попитам другите партии – защо не се сетихте преди това? И дори Мая Манолова, която сега се възмущава, беше един от авторите на Изборния кодекс? Кого заблуждавате?

Елена Гунчева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти можеш ли да четеш, че половината неща все още не са гласувани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте го. За първи път се изкарват фекалиите и грабенето на софийските общинари. Джамбазки ако знаеше какво е нямаше да ходи в Брюксел.

https://www.youtube.com/watch?v=VqUuR7aGoGo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:
Цитат

Според министъра на вътрешните работи Младен Маринов проектобюджетът на МВР за следващата година ще даде възможност за увеличаване на нощния труд на служителите на 1 лев на час, съобщи БТА.

Браво!!! При 8 часа работно време, нощната смяна на полицаите ни ще вземат умопомрачителните 8 лева или по-малко от 4 евро на смяна!!! 

преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:

ти можеш ли да четеш, че половината неща все още не са гласувани

А ти можеш ли да мислиш???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Джугашвили написа:

Браво!!! При 8 часа работно време, нощната смяна на полицаите ни ще вземат умопомрачителните 8 лева или по-малко от 4 евро на смяна!!!

Това е в допълнение на основната заплата, а не значи, че ще вземат само тези 8 лева. Примерно, ако основната ставка  за 8 часа е 24лв(по 3лв на час) прибавени към тях тези 8лв, стават 32лв. Това е съвсем примерно, не им знам основната надница колко е...Между впрочем, на полицаите смените не са по 8 часа, ако не се лъжа, не знам обаче колко точно се водят нощен труд по време на денонощието официално, дали е ограничено примерно до часовете, които се водят нощна тарифа на електричеството, или в зависимост от продължителността на светлата и тъмна част от денонощието, което се мени в зависимост от календара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Това е в допълнение на основната заплата, а не значи, че ще вземат само тези 8 лева. Примерно, ако основната ставка  за 8 часа е 24лв(по 3лв на час) прибавени към тях тези 8лв, стават 32лв. Това е съвсем примерно, не им знам основната надница колко е...Между впрочем, на полицаите смените не са по 8 часа, ако не се лъжа, не знам обаче колко точно се водят нощен труд по време на денонощието официално, дали е ограничено примерно до часовете, които се водят нощна тарифа на електричеството, или в зависимост от продължителността на светлата и тъмна част от денонощието, което се мени в зависимост от календара.

Нощният труд е за времето от 22.00 до 06.00 ч. /8 часа/. Смяната може да е 12 или 24 часова. Най-често са 7 или 8 нощни дежурства за месец, което ще рече от 56 до 64 лева на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е допълнение ми е ясно, само че във всяка нормална държава, нощният труд е регламентиран като процент от трудовото възнаграждение (обикновено е в размер на 25%)!!! В задачата се пита, след като нощният труд може да се калкулира като заплащане на час, защо останалата част от заплатата не е калкулирана на почасово заплащане??? Наясно ли си, че няма развита държава с минимална месечна заплата??? Навсякъде са с минимална почасова ставка!!! А изчисленията и калкулациите не са чак толкова сложни, а напротив, много прости са!!! Вземат за база социалният минимум ( В Германия е 900-950 евро) и регламентирания според закона работен ден (8 часа - 40 на седмица - 160 на месец)!!! Минималната часова ставка винаги е малко над социалният минимум и се индексира на всеки 6 месеца според инфлацията за този период!!! В Германия е 9.23 евро към момента!!! Всеки допълнителен час над тези 160 се заплаща 50% по-скъпо, нощният труд е 25% по-скъп от дневния, ако работиш в Събота, първите три часа се плащат 50% по-скъпо, останалите се плащат на 100% по-висока ставка!!! В Неделя целият ден се плаща на 100% по-висока ставка!!! Както виждаш не е сложно и навсякъде боравят само с проценти, а не твърдо 1 левче на час!!! Сега сметни по тази методика за себе си на настоящата заплата, колко часа на месец работиш и дали няма да ти се увеличи заплатата от само себе си,без да има някакви увеличения на заплатите!!! И се замисли дали шефа ти с такава охота ще те кара да останеш още два часа след работа или да те кара да ходиш да работиш  и в Събота, щото имало много работа и да ти вика "Аз ти плащам за тази работа"!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм в голямо предприятие с нощни смени. В договора на работниците с нощни смени си пишеше, че в заплатата им е включен някакъв процент за работа на смени (първа, втора, нощна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Дингири Банда написа:

Работил съм в голямо предприятие с нощни смени. В договора на работниците с нощни смени си пишеше, че в заплатата им е включен някакъв процент за работа на смени (първа, втора, нощна).

В Германия са на дневна и нощна ставка!!! от 22:00 до 06:00 часа и обратно!!! В Дания пък са още по-развити!!! Там са разделени на три часови зони на заплащане!!! От 06:00 до 18:00, от 18:00 до 22:00 се плаща по-скъпо от дневната и от 22:00 до 06:00 вече е нощна смяна!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Дингири Банда написа:

Прозрачно намекнах, че може би и при полицаите в заплатата вече и отдавна е включен процент за нощен труд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Джугашвили написа:

В задачата се пита, след като нощният труд може да се калкулира като заплащане на час, защо останалата част от заплатата не е калкулирана на почасово заплащане???

Питай дупедатите на герп, а не мен. 

преди 3 часа, Джугашвили написа:

Наясно ли си, че няма развита държава с минимална месечна заплата???

Не съм наясно, за да съм наясно, трябва да направя проверка дали е така. Уверен съм обаче, че дори да направим и ние същото като тях, това ни най-малко няма да помогне в положителна посока, защото колкото някои от тези на заплати биха могли да спечелят от това, защото са търсени професии, а има недостиг на работна ръка точно за тях и работодателите биха били склонни да ги поощрят, за сметка на това ще орежат заплатите, примерно на общите работници и на тези професионалисти, за които има достатъчно наплив от кандидати и предлагането е по-голямо от търсенето им.. Уверен съм, че у нас точно това ще се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Питай дупедатите на герп, а не мен.

лично според мен, основната заплата на полицаите е висока и нямаше нужда от това увеличение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

лично според мен, основната заплата на полицаите е висока и нямаше нужда от това увеличение

Инфлацията също е висока, така че, ако искаш, това го приеми по-скоро като индексиране за запазване на покупателната способност, макар уж да не е   с такава цел. Но това трябва да се случи със заплатите и на всички останали полагащи нощен труд, при това и при другите увеличението на нощният труд, трябва да е със същата стъпка, а не по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

споре мен е по добре да се вдигнат на санитарките по болниците отколкото на полицаите, но полицаите са по добрите слуги

те са свикнали да не мислят, а да изпълняват заповеди - дали на прокуратурата, съда или някой друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Без умствен капацитет написа:

споре мен е по добре да се вдигнат на санитарките по болниците отколкото на полицаите, но полицаите са по добрите слуги

те са свикнали да не мислят, а да изпълняват заповеди - дали на прокуратурата, съда или някой друг

Няма как да стане. Санитарката може да е и с основно образование, докато за полицай се изисква минимум средно. Няма как заплащането да е едно и също. Санитарката се равнява на чистачката в МВР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, andreygg написа:

Няма как да стане. Санитарката може да е и с основно образование, докато за полицай се изисква минимум средно. Няма как заплащането да е едно и също. Санитарката се равнява на чистачката в МВР.

Доплащането за нощен труд, не зависи от образованието. Или тия с различно образование, им се спи по различен начин ли. Аман от идиотски коментари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по често се случва да чуеш за напуснала санитарка отколкото за напуснал полицай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, sliderum написа:

Доплащането за нощен труд, не зависи от образованието. Или тия с различно образование, им се спи по различен начин ли. Аман от идиотски коментари!

Говоря за основната заплата, а не за нощния труд. И без обидни квалификации, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, andreygg написа:

Говоря за основната заплата, а не за нощния труд. И без обидни квалификации, моля!

А ти досега да си забелязал, че дискутираме именно нощният труд и не сме намесвали основното заплащане, с цел да обсъждаме него. Пък и ти съвсем по никакъв начин не си беше уточнил, че се опитваш да изместиш дискусията в тази посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече официално - втоpата ни пенсия изгopя във финaнcoвa пиpoмидa* 

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7867585?fbclid=IwAR1bBIMZT9JVHnVecmtdBjscGQPDMUJ2_XbFoUe14M2FPVA3T5kctStS8F0

Най-сетне признанието,че две пенсии ще са по-малко от една,направи и социалният министър Бисер Петков.

На всички ни беше ясно,че ще изгори втората пенсия,но това,че ще навреди на основната не го знаех и очаквах поне аз. 🤨

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, KoiAzLiWe написа:
Вече официално - втоpата ни пенсия изгopя във финaнcoвa пиpoмидa* 

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7867585?fbclid=IwAR1bBIMZT9JVHnVecmtdBjscGQPDMUJ2_XbFoUe14M2FPVA3T5kctStS8F0

Най-сетне признанието,че две пенсии ще са по-малко от една,направи и социалният министър Бисер Петков.

На всички ни беше ясно,че ще изгори втората пенсия,но това,че ще навреди на основната не го знаех и очаквах поне аз. 🤨

Пирамиди, фараони(с неоценимата държавна подкрепа, във вид на законотворчество)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде честито! Първият ден болнична няма да се заплаща. За да спрели злоупотребите. Страхотна логика.

https://www.mediapool.bg/parviyat-den-ot-bolnichnite-nyama-da-se-plashta-news300255.html

Ако бяхме нормална държава такава наглост щеше да катурне правителството. Тук не ми се вярва да стане нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...