Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се е появил човекът на Земята според вас ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, аm-аm написа:

Говори за себе си. Аз пиша алгоритми.

Защо отричаш че хората и цялата Вселена е само симулация на висшите създания !

Кофти е да нямаш контрол върху собствената си съдба !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

информацията  струва пари, дай 1000 лв и ще ти кажа.

Здравейте на всички. Тоя раздел изглежда най-подходящ за тази тема. Та, въпроса е - как мислите се е появил човекът на Земята. Пренесен ли е бил от другаде, създаден ли е бил чрез генно моди

Публикувани изображения

преди 3 минути, аm-аm написа:

Знаех си, че обърках нещо, като те писах....

По скоро всички сме писани !

преди 2 минути, аm-аm написа:

Как ще отричам. Съгласен съм. Просто не изключвам себе си от списъка с висши създания.

Не е възможно защото си част от доказателството !

Човешката глупост !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали искаше доказателства !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво са ми доказателства? Аз знам. На вас ви трябват доказателства, защото не знаете.

преди 13 минути, Gregory House написа:

Човешката глупост !

Като представител на човешкия вид би следвало да си направиш извод, че "човешката глупост" ти е присъща и увереността в каквото и да било е дискредитирана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събитията на квантово ниво !

Тайните на човешкия мозък !

НЛО !

Еволюцията !

Прехода от химична към биологична еволюция !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Johnny B написа:

За мен по-голяма мистерия е защо я има Вселената въобще...

Това е истерия, не мистерия. По-интересно е да си представяш какво има зад ъгъла, пред това да отидеш и да разбереш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

За какво са ми доказателства? Аз знам. На вас ви трябват доказателства, защото не знаете.

Като представител на човешкия вид би следвало да си направиш извод, че "човешката глупост" ти е присъща и увереността в каквото и да било е дискредитирана.

Всички сме в кюпа дори аз !

преди 2 минути, Gregory House написа:

Събитията на квантово ниво !

Тайните на човешкия мозък !

НЛО !

Еволюцията !

Прехода от химична към биологична еволюция !

Гравитацията !

Липсата на някои елементарни частици !

Тъмната материя !

Тъмната енергия!

Доказателства много !

Теорията за големия взрив !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че Бог ни е създал като същества, които имат възможност да са близо до Неговото божествено естество, с възможност да виждат и духовния свят, освен материалния, ала човекът се изплашил и затворил духовните си очи и решил, че го устройва да вижда само материалните измерения на света, в който е поставен да живее. И с течение на времето загубил възможността да вижда отвъд материята. Затова днес масово не знаем откъде сме дошли, защото виждаме само материята. Освен ако някой не пожелае да надникне и отвъд....всъщност не малко хора надникват и виждат и други светове, и други сили, освен познатите ни на Земята...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vesever написа:

Аз смятам, че Бог ни е създал като същества, които имат възможност да са близо до Неговото божествено естество, с възможност да виждат и духовния свят, освен материалния, ала човекът се изплашил и затворил духовните си очи и решил, че го устройва да вижда само материалните измерения на света, в който е поставен да живее. И с течение на времето загубил възможността да вижда отвъд материята. Затова днес масово не знаем откъде сме дошли, защото виждаме само материята. Освен ако някой не пожелае да надникне и отвъд....всъщност не малко хора надникват и виждат и други светове, и други сили, освен познатите ни на Земята...

Аз пък смятам, че човекът затворил очите си за материалното и ги отворил за духовното. Създал Бог като еманация на свръхестественото и с времето изгубил границите между изградения от въображението образ и реалният персонаж. Затова днес масово знаем, че децата излизат от вагините, но сме забравили откъде идва бог.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че човекът затворил очите си за материалното и ги отворил за духовното. Създал Бог като еманация на свръхестественото и с времето изгубил границите между изградения от въображението образ и реалният персонаж. Затова днес масово знаем, че децата излизат от вагините, но сме забравили откъде идва бог.

Хей, здрасти, предполагам не ме помниш :)

Така де, ние виждаме материалното естество откъде идва, ала не виждаме духовното - виждаме тялото, а не виждаме душата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние повече чувстваме, отколкото виждаме. Можем да чувстваме дори когато не виждаме, но не можем да не чувстваме докато виждаме.

Не те помня...Спомням си... Дай стария аватар да се сетя.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, аm-аm написа:

Ние повече чувстваме, отколкото виждаме. Можем да чувстваме дори когато не виждаме, но не можем да не чувстваме докато виждаме.

Не те помня...

Ми, от 6 години не бях влизала тук, забравя се...
Чувстването да, прав си, това е душа. Обаче липсва духът, който е отвъд душата. Май аз не се изразих съвсем правилно. А емоцията и чувството не са достатъчни, за да бъде човек духовно зрящ.

преди 13 минути, аm-аm написа:

Не те помня...Спомням си... Дай стария аватар да се сетя.

Ха де, нямам го, снощи го смених...малка  птица на фона на изгряваща луна 

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи бог се е издънил с нас. Религиозните люде винаги обясняват, че човешкият вид деградира, че губи връзката си с Бог, че вече не вижда, не разбира, не помни... Е нали Бог ни е направил такива. Ние сме по негова воля, по негов калъп, по негов образ и подобие. Не е като да не може да направи каквото си поиска.

Не може да направиш една електрическа крушка и после да виниш нея, че не свети. Или може?

Другата мистерия за мен е защо се задава въпрос, който има явен отговор. От къде се е пръкнал човекът? Ами ражда се. Ама как е станал такъв? Ами от клетъчно деление. И ако това работи днес, защо да не е работило вчера? Защо вчера да е нямало клетъчно деление, а магическо сътворение от свръхестествено всемогъщо същество!?!?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е нормално

всяка  неодоценена жена  с по-пълничко тяло

разказва как хората не виждали душата а материалното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Креационистите обясняват, че от една клетка не можело да стане многоклетъчен организъм. Ами яйцеклетката и сперматозоида какво са? Или познанията им за зачеването са на ниво "Пишка махала"? Всеки ден чудото на сътворението се случва пред нас и от нас, а ние търсим под вола теле, за да заменим спокойствието и сигурността, която са ни носели първите ни богове, които сме имали като бебета - всемогъщите и непогрешими родители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

Другата мистерия за мен е защо се задава въпрос, който има явен отговор. От къде се е пръкнал човекът? Ами ражда се. Ама как е станал такъв? Ами от клетъчно деление. И ако това работи днес, защо да не е работило вчера? Защо вчера да е нямало клетъчно деление, а магическо сътворение от свръхестествено всемогъщо същество!?!?!?

За това не знам, обаче търся клипче, което гледах преди време във връзка с:

"А иначе скоро четах, че има хора де вярват, Вселената всъщност е мозъка/съзнанието на огромно същество, дето е толкова голямо, че не можем да си го представим. И ние сме една мисъл/спомен в него. Правят го на база това, че галактиките, структурата им (връзките между тях) и всичко е симулативна на това на човешкия мозък и нервните клетки."

Ще го кача някъде ако намеря, не беше от youtube, та да видиш и да коментираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Julius Decimus написа:

"Вселената всъщност е мозъка/съзнанието на огромно същество...."

Julius, това са забавни мисли, които вълнуват мозъка 10 секунди и не бива да се задържат повече там. Ето ти още поезия: Ние сме в утробата на Бог. Той се грижи за нас, дава ни храна, подслон и топлина. Той е навсякъде около нас, но ние не го виждаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Julius Decimus написа:

"А иначе скоро четах, че има хора де вярват, Вселената всъщност е мозъка/съзнанието на огромно същество,

eто

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Julius, това са забавни мисли, които вълнуват мозъка 10 секунди и не бива да се задържат повече там. Ето ти още поезия: Ние сме в утробата на Бог. Той се грижи за нас, дава ни храна, подслон и топлина. Той е навсякъде около нас, но ние не го виждаме.

Учените все още спорят какво значи да си жив точно, просто задоволяване на физиологичните нужди на тялото, или и нещо друго.

Например ако човек е тъжен и го питаш, ще каже ли че е жив ? Физически да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, аm-аm написа:

Значи бог се е издънил с нас. Религиозните люде винаги обясняват, че човешкият вид деградира, че губи връзката си с Бог, че вече не вижда, не разбира, не помни... Е нали Бог ни е направил такива. Ние сме по негова воля, по негов калъп, по негов образ и подобие. Не е като да не може да направи каквото си поиска.

Не може да направиш една електрическа крушка и после да виниш нея, че не свети. Или може?

Ако се замислим, и днес има много свръхестествени феномени, на които няма обяснение...те са извън рамките на човешките разбирания и възможности...

А за издънването на Бог, не, просто ни е дал възможност сами да избираме как да живеем, да имаме ли връзка с духовното или не...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Julius Decimus написа:

Учените все още спорят какво значи да си жив точно, просто задоволяване на физиологичните нужди на тялото, или и нещо друго.

Например ако човек е тъжен и го питаш, ще каже ли че е жив ? Физически да.

Къде са тези спорове, пак. Науката пак ли нещо не е успяла. Направо да ѝ се чудиш защо съществува. Нищо не може да опише, нищо не може да докаже. Жив зян. А това, че думите имат пряк и преносен смисъл не променя законите в биологията и дефинициите ѝ за живот (те не са базирани само на въглерод).

преди 3 минути, vesever написа:

Ако се замислим, и днес има много свръхестествени феномени, на които няма обяснение...те са извън рамките на човешките разбирания и възможности...

Като 400 от убийствата в Чикаго миналата година.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Yvan Sergeev написа:

това е нормално

всяка  неодоценена жена  с по-пълничко тяло

разказва как хората не виждали душата а материалното.

Верно ли? 

преди 17 минути, аm-аm написа:

Къде са тези спорове, пак. Науката пак ли нещо не е успяла. Направо да ѝ се чудиш защо съществува. Нищо не може да опише, нищо не може да докаже. Жив зян. А това, че думите имат пряк и преносен смисъл не променя законите в биологията и дефинициите ѝ за живот (те не са базирани само на въглерод).

Като 400 от убийствата в Чикаго миналата година.

Не, става дума за феноменалните способности, за гениите на човечеството...а убийците са дефектни "крушки", въобще не визирам такива събития...

Хора, вие не спите ли в тоя сайт, постоянно тече комуникация :) Аз ще поспя. Благодаря за вниманието :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване