Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Емил Костов написа:

Еволюцията нищо не доказва. Предлага теория, в която има доста дупки и неточности. Ти сам избираш дали да вярваш или не.

Майко мила, в научните теории имало място за вяра и избор дали да им верваш.  crazy-monkey-emoticon-154.gifТеорията е само оценяема и доказуема хипотеза, посредством събираеми и измерваеми експерименти, които могат да се изпълнят и наблюдават. САМО!

Не ме слушайте. Еволюцията, Големият взрив и гравитацията са масови заблуди за маскиране на далеч по-абсурдни, но прелюбопитни истории. Творете, моля ви, творете. ЧЕТЕ МИ СЕ crazy-monkey-emoticon-148.gif

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

и за тази теория има някакви доказателства;)

https://www.obekti.bg/kosmos/sshchestvuva-deveta-planeta-v-nashata-slncheva-sistema-pokazva-novo-prouchvane

Най-голямото доказателство, че една теория е изфабрикувана, това е за нея да пише в obekti.bg crazy-monkey-emoticon-153.gif

Тази тема е толкова добра, че чак ми събуди маймуните!!!!!! crazy-monkey-emoticon-129.gif

преди 1 час, nikolela написа:

Между Адам и Ева и примати се губи звено, в което е и въпроса в темата. Тоз примат какво общо има с Амам?

Ева е направила да маймуна Адам, а от маймуните са станали хора. Всичко е точно!

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

10/3=3.(3)

3.(3) x 3= 9.(9)

не е  10   тъйче толкоз с "науката"  и с мисленето че нещо ще измислиш щото много по- умни от тебе са го мислили и нищо не са измислили.

Добър опит. За твое съжаление неверен, защото:

3.(3) x 3= 10

Няма нищо. Просто пропуски в училището и последвалия живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

И еволюцията е най- рационалния отговор за сега - и да препратите въпроса към "генетичен експеримен на извънземни", това пак не е отговор, защото тогава пък остава как се е стигнало до тях, до тази разумна форма на живот. Или пък разкарайте въобще човека - дали маймуните, дали динозаврите, който ще да е животински вид, как се е стигнало до всеки един тях, все от други планети и извънземни ли са дошли, а те откъде и т.н.

Прав си.

Но според мене и динозаврите са били експеримент на извънземни.

Въпреки че,.....м, по него време (когато са се появили динозаврите, преди 250 милиона години), може техни яйца да са паднали на планетата с някой астероид. И така да са се появили на Земята. Но пък май това не е възможно. Тяхната еволюция е странна, в началото ако приемем че са паднали яйца на влечуги отнякъде, то да са били 2-3-4 вида. А доколкото ни е известно динозаври е имало и огромни в моретата, и хищници, и растителноядни. Значи....не виждам как случайно ще стане това. А и еволюцията им, появяват се и топлокръвни. Да, след десетки милиони години, но...хората сега биха ли станали влечуги например, едва ли.

преди 3 часа, sten90 написа:

Трето - ако прочетеш някои книги(например от Ричард Докинс :) ) или изгледаш някои научнопопулярни филми - ще разбереш, че именно доста неща могат да се появят "от самосебе си". Има си даже теория(не е "само теория") за тези неща - ставаше въпрос за т.нар. "сложни самоорганизиращи се системи". За мен най-крайният пример в това отношение е възникването на цялата Вселена. Оказва се, че според Квантовата теория(отново не е "само теория") вакуумът изобщо не е празен. Последното се обяснява доста убедително и разбираемо от Лорънс Краус в книгата "Вселено от нищото"... 

Да се допълня - един филм, който също доста добре обяснява за някои видове "самовъзникване" се казва Order and Disorder. Има две части - мисля че е от 2012 г.

Благодаря за предложенията.

преди 1 час, Agamirion написа:

На мен лично теориите, от къде е "дошъл" човекът, или от какво е произлязъл, не ми са толкова интересни, колкото до къде хората ще стигнат. Може би това е въпросът.  Защото човекът все от някъде се е появил, така и след време умира и толкова. Пепел и пръст. Може би в това се състои въпросът. Защото човек се ражда и умира, но един ще спаси Земята, когато разбере (научи) от какво всъщност има нужда Земята и как да се спре унищожаването й. Но няма ли единство, няма да има и спасение. Все на вид просто неща, а толкова важни....

Добре дошъл бате, радвам се че реши да пишеш.

преди 9 минути, Белгиеца написа:

Няма точно никакъв шанс земята да бъде спасена , тя ще бъде погълната от слънцето.
Запиши си го някъде.

Може би бате, но преди това климата ще стане много горещ за хората да живеят на повърхността на Земята, другите работи впоследствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, аm-аm написа:

Майко мила, в научните теории имало място за вяра и избор дали да им верваш.  crazy-monkey-emoticon-154.gifТеорията е само оценяема и доказуема хипотеза, посредством събираеми и измерваеми експерименти, които могат да се изпълнят и наблюдават. САМО!

С известни резерви(методологични) мога да се съглася с това твърдение.Изхождайки от него би ли посочил конкретният повторяем експеримент, при който от общия прародител  на човека и маймуната се получава човек.Ще те помоля само да не ми обясняваш, защо не можеш да посочиш такъв експеримент.Може причините да са обективни, но липсата на експерименталното доказателство е факт, който влияе негативно  на оценката на теорията.Още по лошо говори за нея, че никой никога не е успял в условията на контролиран експеримент да  превърне един вид в друг.Така че ЕТ наистина си е теория.Вярващите в нея еволюционисти може да си вярват  в нея, това  си е  тяхна работа.Друг огромен недостатък е липсата на предсказателна сила.Една теория придобива научна тежест, когато може да предскаже резултат.Ще видим ли някога, някой еволюционист да предскаже в какъв вид ще еволюира да речем примерно заека или пък успешно да предскаже появата на нов вид.Що за наука е това да се твърди: "Знаем че видовете са  се получили от НЕЩО, ама какво е това нещо не знаем.И ако трябва да повторим резултата - не можем."Именно това прави тази теория антинаучна.Тя нито изяснява как се е получил научният резултат, но и не може да го постигне.Но комуто е потребно нека си я ползва. Проблема настъпва, когато подобна вяра се поднася като истина, а доказателствата са - колко неуки са тия , които не са съгласни с нас.Не намирам за нужно да се спирам на всички псевдонаучни твърдения, които се изписаха в темата, но все пак крайно нелепо звучи "Доказана  е самоорганизацията" ,  когато самоорганизацията по Пригожин е отдавна ама отдавна опровергана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Julius Decimus написа:

А доколкото ни е известно динозаври е имало и огромни в моретата, и хищници, и растителноядни. Значи....не виждам как случайно ще стане това. А и еволюцията им, появяват се и топлокръвни. Да, след десетки милиони години, но...хората сега биха ли станали влечуги например, едва ли.

стари са крокодилите, значи ние сме еволюирали крокодили, а защо по дяволите има неволюирали крокодили

преди 18 минути, badr написа:

С известни резерви(методологични) мога да се съглася с това твърдение.Изхождайки от него би ли посочил конкретният повторяем експеримент, при който от общия прародител  на човека и маймуната се получава човек.Ще те помоля само да не ми обясняваш, защо не можеш да посочиш такъв експеримент.Може причините да са обективни, но липсата на експерименталното доказателство е факт, който влияе негативно  на оценката на теорията.Още по лошо говори за нея, че никой никога не е успял в условията на контролиран експеримент да  превърне един вид в друг.Така че ЕТ наистина си е теория.Вярващите в нея еволюционисти може да си вярват  в нея, това  си е  тяхна работа.Друг огромен недостатък е липсата на предсказателна сила.Една теория придобива научна тежест, когато може да предскаже резултат.Ще видим ли някога, някой еволюционист да предскаже в какъв вид ще еволюира да речем примерно заека или пък успешно да предскаже появата на нов вид.Що за наука е това да се твърди: "Знаем че видовете са  се получили от НЕЩО, ама какво е това нещо не знаем.И ако трябва да повторим резултата - не можем."Именно това прави тази теория антинаучна.Тя нито изяснява как се е получил научният резултат, но и не може да го постигне.Но комуто е потребно нека си я ползва. Проблема настъпва, когато подобна вяра се поднася като истина, а доказателствата са - колко неуки са тия , които не са съгласни с нас.Не намирам за нужно да се спирам на всички псевдонаучни твърдения, които се изписаха в темата, но все пак крайно нелепо звучи "Доказана  е самоорганизацията" ,  когато самоорганизацията по Пригожин е отдавна ама отдавна опровергана.

ето ти факт

за природата 5 млн. години са нищо

Spoiler

Според оценки на изследователите, този процес неизбежно ще протече при влошаване на фертилността. Но израждането на Y хромозомата не означава, че мъжете ще изчезнат

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Живко Христов написа:

Четете Стругацки - Пикник край пътя и ще разберете откъде сме се пръкнали !

във всяка лъжа има толкова истина, че да и повярваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badr написа:

Именно това прави тази теория антинаучна.

Дедо попе, що си мислиш че някой го интересува твоето мюсюлманско мнение ?
Ти си набожен човек, което означава че нямаш право да приемаш нищо против твоята ислямска религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Дедо попе, що си мислиш че някой го интересува твоето мюсюлманско мнение ?
Ти си набожен човек, което означава че нямаш право да приемаш нищо против твоята ислямска религия.

Младеж!

Във форума има правила от които едно гласи така: 

2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към етническа и верска омраза и други). Не се допускат коментари популяризиращи противозаконни и дискриминационни нацистки/фашистки и расистки идеи. Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание, образователен ценз, социален статус и сексуалност.

Също така имаше сериозно предупреждение от модератор, преглеждащ темата за  спазване на добрия тон. Всеки един има право на мнение, независимо дали се е харесало на теб или на мен.Не си нито интересен, нито умен, за да впечатлиш някого от тук пишещите с твоите глупости!

"

valkiria1

Аз пък ще  участвам в темата като модератор.

Използвам това , за да направя  предупреждение да се спазва приличието в общуването между елитните участници  в темата :"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

Гръмнало и изведнъж се е зародило всичкото видово разнообразие? От биосупата?

Ей тъй от нищото не става взрив. Трябва да има външни фактори, които да причинят съществуването на каквото и да е. Всичко което съществува, съществува благодарение на други външни фактори. Нещо като причина и следствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е по-напред така - да уточним понятията :

https://bg.wikipedia.org/wiki/Теория

Така , че тук обсъждаме убеждения , мнения , често фантазии , приказки .....Но не и научни теории - нямаме необходимата подготовка . Тогава се вярва . В този смисъл това е религия - обяснява това което не се знае , за да е възможно с незнанието да се оперира мисловно . 

По този начин в науката има религия , а в религията наука -

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, badr написа:

... би ли посочил конкретният повторяем експеримент, при който от общия прародител  на човека и маймуната се получава човек.

Въпроса ти звучи по следния начин: Покажи ми как от една гайка може да сглобиш трактор. Т.е. изначално ти не познаваш какво означава еволюция, обясняваш си я по абсурден начин и не приемаш тази абсурдност, без да осъзнаваш, че тя няма нищо общо с теорията.

Една теория придобива научна тежест, когато може да предскаже резултат.

Ама само един пример ли искаш? Мога да ти дам няколко стотин хиляди. Почти всичко, което ядеш. Растения и животни, полу или напълно одомашени. Нищо не е това, което е било и то за сравнително кратък период - стотици, десетки и дори броени години и месеци. Погледни един вълк, а след това един дакел. Това е естествен процес на видоизменяне, при това не само външно, но и като структура и дори като функционалност - сетива, поведение, устойчивост на различни климатични условия, издръжливост, темперамент, устойчивост на болести и т.н. И това не е случайно, а целенасочено, с конкретни очаквания и предсказуемост.

Вероятно не знаеш, глупости, със сигурност не знаеш, щом бълваш такива неграмотни брътвежи, днешната генна наука отдавна е задминала границата на това да определя цвета на кожата и очите на човешкия ембрион. Ама не си товари главата. То за теб поповата лъжичка и жабата са отделни видове, защото не може току така нещо да се промени, ако не е намесена Божествена сила.

Що за наука е това да се твърди: "Знаем че видовете са  се получили от НЕЩО, ама какво е това нещо не знаем.

Това е науката в представите на един неук човек. Това е. В науката не се използват "това", "онова", "нещо". Тя борави с термини. Само набожните вярват, че света е създаден от нищо. Т.е. от нищо - нещо.

преди 13 часа, Живко Христов написа:

Четете Стругацки - Пикник край пътя и ще разберете откъде сме се пръкнали !

Глупости! Само теология и научна фантастика требе.

Белгиеца го е рекъл арно, ама без такт, та историята няма да го помни. Ей на, сега ще го овековеча:

"... набожен човек... означава че нямаш право да приемаш нищо против твоята ислямска {или друга} религия."

преди 5 часа, valkiria1 написа:

... ще обявя на световния научен свят, че съм открила липсващото до този момент свръзващо звено между маймуната и човека.

Само срамежливо да вметна невинно - липсващо звено няма отдавна за науката... Повтарям, за науката.

преди 2 часа, nikolela написа:

Ей тъй от нищото не става взрив.

Абе откъде ги четете тези неща? Аз не съм попадал на тях. Никъде в теорията за Големия взрив не пише, че е станал от нищото, че гравитацията става от нищото и че живота еволюира от нищото.

преди 2 часа, by_chechi написа:

Така , че тук обсъждаме убеждения , мнения , често фантазии , приказки .....Но не и научни теории - нямаме необходимата подготовка . Тогава се вярва . В този смисъл това е религия - обяснява това което не се знае , за да е възможно с незнанието да се оперира мисловно .

Редно бе някой да го отбележи. Критичният минимум знания, нужен за да се води научен, или поне смислен, диалог с пишещите фантазьори в темата, не е прекрачен, поради което е невъзможен.

Много се извинявам, ако съм разколебал нечия вяра или фантазия. МОЛЯ ТВОРЕТЕ! Аз го оценям и се прекланям пред трудовете Ви!

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, valkiria1 написа:

Следващия път , в който елитът на форума си позволи  поведение , което не отговаря на високите очаквания към него,   ззаявени  от батюхата на темата, ще  я затворя   и ще обявя на световния научен свят, че съм открила липсващото до този момент свръзващо звено между маймуната и човека

Затваряйте я като решите, проблем няма.

Кой съм съм споменал и кой не, видно е че главно хора неспоменати са агресивни. А пък и на кой му пука дали съм го споменал ? В смисъл това въобще, ама въобще не трябва да е проблем. И да не се нарича елит.

Но да, не отричам че очаквах повече. Всъщност, сериозните коментари са около 10, бъдейки тия предлагащи четива и прочие картинки от пирамидите.

Имаше човек от споменатите с интересна идея и виждане, обаче в момента го няма да се изкаже. Тя темата първо няколко човека писахме за нея долу в празните приказки, решихме че ще е по-добре в друг раздел, където всеки да напише по-сериозно представата си по въпроса, а не там. Това е то. Разбирам че за вас е за празните приказки. Само че не заради въпроса на темата, а заради коментарите на някои от пишещите.

Все пак вярвам, че впоследствие и други могат да включат, по-сериозни като утихне.

В тая връзка, вие какво бихте казали по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светът на явленията не съществува - той е ипостас на информацията, произвеждана от Разума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, valkiria1 написа:

В тази връзка, аз се обръщам към хора ,които имат стартово ниво за дискусия и съм го направила вече.

Лично ваше мнение или виждане по въпроса на темата не видях.

Вече имате такова в по-стари теми вероятно. Щом е така се извинявам за въпроса ми.

преди 2 часа, аm-аm написа:

Почти всичко, което ядеш. Растения и животни, полу или напълно одомашени. Нищо не е това, което е било и то за сравнително кратък период - стотици, десетки и дори броени години и месеци. Погледни един вълк, а след това един дакел. Това е естествен процес на видоизменяне, при това не само външно, но и като структура и дори като функционалност - сетива, поведение, устойчивост на различни климатични условия, издръжливост, темперамент, устойчивост на болести и т.н. И това не е случайно, а целенасочено, с конкретни очаквания и предсказуемост.

Добре. Това теоретично не пречеше да го напишеш още в първите ти коментари в темата нали, а не чак сега.

Кучето е израсъл в среда с хората вълк изначало. После тия дакели и булдози, недоразумения, те може и да са възникнали вледствие на генетични промени, добре.

преди 4 часа, nikolela написа:

Ей тъй от нищото не става взрив. Трябва да има външни фактори, които да причинят съществуването на каквото и да е. Всичко което съществува, съществува благодарение на други външни фактори. Нещо като причина и следствие.

В Космоса няма как да се появят живи същества. Звезди, планети, черни дупки и материя тъмна, те просто съществуват и залязват, раждат се нови звезди, местят се. Обаче нищо от това не може да създаде живо същество. Някакво едноклетъчно може да се появи, да. Но в никакъв случай комплексно и мислещо същество като човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, valkiria1 написа:

Ти не си човека, който ще реши това.

Следващия път в който си позволиш да коментираш участниците в тази тема, няма да пишеш не само в нея, но и във форума  за известно време. 

може и да се отвори една тема- опиянението от властта

освен за модератор  тук ще се  спарвиш  по-добре да си модератор само на мръсните чинии у вас.

мое лично скромно  мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

След като става ясно, че си съгласен ,че има Бог , тогава би трябвало да знаеш, че никъде  в Библията не се говори за еволюция на човека . Говори се за Сътворение . Тоест Ашем е сътворил адам  , а Хава / Ева/ е родила Адам . Пример  двете  части на Битие. Казусът се базира на разликите между собствено  и нарицателно съществително име. Това произтича от факта ,че в иврит азбуката няма главни букви и човек/мъж  и Адам се пишат по напълно идентичен начин. Най-вече  крайно време е да се разберш, че ако базиса ти за сътворяването на адам  върви по линията  на Бог, тогава трябва да четеш Библията. Както се знае, тя отразява виждането на Твореца  за този процес , а не на човека. Това е пояснение понеже си пуснал темата в раздел Религии.

Добре, радвам се че решихте да напишете нещо по темата.

Сега аз да напиша в какво вярвам и защо и как това е свързано с появата на човека на Земята. Дали има истина или не, сами може да прецените.

Ето според мен: човека не се е появил от нищото чрез еволюция от едноклетъчни или маймуни. Първо, разположението на Земята спрямо Слънцето е много добро за поддържане точно на температура необходима на нас. Никъде другаде в близост нямаме такава планета. Не сме се появили на Марс, нито на Сатурн, а точно тука. Това предразполага към това: направено е с мисъл и разум, не е възникнало от нещо си във водата, едноклетъчни и други. Същото важи и за динозаврите преди това, не са били на Юпитер, нито на Венера, ами точно тука. Доколкото ни е известно (на хората като цяло), другите близки до нас планети, винаги са били с условия неблагоприятни за живот на живи същества. И от времето на динозаврите Венера, Марс, Сатурн са си били необитаеми, и милиарди години преди тях пак така вероятно. Тоест, да, човека се е появил тук на Земята точно, защото има условия за това, но каква е вероятността това да е случайно ? За мене клони към нула. И ако е вярно че човек произлиза от маймуната, защо тогава останките намерени от динозаврите не са на бозайници и на маймуни, ами на някъкви си гущери. Аз бих повярвал, че произлизаме от маймуна, ако да речем приемем, че след падането на метеора убил динозаврите, вместо динозаври е имало маймуни и някои от тях са оцелели. Така бих повярвал. Но гущери да станат хора, даже и след милиони години, не го вярвам това.

За Бог да кажа защо вярвам че съществува. Това може би би било интересно за вас. Библията съм чел за последно преди 17-18 години вероятно (аз съм на 24), и то някакво детско издание беше тогава. Та, да, - " Анонса в темата е хаотично нахвърлян и  показва хаотичност и ангро знания по темата." Коран и друго също не съм чел. Но, на база казаното отгоре, аз вярвам че има висша сила, пуснала хората тук на Земята, а също и създала ги. Дали това е Бог, бидейки дух, или са извънземни оставили хората тук и изнесли се, понеже не знам точно какво е, го наричам обобщено Бог. Вие сте жена начетна по тези теми и знаете, че Бог не е нещо, което не може да се опише лесно какво е. По-вероятно е да бъде твърде сложно за обяснение какво е точно, а също и сложно за разбиране от съвременният човек. За мен е важно да се уважава всяка религия и бога й. Дали даден човек ще почита (вярвам е най-точната дума) този бог и вярвания е друг въпрос, но уважение към вярващите и дадения Бог трябва.

Друго, в момента с увеличаване на населението и потребностите, нарастват и рисковете от природни бедствия, точене на нефта, вулкани и прочие. Много от учените призовават да търсене на алтернативни планети, подходящи донякъде за живот, усъвършенстване на машини за пътуване в Космоса и други. Обаче в момента се забелязва едно игнориране на това от всички "големи" държави. Даже виждате, че все се готвят за война, Тръмп изтегли държавата от споразумението за климата и други. Тоест, забелязва се нещо, всеки опит за развити в посока напускане на планетата, търсене на нови планети завършва с неуспех. Както и в близкото минало също. Тоест, според мен има нещо контролиращо тези процеси и колко или колко малко човек ще напредва. И това нещо за мен не е еволюцията както се вярва, или естествен ход на нещата, нещо друго е. Да, може да се каже че просто едни хора са алчни и не мислят за нищо и никой друг, но като се замислим това винаги е било така, не е от сега. За мене това не е естествен ход на еволюция, контролира се от нещо, както и преди това с динозаврите, появили са се топлокръвни последствие и друго. Та, поради ижеспоменатите причини в целия коментар, вярвам, че има Бог, но не съм наясно какво точно е той. Ако вие сте имали някъде мнение и коментар в друга темичка относно това, ще се радвам да постнете и да прочета.

Аз не проявявам интерес към темата, защото този въпрос е разискван  тук много пъти и към този момент, тя не внася нищо ново, свежо и съществено . Иначе да, можете да си  чешите клавиатурите,  стига да се  спазват правилата на форума.

Относно хората споменати в началото. Елит можем да кажем, че е само администрацията и модераторите например. Та, не трябва се приема по тоя начин. Цитирал съм хората да, включително и Белгиеца, защото по мое наблюдение това са такива персони, имащи собствено мнение по подобни въпроси. Няма как да знам обаче, че при появавянето им тук ще се държат агресивно към други. Този точно е имал добри коментари из други теми, и ми е направило впечатление че има собствено мнение. Сега, че скача на другите, как да....нали, какво да го направя. Та, щом решите, банвайте ги и ги наказвайте, за мен няма значение. Аз никой не съм обидил мисля, и за 6 години регистрация във форума съм се карал само с 2-ма човека, тия двама са Билдера и дръндю, с който ама се разбрахме. Това е, с никой друг и никъде.

Иначе да, можете да си  чешите клавиатурите,  стига да се  спазват правилата на форума.

Абсолютно вярвам, че сама ще решите и накажете когото и когато трябва.

преди 12 часа, *LZ4JW* написа:

Също така имаше сериозно предупреждение от модератор, преглеждащ темата за  спазване на добрия тон. Всеки един има право на мнение, независимо дали се е харесало на теб или на мен.Не си нито интересен, нито умен, за да впечатлиш някого от тук пишещите с твоите глупости!

Ето и това, напълно съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Julius Decimus написа:

И ако е вярно че човек произлиза от маймуната, защо тогава останките намерени от динозаврите не са на бозайници и на маймуни, ами на някъкви си гущери.

Това е, като да попиташ, защо има кенгурута само в Австралия.

Тъкмо многообразието и разнообразието на животинските видове, предполага еволюционен процес - видовете на планетата са толкова много, че на практика все още не са открити и категоризирани всичките. Прави сметка, колко работа ще да са имали извънземните. И се запитай каква е логиката, някакъв разум да създава толкова много видове, че на капак и да ги населява на различни места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че бъркате живите организми като цяло с разумните такива и в частност човек. Еволюцията действа дотогава, докато дадения вид се напасне достатъчно добре към средата си. Пример акулите. Ако средата престане да поставя дадения вид пред предизвикателства за оцеляването му, той няма нужда да се променя вече. Това не обяснява възникването на интелект и съзнание. Точно тук май някой е побутнал леко. Би било крайно голяма случайност просто ей така без зор да сме почнали да ставаме умни. Изоставяйки физическата си сила, рефлексите и инстинктите си, позволявали безпроблемно оцеляване милиони години.

А примера с дакелите и вълците наистина е перфектен, макар че автора на мнението май нямаше това предвид. Всичките съвременни породи кучета ги е създал човек, за да удовлетвори собствените си нужди...Както и генномодифицираните растения, "подобрени" за да са резистентни, да дават повече реколта или каквото там. И след като ние вече бърникаме в животински и растителни видове, а на космическо ниво сме някакви посрани пеленачета е мега трудно да си представи човек, че някъде може да има някой ,който е доста по-напред с материала от нас и ни е ударил едно рамо. Явно еволюцията няма проблем да създава живи същества и разнообразие, но като гледам малко трудно се справя с разума;). Иначе планетата щеше да е бъкана с интелигентни същества. А като изключим делфините като водни обитатели и очевидно ограничени от средата си, ние май сме единствените...

ПП. Ако някой може да ми каже как да махна темата от Tapatalk-a, че не спира да пищи по цял и ме изкушава и аз да се занимавам да пиша, ще съм му много благодарен:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знае се ,че и едно камъче обръща каруцата. Не видях да си отговорил по същество на въпроса на Бадр, а именно :

Не написах ли ясно, че така зададен въпросът предполага неразбиране на материята? Или и ти се правиш, че не я разбираш? А може би ще ти стане по-ясно, когато аз поискам от теб да ми покажеш как бог е сътворил света за 6 дни, обаче да ми го покажеш за 1 минута?

Срамежливо невинно  ще те попитам тогава да ми посочиш в конкретния случай , кое е свързващото звено между маймуната и човека. 

Срамежливо невинно ще откажа да бъда въвлечен в това. Ценя си времето, а в темата съм за сеира, не да ограмотявам.

преди 6 часа, Белгиеца написа:

Много ми харесва идеята темата да се затвори, защото разделът в който е пусната е неподходящ.

Аз съм твърдо против! Разделът е правилния и ако нещо трябва да се трие от темата това са моите научни вметки. Позволявам те да бъдат изтрити и да остане в оригиналният си вид, недокоснат от човешки интелект.

преди 5 часа, Julius Decimus написа:

Имаше човек от споменатите с интересна идея и виждане, обаче в момента го няма да се изкаже.

Като си запознат с идеите му, сподели ги ти. Аз ще ги прочета с удоволствие.

преди 5 часа, Julius Decimus написа:

В Космоса няма как да се появят живи същества.

Извини ме, но не виждаш ли в това явно противоречие. Как така не може нещо, което съществува явно. И в случай, че кажеш, че човекът е създаден от Бог, то по твоята логика, той не бива да е жив. И в случай, че той вечно съществува, каква е причината това да съотнесем към други форми на съществуване като вечно съществуване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Явно еволюцията няма проблем да създава живи същества и разнообразие, но като гледам малко трудно се справя с разума;). Иначе планетата щеше да е бъкана с интелигентни същества. А като изключим делфините като водни обитатели и очевидно ограничени от средата си, ние май сме единствените...

Сега сериозно, всъщност еволюцията не е спряла. Креационистите могат да я разберат само ако видят едно прасе утре да лети с крила и точно това им пречи да я приемат. На практика няма пречка след време на Земята да има много интелигентни форми. Всъщност самото понятие за интелигентност си е наша дефиниция и след 5 000 години то може да има като смисъл много повече от това, което влагаме днес.

Що се отнася до делфините, гледах един научно-популярен филм, където бе изтъкната следната пречка за по-нататъшното им интелектуално развитие - крайниците. Ние сме ударили бингото с ръцете. Без тях акълът ни нямаше да има приложението, което има днес, и най-вероятно щеше да закърнее като излишен разход на енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, аm-аm написа:

Що се отнася до делфините, гледах един научно-популярен филм, където бе изтъкната следната пречка за по-нататъшното им интелектуално развитие - крайниците. Ние сме ударили бингото с ръцете. Без тях акълът ни нямаше да има приложението, което има днес, и най-вероятно щеше да закърнее като излишен разход на енергия

То пък един акъл....:eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikolela написа:

То пък един акъл....:eek:

Абе способен е даже на самокритика. Не го подценявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, valkiria1 написа:

След като става ясно, че си съгласен ,че има Бог , тогава би трябвало да знаеш, че никъде  в Библията не се говори за еволюция на човека .

Малко останаха смислените теми в този раздел. Има много по-безсмислени теми като онзи, който "ще призовава демони", но те остават без подобно "внимание". За сметка на това в тази тема се изказвате много рязко към автора!
Второ, слагате презумпция, че БОГ = библия. Не е задължително един човек да вярва в написаното в библията, за да вярва в бог.
Темата не внасяла нещо особено ново? А темата за призоваване на демони какво по-точно полезно внася в раздела? Изключително неправилно е някой по-стар съфорумник да влезе и да се изрепчи "тази тема вече е разисквана, стига глупости". Нали знаете, че тук влизат и нови хора, а идеите, идеалите, мисленето и нравите се менят с времето?

на 1/22/2018 в 22:54, badr написа:

Изхождайки от него би ли посочил конкретният повторяем експеримент, при който от общия прародител  на човека и маймуната се получава човек.Ще те помоля само да не ми обясняваш, защо не можеш да посочиш такъв експеримент.

Не е задължително един експеримент да може да бъде повторен лесно! Причината за това е, че всяко събитие е едно уравнение, в което освен известното на пръв поглед, може да има много неизвестни променливи. На едно събитие могат да влияят невероятно много фактори.
Всеки от които да доведе до разлика в резултата! Емпирично може да се потвърди нещо, направено вчера или днес, но тук си говорим за милион години! Никой ме може да знае преди милион години какво е било.
Нови видове не се появяват току-така! Подвидове обаче са селектирали дори и хората. За да може да има значително изменение, трябва да има необходимост от адаптация. За да има промяна в генома е достатъчно "някоя маймуна да е яла радиоактивни банани"

human-evolution-1-001.jpg

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Julius Decimus написа:

Ето според мен: човека не се е появил от нищото чрез еволюция от едноклетъчни или маймуни. Първо, разположението на Земята спрямо Слънцето е много добро за поддържане точно на температура необходима на нас. Никъде другаде в близост нямаме такава планета. Не сме се появили на Марс, нито на Сатурн, а точно тука. Това предразполага към това: направено е с мисъл и разум, не е възникнало от нещо си във водата, едноклетъчни и други.

Можеш спокойно да обърнеш взаимозависимостта, на която се позоваваш, и ще получиш също така правдоподобен резултат. Съвсем нормално (всъщност задължително) е да има съответствие между условията за живот и съществуващия живот на нашата планета. Но дали условията са подбрани така, че да отговарят на живота или животът просто се е развил в съответствие с условията - няма как да знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...