Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аллах !

Один !

Кронос !

Извънземните !

Буда !

Еволюцията !

Нашите потомци чрез машина на времето !

Науката - нашата вселена е просто една симулация създадена от по висши от нас създания !

Изберете си едно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, *LZ4JW* написа:

На посочената снимка долу никът ми не е това , с което съм се регистрирал, което не значи, че съм от избраните ГУРУ, признати за  учени и изследователи на зараждането на Човека! Аз съм регистриран  на 28 април 2004 година. От къде си го намерил този ник, ще проверя допълнително. Не те обвинявам. Още на 2-ра страница съм написал това:

Като се напише LZ4JW излиза този, твоят е със звездички, извинявам се и го редактирах. Този другия нямам представа кой е и какъв е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен по-голяма мистерия е защо я има Вселената въобще...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Johnny B написа:

Науката - нашата вселена е просто една симулация създадена от по висши от нас създания !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gregory House написа:

А те от къде са дошли тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като Симс версия милиард !

преди 1 минута, Johnny B написа:

Може би и те да са плод на симулация !

Безкраен брой симулации !

Кофти а !

Холивуд дори филмира нещо подобно !

Включително нешънъл джеографик !

Незнаем дори една милиарна част от истината за вселената !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, *LZ4JW* написа:

Ако постващият темата беше поканил "Миро 20"  и "калансув" за коментар, по твоя пост неминуемо биха написали че това са руски писти за прославените СУ-35 на Русия!

Spoiler

СУ-35/37 и производните им са много добри самолети. Няма да казвам по- за да не предизвиквам нова дискусия.:D

А братюгите са си номер 1... Ако сега стане катаклизъм ще останат само техните творения и пирамидите.

bkjazyv6bj6s.jpg

Иначе да, всеки може да вижда каквото поиска и да вярва в каквото поиска. Да не се обиждаме само защото не сме съгласни с тезата на другия. Има доста неща обаче които не са зрителна измама и някои са по няколко милиона тона...Построени за по 20 години с медно длето и кръгъл камък ;). Тогава "научното" обяснение започва да прилича на развинтено ,нелепо въображение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Johnny B написа:

Хората сме различни, всеки може да вярва в каквото си поиска. Едни са религиозни, но възприемат еволюционната теория. А според някой(малка част) всичко е създадено преди 6000 години.Други мислят, че Земята е плоска.  Крайно(фанатизъм) религиозните казват " Щом така пише, значи е така", не се  интересуват от аргументи и доказателства. Друг е въпроса, как възприемат и тълкуват написаното в дадена книга. Историята се пише от победителите. Книгите се пишат от хора, всеки може да напише книга и да напише, каквото си поиска в нея. 

26992183_536681520028703_586224638748940

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, valkiria1 написа:

За какъв фанатизъм ми "говориш" .Учените от ЦЕРН, честно и почтено си признаха ,че към този момент са безсилни  да докажат теориите си .

Е, точно за този фанатизъм говоря. Ти причисляваш към погрешно всяко знание, ако не обяснява всичко и всякога. И разбира се, че има неща, които във всяка една теория все още не са доказани. Това е в дефиницията за понятието "теория". Затова е теория. Иначе щеше да е закон или вяра.

Учените от ЦЕРН са безпомощни да докажат безброй неща. Примерно как се меси човек от кал. И нито едно от тези неща не опровергава вече натрупаното знание.

преди 8 часа, valkiria1 написа:

Не го приемайте като обида , но до тук има вече изтрити или скрити осем поста с простотии и междуличностно обсъждане. Това ли е , което можете, злобнички подхвърляния  и стрелички. В тая роля обикновено са  определена катогория жени, а аз мисля ,че имам за събеседници мъже .

Нивото на този форум е изключително ниско в тази област. А ти си откровено неука, щом отричаш неща, които учениците изучават по цял свят. Така че за какъв научен диспут говориш? За каква дискусия молиш, като според теб Бог е създал живота във всичките му форми и твоята вяра те задължава да отречеш всеки научен довод, който те опровергава? Постовете ти са пълни със спам. Ти пишеш по 10 теми и се оплакваш, че някой не е седнал още да пише цял ден с образователна цел, когато те знаят каква си и каква няма да станеш. Аз също се пестя, Вал. Вложих много в този форум, но когато шефа ти обяснява, че тук си на гости, вместо да се чувстваш "като у дома си", народа си събра чукалата. Видяхте ли, прав бях, мога да кажа сега, но и виновниците за това няма да го прочетат, защото не остана чий живот да тровят или над кого да издевателстват, за да компенсират непълноценността в себе си.

преди 4 часа, sound написа:

Инак позицията на вярващите е от край време известна, банална, скучна, посредствена и без никакъв резултат - просто гледат какво все още не е открила науката, какво не е доказала и в липсващата  брънка поставят бог, и така докато не се направи поредното откритие на науката, та го разкара от там. И в крайна сметка се получава, че Бог все повече и повече бива изместен от полето на знанието - пък вярата ...... там и земята е плоска, и се крепи в/у гърба на костенурка, и какви ли не още чудеса, и мистерии.

Именно. Попитай религиозен фанатик какви са слабостите в една теория и той ще ти ги издекламира. Попитай го за останалата част от теорията - доказаната, проверената, неоспоримата - той не е чувал за нея. И не го е еня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Johnny B написа:

Мистерията е там, където логиката отпада. Причини за "как" е едно, причини за "защо" е друго. Та също толкова голяма мистерия е, защо те има теб, но силно подозирам, че едвали някога си си задавал този въпрос. (;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Gregory House написа:

нашата вселена е просто една симулация създадена от по висши от нас създания !

Всички сме чували това твърдение. Но още не се е родил човек, който да може да приведе и 1 доказателство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sound написа:

Мистерията е там, където логиката отпада.

Бих казал, че мистерията започва там, където свършва познанието.
Също като релативните отношения между религиите и науката - там, където науката мълчи, религията дава обяснение.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, аm-аm написа:

Всички сме чували това твърдение. Но още не се е родил човек, който да може да приведе и 1 доказателство.

Батюха, ще те помоля официално да не дразниш модератора тук.

Да, знам че за теб си си прав, но се обръщам с молба към теб, понеже вярвам че си свестен, не я ядосвай пак и да решава, че темата е за затваряне.

По темата, сега ще разгледам и за индийците какво са имали като постройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Gregory House написа:

Незнаем дори една милиарна част от истината за вселената !

Хората, които не са програмисти, не знаят 1 милиардна част и от програмните езици, но това не ги кара да мислят, че Бог е създал javascript и PHP.

Това е психологически феномен. Има един пример, който добре го описва: Ако американци видят в небето светлини, то те си правят извода, че това са извънземни, защото не знаят техния източник. Само в Чикаго, обаче, стават 500 убийства годишно. Повечето са от неизвестен извършител, но никой не обвинява извънземните за това. Въпрос на предубеждения.

преди 5 минути, Julius Decimus написа:

Аз останах с впечатлението, че ти си дразнител с екстравагантните си хипотези. Доживях да бъда разкритикуван за това, че използвам разумни доводи.crazy-monkey-emoticon-084.gif?1292792401

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Julius Decimus написа:

Да, знам че за теб си си прав, но се обръщам с молба към теб, понеже вярвам че си свестен, не я ядосвай пак и да решава, че темата е за затваряне.

По темата, сега ще разгледам и за индийците какво са имали като постройки.

Напротив!

Той батюхата ( говоря за  am-am) не е раздразнил никого със постовете си. Модераторката изглежда се дразни от мисълта, че някой знае повече от нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Аз останах с впечатлението, че ти си дразнител с екстравагантните си хипотези. Доживях да бъда разкритикуван за това, че използвам разумни доводи.crazy-monkey-emoticon-084.gif?1292792401

Знаеш, че не те критикувам. Молбата не е критикуване.

преди 1 минута, *LZ4JW* написа:

Той батюхата ( говоря за  am-am) не е раздразнил никого със постовете си. Модераторката изглежда се дразни от мисълта, че някой знае повече от нея. 

Ядоса я с това, че не й уважава мнението, иначе вярвам нямаше да действа така.

Във всеки случай станалото - станало. Нека пишем по темата и така. Нали сте съгласни ?

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак, за да дам и аз своя дан към пълноцветната темичка, ще изнамеря (любима дума) и аз една версия как стоят нещата.

Всеизвестно е, че ангелите имат крила. Сатаната пък е паднал ангел. Ангел в немилост, който е изгубил крилата си. И като резнеш крилата на един ангел остава тялото на... ?

преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Ядоса я с това, че не й уважава мнението, иначе вярвам нямаше да действа така.

Аз уважавам нейната компетентност по религиозни въпроси, но това не я прави компетентна по всичко, за да приема за чиста монета всичко изречено от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, аm-аm написа:

преди 12 минути, аm-аm написа:

Хората, които не са програмисти, не знаят 1 милиардна част и от програмните езици, но това не ги кара да мислят, че Бог е създал javascript и PHP.

Аз съм компетентен !

Нали съм се учил от теб !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия втора:

Бог създал хората по свой образ и подобие. Добре де, само аз ли се усещам, че всеки родител създава потомство, което е по негов образ и подобие. Децата просто приличат на родителите си. Адам и Ева са брат и сестра - децата на християнския Бог. crazy-monkey-emoticon-031.gifСпоред Библията те са безсмъртни, обаче много им знае устата (ядат от ябълката на познанието) и Бог ги наказва да стана смъртни. Те, Библията така твърди, живеят стотици години, както и потомците им. Но имбрийдинга си казва думата и човешкия живот пада до днешните 70-тина години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до доказателства има ги !

Всичко което противоречи на логиката е пряко доказателство че

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия трета:

Бог е бил човек. Благодарение на напредничева технология той се научава да левитира. Това, между впрочем много устройва всички, които определят древните галоши като големи умници. Други също се научават, но той почва да учи как да летят и онези, които още не са "дорасли" за това. Сатаната, и други летящи съратници вдиган бунт срещу него, защото той люби повече простосмъртните, отколкото извисените в небесата, но той ги побеждава. Праща Сатаната в Подземното царство, което си е баш гроба. Ако беше го топнал с циментови обувки в небето едва ли някой щеше да го нарича морско царуване. както и да е, да не се отклонявам. Останалите на земята пишат епос за мечтата си да летят, Икар, туй-онуй, и му се кланят с надеждата да ги научи и тях. Той, обаче, осъзнава грешката си, или просто е разочарован от себе си, че е убил, за да ги защити и реава повече никога да не се меси в живота им. Това обяснява защо 2 хилядолетия той си трае и не ме завива нощем. crazy-monkey-emoticon-073.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти ли ти е че си просто един елементарен алгоритъм !

Не ти а висшите създания вземат решенията !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...