Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се е появил човекът на Земята според вас ?

Препоръчан отговор

преди 13 часа, Гретел написа:

Да, според креационизма Бог е създал “жива душа”. Сега, някои хора се идентифицират само с физическото си тяло, няма лошо. То яде, храносмила, пие, изхвърля баласта, и т.н....Съзнанието им служи за извършването на тези важни неща. Ако някой твърди, че смъртта унищожава и разлага тялото от физическа материя,включително и мозъка, и като следствие на това и съзнанието изчезва, това твърдение се основава на презумпцията, че материята, в частност мозъкът, генерира СЪЗНАНИЕТО. Ако приема, че една паница сива каша посредством някакви вещерски химически/електро-магнитни процеси ме генерира мен с всичките ми мисли (може и да са тъпи), емоции, действия, Боже, по-велика фантазия и измишльотина е от това да приема, че има Бог. Може би съзнанието не изчезва при смъртта, а само няма уста да каже къде е.

Разликата между (изкуствен) интелект и съзнание, е както между камъка и живата клетка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

информацията  струва пари, дай 1000 лв и ще ти кажа.

Здравейте на всички. Тоя раздел изглежда най-подходящ за тази тема. Та, въпроса е - как мислите се е появил човекът на Земята. Пренесен ли е бил от другаде, създаден ли е бил чрез генно моди

Публикувани изображения

преди 1 минута, Śūnyatā написа:

Допускаш логическа грешка като слагаш знак на равенство между креационизма и Библията, изключвайки останалите вероятности.

В Библията, и не само, се проповядва креационизъм. Какво не съм отчел? Има ли Бог, който не претендира, че не е създал човека?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, аm-аm написа:

Аха. И т.к. ти си родена порочно, а не непорочно, ти нямаш душа.

Твоята "измишльотина" даже е възпроизведена. Нарича се изкуствен интелект. Ти си опиянена от своето Его, което ти крещи, че не може да си плод на нещо естествено, ако ще да е протичало милиарди години, а трябва да си чудо. Не, не си чудо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Гретел написа:

Разликата между (изкуствен) интелект и съзнание, е както между камъка и живата клетка.

Не е. Като разликата между клетка и орган е по-скоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Śūnyatā написа:

Няма как компютърните програми да доминират тотално над човешкия мозък...

Това е друга тема. Освен, ако не разгледаме случая машини да са създали хората или да са създали бог, който да създаде нас, или да са създали хора, които да са създали Бог.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

...компютърните програми оттогава тотално доминират човешкия мозък. .........Отделен е въпросът, че това е само едно от безброй приложения.

Човешкият мозък е създал компютърните програми и те тотално почнали да го доминират! Значи допускаш, че някога божиите създания ще започнат да доминират Бог?!? Дали това време не е дошло вече за някои? Ужас! Нали знаеш, че човек може да грабне чука и да натроши всички компютърни програми, които е създал.

Редактирано от Гретел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Гретел написа:

Значи допускаш, че някога божиите създания ще започнат да доминират Бог?!?

За да допусна такова нещо, първо трябва да съм допуснал още две неща - че има Бог и че той има създания. Прекалено много искаш от мен.

преди 7 минути, Гретел написа:

Нали знаеш, че човек може да грабне чука и да натроши всички компютърни програми, които е създал.

За това си говорихме с Вал. Тя спомена Апокалипсиса при който света ще свърши (за нея със сигурност). Евреите ще разберат, че техният Бог е измислен от хайка нехранимайковци и живота им ще свърши. За всички останали това ще бъде просто поредният ден. Хората могат да унищожат всички свои творения - богове, компютри, други хора...

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, аm-аm написа:

Това е друга тема. Освен, ако не разгледаме случая машини да са създали хората или да са създали бог, който да създаде нас, или да са създали хора, които да са създали Бог.

Матрьошки, може и така да е...

За ДНК, код (програма) за генериране на живот, съставена от четирите химичесли съединения  “бази”, има нови научни хипотези за допълнителен “енергиен” компонент, който променя структурата на програмата. Късат се връзки между базите, създават се нови и въобще програмата променя структурата си вследствие на енергийно въздействие. Какво е то, било подобно на електро-магнитно поле? Даже мисълта и човешката воля можели да влияят на генома, дали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Гретел написа:

Даже мисълта и човешката воля можели да влияят на генома, дали?

Е как "дали". Къде е логиката в това? Ако гледаш една буца сирене тя ще стане ли луканка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Какво не съм отчел?

Има една малка разлика. В библията някак повечето божии дела - като създаването на човека в случая - са чудо, нещо като магия, само бог си знае кое и как е направил,  човешкия ограничен разум няма как да узнае мистериозния процес. Докато според креационизма всеки процес, всяко явление описано в библията си има своето рационално и логично обяснение, което ги прави достъпни за човешкото разбиране.

Но разликата е по- скоро несъществена и произтича от нашето тълкуване на текста, в който всеки тълкувател не оспорва твърдението, че в библията е написано буквално, че бог е създал човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, аm-аm написа:

И да го омаловажаваш и да не го омаловажаваш, компютърните програми оттогава тотално доминират човешкия мозък. Отделен е въпросът, че това е само едно от безброй приложения.

Човешкия мозък е милиарди пъти по- бърз и функционален и от най- бързите процесори. Просто в него всички приложения работят едновременно- пусни на най-  мощния компютър един милион приложения едновременно и той няма да направи нищо. А мозъкът си работи и то с повече приложения, и на всичкото отгоре постоянно си създава нови и нови приложения сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Julius Decimus написа:

За това не знам, обаче търся клипче, което гледах преди време във връзка с:

"А иначе скоро четах, че има хора де вярват, Вселената всъщност е мозъка/съзнанието на огромно същество, дето е толкова голямо, че не можем да си го представим. И ние сме една мисъл/спомен в него. Правят го на база това, че галактиките, структурата им (връзките между тях) и всичко е симулативна на това на човешкия мозък и нервните клетки."

Ще го кача някъде ако намеря, не беше от youtube, та да видиш и да коментираш.

преди 16 часа, аm-аm написа:

Julius, това са забавни мисли, които вълнуват мозъка 10 секунди и не бива да се задържат повече там. Ето ти още поезия: Ние сме в утробата на Бог. Той се грижи за нас, дава ни храна, подслон и топлина. Той е навсякъде около нас, но ние не го виждаме.

Ето, тегли и си пусни да изгледаш. Не виждаш ли нещо като прилика в структурата ? Чакай да видя дали ще го даде, ако не ще си редактирам поста с поправен линк. Целия адрес маркирай и дай тогава.

https://mega.nz/#!omoSjSrD!evgBwLgvs_rqYigk-SXmNoOe-HgR3YjUjpfSnvj4SLU

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sound написа:

според креационизма всеки процес, всяко явление описано в библията си има своето рационално и логично обяснение

Стига бе. Ти гъбаркаш ли се с мен? Креациото, създаването от интелект на цял свят с помощта на неясни свръхсили си има своето "рационално и логично обяснение"?? Дай пример.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Unnamed_ написа:

Човешкия мозък е милиарди пъти по- бърз и функционален и от най- бързите процесори.

Не баш - много зависи от приложението. Шахът е достатъчно показателен за неверността на твърдението ти. Ако щеш и математически задачи смята в пъти по- бързо от човешкия мозък. Същото и за един милион приложения - ИИ ще те надвие и то с много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sound написа:

Не баш - много зависи от приложението. Шахът е достатъчно показателен за неверността на твърдението ти. Ако щеш и математически задачи смята в пъти по- бързо от човешкия мозък. Същото и за един милион приложения - ИИ ще те надвие и то с много.

Помисли малко де... не бързай да се изказваш. :) Докатоиграе шах, машината само пресмята възможности свързани с играта. Мозъкът пресмята още един милиард неща.

Редактирано от Unnamed_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, sound написа:

в библията е написано буквално, че бог е създал човека

Това, уви, е единственото нещо, което днешните религиозни хора вярват, че е буквално. Всичко останало се нагажда, променя, тълкува, променя... Питай двама души, които вярват в една и съща религия и ще се убедиш, че те имат различни представи за нея, защото не я познават, а я тълкуват натаманяват според както им е удобно. Ето това аз нарекох еретично и гавра с религията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Стига бе. Ти гъбаркаш ли се с мен? Креациото, създаването от интелект на цял свят с помощта на неясни свръхсили си има своето "рационално и логично обяснение"?? Дай пример.

Не те гъбаркам и стига ми се репчи - не съм креационист, само ти казвам каква е позицията на креационизма.

преди 1 минута, Unnamed_ написа:

Помисли малко де... не бързай да се изказваш. :)

Може да не ти се вярва, но съм се интересувал достатъчно подробно от темата - ИИ се използва в много сфери вече и не защото излиза по- евтино, а именно заради по- добрата му ефективност от човешкия интелект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

Може да не ти се вярва, но съм се интересувал достатъчно подробно от темата - ИИ се използва в много сфери вече и не защото излиза по- евтино, а именно заради по- добрата му ефективност от човешкия интелект.

Защото може да бъде ограничен, да функционира в избрана посока. Мозъкът не може. Той работи във всички посоки едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Unnamed_ написа:

Човешкия мозък е милиарди пъти по- бърз и функционален и от най- бързите процесори.

Хахахахаха. Ти не помниш какво си яла миналата година, тръгнала си да ми се сравняваш с процесор. За изстрелването на совалка компютри изпълняват няколко милиарда, повтарям, няколко милиарда операции за една секунда, за да не се килне. Ти с лист хартия ще ги сметнеш за 20 млрд. години с 10 млн. грешки. Натисни от клавиатурата едновременно клавишите Ctrl и U. Ще видиш изходния код на страницата. Има няма 200 страници. Твоят интернет браузър ги чете за секунда, а ти не можеш нито това, нито да заредиш цялата информация наведнъж в паметта си, нито да я разбереш, нито пък да я изпълниш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Ето това аз нарекох еретично и гавра с религията.

За мен религията е гавра с човешката интелигентност - в нея единственото правилно нещо е да се вярва, именно щото тълкуванията все са различни и водят само до конфликти, понеже проверимостта им е невъзможна. Правилно тълкуване на практика няма - вярваш и това е. Пък, че се вярва пак в нечие тълкуване ......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Unnamed_ написа:

Помисли малко де... не бързай да се изказваш. :)

Ти си тази, която не мисли. Има перални по-умни от теб, а ти се мислиш за вездесъща.

преди 8 минути, sound написа:

Не те гъбаркам

Пример ти поисках.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Хахахахаха. Ти не помниш какво си яла миналата година, тръгнала си да ми се сравняваш с процесор. За изстрелването на совалка компютри изпълняват няколко милиарда, повтарям, няколко милиарда операции за една секунда, за да не се килне. Ти с лист хартия ще ги сметнеш за 20 млрд. години с 10 млн. грешки. Натисни от клавиатурата едновременно клавишите Ctrl и U. Ще видиш изходния код на страницата. Има няма 200 страници. Твоят интернет браузър ги чете за секунда, а ти не можеш нито това, нито да заредиш цялата информация наведнъж в паметта си, нито да я разбереш, нито пък да я изпълниш.

Съсредоточи се пич, говориш глупости а сравнението ти с листа и молива е направо детинско. Ако искаш да дискутираме, опитай се да бъдеш сериозен. Ако не, можем да си разказваме вицове.  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Unnamed_ написа:

Той работи във всички посоки едновременно.

Това, което твърдиш е толкова невъзможно, че ..... ти просто вярваш в това. Не е нужно да си завършил медицина, за да си наясно колко е абсурдно твърдението ти - не е нужно и да го обмисляш, достатъчно е само да бъдеш малко по наблюдателен и сам ще се увериш, че твърдиш нещо, което въобще не отговаря на действителността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

Това, което твърдиш е толкова невъзможно, че ..... ти просто вярваш в това. Не е нужно да си завършил медицина, за да си наясно колко е абсурдно твърдението ти - не е нужно и да го обмисляш, достатъчно е само да бъдеш малко по наблюдателен и сам ще се увериш, че твърдиш нещо, което въобще не отговаря на действителността.

Нима? Можеш ли с нещо да докажеш твърдението си. Само де не е като колегата с листа и молива. Имаш ли идея колко милиарда операции в секунда извършва мозъка ти, само за да управлява невроните с които усещаш краката си живи?

Редактирано от Unnamed_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, аm-аm написа:

Пример ти поисках.

Не съм срещал в креационизма такъв - нямам намерение сега и да търся, щото едвали ще имат. На практика примерите, които могат да предложат по един или друг въпрос, все са от сферата на науката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване