Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

преди 13 минути, аm-аm написа:

Моят въпрос си остава. Кой е създал този бог, след като твърдиш, че организация надвишаваща определена сложност трябва да бъде създадена, а не може да бъде формирана от естествени процеси, независими от нечия воля?

кокошката е създала яйцето и ся излюпилото се пиле, съ чуди, кой аджеба е създал кокошката:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, дръндю написа:

кокошката е създала яйцето и ся излюпилото се пиле, съ чуди, кой аджеба е създал кокошката:giggle1:

Птеродактилът бе ! Еволюирал в кокошка ....:)

Пък яйцето много да не знае , докато не му порасне перушината ! Дето се казва : "Хайде сега !!! Яйцето ще учи кокошката ! " :lol6:

Ха ! Да ви кажа , че може и да не знаете . Дърта кокошка най-едрите яйца снася....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Верно ли? Искам да видя как водиш диалог с мечка примерно...

Всъщност има и такива хора - дори с мечки в дивата природа успяват да общуват мирно. Разбира се не винаги и не всеки - както и не винаги, и не всички, мечки и котенца си играят на "близни ми козинката".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, valkiria1 написа:

какъв проблем ?...че си цитирал мой пост, като си го представил за свой. Прочети си отново внимателно.

Права си, грешката е моя. Щеше да има противоречие само ако споделяше възгледът ми, че свещените неща не биват да се тълкуват от несъвършени.

преди 9 минути, valkiria1 написа:

Извинявай, но съзнаваш ли колко смешно звучи въпроса ти ?

Няма значение как изглежда въпросът ми. Аз изхождам от твърдението на потребителя, за да осъзнае колко смешно то звучи.

преди 10 минути, valkiria1 написа:

Още ли си представяш Ашем като дядо белобрад седнал на едно облаче и гледащ какво прави ам-ам  ?

Никога не съм си го представял така, макар че като дете имах една картичка с ангели, които се рееха в небето с крила и точно така си ги представях. Обаче ме подсети какъв ми бе въпроса, който ти зададох преди година-две: Защо Бог не ме завива нощем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолюта е имагинерно понятие, Маугли е доказателство, че няма съществена разлика м/у животно и човек, а първопричина за вселената за сега не е открита и не е задължително да има такава. Толкоз с библейските алабалистики, на които науката все нещо си им пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, valkiria1 написа:

Ако нямаше нужда да вярваме в Бог , то тази нужда отдавна щеше да е елиминирана  в хода на човешкото развитие.

Добре казано. Нуждата е първично усещане, докато потребността е осъзната нужда.

преди 42 минути, valkiria1 написа:

До ден днешен няма говореща маймуна.

Жестомимичният език е овладяван от примати. Орангутанът Чантек владееше 150 знака, шимпанзето Уошу - 350 знака, а горилата Коко - 1000 знака. Реч не могат да развият поради неподходящи за целта трахеи (супраларингеален вокален тракт - пространството при хората, което започва в устата и следва гърбицата на езика към гърлото).crazy-monkey-emoticon-217.gif

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Всъщност знам ли, може да ти харесва да ги наричаш първи братовчеди.

Значи за теб съм първи братовчед? - или сега логиката не ти изнася. :Д

Маугли не е доказателство за произхода на човека от маймуна, а за липсата на фундаментални библейски разлики м/у човек и животно.  И животните говорят, но не говорят човешки език - все едно да очакваш куче да проговори на крокодил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета ви и се чудя защо непременно верния отговор на въпроса за един трябва да изключва верния отговор за друг. А защо не се замислим ,че може всички да сме прави (или криви:D)

Ако приемем строго теорията за еволюцията без намеса а само на база случайност и среда, то тогава защо не може да бъде доказано на 100% и както са открити всички брънки, защо липсва последната? Поиграх си да потърся откакто се появи тази тема и честно казано,никъде не намерих категорично научно оборено мнението за липсващото звено.

Но ако приемем,че все пак всичко е еволюция, защо това трябва да изключва божественото. Еволюцията е дала на бог подходящия съд в който да сложи душите на хората. Ето една гледна точка. И тук и основния въпрос - какво е това нещо бог? Дали е белобрадия дядо, дали е вселенската енергийна матрица или какво...Само ми направи впечатление коментара за промяната на текстовете. Аз пък на няколко места съм срещал теории на конспирацията ,че истинския текст на библията е бил редактиран до припадък за да е удобен на "служителите"...Дали е така или всичко е чисто и непорочно? Защото се чува ,че в оригинала има доста "неудобни" технологични неща...Едва ли някога ще се разбере обаче...

Ако пък навлезем в сферата на фантастиката и извънземните, защо това трябва да е в разрез с еволюцията и бог? Ето ви една гледна точка, която може да ви е интересна.

Лети ,лети ,лети си космически кораб и хоп, попада на зелена планета. Макар че това е тъпо,след като дори и ние като космически пеленачета, вече можем да определяме звездите с вероятност за планети,поддържащи условия,годни за възникването на познатия вид живот. Та някакси идват малките зелени и намират свят  пълен с живот. Почват да изследват и установяват какво е ставало до сега и какво се случва в момента. Виждат, че има видове с потенциал да еволюират до разум, но примерно ще им отнеме прекалено много време и има вероятност нещо да се случи и да ги заличи докато се наканят да поумнеят. Това е и възможен отговор на въпроса,откъде са дошли и кой ги е създал тях. При тях може да са имали достатъчно време без да ги бият астероиди и/или катаклизми.Та бутаме тук и там в най-обещаващите видове на сушата и във водата и оставяме естествения подбор и еволюцията да си свършат работата, решавайки да минем по-късно да ги видим какво правят. От там за мен има 2 варианта.

• Наистина се връщат и ни учат на всичко необходимо, като ни обръщат внимание за важните неща на планетата ни и вселената с разни дребни постройчици, способни да оцелеят много хиляди години. Обръщат ни внимание,че благодарение на прецесията, планетата се самозаличава през определени периоди и спасяват част от хората при последния катаклизъм.
  • Другия вариант е същия само че вместо зелените човечета, просто еволюцията си свършва работата(или все пак зелените ,но не се връщат да ни нагледат) и една разумна форма на живот процъфтява в изключително развита цивилизация. Това на много по-високо културно и технологично ниво от нас. Само че в един момент виждат, че и тях ще ги настигне цикличността и няма къде и за кога да се скрият. Осъзнавайки че останките от тях(или защо не и паралелно живеещи по-малко интелигентни същества) ще трябва да тръгнат от нулата, строят познатите дребни постройчици. Оставят максимално количество информация и най-вероятно спасяват в подходящи съоръжения елита на своето общество(Атлантида???). След като всичко се успокои, излизат и почват да преподават и да се опитват да изградят наново цивилизация от деградиралите си "сънародници"(или оцелелите по-малко умни).

И двата варианта биха обяснили наличието на катаклизъм и спасител(и)/учител(и) във на практика всяка една религия на този свят. Дори народи, които според стандартната история са нямали никакъв шанс да имат контакт и да си напаснат "историите". А човек върнат в първи клас има нужда да вярва в нещо по-визше за да има желание и мотивация да върви напред и да се развива. Жалко че ученията в днешно време а и от доста време насам са забравени и морално сме най-вероятно по-зле от примитивните хора. Хората или вярват сляпо на религията и отричат всичко друго или обявяват религията за глупост. Най-добре би била ценностна система съобразно религиите в научно общество, но като гледам няма как да стане,след като сме на път да се самозаличим.

Естествено, нищо от това не може да се докаже, но също толкова малко могат да се докажат останалите повече или по-малко популярни тези. Под доказателство имам предвид нещо,поето може да се пипне и види. Като например онези камъчета на няколко хиляди години,които постнах по рано. Никой не се нае да ми обясни откъде маите им дошло на ум да рисуват ракети,летящи чинии и хора в скафандри.

Между другото не са само те. Доколкото знам и в Индия има намерени такива картинки на по няколко хиляди години а и египтяните не са по-назад.

Hieroglif_z_Abydos.jpg

Oбяснението ,че е комбинация от писането едно върху друго имената на Сет и Рамзес е "леко" нелепо. И така съвсем случайно се получават хеликоптер,самолет,танк и евентуално ховъркрафт едни до други...

Оказа се че един от интересните филми по темата специално за Египет и развита(или извънземна) цивилизация преди нас го има в тубата. Аз съм го гледал по NG,но гледам са го качили.

Препоръчвам го дори и на невярващите в такива неща. Доста е интересно и бих се радвал някой да коментира странните факти, показвани вътре. Примерно оценките на учените и инженерите,както и цифрите и математиката. Последните  5 минути са догадки, които за мен примерно са така,но още не са доказани. За съжаление ако ни се докажат на практика ще е късно...Останалото обаче е покрито с цифри и факти,които всеки може да провери ако му се разхожда да иде на същите места.

Долу-горе същите неща ги има и в Забранената археология на господин Пицуто, както и някои други интересни факти. Не теории,не догадки ,не фантасмагории а факти, които никой учен не отрича. Просто никой не му харесва да се навързват по този начин. И въпреки,че не им харесват не могат да ги оборят. Култов момент във филма е репликата "Щом са там ,значи е възможно" като отговор на въпрос дали може дасе местят такива статуи(1300 тона) с въжета и дървени трупи...:lol6::lol6::yanim:

Е това е ,щом е там, значи може. Както и пирамидите, щом са в Египет значи египтяните са ги построили. Бих се радвал и на отговор на въпроса, защо няма нито един йероглиф за това как строят пирамидите. Както и вътре в тях няма нито йероглиф. А те са правили йероглифи за всичко...

Би било хубаво да се води някакъв вид дискусия без нападки и обиди и без всеки да се мъчи да убеди другия колко е тъп ,защото не мисли като него. Линкове към материали и факти обаче биха били интересни. Нали за това се учим докато сме живи, все някой може да прихване по нещо от гледната точка на другия. Хейтването също е част от играта, но е жалко ,че се толерира...

Хайде лека вечер.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, valkiria1 написа:

Според еволюцията щом еволюира човека би трябвало да еволюира от по -прости към по- сложни форми

Това не е вярно в никакъв аспект.

преди 32 минути, valkiria1 написа:

човека в дервността, който е бил по слабо образован е говорил по -сложни езици в сравнение с днешния по образован и цивилизован човек. Пример- староанглийския език. 

Откъде ги прочете тези глупости? При близо 100% неграмотност за какви разговори става дума? Хората са ползвали 200 думи в ежедневието си. А иначе и в програмните езици таговете (думите команди) стават все по-къси, по ред причини, но самите езици стават все по-сложни и разработени.

преди 35 минути, valkiria1 написа:

Излиза че не религията, а еволюционната теория е в противоречие с науката.

Разсмя ме. Като гръм от ясно небе :))))))

БАМ! crazy-monkey-emoticon-014.gif

преди 36 минути, valkiria1 написа:

говорната реч,  е нематериален феномен и тогава би трябвало да има нематериален източник.Кой е той ?!?

Резонантната кутия?

Плахо се обаждам, защото на теб не ти трябва отговор, а искаш нещо написано, което да отречеш, за да си кажеш личното мнение, създавайки илюзията за диалог.

преди 38 минути, valkiria1 написа:

Повтарям няма открито свързващо звено между маймуната и човека.

Вал, даже и да нямаше, нали еднакво ДНК имат? Близките видово форми на живот споделят по-голям процент общо ДНК. Далечните - по-малко. Трудно се копа в търсене на останки на всяка брънка от подредения с милиони артефакти път, който са изминали животните и хората на тази планета. Аз ти казвам, че ти можеш да игнорираш милиони доказателства, защото от пъзела е изгубено едно парче, а ти не вярваш, че всичко, което те вълнува е липсващото парче, а не общата картина. Ти си като муха кацнала на телевизора. Виждаш пиксела, сочиш го и не те интересува нищо останало. Това е поведение на задръстен човек. По-правилна дума можеш ли да намериш? Аман от хора, които ползват IT технологии за да критикуват науката. То бива фанатизъм, то бива религиозна слепота, ама чак пък толкова! Човека, който критикуваш заради слабите му доводи е не по-малко смешен от твоята позиция, в която от позицията на умел манипулатор пишеш абсурди разчитайки на ниският коефициент на интелигентност на събеседниците  си. Те от това може да приемат твоята теза за истинна, аз мога единствено да се обидя, че ме подценяваш и ме третираш като олигофрен, който ще приеме, че древните говорили по-сложно, научните теории като еволюцията са недоказуеми, религията доказвала, науката се вярвала.................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tommygun написа:

Чета ви и се чудя защо непременно верния отговор на въпроса за един трябва да изключва верния отговор за друг.

А ти защо си мислиш, че вече има верен отговор, при положение, че няма окончателен такъв все още?

Инак, ако искаш да помислим - кой ще даде верния отговор, откъде ли ще дойде. :Д  Вал се моли на Бог да слезе да й каже - току виж преварила науката, която работи по въпроса, изследва, проучва, тества и т.н. каквото прави. Аз не бих заложил на Вал - е разбира се съществува вероятността, някой ден науката да докаже, че има Бог и Той е създал човека, ала въпреки това, пак не бих заложил на креационистката хипотеза.

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Просто вие не можахте да ме убедите че греша.

Последноо нещо, което бих искал е да те убеждавам, че грешиш - просто си толкова забавна така, че защо да го правя. Такъв цирк разиграваш постоянно из темите, че сърце ми не дава да развалям кефа на зрителите.

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, sound написа:

А ти защо си мислиш, че вече има верен отговор, при положение, че няма окончателен такъв все още?

Точно това не си мисля. Нито науката, нито религията, нито пък научната фантастика може да даде категоричен отговор. На мен ми харесва да се занимавам с очевидни несъответствия като посочените от мен няколко примера. Да не говорим , че най-вероятно не питаме правилните въпроси...

Проблема е, че и науката и религията по своята същност са закостенели в старото и не са отворени за нови неща. А специално първото(а и второто) историята го е доказала неведнъж, каква грешка е било да отричат новите  и противоречащи на общоприетото мнения. Добре че поне не горят вече хора на клади. Въпреки че съвременните методи на изключване от големите форуми и омаловажаване без доказване също работят добре. Засега,но не задълго с напредването на комуникациите.

Също така си мисля , че много голяма част от древните знания не са загубени и ни се пускат хапка по хапка. Да вземем само мерната единица метър,която ползваме...

От друга страна дезинформация а и криенето на информация може да има и супер тъпи и тривиални причини. Например пари. Какво ще стане ако утре пред белия дом кацне извънземен кораб и стане ясно  , че правителствата са имали връзка с извънземните от много отдавна. Слезат зелените и дадат доказателства че са ни култивирали и отгледали...

Какво ще стане с хората на науката захапали  Дарвин или което е по-лошо,какво ще стане с вярата и религията. Така ще се срине една индустрия градена хиляди години. 

Също така, дали хората по света няма да попитат,след като е известно, че може да има междузвездни пътувания, защо по дяволите си хабим ресурсите да водим войни а не сме се разселили в половината галактика...

Между другото по темата с боговете има интересни примери. Представете си камара хора от каменната ера и една съвременна кифла със смартфон, която си прави селфи със светкавица пред тях. Ето ти богинята на светкавиците,която краде душите и ги взима със себе си. Или един пожарникар в Гърция.  Ейго Посейдон. Автомат за храна от модерна столова пък е безкраен източник на манна небесна...Това е полушега,да не ме захапят вярващите сега;)

Оф,откакто я направихте тая тема КПД-то ми спадна рязко. Ще вземат да ме изгонят от работа...Добре че все още съм си сам шеф...

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нинам къв е тоз учАн, ала човешката реч отдавна, отдавна си я развиваме хората,  щото сме въз по- съзнателни същества от крякащите патки ... е поне някои сред нас, та не чакаме на биологичните закони да ни я формират - така сме и развили науки за езика, речта, писмеността и т.н.

Инак позицията на вярващите е от край време известна, банална, скучна, посредствена и без никакъв резултат - просто гледат какво все още не е открила науката, какво не е доказала и в липсващата  брънка поставят бог, и така докато не се направи поредното откритие на науката, та го разкара от там. И в крайна сметка се получава, че Бог все повече и повече бива изместен от полето на знанието - пък вярата ...... там и земята е плоска, и се крепи в/у гърба на костенурка, и какви ли не още чудеса, и мистерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Tommygun написа:

Оказа се че един от интересните филми по темата специално за Египет и развита(или извънземна) цивилизация преди нас го има в тубата. Аз съм го гледал по NG,но гледам са го качили.

Добре, аз снощи пуснах да изгледам (последните 15-20 минути). Само че нещо нещо не разбрах за годините.

Значи като извод казва, че вероятно голямата пирамида и Сфинкса са направени като часовник за предупреждение. На всеки 10-12 000 години ставал някакъв голям природен катаклизъм. От друга страна ти каза, че си чел че голямата пирамида е на около 12 000 години в момента и че вероятно ще е късно, докато докажат какво точно показвал Сфинкса с пирамидата. Та, това ли казваш ти, че ако е на 12 000 години пирамидата, значи в момента сме близо до друг такъв катаклизъм ?

Щото гледам показваха и какво ще стане ако Земята отслаби много магнитното си поле, ако има разместване на полюсите и други. Ще пропуска повече лъчения и радиация от Космоса.

Например преди седмица, този и той пусна коментарче. За момента изглежда да е прав, въпреки че в статията не се споменава нищо ново. Каквото е важно е, че наистина става по-горещо, а не по студено. Тия работи за арктични студове и зими и не знам какво друго заради горещото лято, нещо не се изпълнят.

https://dariknews.bg/novini/sviat/stivyn-hoking-zemiata-shte-se-prevyrne-v-ognen-ad-2071740

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Например преди седмица, този и той пусна коментарче. За момента изглежда да е прав, въпреки че в статията не се споменава нищо ново. Каквото е важно е, че наистина става по-горещо, а не по студено. Тия работи за арктични студове и зими и не знам какво друго заради горещото лято, нещо не се изпълнят.

маниго тоя

с биткойни или друга криптовалута ще си купя билет за  друга планета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Tommygun написа:

бяснението ,че е комбинация от писането едно върху друго имената на Сет и Рамзес е "леко" нелепо. И така съвсем случайно се получават хеликоптер,самолет,танк и евентуално ховъркрафт едни до други...

А тая плоча показва хеликоптер, да. Тая муха отляво е странна какво показва, но другото да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като стане напечено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човешката фантазия край няма - хеликоптери и танкове в египетските пирамиди. А после що темата се превръщала в нинам си кво. Вкарвайте малко критичност де - то ясно, че човек няма как да изучи и биология, и физика, и египтология, и още хиляда една науки, ала с малко логика + малко информация нещата придобиват що годе някаква яснота. За какъв чеп ще са им на звънземните танкове и самолети - да държат под контрол създадения генетично от тях човешки род въоръжен със страховитото оръжие пръчка ли. А ток, а гориво, а писти, а диспечерни кули, а инфраструктура, цехове, машини, складове, а как така няма поне един болт намерен от онези епохи. Ма не - всичко се пазило в тайна от секретни правителствени служби. Те не могат да опазят тайна кой с коя какво, ма инак тайни от такова естество и мащаби ще опазят. Стотици хиляди учени в тайно съглашателство със секретните служби. Баси наивитета братче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между растение и животно? Допирната точка между двете царства е при едноклетъчните организми, значи има едноклетъчни растения и едноклетъчни животни - това е началото на “живота”.От едноклетъчните растения са еволюирали всички видове растения, а същото и при животните. А защо няма едноклетъчни хора? Дали пък човекът наистина е венецът на еволюцията на животинското царство? Тогава защо няма разумно говорящо растение, като венец на еволюцията на растителното царство?

Редактирано от Гретел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, sound написа:

Човешката фантазия край няма - хеликоптери и танкове в египетските пирамиди. А после що темата се превръщала в нинам си кво. Вкарвайте малко критичност де - то ясно, че човек няма как да изучи и биология, и физика, и египтология, и още хиляда една науки, ала с малко логика + малко информация нещата придобиват що годе някаква яснота. За какъв чеп ще са им на звънземните танкове и самолети - да държат под контрол създадения генетично от тях човешки род въоръжен със страховитото оръжие пръчка ли. А ток, а гориво, а писти, а диспечерни кули, а инфраструктура, цехове, машини, складове, а как така няма поне един болт намерен от онези епохи. Ма не - всичко се пазило в тайна от секретни правителствени служби. Те не могат да опазят тайна кой с коя какво, ма инак тайни от такова естество и мащаби ще опазят. Стотици хиляди учени в тайно съглашателство със секретните служби. Баси наивитета братче.

Бате, гледаме само изображение на такова нещо върху плоча, а не че е било на земята по него време нали ?;)

преди 33 минути, sound написа:

За какъв чеп ще са им на звънземните танкове и самолети - да държат под контрол създадения генетично от тях човешки род въоръжен със страховитото оръжие пръчка ли.

Ами теоретично не. Но, виж го така, ако има рисувани модели на тия машини, и то преди 6-8 000 години, значи тия, ако те са пуснали човека тук, са толкова години технологично напред от нас.

И ако е така, що да неможе да се направи един човек генетично. След 10 000 години и нашите учени ще могат да правят много повече. Въпреки че пак е малко вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Julius Decimus написа:

Добре, аз снощи пуснах да изгледам (последните 15-20 минути). Само че нещо нещо не разбрах за годините.

Значи като извод казва, че вероятно голямата пирамида и Сфинкса са направени като часовник за предупреждение. На всеки 10-12 000 години ставал някакъв голям природен катаклизъм. От друга страна ти каза, че си чел че голямата пирамида е на около 12 000 години в момента и че вероятно ще е късно, докато докажат какво точно показвал Сфинкса с пирамидата. Та, това ли казваш ти, че ако е на 12 000 години пирамидата, значи в момента сме близо до друг такъв катаклизъм ?

Щото гледам показваха и какво ще стане ако Земята отслаби много магнитното си поле, ако има разместване на полюсите и други. Ще пропуска повече лъчения и радиация от Космоса.

https://dariknews.bg/novini/sviat/stivyn-hoking-zemiata-shte-se-prevyrne-v-ognen-ad-2071740

По принцип и маите са предсказали,че през 2012 година земята навлиза в поредния си цикъл на голяма промяна. Тълкуването за края на света естествено е поредната доза популизъм на знайни и незнайни капацитети. Но буквалното значение на предсказанията им е друго. Не съм сигурен, да ме светне някой запознат, но и според индийските вярвания сме в началото или малко преди голям предиод на промяна. Вече какво точно ще стане, не се знае ,но е твърде вероятно да стане нещо. Виж дали ще е в нашия живот никой не може да знае. Общо взето всички тези паметници с тази необяснима хетерогенна архитектура ги датират между 10 и 12000 години. Най точно е това на потъналите пирамиди до Япония заради коралите и е 10 000 години. А този е казал точно какво ще стане ако за малко магнитното поле на земята се премести или самоизключи. Точно затова говори и тая във филма. А тази линия по която са построени всичките храмове, съм чел че има вероятност да е била някога екватор. Значи тогава полюсите са били на друго място...

преди 2 минути, sound написа:

Човешката фантазия край няма - хеликоптери и танкове в египетските пирамиди.

A на теб на какво ти приличат тези йероглифи? А онези от първите картинки които постнах?

преди 12 минути, sound написа:

а писти

Nazca-Airport.png

заповядай.

преди 25 минути, sound написа:

Ма не - всичко се пазило в тайна от секретни правителствени служби

Понеже никога такова нещо в човешката история не се е случвало;)

Колкото до инфраструктурата - имаше един филм ,какво ще остане от достиженията ни ако изведнъж изчезнем. Това без катаклизъм, и честно казано не отнема много време за се заличи всичко,което не е направено от гранит(странно защо строителите на монументи са ползвали този материал...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На посочената снимка долу никът ми не е това , с което съм се регистрирал, което не значи, че съм от избраните ГУРУ, признати за  учени и изследователи на зараждането на Човека! Аз съм регистриран  на 28 април 2004 година. От къде си го намерил този ник, ще проверя допълнително. Не те обвинявам. Още на 2-ра страница съм написал това:

"Виждам, че съм в "списъка" за коментар по темата. Благодаря ти за поканата, но нямам такъв отговор, щото който и да е човек да го имаше, темата нямаше да я има!"

Прекалено често, почти във всеки подраздел, вкючително и техническите след като има един точен отговор, след него следват още поне 10 със същото становище, сигурно за да се затвърди казаното, единствено само заради един основен факт във този форум - да се трупат ненужни постове! По прочетеното от мен до сега излиза, че Великите умове не могат да кажат истината все още, но много от Вас отдавна я знаят и коментират.Чудя се дали да Ви сваля шапка или да Ви ..... .... ..... ....." Пишете си спокойно.Аз не обичам фантастиките а реалността!

ScreenShot002.jpg

преди 22 минути, Tommygun написа:

По принцип и маите са предсказали,че през 2012 година земята навлиза в поредния си цикъл на голяма промяна. Тълкуването за края на света естествено е поредната доза популизъм на знайни и незнайни капацитети. Но буквалното значение на предсказанията им е друго. Не съм сигурен, да ме светне някой запознат, но и според индийските вярвания сме в началото или малко преди голям предиод на промяна. Вече какво точно ще стане, не се знае ,но е твърде вероятно да стане нещо. Виж дали ще е в нашия живот никой не може да знае. Общо взето всички тези паметници с тази необяснима хетерогенна архитектура ги датират между 10 и 12000 години. Най точно е това на потъналите пирамиди до Япония заради коралите и е 10 000 години. А този е казал точно какво ще стане ако за малко магнитното поле на земята се премести или самоизключи. Точно затова говори и тая във филма. А тази линия по която са построени всичките храмове, съм чел че има вероятност да е била някога екватор. Значи тогава полюсите са били на друго място...

A на теб на какво ти приличат тези йероглифи? А онези от първите картинки които постнах?

Nazca-Airport.png

заповядай.

Понеже никога такова нещо в човешката история не се е случвало;)

Колкото до инфраструктурата - имаше един филм ,какво ще остане от достиженията ни ако изведнъж изчезнем. Това без катаклизъм, и честно казано не отнема много време за се заличи всичко,което не е направено от гранит(странно защо строителите на монументи са ползвали този материал...)

Ако постващият темата беше поканил "Миро 20"  и "калансув" за коментар, по твоя пост неминуемо биха написали че това са руски писти за прославените СУ-35 на Русия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Julius Decimus написа:

.....

преди 17 минути, Tommygun написа:

.........

Отговарям и на двамата - бързате със изводите, не е чак толкова сложно.

Първо - дори в онези времена, хората са имали изключително завидни умения в някои занаяти, наистина уникални. За тези умения можете да се уверите лично, ако посетите някой друг музей - горещо препоръчвам да видите с очите си Панагюрското златно съкровище. После се запитайте - ако хората от древността са можели да създадат такива изумителни фигури, в такива детайли и подробности, то какъв им е бил проблема да направят фигура на самолет или танк, които са в пъти по- елементарен и простичък дизайн за пресътворяване; а вместо това взели да чукат калпави изображения на същите по камъните.

И второ - какво виждам аз, не е въпрос на знание, а на въображение. Аз мога да виждам във формата на едно изображение и летяща лисица, но това не значи, че там е изобразена летяща лисица. Ето тук можете да разгледате малко визуални двусмислия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sound написа:

какъв им е бил проблема да направят фигура на самолет или танк, които са в пъти по- елементарен и простичък дизайн за пресътворяване

За да пресъздадеш нещо или модел на същото, трябва да имаш познание за това нещо (поне да си го виждал) или примерно като Ж.Верн да си го представяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...