Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се е появил човекът на Земята според вас ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Така е, но овсен техни кости други артефакти няма, за разлика от човешките намерени при разкопки.

ами, доколкото помня, по онова време, имахме храна в изобилие и немахме нужда от оръдия на труда:giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

информацията  струва пари, дай 1000 лв и ще ти кажа.

Здравейте на всички. Тоя раздел изглежда най-подходящ за тази тема. Та, въпроса е - как мислите се е появил човекът на Земята. Пренесен ли е бил от другаде, създаден ли е бил чрез генно моди

Публикувани изображения

преди 12 часа, Белгиеца написа:

Да еволцията ми е избелила кожата, за да може да произвежда витамин Д при наличието на по-малко слънце, сравнено с екватора. Преди като сме били диваци, ако не си го произведеш сам този витамин, ти се изкривяват костите и ставаш некачествен за оцеляване. 

Батюха, навремето не са се местили напред-назад като сега в тоя глобален свят. Първите големи преселения са станали под формата на заробване при появата на първите империи. Преди това големи преселения не е имало.

преди 11 часа, Yvan Sergeev написа:

цветът на кожата е лесен

Тоя коментар и към теб (виж и първата част ако обичаш).

Даже и да предположим, че единици хора са се преселили от Екватора насам, или обратното, не е било достатъчно да промени нищо трайно.

Та, според мене, хората са били пуснати на различни места по планетата и свързано с това са им дадени някой особености. В Южна Америка маите, другаде други. Та не всички хора изначало са били еднакви и вследствие на разселване по други места на планетата да са се променили. Сега в момента може, всеки ходи където реши, но преди 6-7 000 години, не съм сигурен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

който иска, да го постне в бисерите

Би ли написал и ти в какво вярваш ? Как се е появил човека.

Динозаврите не говорят, да:), най-накрая да видя да се смееш на изречение, което и на мен ми е смешно.

преди 1 час, Емил Костов написа:

. Динозаврите са живели милиони години, но аз говорещ динозавър не съм виждал. 

Батюха, ти не им се обиждай, всяко предположение е интересно да се чуе.

преди 16 минути, Белгиеца написа:

Пишеш неверни смехории.

Добре, кой къде се е местил преди 6000 и повече години ? От едно селце на друго добре, но от Йоханесбург да дойде до Европа или Египет, няма да е. Затова и цвета на кожата е бил строго разделен на региони.

Имало е населени точки на планетата, живота се е въртял около тях. Кажи как мислиш ти.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Пишеш неверни смехории.

Аз пък знам че са непреодолим проблем.
А на теб просто ти се иска да вярваш на нещо, демек в извънземни минали оттук.

Напротив, преодолими са. В момента това е доказано теоретически. Остава да намерим и начина. Единствения двигател, който може да се създаде в момента и да достигне скоростта на светлината или близка до нея е така наречения ядрен двигател.  Проблема е, че ако се построи на Земята и се стартира ще направи екологична катастрофа. Другия пък вариант подобен кораб да се построи в Космоса е едно мегаскъпо начинание.

И аз казвам, че съм привърженик на ТЕОРИЯТА. Колкото до вярването, че има живот и на други планети това е доказано математически. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, младежо! И аз ще се самоцитирам, понеже вече съм писала в тази връзка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Ти си въобразяваш че не можем сега да ги направим.
2. Не е имало други хора живели на Земята преди нас.
Съжденията ти за погрешни поради това че ти липсва информация от научни източници и залиташ по ирационални вярвания. Явно ти е трудно да правиш постоянно разлика между истина и ирационално вярване. За някои заблуди ти е ясно че са измишльотини, но други заблуди ги приемаш за истина.
1. и 2. Не си въобразявам а съм чел доста по темата и то не само официалната теория. Която си противоречи между другото постоянно. И може би не се изразих правилно. Естествено че може да се построи и по-голяма пирамида . Но не можем да я построим точно от същия материал по същия начин. Има достатъчно статии както и филми и то не клипчета в YouTube а от сериозни продукции.

Интересно като жена ти е астроном я я питай откога прецесията е официално понятие в астрономията. Как е открита и после попитай откъде египтяните и маите са знаели да си строят монументите съобразно нея а и още математически, физични и астрономически закони "открити" "онзи ден" сравнено с времето по което са живели. Голямата пирамида между другото е на поне 12 000 години, което вече също е доказано, а тогава фараони не е имало.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Tommygun написа:

Интересно като жена ти е астроном я я питай откога прецесията е официално понятие в астрономията.

аве, те природозащитните  организации не знаят, че на това се дължи, промяната на климата и твърдят небивалици, а ти сега в един форум очакваш да ти отговорят

:no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Аз като аутсайдер по дефиницията в началото на темата, се заиграван по следния начин:

преди 20 часа, Julius Decimus написа:

атеист, как вярваш

Я, пак!
Ние сме клонирано еволюирали от амебата или кокошето яйце...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Та, въпроса е - как мислите се е появил човекът на Земята. Пренесен ли е бил от другаде, създаден ли е бил чрез генно модифициране и други. Кой, как, какво, що и други.

Труден въпрос!

Според много религии, човекът е творение на Бога, както и всичко останало, което ни заобикаля - видимо и невидимо, а Бог е Дух, който е невидим, но чието присъствие се усеща.

По всяка вероятност човекът, както и всичко останало във Вселената е създадено случайно, в резултат на някакъв енергиен взрив.

Трудно ми е да повярвам, че човекът е произлязъл от маймуна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мойра написа:

човекът е произлязъл от маймуна.

А маймуната?

преди 21 часа, Julius Decimus написа:

Т'ва ли са завторитетите по тия електронни ширини? :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

А маймуната?

Човекът, маймуната, растенията, камъните, водата и всичко, за което се сетиш е възникнало вследствие на този енергиен взрив, за който пиша в поста си.

Така си представям нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Мойра написа:

Човекът, маймуната, растенията, камъните, водата и всичко, за което се сетиш е възникнало вследствие на този енергиен взрив, за който пиша в поста си.

Така си представям нещата.

Гръмнало и изведнъж се е зародило всичкото видово разнообразие? От биосупата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Гръмнало и изведнъж се е зародило всичкото видово разнообразие?

Пъ да. :girl-minion:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да определим кой е бил с каталитичния черпак над котела

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я да пофантазирам и аз
в библията е посочено, че е имало потоп и всички живи същества са спасени от братчеда Ной
ама в наукътъ съ доказали, че не е имало потоп, ами тогава остава, тоя кофчег дъй бил космически кораб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, дръндю написа:

я да пофантазирам и аз
в библията е посочено, че е имало потоп и всички живи същества са спасени от братчеда Ной
ама в наукътъ съ доказали, че не е имало потоп, ами тогава остава, тоя кофчег дъй бил космически кораб

А може въобще да не е имало такова нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък може и земята да е била направена специално за чувйекъ, и покрай него за жувотнуту, растенйето и камика. И не човекът да се е появил на земята, а тя да се е появила за човека.   :jumping11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

Веднага ти давам доказателства.

1. Динозаврите са живели милиони години, но аз говорещ динозавър не съм виждал. 

2. От 2 до 5% от гените на човека се различават от гените на всички други животински видове.

3. За 50 000 години човека се развива и самоунищожава постоянно. Да не говорим, че има хиляди езици. Нито един животински вид го прави.

4. Колкото и да се напъват, че човек е произлязъл от маймуната все още никой не може да намери брънката между ( преходния вид между човека и маймуната)

Доказателства мога още да дам. Според мен, човека или е модифициран вид маймуна от други същества или просто е направен по подобие на други същества.

Аз лично съм привърженик на теорията за древните извънземни. Има доста доказателства ( макар и косветни) .Може да прочетеш ако желаеш.

А ако искаш да прочетеш едно виждане за човека от Артър Кларк виж тази книга

Креационист да критикува еволюцията, чиито основни постулати не познава, не заслужава диалог. Това е като да обясняваш на кучето ти. Даже да те гледа умно, пак не е покрило минимума, за да те разбере.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Креационист да критикува еволюцията, чиито основни постулати не познава, не заслужава диалог. Това е като да обясняваш на кучето ти. Даже да те гледа умно, пак не е покрило минимума, за да те разбере.

Нищо не критикувам. А е и доказано вече, че теорията на Дарвин не е вярна и си има пропуски и дупки. Както казах информация има много в интернет и ако човек има желание ще прочете и ще се образова. И моля не ме наричай креационист. Не спадам към подобни течения и прочие. 

Това , което казвам тук е мое мнениие и ти не си длъжен да се съобразяваш с него. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Yvan Sergeev написа:

важното е какво произвеждаме - въглероден диксиод 

а той за какво е нужен

за да  дишат растенията

а те като дишат въглероден диоксид какво произвеждад- кислород

къде отива въглерода ?

а междинното какво е  ?

изразходване на енергия

като се изразходва енергия се получават разни работи-кирки лопати-инструменти за израсходване на енергия с по голямо КПД

защо човекът гори умрели дървета за да се отоплява

а мъртвите  хора се заряват

някъде горят и трупове-кремация но случайно ли е ?

случайно ли е горенето на мъртва материя ?

случайни ли са погребенията ?

кучето защо зарява кокала в земята?

защо ако е гладно те напада  да те ухапе в гръб ?

котката защо обича да седи в кашон ?

защо се плаши от краставица?

когато не е имало човек не е имало паразит.

когато се появява човека от къде се появява паразита ?

от кой е създаден паразита ?

кое е първото яйцето или кокошката?

все въпроси за които все още науката неможе да отговори точно.

а за целия процес кислород - въглерод се изисква сладководна чиста вода, ако замърсим водата, няма растения, няма кислород, няма кислород няма кислодододишащи в същото време има организми които подържат живот на базата на амоняк

преди 5 часа, Белгиеца написа:

а да си чувал за изкривяване на времето

преди 2 часа, дръндю написа:

я да пофантазирам и аз

по точно науката казва че метеор е ударил слънцето и температурите скачат и водата при нас се е изпарила ( може и от тогава да са кратерите от водни басейни на Марс) и тогава са са спасили малко живи същества на земята. А това че някой луд си е правел лодки е отделно, и сега има луди с шантави идеи

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Julius Decimus написа:

Така, и ? С няколко изречения ? Вярваш, че еволюирал от маймуна, като по учебник ?

Добре, ти като атеист, как вярваш се е появил човека. За мене няма как да се появи от самосебе си след оня метеорит ударил динозаврите.

И моето име определено го няма в "списъка", но ще се включа, защото това е още един от въпросите, които ме интересуват по принцип. Въпросът е доста сериозен и не вярвам да постигнем значителен успех точно в този форум(достатъчно е да отбележа, че някъде тук има тема от десетки, ако не и стотици страници за "Плоската Земя"). Първо да предупредя че човек, който разчита на разума и научния подход - трябва много да внимава с употребата на думата "вярвам". :) Следващо подред - човекът не е еволюирал от маймуна, а някъде назад във времето има общ прародител с маймуните. За мен е достатъчно убедително, че ДНК-то ни е над 80% сходно с няколко вида маймуни. Трето - ако прочетеш някои книги(например от Ричард Докинс :) ) или изгледаш някои научнопопулярни филми - ще разбереш, че именно доста неща могат да се появят "от самосебе си". Има си даже теория(не е "само теория") за тези неща - ставаше въпрос за т.нар. "сложни самоорганизиращи се системи". За мен най-крайният пример в това отношение е възникването на цялата Вселена. Оказва се, че според Квантовата теория(отново не е "само теория") вакуумът изобщо не е празен. Последното се обяснява доста убедително и разбираемо от Лорънс Краус в книгата "Вселено от нищото"... 

Да се допълня - един филм, който също доста добре обяснява за някои видове "самовъзникване" се казва Order and Disorder. Има две части - мисля че е от 2012 г.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, haidukpikaso написа:

maxresdefault.jpg

:D

От къде е произлязъл и кой е създал човека са различни неща, което може да означава, че и двете твърдения са верни.

току-що, nikolela написа:

От къде е произлязъл и кой е създал човека са различни неща, което може да означава, че и двете твърдения са верни.

Може бог да е изчукал маймунка и се родил човек!:ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от СТАМАТ
      В изследванията си, авторът достатъчно ясно описва действителната същност на Земята, както е обяснена в езотеричната литература. В онази истинската, скритата езотерика, а не в продаващата се по книжарници и сергии. В Книга Първа многократно авторът пояснява защо плавателните съдове изчезват на хоризонта. Това всъщност се дължи на фактическата действителност на Плоската Земя, постулирана в Закона за Перспективата върху равни повърхности. Наистина за Човека, отърсил се от масмултимедийното програмиране, е много трудно да продължи да приема Хелиоцентричната лъжа. Всеки, гледал кораби отплаващи към хоризонта, знае, че те започват да се скриват само след 5-6 километра. Но, ако този Човек погледне хоризонта вляво и вдясно той не би могъл с никакви средства да докаже съществуването на никаква извивка.
      Да, наистина, какво ще да е това кълбо, което има извивка по една от осите в координатната система, а по другите оси няма никаква извивка??!! Е, всеки ученик би Ви казал, че такава сфера или кълбо, или топка не би могла да съществува! Но "цивилизованите" биха вярвали до смърт на Образователната система и Масонската наука. Те никога не биха разбрали какво реално виждат с очите си и усещат със своето тяло. А, всички ние виждаме, че моретата и океаните са идеално плоски и усещаме, че Земята под краката ни е неподвижна!
      Но, нека отново тук да се опитаме да направим кратко, ясно и изчерпателно работно определение, за да добием нагледна представа.

Действителната Истина за нашия Свят
      Нашата Земя представлява плосък диск, чийто океани са обградени от Ледената стена на Антарктида. Плоската Земя е покрита и защитена от куполоподобен непробиваем енергиен екран, наречен Небесната Твърд. Под него се намират траекториите на Небесните Светила. Слънцето се явява локално отражение на невъобразимо по-мощно Трансцендентно Светило, пребиваващо отвъд Небесната Твърд. Луната има ефирно полу-прозрачно естество. Звездите и планетите са невеществени електро-магнитни манифестации на етерно-вибрационните резонансни или хармонични трептения, създавани от Трансценденталните циклични еманации на Творецът-Творение!
      https://stamat.org/

МИР И ЛЮБОВ!!!
    • от Anita Hristova Trifonova
      За расата на риптилите на земята!
      https://www.facebook.com/watch/?v=2906288949467419
      Системата за намаляване на човечеството
      https://www.facebook.com/jina97/posts/3303034073049180?notif_id=1591738684663051&notif_t=close_friend_activity
      Руските ВКС в Италия
      https://www.youtube.com/watch?v=HSVpMuMh_KE
    • от Анита Христова Трифонова
      Борба в космоса за влияние  могъщи държави страда цялото човечество
    • от Anita Hristova Trifonova
      100 луни и 100 звезди -  Полина
    • от Анита Христова Трифонова
      Вяра Кочовска. Феномен, лечител, ясновидец - Интервю в 3 части 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване