Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Пресконференция "Против джендър идеологията в образованието" Варна 15.05.2018 г.

Съдия от ВКС:

Истанбулската конвенция съдържа идеи, които влизат в противоречие с духа на Конституцията

Цитат

Уважаема редакция на "Правен свят", с определение от 20.03.2018 г. по конституционно дело № 3/2018 г. е допуснато до разглеждане по същество искането на 75 народни представители за установяване на съответствието между Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие (Истанбулска конвенция) и Конституцията на Република България. Със същото определение като заинтересувана страна по делото е конституиран Върховният касационен съд. Пленумът на Върховния касационен съд не можа да формира единно становище по конституционното дело. Изпращам Ви моето становище с молба да го публикувате, с ясното съзнание, че то ангажира единствено мен. Съдия Гълъбина Генчева

Цялата статия ТУК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Публикувани изображения

преди 2 часа, Мойра написа:

хора без работа

преди 2 часа, Мойра написа:

автора едва ли е съдия

на 11.05.2018 г. в 12:50, Мойра написа:

Децата трябва да се възпитават да уважават родителите си, както и родителите трябва да уважават децата си.

думата уважение всеки е разбира по свой начин

Ти имаш ли деца, че да учиш какво да ги прави някой,

ами ако детето ти е жена в мъжко тяло как ще го уважаваш

или баща ти се е оказало че е гей (по точно би - те могат и с жени след като са били с мъже)

вероятно ще лежиш в затвора в Сливен за убийство и според теб това е показване че уважаваш жертвата си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

Ти имаш ли деца, че да учиш какво да ги прави някой,

ами ако детето ти е жена в мъжко тяло как ще го уважаваш

или баща ти се е оказало че е гей (по точно би - те могат и с жени след като са били с мъже)

А , ти деца имаш ли защото аз имам и затова съм против тая педераска конвенция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, nikssi написа:

А , ти деца имаш ли защото аз имам и затова съм против тая педераска конвенция.

как ще реагираш ако разбереш че детето ти харесва някой от същия пол

и гея има родители, и лезбото има и би-то има

а  и в темата не се коментира конвенцията

не видях някой да даде адрес на официална институция с точен текст и да коментираме точка по точка - още в началото на темата казах че съм против документа защото се покрива от повече от един сакон

тук говорите как Иванчо от село Горно надолнище написал нещо си в блог който е направил някъде в нета - затова активността в тази тема от моя страна е слаба

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

Ще се гръмна, защото аз не съм го възпитал. Виж сега лесбийски и прочие кандърми не чета така че айде отново е лево

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

и гея има родители, и лезбото има и би-то има

а  и в темата не се коментира конвенцията

не видях някой да даде адрес на официална институция с точен текст и да коментираме точка по точка - още в началото на темата казах че съм против документа защото се покрива от повече от един сакон

тук говорите как Иванчо от село Горно надолнище написал нещо си в блог който е направил някъде в нета - затова активността в тази тема от моя страна е слаба

Бе, ти нямаш ли поне Гугъл Транслейт, който да превежда писанията ти от някакъв български на български?:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nikssi написа:

Ще се гръмна, защото аз не съм го възпитал. Виж сега лесбийски и прочие кандърми не чета така че айде отново е лево

като гледам не казват по новините за хора сложили край на живота си поради тази причина

преди 8 минути, karadzha написа:

Бе, ти нямаш ли поне Гугъл Транслейт, който да превежда писанията ти от някакъв български на български?:D

за какво ми е , Има приемане на 1-во четене, 2-ро четене и отлежаване в държавен вестник

А и какъв е проблема серГЕЙ и КОРнелия го подкрепиха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, karadzha написа:

Стига го цитирайте бре. Да си плямпа сам джендъра му с джендър...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikssi написа:

Стига го цитирайте бре. Да си плямпа сам джендъра му с джендър...

добре красавецо:inlove1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikssi написа:

Ще се гръмна, защото аз не съм го възпитал.

Там е трагедията на повечето хора. Никой никога не е възпитавал такива като такива.

Това че някои се опитват независимо и обективно да дадат шанс за правилно определяне на пола, ти приемаш като "възпитание в гей-култура"... е... леко нелогично.

Искаш или не искаш, през векове и хилядолетия е доказано , независимо кой какви конвенции приема или не,  независимо от раса, култура, обичаи, религия... винаги определен процент  са с различни наклонности.

И това  не зависи от теб. Колкото и да си мислиш че "можеш да възпиташ"  както сам казваш, пол-а.

Всъщност.. това ти е основната грешка. Че си мислиш че "възпитаваш пол"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Там е трагедията на повечето хора. Никой никога не е възпитавал такива като такива.

Да , възпитавала ги е улицата. Там е трагедията,че родителите не отделят достатъчно внимание на децата си. Личния пример е много важен във възпитанието. Средата, в която се развива детето също е от съществено значение и няма как гей родители да възпитат правилно едно дете. 

Миро един макар и некоректен въпрос - деца имаш ли? Ако да, какво им говориш и какъв личен пример им даваш? Ако искаш отговори, ако не искаш ще те разбера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Без умствен капацитет написа:

автора едва ли е съдия

То си пише бре, блонди!:D

"Автор: Съдия Гълъбина Генчева, ВКС"

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/sydiya-ot-vks-istanbulskata-konvenciya-sydyrzha-v-sebe-si-idei-koito-vlizat-v-protivorechie-s-duha-na-konstituciyata

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikssi написа:

Да , възпитавала ги е улицата. Там е трагедията,че родителите не отделят достатъчно внимание на децата си. Личния пример е много важен във възпитанието. Средата, в която се развива детето също е от съществено значение и няма как гей родители да възпитат правилно едно дете. 

Миро един макар и некоректен въпрос - деца имаш ли? Ако да, какво им говориш и какъв личен пример им даваш? Ако искаш отговори, ако не искаш ще те разбера.

Ти май наистина не разбираш. Гей-овете не се получават от възпитание или липса на такова, или от улица или манастир.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, nikssi написа:

Средата, в която се развива детето също е от съществено значение и няма как гей родители да възпитат правилно едно дете.  

Смяташ ли че в семейството на сър Елтън Джон децата се възпитават по зле от в тези на супермени перчещи се наляво и надясно със своята мъжественост ? Да не говорим за "нормалното семейство" на бай мангал където децата са актив за получаване на помощи и добре знаем на какви "ценности" се възпитават.

http://www.168chasa.bg/article/5388558

Според мен твърдо не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, lsmurf написа:

Смяташ ли че в семейството на сър Елтън Джон децата се възпитават по зле от в тези на супермени перчещи се наляво и надясно със своята мъжественост ? Да не говорим за "нормалното семейство" на бай мангал където децата са актив за получаване на помощи и добре знаем на какви "ценности" се възпитават.

Според мен твърдо не.

Няма какво да смятам. Очевадно е, че в такова семейство се възпитават по-зле. Това, че някой е фрашкан с пари, или известен автоматично ли го прави по-добър? По-човечен? По-по-най? Според мен: не. Но минаването на другия бряг, което според мен, а и според по-голямата част от хората, е психично заболяване. Го прави по-лош, най-просто казано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 часа, lsmurf написа:

Според мен твърдо не.

Децата на такива двойки могат да получат най-доброто образование, но не и най-доброто възпитание, защото поведението и живота на родителите служат за пример, който пример децата подсъзнателно следват.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darco написа:

Няма какво да смятам. Очевадно е, че в такова семейство се възпитават по-зле. Това, че някой е фрашкан с пари, или известен автоматично ли го прави по-добър? По-човечен? По-по-най? Според мен: не. Но минаването на другия бряг, което според мен, а и според по-голямата част от хората, е психично заболяване. Го прави по-лош, най-просто казано.

Не , разбира се че прите не правят автоматично някого по - добър или по - лош. Ти изобщо видя ли линка който съм сложил ? Колко от нашите добри хорица ще тъгнат да възпитават децата си като "този по-лош  най просото казано"  Елтън . Ако започнат да го правят съществува някаква вероятност България да оцелее . Но давайте , продължавайте да псувате различните .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, M.Николов написа:

То си пише бре, блонди!

за това го казвам то може да пише Иван но да е Петкан

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, lsmurf написа:

Според мен твърдо не.

Не само смятам ами и съм убеден,че не се отделя достатъчно внимание на възпитанието. Щом като при тях има проблем с уважението на труда и парите, след като има проблем с подреждане на стаята и миене на чинии...според тебе това ли е възпитанието? Как се мият чинии и да ги лишиш от джобни за да се научат да ценят парите. Джобни...абе Смърфчо нашите тинейджъри си изкарват парите като работят, той кого ми давал за пример.

Абе я , нали си знаеш къде отиваш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, nikssi написа:

Не само смятам ами и съм убеден,че не се отделя достатъчно внимание на възпитанието. Щом като при тях има проблем с уважението на труда и парите, след като има проблем с подреждане на стаята и миене на чинии...според тебе това ли е възпитанието? Как се мият чинии и да ги лишиш от джобни за да се научат да ценят парите. Джобни...абе Смърфчо нашите тинейджъри си изкарват парите като работят, той кого ми давал за пример.

Абе я , нали си знаеш къде отиваш...

Уважението към труда и парите се гради с малки стъпки , почистване и подреждане на стаята миене на чинии и т.н. Ако ми приказваш че никога не си давал джобни на децата си а те сами са ги заработвали на трудов договор лъжеш  най - безогледно и смехотворно разбира се. Скоро слушах по БНР официална статистика за работещите малолетни в последните години - никак не са много и твърденията ти че тинейджърите работят се провалят с гръм и трясък както всеки твой коментар междупрочем. А по последното ти изречение можеш да съдиш за успехът на баща ти да възпитава правилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, lsmurf написа:

Уважението към труда и парите се гради с малки стъпки , почистване и подреждане на стаята миене на чинии и т.н.

Започва се от личния пример. Децата подражават на родителите си. Що се отнася до успеха на баща ми във възпитанието ... хората го преценяват. Реалните хора, не анонимните писачи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛГБТ организации настояват за узаконяване на еднополовите бракове у нас

Цитат

ЛГБТ организации се активизираха, докато в Конституционния съд върви делото по искане на ГЕРБ дали Истанбулската конвенция е в съзвучие с разпоредбите на българската Конституция. Писма с ултимативен тон от името на фондация „Ресурсен център- Билитис", подписани от нейния съпредседател Пол Найденов, са получени в няколко министерства у нас. От името на три организации: „Ресурсен център - Билитис’, фондация „Глас-България” и Младежка ЛГБТ организация „Действие", които работят в защита на правата на лесбийки, гей мъже, бисексуални, трансджендъри и интерсекс хора и представляват тези общности, те искат срещи с експерти от министерствата.

Цялата статия

Очакваше се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВАдС до Конституционния съд :

http://terminal3.bg/konstitucijata-pooshhrjava-ratificiraneto-na-istanbulskata-konvencija/

Ами сега ... ?

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

ВАдС до Конституционния съд :

http://terminal3.bg/konstitucijata-pooshhrjava-ratificiraneto-na-istanbulskata-konvencija/

Ами сега ... ?

Сега "хелзингският" комитет (ВАдС, или както там ще се нарече поредното, метастатично НПО на Сорос, с едни и същи продажни лица), ще усвои едни грантови пари. А на всеки нормален и здравомислещ е ясно, че това е нарушение на Конституцията и ако не се политизира въпросът от ГЕРБ, КС дори няма да обърне внимание на поредният прогейтърски вой. Нека само да погледнем какво си ни изходил пак:

Цитат

„Дефиницията за „жена“ е социален конструкт. Тя определя жените чрез селективно приписани качества и роли, които ги долупоставят спрямо „мъжа“. Обществото има свое понятие и за „мъж“, което също няма общо с естественото мъжко, с биологичния пол. И двете социално-полови определения, които обществото е наследило през патриархалната култура, са изкуствени и тенденциозни – те са създадени, а не са естествено явление, и то са създадени с цел, която е да държи жените в подчинение на мъжете съгласно традициите. Именно тези социални, изкуствени, идеологически по своята природа, обслужващи целите на неравенството дефиниции за „жените“ и „мъжете“ – какви са техните присъщи особености, какви те трябва и не трябва да бъдат, как трябва и не трябва да се държат, какво могат и не могат да правят, къде им е „мястото“ и пр. – са познати като полови стереотипи, социален пол или gender (джендър)“, заявява ВАдС.

Жена било социален конструктор, мъж не било биологичен мъж. Тия вече ги слушахме, не минаха. Новото 20 е, че джендър се оказало полов стереотип и сега и него ще го забраняваме явно. Или сбърканото същество от хелзинго-адвокатската кантора, толкова е забурчило в джендър науките, че вече не знае какво говори и пише.

Та да питам и аз - ами сега? Някой очаква ли това да мине за нещо сериозно? Все пак поредно гей стадо идва, трябва да се вдигне малко шум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, RagnerBG написа:

Сега "хелзингският" комитет (ВАдС, или както там ще се нарече поредното, метастатично НПО на Сорос, с едни и същи продажни лица), ще усвои едни грантови пари.

Да бе чукнал в гугъл какво е Висшия адвокатски съвет, преди да изцвъкаш подобна простотия ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване