Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 5 часа, miro20 написа:

ВАдС до Конституционния съд :

http://terminal3.bg/konstitucijata-pooshhrjava-ratificiraneto-na-istanbulskata-konvencija/

Ами сега ... ?

Цитат

Висшият адвокатски съвет оттегля от Конституционния съд становището си за Истанбулската конвенция. Това съобщи адвокат Людмил Рангелов пред БЛИЦ. По думите му самото становище не е било съгласувано между останалите колеги и на практика е било внесено без задълбочено обсъждане.  "Аз самия научих за това обстоятелство напълно случайно и реагирах веднага, когато разбрах, че Висшият адвокатски съвет е депозирал в конституционния съд становище, което всъщност не беше съгласувано и то е в подкрепа на тази конвенция", коментира Людмил Рангелов. По думите му според първоначалния вариант на становището Висшият адвокатски съвет е сметнал, че Истанбулската конвенция не противоречи на нито една разпоредба на нашата конституция.  "Този ден имахме заседание на висшия адвокатски съвет и с голямо мнозинство решихме да оттеглим това становище от конституционния съд, от деловодството на конституционния съд и да го свалим от сайта на Висшия адвокатски съвет", разкрива още адвокат Рангелов. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Публикувани изображения

преди 6 часа, miro20 написа:

ВАдС до Конституционния съд :

http://terminal3.bg/konstitucijata-pooshhrjava-ratificiraneto-na-istanbulskata-konvencija/

Ами сега ... ?

Ами сега това :D

Висшият адвокатски съвет оттегли декларацията си в подкрепа на Истанбулската конвенция

Цитат

Оказа се, че текстът на становището е бил написан еднолично от няколко адвокати, приближени къв БХК. След като колегите им разбрали за скандалните определения за "мъж", който не е мъж и за "жена", която всъщност не е жена, се разразила истинска буря. Това накарало ръководството на ВАС да свали от сайта си становището, пише epicenter.bg.

Висшият адвокатски съвет оттегли скандалното си становище  в подкрепа на Истанбулската конвенция.

Това стана само няколко часа след като Епицентър.бг публикува становището на Адвокатурата по отношение на Истанбулската конвения.

В него се казва, че "Българската Конституция не само не препятства ратификацията на Истанбулската конвенция (ИК), нещо повече – както преамбюлът ѝ, така и редица други нейни разпоредби, поощряват и дори изискват въвеждането ѝ във вътрешното право, като важен инструмент за борба срещу насилието над жени и домашното насилие".

Висшият орган на Адвокатурата е сред институциите, които бяха поканени да дадат своите аргументи и позиция по делото в КС, по което той трябва да извърши предварителен контрол за съответствието на конвенцията на българския основен закон.

Публикацията на Епиентър.бг предизвика скандал сред адвокатското съсловие у нас. Оказа се, че текстът на становището е бил написан еднолично от няколко адвокати, приближени къв БХК. След като колегите им разбрали за скандалните определения за "мъж", който не е мъж и за "жена", която всъщност не е жена, се разразила истинска буря. Това накарало ръководството на ВАС да свали от сайта си становището.

Скандалът избухнал още по време на вчерашното заседание на адвокатския съвет. Наложило се становището да бъде прегласувано. Всички били против приемането на Истанбулската конвенция,  като само 2-ма от защитниците са се въздържали. Въпреки това, становището било публикувано.

Председателя на организацията - изтъкнатият адвокат Людмил Рангелов потвърдил пред Фрогнюз, че колегията им изцяло е против конвенцията.

Епицентър.бг припомня, че и ВКС се разцепи и не можа да излезе със становище по отношение на Истанбулската конвенция.  Това бе поискано от Конституциония съд (КС), който по искане на ГЕРБ, разглежа дело дали Истанбулската конвенция противоречи на българската Конституция. 

Така въпросът: противоречи ли Истанбулската конвенция на Конституцията, остава без отговор от Върховния касационен съд. 

Епицентър.бг научи, че КС се обърнал за становище по казуса към дузина НПО на ЛГТБ, но не е поискал мнението на Светия синод на Българската православна църква. След изразено недоволство от висшите ни духовници КС е разрешил и Синодът да даде своето мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуших аз БХК, дори и без да съм прочел 1/10 от линка на Мирча. Толкова са плоски с интригите си и опити да увличат сериозни институции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

img

Нечувано! Хермафродит забременя от себе си и роди близнаци!

Според лекарите това е чудо! ВИП.бг ежедневно представя на читателите си най-изумителните и интересни случки от целия свят!

Хосе Мария Гарсия от Филипините е на 19 години и е хермафродит – има и мъжки и женски полови органи. Тази сутрин Хосе Мария роди близнаци в манилската болница Амисола, предава Манила Таймс. Най-изумителното е, че Хосе Мария е и майката и бащата на близнаците! Тя/той никога не се е съвкупявал с никого, освен със себе си!

Д-р Ши Хуан Чоу разкрива, че това раждане не е като никое друго до сега! Докторът разкри, че и близнаците са хермафродити, също като своя родител, но освен това са в перфектно здраве.

„Никога не съм подозирала, че мога да забременя себе си“, разкрива Хосе Мария Гарсия! “Но не съжалявам за нищо, тези деца са си мои и смятам, че са прекрасни!“10-2.png?w=317

Д-р Акира Хашимото от Токийският Университет се е запознал със случая и твърди, че има други подобни случаи, които са записани в медицинската история.

Подобен вид репродукция се забелязва в едноклетъчните организми, в определени видове охлюви и риби.

На медиците е известен първият подобен случай в историята – този на Хуанита Фанцискела – испански уличен артист с два пола. През 1483 г. ражда бебе от собствено зачатие. Испанската инквизиция смята това за дяволско деяние и ги изгаря на клада заедно с новороденото! ид репродукция се забелязва в едноклетъчните организми, в определени видове охлюви и риби.

http://xn--b1amv.xn--90ae/nechuvano-hermafrodit-zabremenya-ot-sebe-si-i-rodi-bliznatsi/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз  имам една теория че едно време човекът е бил хермафродит

но понеже забременявал от себе си  и населението на земята се увеличило много и били изядени всички динозаври и

се намесели сили и се разделил човекът на 2 пола  за да бъде  затруднено размножаването и да се намали  населението .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

Хермафродит забременя от себе си и роди близнаци!

Много се котират такива новини в днешно време. А някой да каже за броя хермафродити на 100 хил. души население? Да не вземем и тях норма да направим? В друго време едва ли би се обърнало особено внимание на подобна новина, но сега някой има изгода от лансиране на всякакви алтернативни (и уж легитимни) сексуалности и практики. Не знам откъде и как се е пръкнал/а този/тази, но всеки разумен човек би видял накъде отиваме ако в поколението ни биват допуснати подобни отклонения. Трудно ми е да разбера хората, които вадят аргумент за нормалност на хермафродити и джендъри понеже, видите ли, съществували! А малко ли ненормални неща има на този свят? Или и тук "дискриминираме"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Lumberman написа:

но сега някой има изгода от лансиране на всякакви алтернативни (и уж легитимни) сексуалности и практики.

То на това лежи между другото, цялата анти-инстамбулска пропаганда :)

Когато се вадят изключения и се предоставят като практика .

преди 40 минути, Lumberman написа:

които вадят аргумент за нормалност на хермафродити и джендъри понеже, видите ли, съществували! А малко ли ненормални неща има на този свят? Или и тук "дискриминираме"?

Това е другата грешка. Че фокусирането върху съществуването на такива хора,  видиш ли било "налагане на нестандартни като нормалност".

Всъщност, става въпрос не за налагане на каквото и да е , а за признаване на такива като "хора".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Това е другата грешка. Че фокусирането върху съществуването на такива хора,  видиш ли било "налагане на нестандартни като нормалност". 

Когато се представя  нещо ненормално, без да се упоменава, че е нередно, вредно, ненормално и т.н., то хората биха го сметнали по презумпция за нормално и одобрявано. Точно това е с гейовете. Че са хора е ясно, но почнеш ли да ги считаш за нормални хора и да ги пробутваш ей така, все едно нищо нередно или необичайно не са, тогава вече имаме подмяна на ценности и реалности, и това прави ИК и тук е опасността. Лицемерно уж от грижа за жени и деца, а всъщност искат да предефинират реалности, да въведат нови "ценности" и да моделират следващите поколения според своите разбирания за разкрепостеност и толерантност... И как все се толерират деструктивни явления и идеологии, пък тези които са здрави и изпитани във времето, онези не ги толерират хич?!

А ти умора нямаш да разсяваш плевели, нали? Признавам че ти се получава. "Благородна" професия 'начи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.05.2018 г. в 17:40, Aumi написа:

Подобен вид репродукция се забелязва в едноклетъчните организми, в определени видове охлюви и риби.

Ето това е разковничето!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, miro20 написа:

Всъщност, става въпрос не за налагане на каквото и да е , а за признаване на такива като "хора".

ако чичко Путин  роди близнаци от себе си ще го признаете ли за нормален човек?:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава ше има кой и да  управлява сащ

сега от русия не му остава време .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конвенцията като кръвен данък

Цитат

Отнемането на деца, защото искат да са вегани, гей или анимационни герои вече се случва в някои страни. Мъката е огромна и непоказвана от медиите. Просто държавата на културния марксизъм бръква там , където и Хитлер не мислеше, че може да се бръкне. В различията между роднини и поколения.

Цялата статия

Разследване на bTV: Защо отнемат българчета от семействата им в Норвегия

Цитат

Български семейства стават жертва на социалната служба в Норвегия, след като децата им са били отнети. За случаите ни сигнализира наш сънародник в страната, който се свърза с bTV. Оказа се, че български семейства бягат от Норвегия, след като са подредили там целия си живот, за да спасят децата си, показа разследването на Мария Цънцарова.

Цялата статия

Страшно! :(

Това ни очаква и нас, ако не отхвърлим категорично конвенцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мойра написа:

Това ни очаква и нас, ако не отхвърлим категорично конвенцията.

Асеновград не е ли в България, която не я е приела ?

Цитат

Едното беше преди десет години в Асеновград.

Ах то дори преди 10 г. когато ИК дори не я е имало ... Аха... Е нищо, но ако я имаше, щеше тя да е виновна. Затова и сега ИК е виновна :)

Нещо пак се активизираха старите манипулации. Отнемане на деца, маструбация в детски градини, принудителна смяна на пола на деца... И все втълпяване на всички злини на ИК.  Това вече сме го слушали

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Мойра написа:

Не се притеснявай . Тук не е така . Преди време хванах едно дете на 4-5 години да краде чантата на жена ми. Беше я грабнало и едва я влачеше но тичаше навън с нея. Чудех се да се смея или да плача. Естетсвено навън нямаше възрастен който да си познае детето затова го заведох в близкото управление на полицията. Там полицаите ми бяха много сърдити че им създавам проблеми. Обясниха ми че нищо няма да последва за "родителите " на въпросното дете. Та се чудя дали пък наистина не е по-добре да се отнемат децата на такива "родители". Не зная дали е "страшно" както казваш ти или просто необходимо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Не се притеснявай . Тук не е така . Преди време хванах едно дете на 4-5 години да краде чантата на жена ми. Беше я грабнало и едва я влачеше но тичаше навън с нея. Чудех се да се смея или да плача. Естетсвено навън нямаше възрастен който да си познае детето затова го заведох в близкото управление на полицията. Там полицаите ми бяха много сърдити че им създавам проблеми. Обясниха ми че нищо няма да последва за "родителите " на въпросното дете. Та се чудя дали пък наистина не е по-добре да се отнемат децата на такива "родители". Не зная дали е "страшно" както казваш ти или просто необходимо.

С малолетните и непълнолетни автори на пресъпления се занимават детските педагогически стаи към районните управления на МВР.

В случая който описваш тези хора са отказали да свършат работата си, което е наказуемо.

Но за България това е в реда на нещата, още повече ако детето което си им завел е от ромски произход.

Имаме добри закони, но те не се спазват.

А какво ще кажеш за отнемането на деца от родителите по анонимен сигнал на някой психясал комшия, който се дразни от детски смях, скачане, тупане на топка и пр. нормални за детството неща?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

С малолетните и непълнолетни автори на пресъпления се занимават детските педагогически стаи към районните управления на МВР.

В случая който описваш тези хора са отказали да свършат работата си, което е наказуемо.

Но за България това е в реда на нещата, още повече ако детето което си им завел е от ромски произход.

Имаме добри закони, но те не се спазват.

А какво ще кажеш за отнемането на деца от родителите по анонимен сигнал на някой психясал комшия, който се дразни от детски смях, скачане, тупане на топка и пр. нормални за детството неща?

Какви неща ми приказваш. "Непълнолетни автори на престъпления" :). Ще падна от смях - та това е дете на 4 годинки мислиш ли че съзнава че извършва престъпление , за него това е игра. Става въпрос за родителите и тяхната отговорност за възпитанието на децата им и техните действия. За респекта на родителя от закона а не на невръсното дете. Добрият закон трябва да бъде насочен точно там респект в родителите и помощ на децата с лош късмет попаднали на неподходящи родители. Анонимните или неанонимни сигнали са нещо което трябва да накарат човека който обществото е овластило да си свърши качествено работата. Не стане ли това и най- добрия закон не върши никаква работа. Дали с недобре преценено действие или с бездействие за което ти приказвам длъжностното лице може да навлече сериозна вреда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lsmurf написа:

Какви неща ми приказваш. "Непълнолетни автори на престъпления" :). Ще падна от смях - та това е дете на 4 годинки мислиш ли че съзнава че извършва престъпление , за него това е игра. Става въпрос за родителите и тяхната отговорност за възпитанието на децата им и техните действия. За респекта на родителя от закона а не на невръсното дете. Добрият закон трябва да бъде насочен точно там респект в родителите и помощ на децата с лош късмет попаднали на неподходящи родители. Анонимните или неанонимни сигнали са нещо което трябва да накарат човека който обществото е овластило да си свърши качествено работата. Не стане ли това и най- добрия закон не върши никаква работа. Дали с недобре преценено действие или с бездействие за което ти приказвам длъжностното лице може да навлече сериозна вреда.

Детето на 4 годинки не носи отговорност, но родителите му носят.

Ако това се беше случило в Норвегия, детето веднага щеше да бъде дадено в приемно семейство, което според мен е твърде крайна мярка, която не трябва да допускаме да бъде въведена, ратифицирайки ИК.

Закони имаме, просто трябва да заставим всички институции в страната ни да заработят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

Детето на 4 годинки не носи отговорност, но родителите му носят.

Ако това се беше случило в Норвегия, детето веднага щеше да бъде дадено в приемно семейство, което според мен е твърде крайна мярка, която не трябва да допускаме да бъде въведена, ратифицирайки ИК.

Закони имаме, просто трябва да заставим всички институции в страната ни да заработят.

Разбрах те . Мерките за спасяването на децата от лоша среда са твърде крайни за теб. Може пък ти да си права.

Това за законите е добър лозунг , за съжаление - неработещ , но ако предположим че го осъществим мислиш ли че някой закон ще налага разделяне на дете от родител без това да е крайно необходимо ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lsmurf написа:

Разбрах те . Мерките за спасяването на децата от лоша среда са твърде крайни за теб. Може пък ти да си права.

Това за законите е добър лозунг , за съжаление - неработещ , но ако предположим че го осъществим мислиш ли че някой закон ще налага разделяне на дете от родител без това да е крайно необходимо ?

Законите не се прилагат, защото ние бездействаме, т.е от нас зависи дали ще се прилагат.

В някои европейски държави разделят деца от родители без да е необходимо, ще го направят и тук, ако ратифицираме конвенцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

Та се чудя дали пък наистина не е по-добре да се отнемат децата на такива "родители".

Да сравняваш деца на австралопитеци (цигани), с нормални българчета, от нормални семейства, които са отнемани заради абсурдни причини. Това само говори колко си се объркал с евроатлантическите ценности и колко трайни увреждания си получил за всичките тия години, промиване с неестествена пропаганда и сбъркана, ценностна система. Сигурен съм, че и когато турците са ни залели 14-ти век, тук е имало много като теб - защитници на новият, прав ред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

Да сравняваш деца на австралопитеци (цигани), с нормални българчета, от нормални семейства, които са отнемани заради абсурдни причини. Това само говори колко си се объркал с евроатлантическите ценности и колко трайни увреждания си получил за всичките тия години, промиване с неестествена пропаганда и сбъркана, ценностна система. Сигурен съм, че и когато турците са ни залели 14-ти век, тук е имало много като теб - защитници на новият, прав ред.

Не драги ! Да наричаш хора австралопитеци е тотално сбъркана ценностна система както сам казваш насадена с тотално промиване на мозъка. А това което аз изповядвам е нормална човешка ценност да не деля хората на нисши и висши раси и да се отнасям към всеки като към човек до момента в който ми докаже със собсвеното си поведение че всъщност не е такъв , както в момета ти се опитваш да направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lsmurf написа:

Да наричаш хора австралопитеци е тотално сбъркана ценностна система както сам казваш насадена с тотално промиване на мозъка.

Не ми е присъщо да дискриминирам никого, на какъвто и да е принцип, дори напротив, аз съм хуманист и много ми се иска само битието да определяше съзнанието. Но отношението към определен човек, или общност зависи от тяхното поведение, не от мантри и криворазбрана толерантност. С други думи - дръж се естествено и не робувай на предрасъдъци, в каквато и да е посока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване