Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 17 часа, Мойра написа:

ни очаква и нас, ако не отхвърлим категорично конвенцията

преди 12 часа, Мойра написа:

която не трябва да допускаме да бъде въведена, ратифицирайки ИК.

преди 12 часа, Мойра написа:

ще го направят и тук, ако ратифицираме конвенцията.

Зацикли.

Никой не ми каза как случая на любимия ти Карбовски от преди 10г. когато е нямало никаква ИК , е....  вина на ИК. :)

преди 8 часа, RagnerBG написа:

дори напротив, аз съм хуманист

Да,с твоите австралопитеци си толкова "хуманист" ,   колкото Хитлер с неговата мания за "чиста раса" е... просто хигиенист ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Публикувани изображения

КС се готви с решение за Истанбулската конвенция преди ваканцията си

П.П. А пък Миро щял да става Модератор за приноса му в темата :topsecret2:

изт. "Фейк"

:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

Да,с твоите австралопитеци си толкова "хуманист"

Зацикли. Пропусна само да споменеш атака, атакисти и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия мекерета дори не заслужават да се споменават.

И ако не знаеш какво значи думата "зацикли" -  това е  както аз цитирах коректно очевидното повтаряне във всеки един от последните постове на едно и също.

А теб  и астролопитеците и сравнението те споменах само един път.  Така че термина" зацикли" би трябвало да е толкова елементарен че дори и атакист да разбере какво е :)

Ти от кои си идея си нямам.

Цитат

И най-вероятното ще обяви, че документът противоречи на основния закон. Така поне изглеждат нещата към днешна дата, научи Mediapool от свои източници

хм.. това доста контрастира от мнението на бившия служебен премиер Близнашки  за конвенцията и неговата прогноза за КС

https://www.tvevropa.com/2018/03/kakvi-sa-strahovete-na-obshtestvoto-za-istanbulskata-konventsiya/

пп

Мойра, преди да повториш за пореден път мантрата си за ужасната нечовешка конвенция , предполагам ще ти е интересно какви "цивилизовании хуманни"  практики  и "исконни семейни традиции" има в държави където няма ИК

https://mbk.sobchakprotivvseh.ru/suzhet/gosudarstvo-ne-reshilo-problemu/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.05.2018 г. в 14:20, Мойра написа:

Страшно! :(

Цитат

„Започнахме да четем за брутални случаи на отнети от родителите им деца. Започнахме да разбираме, че родителите нямат абсолютно никакви права върху децата. Едно дете като е било 3 месеца в Норвегия, то става собственост на държавата. На родителската среща ни се казва, че първата институция, на която ще се обадят, ако има проблем, не е семейството, а на Барневерн”, отбеляза Надежда.

Това са т. нар. "права на детето" - всъщност зле прикрит държавен произвол, какъвто наистина и Хитлер не си е позволявал. Анонимен сигнал без последствия, в случай че е фалшив/неоснован. Преди време бях пуснал в някоя тема цитат от текст на хиляди години, мойсеевия закон, според който ако човек лъжливо обвини друг в престъпление и се докаже, че го е наклеветил - тогава му се полага наказанието за извършеното престъпление, за което обвинява. Само че това е отживелица, особено за прогресивна Норвегия, и очевидно няма нужда да си в ЕС, за да вървят тия неща с пълна сила. Значи може да обвиниш съседа в нещо, с риск да му отнемат децата, но ако си излъгал - няма никакво наказание за тебе, никой няма да ти отнеме децата! Събудете се хора! Вижте накъде отиваме. Това са една трета от децата, които биват отнемани? Навремето какъв процент са ставали еничари?

Цитат

В Норвегия на децата им разясняват в училище правата, които имат, а учителите ги съветват да сигнализират службата за закрила на детето, ако родителите им не се съобразяват с тези права.

А така. Да цитирам ли Оруел?

Цитат

Свят на страх, предателство и мъчение, свят, в който ти тъпчеш другите и те теб тъпчат, свят, който с усъвършенстването си ще става не по-малко, а повече безмилостен. Напредъкът в нашия свят ще е напредък към повече страдание. ... Разкъсахме връзката между деца и родители, между човек и човек, между мъж и жена. Вече никой не се осмелява да се довери на съпруга, на дете или на приятел. В бъдещето няма да има съпруги и приятели. Децата ще биват отнемани от майките им от раждането си, така както се отнема яйцето от кокошката. Половият нагон ще бъде заличен. Създаването на потомство ще стане ежегодна формалност, като подновяването на купон за дажбата. Ще унищожим оргазма. Върху това сега работят нашите невролози. Няма да има никаква преданост, освен предаността към партията. Няма да има никаква любов, освен любовта към Големия брат.

Въпросът е кой създаде тези служби и кой ги контролира? Далеч съм от мисълта, че това е мислено/замислено в интерес на децата и на народа.

на 31.05.2018 г. в 14:57, lsmurf написа:

Обясниха ми че нищо няма да последва за "родителите " на въпросното дете. Та се чудя дали пък наистина не е по-добре да се отнемат децата на такива "родители". Не зная дали е "страшно" както казваш ти или просто необходимо.

Как може да ръсите такива простотии? Всички под един знаменател? Нека първи твоите деца отнемат и децата на децата ти, тогава говори!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lumberman написа:

Как може да ръсите такива простотии? Всички под един знаменател? Нека първи твоите деца отнемат и децата на децата ти, тогава говори!

По кротко с квалификациите ако може! С тази "логика"  дето я вадиш ще вземеш да решиш да отменим и целия наказателан кодекс защото някой може да го ползва за репресии. :) Ако не си забелязал съм казал да отнемат деца на родители които ги пращат да крадат. Така че ако ти имаш основание да се страхуваш да не ти ги отнемат аз нямам никакво притеснение защото съм отговорен родител.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра използва думата "страшно" не за отнемане децата на родители, които ги учат да крадат, а за съвсем друго нещо. А ти казваш, че не знаеш дали било "страшно" или "просто необходимо". Тука основният проблем е напълно субективните критерии за отнемане, и най-вече това че държавата си е гласувала "правото" на родителство, все едно тя е дала родителство и тя може да го отнема. Това е обожествяване на държавния апарат, от което нищо добро не може да произлезе. Разни чиновници и агенти ми се разпореждат с човешки съдби без да им мигне окото. Не ги е срам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Lumberman написа:

Мойра използва думата "страшно" не за отнемане децата на родители, които ги учат да крадат, а за съвсем друго нещо. А ти казваш, че не знаеш дали било "страшно" или "просто необходимо". Тука основният проблем е напълно субективните критерии за отнемане, и най-вече това че държавата си е гласувала "правото" на родителство, все едно тя е дала родителство и тя може да го отнема. Това е обожествяване на държавния апарат, от което нищо добро не може да произлезе. Разни чиновници и агенти ми се разпореждат с човешки съдби без да им мигне окото. Не ги е срам!

Ако го разбираш като обожествяване това си е твой личностен проблем. Държавата е задължена да осигури на гражданите си които точно за това плащат своите данъци сигурна и подходяща за живот достъпна среда . Децата не са нито собственост на държавата нито на своите родители те са отделни индивиди граждани на тази държава и в този аспект на мисли мисля че е много по добре да ги отделим от неподходящата среда докато са малки за да могат да израснат като отговорни граждани на тази държава , нормални членове на обществото. Когато някой родител не може или не желае да ги възпита подходящо тук идва ред на обществото чийто инструмент е държавата да се заеме с тази задача. А това кой ще се разпорежда с човешките съдби е отново грижа и оговорност на обществото -тоест на всички нас . Ако поставим недостатъчно отговорни и компетентни "чиновници" както ги наричаш естествено че ще имаме проблеми , но да се лишим от защитните сили на обществото - какъвто се явява законът за да се предпазим от възможни злоупотреби с него извинявай ама не е най- умното нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lsmurf написа:

Държавата е задължена да осигури на гражданите си които точно за това плащат своите данъци сигурна и подходяща за живот достъпна среда

Аз пък си мислех, че гражданинът е суверен, животът му е неприкосновен, както и собствеността?

Децата не са нито собственост на държавата нито на своите родители те са отделни индивиди граждани на тази държава и в този аспект на мисли мисля че е много по добре да ги отделим от неподходящата среда докато са малки за да могат да израснат като отговорни граждани на тази държава , нормални членове на обществото

Децата са ПЛЪТ И КРЪВ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ. Държавата не им е никаква, мащеха в най-добрия случай. Щом тя има окончателната дума и "правото" да се разпорежда с тези деца, как да бъдат гледани и прочие, напук на родителите, значи тя се явява ПОВЕЧЕ РОДИТЕЛ от тях. А държавата - това са хора. Разни "социални работници" и чиновниците, депутати, министри (слуги), които си мислят, че имат право да се месят на чуждите хора и в живота на чуждите деца, понеже те сами си го гласуват това "право".

И кой определя коя среда е подходяща? Може утре държавата да каже, пардон - постанови - че е неподходящо децата да бъдат отглеждани в хетеросексуални семейства? И какво правим? Коленичим пред нейно величество "държавата". Вие акъла ли си изгубихте?

Когато някой родител не може или не желае да ги възпита подходящо тук идва ред на обществото чийто инструмент е държавата да се заеме с тази задача.

Това са напълно субективни преценки за това, кое не било подходящо. Докажи ми че са обективни и че всички са съгласни с тях. Може би да не го възпитават като марксист не е подходящо, или като джендър? Как мислиш? Може ли демократично да се гласува това? Може. Плаваща и променлива идеология. Човекът да се съобразява. Много хубаво. Гротескно, бих казал, е да се счита по презумпция, че държавата мисли за благото на гражданите и децата си повече от техните собствени родители, тяхната плът и кръв! Пак да напомня, държавата - това са чужди хора. Чуждите хора могат да предлагат помощ и съдействие, съвет, но не и да ги налагат. Не знам хора като теб в какъв свят живеят да са слепи за подобни извращения, които вече са в особено големи размери на Запад. От такива неща хората бягат, вие ще ми ги лансирате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Lumberman написа:

Аз пък си мислех, че гражданинът е суверен, животът му е неприкосновен, както и собствеността? 

Ами неправилно мислиш не гражданинът а народът е суверенът. Тоест гражданинът има правата на всички останали и в момента в който пожелае неговите права да са в комфликт с правата на останалите се намесва закона.

преди 29 минути, Lumberman написа:

Децата са ПЛЪТ И КРЪВ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ. Държавата не им е никаква, мащеха в най-добрия случай.

Това че са плът и кръв на родителите си не ги прави тяхна собственост а само тяхна отговорност. Докато мислим че държавата не ни е никаква няма защо да търсим подкрепа от нея. Държавата сме ние самите . Хората които я управляват в момента са както казваш слуги а не господари на обществото.

преди 36 минути, Lumberman написа:

Гротескно, бих казал, е да се счита по презумпция, че държавата мисли за благото на гражданите и децата си повече от техните собствени родители, тяхната плът и кръв!

Ами никой и не го твърди . Не можеш да отречеш обаче че има хора недостатъчно отговорни към своите деца които не се грижат за тях добре и единствения начин да спасим децата които са създали е просто да възложим като общество грижата на такива хора които ще се справят с възпитанието им. Предположенията ти за решения от типа неподходящо отглеждане на деца в хетеросексуални семейства са си откровени простотии и едва ли и ти самият ги вземаш насериозно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

Много интересно, Чечи:) Добре е да се изгледа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американски педиатър обяви: Никой не се ражда трансджендър!

Цитат

Транссексуалната идеология в училищата е психологичен тормоз, който често води до химическа кастрация, стерилизация и оперативно осакатяване.

Дами и господа, ако това не е насилие над децата, тогава кое е?

Много добра статия по темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

Ами неправилно мислиш не гражданинът а народът е суверенът. Тоест гражданинът има правата на всички останали и в момента в който пожелае неговите права да са в комфликт с правата на останалите се намесва закона. 

Няма такова нещо като права да са в конфликт с или да отнемат други права. Това автоматично ги вади от правото. Взаимнопротиворечащи си права не звучи законно и смислено. Примерът, който си дал за кражба на чанта от дете, това си е престъпление и родителите носят отговорност. Това че органите, които отговарят за прилагането на закона не искат да си свършат работата е проблема. Ако родителят носи отговорност за невръстното си дете и сам носи отговорност за делата си, то въпросните поведения ще бъдат ограничавани по естествен път. То затова са законите, за да се моделират или изкореняват социално-вредни действия, които онеправдават други лица.

преди 5 часа, lsmurf написа:

Това че са плът и кръв на родителите си не ги прави тяхна собственост а само тяхна отговорност.

Децата са много по-ценни от собственост. Родителите са преди държавата и хората преди институциите, ако не знаеш, държавата е формирование създадено от народа/хора от народа с определени цели, дадени са й определени права и функции от същият тоя суверен. Няма как държавата като субект да се издига над гражданите/хората/родителите. Родители има преди държава въобще да съществува. Тези родители имат деца, и ако са свободни хора, а не роби, то те имат свобода да се разпореждат, да възпитават тези деца, както сметнат за добре и както повеляват правилата на обществото им и според тяхната съвест и разбирания. Аз не разбирам защо трябва държавата да ни третира като подчинени и роби, когато тя трябва да е подчинена нам и пред нас да отговоря. Пак говоря за хората на държавни длъжности, не за някаква фикция "държава".

Ако някой трябва да го е грижа за благото на децата му, то това е самият родител. Останалите - в това число и институциите - трябва да са само помощници. Ако родителят не го е грижа за доброто на собственото му дете и умишлено му причинява вреда, то той на първо място сам на себе си я причинява, защото вреди на собственото си потомство, на своята плът и кръв. Въпросът е може ли това да му бъде забранено? Може ли и трябва ли обществото да регулира тези взаимоотношения родители-деца и до каква степен? Едно време е имало дори човешки жертвоприношения и това е било прието в дадени общества; означава ли това, че всичко е въпрос на обществен договор или има неща, които са универсални и установени, граници, които не трябва да се прекрачват? И какво правим с хора с различен манталитет и убеждения, от различни етноси и с различни обичаи?

Само че в момента службите на запад отдавна са преминали границата на разумното, всичко е станало един бизнес, че и по-лошо. Осъществяват терор над всички родители и се опитват да индоктринират децата да имат повече доверие на тях отколкото на родителите си. Това е като концлагер, напълно нездравословна и враждебна среда и за деца, и за родители. Имперски социален инженеринг в действие. Ако някой родител или семейство биват таргетирани, то въпрос на време е да се намери повод да му се отнемат децата при такива закони и "правомощия" на службите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lumberman написа:

Примерът, който си дал за кражба на чанта от дете, това си е престъпление и родителите носят отговорност. Това че органите, които отговарят за прилагането на закона не искат да си свършат работата е проблема. Ако родителят носи отговорност за невръстното си дете и сам носи отговорност за делата си, то въпросните поведения ще бъдат ограничавани по естествен път.

Истинското престъпление тук не открадването на някаква незначителна вещ а проваления живот на дете възпитавано по този начин.Наистина ли мислиш че "отговорността" която "родитерите" на подобно дете биха понесли е достатъчно въздействаща за да ги накара да променят начина си на "възпитание" . :) Така че този закон който го има в никакъв случай не е достачно ефективен.

преди 8 минути, Lumberman написа:

Аз не разбирам защо трябва държавата да ни третира като подчинени и роби, когато тя трябва да е подчинена нам и пред нас да отговоря. Пак говоря за хората на държавни длъжности, не за някаква фикция "държава".

Не трябва да третира никого като роб разбира се , също както родителят не трябва да третира детето като своя собственост. Разбира се че при възпитанието на децата трябва да тежи думата на родителя , но както знаем всички освен нескопосани чиновници има и супер много неадекватни родители които от мързел от незнание или по куп други причини съсипват живота на децата си и тук дъжавата трябва да помогне. Неадекватно е да приемем едно голо "Аз съм баща на детето и ще го възпитавам както аз реша" Ами ако решиш да го направиш сериен убиец например - тогава какво ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как законите в Норвегия станаха пореден пример за спекулации и манипулации по темата .

https://clubz.bg/68612-kakvo_se_sluchva_v_norvegiq

Мойра, чети внимателно, и имай едно наум за следващите подобни манипулации.

Всъщност такива  изкривени манипулации се генерират точно за такъв вид  хора  като теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, lsmurf написа:

Истинското престъпление тук не открадването на някаква незначителна вещ а проваления живот на дете възпитавано по този начин.

Проваленият живот идва в наследство. Някои имат добро наследство, други лошо. Нека всеки мисли какво наследство оставя за децата си. Не може човек да нехае за последствията и някой друг да обира пешкира и да компенсира избора му безумен. Да, проваленият живот тежи на съвестта първо на родителите... ако имат такава. А и никога не е късно едно дете като поотрасне да направи съзнателен избор и да се отдели от проблемното си минало. Но по-често важи максимата: "кръвта вода не става". Виж циганите - дори когато ги осиновят в чужбина, генът си избива. Хайде стига с тоя социализъм в главите ви, все да се пробваме да изравняваме хората. Не е добре да бъдем черногледи, но и от всяко дърво свирка не става. Откъде у тебе тая самоувереност обаче, че ти и държавата по-добре знаете кое е добро и желателно за родителите и децата, все едно са ви добитък, че и искате да поемете отговорност за чуждото формиране? Ами ако се издъните? Както редовно се дъни държавата в почти всички сфери. Тогава кой ще понесе отговорността за проваления живот на тези деца? На държавата може ли хората да ѝ отнемат правото да отнема на хората децата, като се види, че се е провалила? Или такъв анализ не се прави?

преди 49 минути, lsmurf написа:

Разбира се че при възпитанието на децата трябва да тежи думата на родителя , но както знаем всички освен нескопосани чиновници има и супер много неадекватни родители които от мързел от незнание или по куп други причини съсипват живота на децата си и тук дъжавата трябва да помогне. Неадекватно е да приемем едно голо "Аз съм баща на детето и ще го възпитавам както аз реша" Ами ако решиш да го направиш сериен убиец например - тогава какво ? 

Аз викам бащата да си носи отговорността. В крайна сметка това размиване на отговорността и прехвърляне на топката между родители и държава хич не ми харесва. Нека бащата ако иска и знае какво прави (не е невменяем) да си поема рисковете и да си живее с последствията... пък ако иска и да си даде детето в дом за сираци. И не знам случай, в който родител умишлено да прави детето си "сериен убиец". Но определено държавното образование и социалната държава създават достатъчно предпоставки много хора да вървят по лоши пътища и да живеят безотговорно и безумно, без да се сблъскат с последствията. И т.нар. държава никога не понася някакво наказание за провала си, а нейният потенциал за провал е много по-голям като мащаб от провала на някои родители, които попадат в светлината на прожекторите и понасят ударите на социалните служби.

Миро, а ти деца нали нямаш? Или викаш, това те прави по-голям експерт, като онези лелки дето ви измислят текстовете на Конвенцията?

преди 11 минути, miro20 написа:

Всъщност такива  изкривени манипулации се генерират точно за такъв вид  хора  като теб.

И кой го казва? Топ-манипулаторът на целия форум. Не, мерси :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Lumberman написа:

И не знам случай, в който родител умишлено да прави детето си "сериен убиец".

За сериен едвали, ма виж за наемен - има и още как.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам въобще не ви интересува мнението на истинските хора и случаи в Норвегия, и защо раздуханата истерия  е просто поредна пропагандна акция . :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Виждам въобще не ви интересува мнението на истинските хора и случаи в Норвегия, и защо раздуханата истерия  е просто поредна пропагандна акция . :)

Хм дали?

Цитат

Комитетът на ООН по правата на човека обяви Норвегия за неблагонадеждна държава в сферата на спазване на човешките права и понижи статуса й от позиция "А" до позиция "Б". В статия на норвежкия вестник "Моргенбладет" от 29 ноември се казва, че Норвегия е била предупредена за възможно преразглеждане на статуса й в областта на спазване на човешките права още през август 2012 г. Директорът на норвежкия Център по спазване на човешките права Нилс Бютеншьон смята, че рискът от понижаване на статуса на страната още тогава е бил значителен. Само преди около два месеца ООН съобщи, че е утвърдено понижаването на нивото на акредитираните държавни учреждения в Норвегия по защита на човешките права от статус "А" на статус "В".

"В"-статусът лишава Норвегия от право на участие в различните наблюдателни съвети и органи по правата на човека към ООН. Също така страната вече е лишена от правото да гласува при различните решения по въпросите за защита на човешките права в международната организация, поясни Н. Бютеншьон. По този начин Норвегия е наказана по-строго, отколкото с просто понижаване на статуса - тя фактически е вече лишена от възможността за пълноценно партньорство.

Н. Бютеншьон призна още пред "Моргенбладет", че такова решение на ООН е позор за Норвегия, но също и, че е справедливо. В частност, той отбеляза, че днес в Норвегия се нарушават правата на човека минимум в 3 области:

- към гражданите се прилага принудително лечение в психиатрични клиники;

- не се спазват правата на имигрантите;

- най-потърпевши са децата, попаднали в мрежите на норвежката система за социална защита, които са лишени от всякакви права.

В заключение кореспондентът на "Моргенбладет" се интересува дали Норвегия има намерение да протестира решението на ООН за понижаването на статуса й.

На това директорът на норвежкия Център за правата на човека отговори,че не вижда необходимост от такава стъпка, защото оценява присъдата на ООН като напълно справедлива.

Сега по отношение на спазването на човешките права Норвегия е в група "В" заедно с такива страни като Чад и Таджикистан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Да, това е от 2012 г.

Нещата са сбъгясали още от тогава със сигурност. Така е при" прогресивните" държави на Скандинавия.

Цитирам статията от clubz:

Цитат

Норвегия очевидно е държава, в която детето е равнопоставено на родителя. В България, Италия, Испания, Гърция и много други страни по света не смятаме за посегателство над детето, ако му се разкрещим или ако го плеснем. Някои го правят, други - не, но като цяло не се смята за нарушаване на правата му. В Норвегия това е недопустимо и могат да ти вземат детето, ако го удариш. Дори само веднъж. Добре е чужденците, които искат да живеят там, да са наясно с тези правила.

Ето това е ключа, че детето става равнопоставено. А то е лесно манипулируемо, няма житейски опит и изградена ценностна система. Много е лесно то да бъде противопоставено на родителите. И родители, които си позволят да го лишат от Кока-Кола или от сладолед, или от достатъчно дълга игра навън или игра на компютър, или въобще родители, които искат да бъдат родители в пълния смисъл на думата, майки и бащи, и детето да се съобразява с тях, докато порасне и само може да преценява. Наистина е добре чужденците да познават тези правила в Норвегия и да си правят сметката, за да няма изненадани после. Пък който иска, нека и джендъри да възпитава там. Има всички необходими условия. Педерастки приемни семейства там има, с много "възвишени ценности".

Цитат

Питала съм защо и как се отнемат деца. Разказват ми страшни случаи - наркомани, алкохолици. Майка кара дрогирана по магистрала с трите си деца. На майките наркоманки автоматично им вземат децата. Още в родилното. Друга майка я сварват пияна до козирката с 2-годишно дете, което пие вкиснало мляко и се гледа само.

Това с отнемането на децата още от родилното на нечитавите/неадекватни майки е подобно на вземането на пилетата от кокошката, ако тя се окаже калпава и примерно ги тъпче и убива без да разбира дори. За стопанина това е нормално нещо, ако иска да си запази пиленцата живи, такава кокошка бива отделяна от тях докато е време, за да не нанесе непоправими щети. Но и кокошката, и пиленцата са негова собственост. Същото е и отношението на държавата в Норвегия към такива майки, все едно те са им собственост, пък дори да са с акъл на кокошки. Аз не желая да бъда третиран като добитък, като животно. Ако някой е съгласен на такова отношение от институциите, негова си работа. Интересно е защо едно такова "развито" общество произвежда толкова наркоманизирани, алкохолизирани и прочие деградирали и неадекватни родители, че да има нужда от такива мерки? Или може би малко им е бил социалният инженеринг в миналото? Ми направо да минават към евтаназия и евгеника за нежеланите. Това е само стъпка по-натам от отнемането на децата като яйцето от кокошката, да цитирам Джордж Оруел.

За мен въпросът тук е: ако човек сам се е превърнал в скот и не е на себе си и не може да гледа добре децата си, той губи ли си правата на родител? Не е ли човек вече? Като човек ли трябва да бъде третиран или като добитък собственост на държавата, като женски за разплод, които просто произвеждат потомство за чуждо ползване?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ви чета тук как плюете Норвегия реших да проверя за какво става въпрос .Оказва се че страната е в челото на класациите по приходи , продължителност на живота, качество на живот и т.н. Не мислите ли че ставате смешни ? Качество на живот

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lsmurf написа:

Като ви чета тук как плюете Норвегия реших да проверя за какво става въпрос .Оказва се че страната е в челото на класациите по приходи , продължителност на живота, качество на живот и т.н. Не мислите ли че ставате смешни ? Качество на живот

Ти си смешен. Ако това е цената да си в челото на класациите по приходи, продължителност на живота, жизнен стандарт и прочие, то аз мога да мина и без тия работи. Цената е твърде висока, ако ще трябва да станеш роб на една такава система и да обречеш децата си на нейния произвол. Навремето българите са бягали във Влашко. Или, ако сте чели историята за Христос, Йосиф и Мария бягат с него в Египет, за да го предпазят от юдейския цар, който избива всички бебета под две-годишна възраст в района им. Никой родител не си дава децата, които обича, в лапите на зверове. Пък дори онези да имат "хубави етикети".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

В изседването (в статията) са посочени само три "различни параметри на благосъстояние" (от матемаматиката поне , дали знаеш що е то параметър ?) .

НО ! Само с параметъра благосъстояние ли се изчерпва ценностната ти система ?  Ако е така - ти си смешен . Нещо повече - достоен за съжаление.....

Що се отнася до благосъстоянието , нека простичко да си го кажем : " Богатите също плачат.....! "

Ето един от начините , как се манипулира елементарното съзнание :

https://www.kaldata.com/forums/?app=core&module=system&controller=content&do=find&content_class=forums_Topic&content_id=263918&content_commentid=3935367

Качеството на живот вътре в ценностна система , включва в себе си множество от параметри . При това параметрите не са основополагащи , а са корегиращи в общата система ......

.........нещо за морала - основна и съставна част на обществена ценностна система (това ми попадна на "първо броене"). И нека не фиксираме само САЩ в клипа , а изобщо . Моралът е категория в сила за цялото човечество :

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване