Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Maleficient написа:

чак "преустановил"? че по другите раздели няма нападки. 
Просто е: Докладваш!

Иди да прочетеш постовете от последния ден-два не повече. Няма друга част на форума такава. Ако използваш докладавай трабва да  бъде всеки втори пост. 

преди 3 минути, Maleficient написа:

Но, иначе и принципно, Политиката е доста важен и интересен раздел/област, покрай която могат да се изразяват много идеологически нагласи. Дори и да са неприемливи или откровено нехуманни.

Абсолютно съм съгласен с това, но може би е нужна по сериозна модерация в този раздел, иначе излиза извън контрол диалога и се четат обиди без да има идеологии, и водене на нормален диалог. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

С риск да стана груб - вас визирах. И безкрайно ме изнервят тези размисли и страсти за виртуална репутация, както и винаги готови мнения. Излезте малко от тази матрица, жизненоважно ли е да сте по

По скоро IE8 при теб не работи коректно. Трудно е да се каже каква е причината. Знаем, че не използваш програми за защита на Windows...   P.S. Понеже стана дума за архаични операционни системи, мога

Изобщо бих премахнал оценяването. Не е лошо като идея, но но на практика се изкривява и става безполезно, дори вредно. Цъка се произволно въз основа на лични симпатии и антипатии. Оценява се човека, а

Публикувани изображения

преди 18 минути, FusE написа:

Иди да прочетеш постовете от последния ден-два не повече. Няма друга част на форума такава. Ако използваш докладавай трабва да  бъде всеки втори пост. 

Абсолютно съм съгласен с това, но може би е нужна по сериозна модерация в този раздел, иначе излиза извън контрол диалога и се четат обиди без да има идеологии, и водене на нормален диалог. 

Не искам да ги чета.

Слава Богу, не съм и модератор/модеса, за да ми се налага. Трудо и времеемко си е да използваш "Докладвай", щом казваш, но от друга страна, това е предоставено като опция за "контрол" и в същото време за трениране на толеранс спрямо различните и инакомислещите.

Какво значи "извън контрол"? Не четеш, няма проблем, не е нужен контрол. Ако мислиш, че само Кеворк Кеворкян и Влади Каролев могат да пишат достатъчно уравновесено в мненията си, се лъжеш. 

Форумът  като платформа и възможност за изказване на мнения, си има недостатъци. Дори повече от предимствата. Няма модерация или Властелин на форумите, който така да проконтролира стихийното и самоповярвало си самосъзнание. За това често е по-добре да не се четат мненията, да не се участва, колкото и аргументирана и адекватна да е позицията ти, да преминаваш и да си представяш, че ..."не мирише".

Малко като с протестите е това с модерацията. Ако ченгенцата отидат и им разкарат палатките ще писнат до луната, че им нарушават правата на глутеуса, да седи на асфалта, ако ги оставят. Много повече граждани/потребители трябва да изтърпят, да се съобразят и да не псуват много, че техните права косвено са повече потъпкани. Ей това, го обърни и за форума. Тези, които те дразнят все едно са протестиращите. Ама такива необуздани ...

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Maleficient написа:

Какво значи "извън контрол"? Не четеш, няма проблем, не е нужен контрол. 

Значи извън контрол, че от обиди се преминава в псуване и призиви за личностно разправяне, не визирам политически виждания, пристрастия, идеология и т. н. 

преди 7 минути, Maleficient написа:

Тези, които те дразнят все едно са протестиращите. Ама такива необуздани ...

Не ме дразни никой, казвам че е грозно да се четат подобни изблици, ние тук които участваме редовно във форума може да се каже че се "познаваме", но четящ гост на форума не мисля че ще му бъде приятно четенето. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са "лостовете" за справяне. Питай Учителя Рамус, ако не ми вярваш.  Него може да го направят един модератор. Ще е яко. За него всички са ...твари някакви, случайно научили се да цъкат по клавиатурките. И ще чисти като за световно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Maleficient написа:

Това са "лостовете" за справяне. Питай Учителя Рамус, ако не ми вярваш.  Него може да го направят един модератор. Ще е яко. За него всички са ...твари някакви, случайно научили се да цъкат по клавиатурките. И ще чисти като за световно!

Започвайки първо с теб : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Удобно ми е да следя съдържанието на форума през опцията "Непрочетено съдържание". Предполагам, че не съм единствен с този избор.

Но са ми излишни (постовете в) теми като игри, или от типа "На какво попаднахте тази сутрин в разгара на лятото, добро ви утро и лека нощ!"; доста от политическите теми също са станали траш за моя вкус или интерес.

Като ги скролвам, очите ми се изтриват за нема що. А те са най-малко три четвърти в потока на форума и не ми требват да ги виждам въобще.

Та питам:

Има ли възможност да филтрирам тайкива "теми", за да не ми се показват на страницата "Непрочетено съдържание"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Марчо Пирчов написа:

Удобно ми е да следя съдържанието на форума през опцията "Непрочетено съдържание". Предполагам, че не съм единствен с този избор.

Но са ми излишни (постовете в) теми като игри, или от типа "На какво попаднахте тази сутрин в разгара на лятото, добро ви утро и лека нощ!"; доста от политическите теми също са станали траш за моя вкус или интерес.

Като ги скролвам, очите ми се изтриват за нема що. А те са най-малко три четвърти в потока на форума и не ми требват да ги виждам въобще.

Та питам:

Има ли възможност да филтрирам тайкива "теми", за да не ми се показват на страницата "Непрочетено съдържание"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за видеотуториъла!

Май съм го мислил този избор, но това, ако правилно разбрах, е избор кои теми да ми се показват, а аз питах може ли някои теми да НЕ ми се показват.

По предложения горе начин няма да ми се показват, например, всички и всякакви нови теми след моя избор.

Но може да не съм разбрал отговора, а може да не съм задал правилно въпроса си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Марчо Пирчов написа:

Благодаря за видеотуториъла!

Май съм го мислил този избор, но това, ако правилно разбрах, е избор кои теми да ми се показват, а аз питах може ли някои теми да НЕ ми се показват.

По предложения горе начин няма да ми се показват, например, всички и всякакви нови теми след моя избор.

Но може да не съм разбрал отговора, а може да не съм задал правилно въпроса си.

Избирате форумите, които ви интересуват и всички теми в тях ще ви се показват. Ако изберете всички форуми без примерно Празни приказки - то няма да виждате темите за игри, които са предимно в него. Изберете важното за вас и другото няма да се показва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това виж горе в дясно на тия теми които ти се показват дали не си абониран за тях, ако да деабонирай се иначе пак ще получаваш известия за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз да си кажа защо пак искам всеко да си трие постове и теми - ще дам пример

бях пуснал тема в антивирусния отдел, след време след търсене в гугъл стигнах до моята тема и се установи че там в логовете са записани какви ИП-та съм набирал, при което не ми стана приятно че всеки може да види какви адреси посещавам - и затова преди години като можеше да трия бе първата тема която си изтрих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Без умствен капацитет написа:

не ми стана приятно че всеки може да види какви адреси посещавам

В такъв случай отказваш да публикуваш логове, и се приключва.

А не ти ли пука поне малко, че като си изтри темата, затри и труда на хората, които ти помогнаха да се изчистиш от вируси?... :angry: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам, теми като "Безмесни ястия" и "Вегетариански рецепти", не са ли едно и също, и какво ако се обединят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам, теми като "Безмесни ястия" и "Вегетариански рецепти", не са ли едно и също, и какво ако се обединят?

различни неща са
в безместните ястия, можеш да ползваш различни животински продукти (изключващи месо)
при вегетарианците, животински продукти не се използват...тъй де, поне така се казва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Maleficient написа:

Хайдукпикасо даже в темата за вегетарианството прехвърля целия YouTube до откат. Това е денонощен труд, трябват ѝ повече теми.

преди 1 минута, дръндю написа:

при вегетарианците, животински продукти не се използват...тъй де, поне така се казва

Бъркаш веганство с вегетарианство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Хайдукпикасо даже в темата за вегетарианството прехвърля целия YouTube до откат. Това е денонощен труд, трябват ѝ повече теми.

Бъркаш веган с вегетарианец.

не съм видял вегетарианец да яде яйца
ти виждал ли си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ти виждал ли си?

Ако не съм виждал ти ще спреш да си неграмотен ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Ако не съм виждал ти ще спреш да си неграмотен ли?

прав си

Цитат

Вегетарианците не консумират месо – пилешко, свинско, телешко, агнешко и други. Приемат риба, морски деликатеси, мляко и млечни продукти, яйца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

ти виждал ли си?

Не вярвам да познаваш всички вегетарианци на планетата, но да кажем, че Майнамар ти е отговорил за веганите и вегетарианците.

Защото доста от вегетарианците ядат сирене, мляко и точно яйца.

Рибата според теб, месо ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рибата според теб, месо ли е?

ами не е бозайник, ама е животно
и си права в предишният пост...просто обърках вегани с вегетарианци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ами не е бозайник, ама е животно
и си права в предишният пост...просто обърках вегани с вегетарианци

има и бозайници риПки, май, но  евър.

Има си модератори, да се оправят.

Отделно има и теми за по време на Пости, но нека има ... друг е въпроса, колко от тях ще се направят или споделят, дори и като здравословни и вкусни.

Ако имаше едно полезно мнение за правен чийзкейк, в тема от онзи раздел, може би щеше да ми се получи ...но евър. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

има и бозайници риПки, май, но  евър.

аха, Синият кит на Скалата
:emoji_natur-39:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Maleficient написа:

има и бозайници риПки

Бих направил един раздел за ограмотяване на клиентелата.

преди 12 минути, дръндю написа:

аха, Синият кит на Скалата
:emoji_natur-39:

Китът не е риба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Бих направил един раздел за ограмотяване на клиентелата.

Китът не е риба.

за Синият кит, консултациите са със Скалътъ
нищо не ти пречи, да го попиташ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване