Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И аз имам подобен проблем!!! Чувствам се свободен в кожата на диктатор!!! Това не е присъщо за моята деспотична личност!!! В последно време другият в мен взема превес и доста често ми се случва да говоря за себе си в трето лице, единствено число!!! Тогава борбата с вътрешното ми АЗ е жестока,  безмилостна и стига до невиждани измерения!!! И като доказателство, че съм по-слабия и безпомощен от двамата, другият в моята кожа започва да пише от мое име в трето лице множествено число!!! Тогава рухвам психически!!! Аз съм сам, а те са толкова много!!! Моля Ви помогнете ми!!! Едвам успях да се скрия за да напиша тези редове, но много скоро ще ме намери!!! Оставам с горчивото усещане, че това може да са последните ми думи в съзнателния ми живот!!! Ако колегата надделее и ме победи, обадете се на най-близките ми!!! 

П. П. Моля да пишат само компетентни люде, със сериозни намерения да ми помогнат!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека най-напред да отбележим , че тук във всички постове , включително и на автора на темата , не става дума за материалното ! 

Значи !  Става дума за състояние на Духа ! А състоянието на Духа е управляемо ! :nono:

Нека така да започнем : " И да се ожениш , и да не се ожениш , след 20 години ще съжаляваш ! " - така казал мъдрецът .

Какъв е смисълът тогава ? (виж за още в темата " Смисълът на живота " )

Казано кратко - да продължиш себе си в децата ...... Ама не те да станат теб , а да станат себе си..... ! 

Какво е тогава щастието ? Защо се чувстваш нещастен ?

Защото (почти) си постигнал поставените цели набелязани като юноша бледен ! Останал си без цел в живота..... :nono:

Ами набележи си нова цел , като вече зрял мъж ! .......Ако е да повториш принципно същото , пак до тук ще стигнеш.....Продължавай напред !

Тук като крайна мярка , може да се приложи " Страничен пас " - намери си хоби !.........някои ходят на лозе , други за риба , трети на лов....и т.н. . И съпругата ти по същия начин ще му намери колая.....Повечето мъже и жени така правят .

В същност всичко е нормално - навлизаш в Христова възраст ! Възраст на качествено превръщане , за което всеки сам си носи кръста......Просто (а бе не е просто) новото трябва да го измислиш според себе си ....може би кариерно израстване....

(от поста ти си личи , че си умен мъж - сигурно ме разбираш какво си приказвам , пък то край няма......:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Радул написа:

Точно обратното Корея. Мъжете до 30 годишна възраст искат само секс, колкото може повече и с колкото може повече! Разбира се не се стесняват да го наричат любов, биха го нарекли и "мама" стига то да доведе до секс. Чак след 30 те вече са наситени с безразборен секс и започват да търсят любов. Тя вече е в тях и те са готови да стават бащи.

И какво, като станат на 30 и хоп изведнъж стават корено различни и спират да виждат момичетата като сексуални обекти, а като същества с личност в тях, с мечти и вътрешни красоти. Така се влюбват и се женят. :D

Ами те могат да го направят същото и на 25 и на 40. Защо точно на 30!?!?? 

Плюс това колкото повече жени е минал, толкова повече никоя не е достатъчно добра за него. И ако се ожени за някоя, все ще я сравнява с най-добрите от колекцията му и ще й натяква: вземи отслабни малко, пусни си дълга косата, изсветли я, еди-какво си червило защо не сложиш?... И накрая тая жена или ще изкука или ще му сцепи един фритюрник в чутурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента си почиствам декстопа от различни материали, понеже съм решил да скъсвам с определени неща от миналото и да освобождавам място на новото. Но ето на какво попаднах, преписвал съм го от книгата "Тайнствата на Йесод":

http://www.knigi-bg.com/product.php?id_product=16907

Хората учат, работят, пътуват, женят се, имат деца, професия, занимания през свободното време... Но ако ги попитате: „Чувствате ли се щастливи, удовлетворени, преизпълнени?“ – те ще отговорят, че въпреки всичко, което правят и притежават, винаги усещат, че им липсва нещо. И какво им липсва? Много просто: вкусът, вкусът към нещата – онзи фин, тайнствен елемент, който независимо какво правите, ви носи щастие и пълнота. От мига, в който придобиете този елемент, дори и в най-незначителното нещо, което правите, ви доставя радост, защото този елемент преобразява всичко.

Да вземем един пример. Един младеж учи, работи, но не намира в живота нищо особено, изключително: нищо не извиква у него възхита и удивление, всичко го оставя равнодушен. Ала ето, че един прекрасен ден той се влюбва в красиво младо момиче и всичко се преобразява: цветята, птиците, Слънцето, звездите – всичко започва да му говори. В действителност, светът не се е променил; той е този, който вътрешно е придобил един нов елемент, който разхубавява всичко. Но ако се случи така, че младежът изгуби любовта си, ако това момиче го разочарова или му измени, светът отново помръква: Слънцето все така грее, но той вече не го вижда – за него всичко е мъгла. Докато по-рано, дори когато е валял дъжд или се е сипела градушка, той е бил в Рая, не е усещал нито лишенията, нито обидите: вървял е по улиците щастлив, с широка душа и радостно сърце, бил е поет, музикант, възхитен от всичко, защото този елемент, наричан любов, е присъствал в него, за да изпълни всичко с красота.

Тези явления са всеизвестни, но малцина са спирали влиянието над тях, за да извлекат истински поуки. Любовта прави всичко прекрасно. Но без да сте влюбени в някой мъж или някоя жена (с които винаги рискувате да имате разочарования), нима е възможно да намерите този елемент, който преобразява живота? Възможно е!

………………………..

Та може тази книга да е подходяща за тебе, flashI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Mediterranean написа:

И какво, като станат на 30 и хоп изведнъж стават корено различни и спират да виждат момичетата като сексуални обекти, а като същества с личност в тях, с мечти и вътрешни красоти. Така се влюбват и се женят. :D

Точно така. Е виж Серго колко любвеобвилен стана. И моногамен също. Ко не верваш питай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, пич, ние тук или в който и да е форум в нета, няма да те направим щастлив.

Не можем, дори и да искаме.

Щастието е вътре в теб. Там живее. В душата ти.

Щастието за едни е едно, за други е друго. Намери твоето си. Сам го намери. Защото то те чака. Помни че те чака !

Щастието е да поемеш глътка въздух и да можеш да кажеш Да, щастлив съм !

Търси го докато си жив. Няма по-голяма свобода на духа, когато го откриеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Mediterranean написа:

Плюс това колкото повече жени е минал, толкова повече никоя не е достатъчно добра за него. И ако се ожени за някоя, все ще я сравнява с най-добрите от колекцията му

Абсолютно несъгласен съм. Колкото повече патрньори, толкова по-голям шанс да срещне сродна душа.

Да се задомиш с гаджето от гимназията звучи сладичко, ама от примерите които познавам нито една двойка не просъществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз едно не мога да разбера - Защо хората масово си мислят че като със с любимия човек това непременно значи розови сърчица и пърхащи пепруди в стомаха?

Пич стягай колана и спри да мислиш за глупости, не си нещастен ама изобщо, даже напротив, имаш жена до себе си която явно държи на теб, а в една дългосрочна връзка каквато е семейната и още повече когато тя е скрепена и с дете най важното е двамата души да държат един на друг и да се подкрепят, неслучайно дЕдо ти поп те е питал дали ще си до нея в добро и ЗЛО. Брака/живота на семейни начала е това, когато си намерил правилния човек който ДЪРЖИ на теб и който те подкрепя във всяко тове начинание, който е до теб винаги когато имаш нужда от него, без значение кое време е, какви задължения има той, уморен ли е или не, изобщо без никакво значение от каквито и да било обстоятелства, това са важните неща пич а от това което си написал ясно личи че жена ти държи на теб.
Освен това вече имате и дете, не му разбивай семейството заради глупости, то няма вина че ти не си мислил а си си въобразявал.
Плюс очевидно е че и ти самия не знаеш какво искаш, разправяш за приятелите от едно време, че били се пръснали ма различни страни, нямаш контакти с повечето от тях, пък нямало с кой да изпиеш една бира и т.н.
В живота нещата винаги се развиват така, и моите приятели от детството се пръснаха навсякъде по света и у нас, аз самия заживях на другия край на Европа и т.н.
На теб това ти липсва - детството, приятелите, забавленията...
...е и сега можеш да се забавляваш стига разбирасе да си способен на това, но не обвинявай жена си и не си пълни сам главата с глупости, а си гледай детето, осигури му нормалено семейство и нормален дом, възпитай го добре, подари му щастливо детство, от това по-хубаво не можеш да направиш. На 30 тепърва да тръгнеш наново и да зарежеш дете(без знаечние дали ще го издържаш и ще полагаш някакви грижи за него след евентуалната раздяла) и то само заради някакви гласчета дето ти дрънкат глупости в главата, живей си живота, работи си, забавлявай се когато имаш време, отделяй много време и внимание на детето си и не си създавай излишни ядове.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Аз едно не мога да разбера - Защо хората масово си мислят че като със с любимия човек това непременно значи розови сърчица и пърхащи пепруди в стомаха?

......

С любим човек е винаги така.

А той не я обича.

Как ще му върнеш чувствата - точно никак.

И бляблябля с детето дето сплотявало - грънци сплотява. А и расте нещастно - между двама мразещи се хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

С любим човек е винаги така.

А той не я обича.

Как ще му върнеш чувствата - точно никак.

И бляблябля с детето дето сплотявало - грънци сплотява. А и расте нещастно - между двама мразещи се хора.

Бляблябля тия неща не съм ги измислил аз а живота, вечна любов няма, да не говорим че повечето хора бъркат любовта със страстта и после си патят.

Пича иска детство, приятели, биричка, не деца, жена и грижи, никой не ще грижи ама на живота е чан па твърд кат' те фрасне става кофти, затова се държиш с този който държи на теб, останалото са приказки за деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bubbles написа:

Бляблябля тия неща не съм ги измислил аз а живота, вечна любов няма, да не говорим че повечето хора бъркат любовта със страстта и после си патят.

Пича иска детство, приятели, биричка, не деца, жена и грижи, никой не ще грижи ама на живота е чан па твърд кат' те фрасне става кофти, затова се държиш с този който държи на теб, останалото са приказки за деца.

или фащаш пътя

ама лошото при него е че е в малък град - пък това е голям проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, haidukpikaso написа:

или фащаш пътя

Мдаа а чавето?

За тия неща се мисли навреме а не като натвориш нещата както е направил автора на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Мдаа а чавето?

За тия неща се мисли навреме а не като натвориш нещата както е направил автора на темата.

и кво чавето - ей ся ще стане голямо и ще си тръгне по пътя

пък затвора още ще си стои нали

иска да се махне от затвора и това е

но няма смелост за съжаление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

и кво чавето - ей ся ще стане голямо и ще си тръгне по пътя

пък затвора още ще си стои нали

иска да се махне от затвора и това е

но няма смелост за съжаление

Бе не е толко лесно, туй чаве иска грижи, внимание, време за да стане човек като порастне, а не само да изклатиш майка му(ако си мъжа) или да го изцвъкаш(ако си жената) и да му биеш шута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Bubbles написа:

Бе не е толко лесно, туй чаве иска грижи, внимание, време за да стане човек като порастне, а не само да изклатиш майка му(ако си мъжа) или да го изцвъкаш(ако си жената) и да му биеш шута.

ще стане - ако расте в щастлива среда

ако се мразят какво ще стане

нещастно като тях двамата - е това ще стане

и после ще идва да пише тука и да плаче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, haidukpikaso написа:

ще стане - ако расте в щастлива среда

ако се мразят какво ще стане

нещастно като тях двамата - е това ще стане

и после ще идва да пише тука и да плаче

Баси щастливата среда, мама с няк'ъв непознат чичка или лелка(ся е модерно), тате си вее задника някъде с приятелите от детството и не му дреме щото с детето наоколо бил нещастен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bubbles написа:

Баси щастливата среда, мама с няк'ъв непознат чичка или лелка(ся е модерно), тате си вее задника някъде с приятелите от детството и не му дреме щото с детето наоколо бил нещастен...

ами няма златна среда - или така ще е или у затвора дето се мразят и карат

интелигентните хора обаче никога не оставят нещастни децата си, те остават приятели заради тях

ама трябва да си стигнал до това ниво, иначе не се получава

сега разбра ли ме - нивото, нивото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът при повечето семейства идва точно от там, че мъжът не изпитва любов и никога не е изпитвал. Мъжете действат на принципа: тая ме кефи, яка е и добра, ще видя какво ще стане... И... Еми не става. 

Това не е любов. Но те не знаят друго. Разчитат, че това е. Тях ги води оная им работа. После децата им страдат, ама мъжа просто устроен не вярва, че той е виновен, че е неспособен на любов. Че е свел възприятието си за жената до един сексуален обект и за възпроизводство на вида.

Сега за това ги призовават и разни продуценти и известни хора от телевизията: Направи го сега! ДНК! Направи го за България!

Да се наклецаме като животни с цел възпроизводство на вида.

Колко цинично да призоваваш хората да се множат без любов, за спорта, защото ти си свършил същото и защото знаеш, че и другите мъже не могат да изпитат любов. Затова да се клецат там и да създават деца. Без никакъв смисъл.

Единственият смисъл в живота е любовта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Mediterranean написа:

Проблемът при повечето семейства идва точно от там, че мъжът не изпитва любов и никога не е изпитвал. Мъжете действат на принципа: тая ме кефи, яка е и добра, ще видя какво ще стане... И... Еми не става. 

Това не е любов. Но те не знаят друго. Разчитат, че това е. Тях ги води оная им работа. После децата им страдат, ама мъжа просто устроен не вярва, че той е виновен, че е неспособен на любов.

Аз не разбрах, в коя любов е единственият смисъл на живота, след толкова обяснения как мъжете са неспособни на любов?  

преди 4 часа, Bubbles написа:

преди 2 часа, haidukpikaso написа:

ама лошото при него е че е в малък град - пък това е голям проблем

Обратното е, пише че е в голям град

преди 4 часа, Bubbles написа:

Пич стягай колана и спри да мислиш за глупости, не си нещастен ама изобщо, даже напротив, имаш жена до себе си която явно държи на теб, а в една дългосрочна връзка каквато е семейната и още повече когато тя е скрепена и с дете най важното е двамата души да държат един на друг и да се подкрепят, неслучайно дЕдо ти поп те е питал дали ще си до нея в добро и ЗЛО. Брака/живота на семейни начала е това, когато си намерил правилния човек който ДЪРЖИ на теб и който те подкрепя във всяко тове начинание, който е до теб винаги когато имаш нужда от него, без значение кое време е, какви задължения има той, уморен ли е или не, изобщо без никакво значение от каквито и да било обстоятелства, това са важните неща пич а от това което си написал ясно личи че жена ти държи на теб.

Точно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да стяга колана!? Това ми напомня за няколко известни музиканти от рок групи, които стегнаха колана около врата си. Те бяха женени с деца.

Не че нещо. Не го пожелавам на автора никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mediterranean написа:

Това не е любов. Но те не знаят друго. Разчитат, че това е. Тях ги води оная им работа. После децата им страдат, ама мъжа просто устроен не вярва, че той е виновен, че е неспособен на любов. Че е свел възприятието си за жената до един сексуален обект и за възпроизводство на вида.

Сега за това ги призовават и разни продуценти и известни хора от телевизията: Направи го сега! ДНК! Направи го за България!

Да се наклецаме като животни с цел възпроизводство на вида.

Колко цинично да призоваваш хората да се множат без любов, за спорта, защото ти си свършил същото и защото знаеш, че и другите мъже не могат да изпитат любов. Затова да се клецат там и да създават деца. Без никакъв смисъл.

Е хайде  да не слагаме всички под общ знаменател а?

Ако е за въпрос има и една камара жени които избират на същи принцип, да не говорим че жените са много по извратени от мъжете ама това е тема табу.

Иначе да за останалото съм съгласен - Повечето хора ама и от двата пола гледар да се нафлякат пък после като станат разните неща се почва едно "Олеле ама как стана така...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mediterranean написа:

.. После децата им страдат, ама мъжа просто устроен не вярва, че той е виновен...

Това е то да си мъж, няма друг избор -  по презумция виновен и за собственото си страдание, това на децата и на жената, и за дето го застрелва с картечница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2019 г. в 23:10, flashl написа:

И си дадох сметка, че това не е така. Поговорихме с нея няколко пъти. Зададих и същия въпрос и ..плака, но усещам, че дълбоко в себе си и тя не е щастлива. Наясно съм, че любовта е временно явление. Но при мен вече липсва и любовта към живота. Някога целеустремен и уверен, днес не намирам щастие в нищо, освен в малкото дете. Предложих и да направим консултация със специалист, но тя отказа твърдо.

Ще изкажа личното си виждане, но, като повечето горни постове съвет не бих се наела да дам. След всичко споделено мисля, че каквото и да предприемете наранени вече има и ще има. Вашият избор ще определи кой и до колко. Според мен, вече сте взел решение, но се страхувате да предприемете действия. С искрени разговори, без упреци и добър тон може да постигнете смекчаване на ситуацията и да запазите поне уважението си един към друг. 

Желая ви да откриете най-удачния вариянт за излизане от "затвора"!

пп: Малко старомодно, но за мен семейството е институция! За радост или жалост не успях да съхраня своето, но искрено се радвам на тези който успяват. Имам приятел, възрастен театрал с над 60 години брак, който казва: "Като пипна на жената коляното все едно пипам моето!" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2019 г. в 23:10, flashl написа:

Не съм щастлив. Чувствам се като в затвор!

И в Шоушенк живеят хора.  Няма да разказвам кой- как.

Избор на поведение- голям. Вкл. на надзирател. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти три дни (без два часа) от появата на flashl  и като реших, че "Всяко чудо за три дни", нещата са се променили. Заради това ми се ще да коментираме случая отстрани, не насочени към flashl.

В темата Каква психологическа подкрепа може да даде един форум  застъпвах мнението, че можем да дадем най- обща психологическа подкрепа и толкова. Поради това адмирирам, че мнозина незабавно взеха подкрепящо участие.

Изразявал съм и недоверие към воплите за помощ на еднократни никове. Някои от тях са афектирани като че са се боцкали или накъркали, други описват симптомите като че ли са практикували психология, трети намират удоволствие в ролята на Лъжливото овчарче, викащо "Помощ". Четвърти се веселят, пляскайки по замрялата вода на психологическия форум с измислени проблеми, приказка да става. Много трудно е да се познае човек с реални проблеми, но това е и интересно предизвикателство пред нас, уважаемите съфорумци.

Да се върна към flashl. Погледнете профила му. Регистрация- Събота в 23:08, публикува темата в Събота в 23:10. Нали не вярвате, че човек с проблем, пред компютъра може за две минути да напише нещо така подредено и смислено? Явно текстът е бил предварително подготвен, което не говори за непосредственост. Нищо, де, осмислял е проблема си, чудил се е къде да потърси помощ. Накрая избрал Калдата като най- авторитетна. Приема се.

Така също ме смущава неучастието в по- нататъшно обсъждане. Без участие никога не можем да уточним проблема. Изказванията ни са хаотични не в целта, а по- скоро представят нагласите на участниците, сиреч стават за социологическа оценка на мнения за "криза на възрастта" или дават идеи на някой новак психотерапевт, не че това е целта на автора на темата, разбира се. Самият автор следи темата, последно е бил онлайн преди 9 часа. В текста си пише, 

Цитат

ако някой, с повече опит или светлина от мен може да сподели съвет, на драго сърце ще го послушам.

та дано после благодари някому.

Лично аз не съм преживял кризата на средната възраст, имах си други грижи и нямам личен опит, но допускам, че един мъж с успешен бизнес, с разширени контакти е срещнал друга "жена на живота си", с други думи, той е добил навън респект, а в къщи се отнасят с него като с едновремешния. Съдейки от това, което направи Пол Макартни, който на 30 имаше много повече фенки, човек може да остане с жената на младостта си. Следващата е друго поколение и ще го съсипе. 

Пък да се живее с жена, която ти е неприятна е много тежко. Разводът е добро решение. 

Пък да се повтори с още едно дете може да е и добро, и лошо.

Пък да се държи жена и любовница е пълно с рискове

Пък да се раздели човек с дете е тежко, битката в съда е тежка, ролята на самотен баща е тежка.

Пък да се прогнозира нова връзка е работа за врачки.

Така че аз оставам на мнение, че в личния живот на  flashl има ресурси за справяне. Иначе оставам с големи резерви, че може да се даде съвет без допълнителни разговори за уточнение. Първата помощ обаче, повтарям, смятам за необходима. Де да знаем, може да е реален човек, нуждаещ се от подкрепа. :inlove1:

• Събота в 23:08

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...