Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Mediterranean написа:

Повечето мъже не взимат кой какво участие в отглеждането на дете. 

От колко мъже имаш деца, че го твърдиш така уверено? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Michigan111 написа:

От колко мъже имаш деца, че го твърдиш така уверено? 

Е ами това женско мислене наистина дразни много. Не че не е пълно с инфантили като афтора на темата които мислят само за това какви простотии да правят, но и сред жените има достатъчно такива, аз лично познавам човек МЪЖ който сам се грижи се дъщеря си откакто се е родила а майка й само я тормози и не е случайно че вместо с торбалан като не го слуша детето го плашат с това че ще го водят при майка му...

Та така че и в двата отбора си има мърши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2019 г. в 23:10, flashl написа:

Не знам как стигнах до тук. Мъж на 30г.

Само гнилия Запад е виновен!!! Гледаме им холивудските филми и стандарта на живот и на тоя фон се чувстваме недореализирали се. По време на комунизъма каква ерекция имах, а сега - нищо! Съсипаха я тая държава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Bubbles написа:

аз лично познавам човек МЪЖ който сам се грижи се дъщеря си откакто се е родила а майка й само я тормози и не е случайно че вместо с торбалан като не го слуша детето го плашат с това че ще го водят при майка му...

Ти познаваш един мъж, който се грижи сам, а всеки друг човек и аз включително вимаме поне по пет познати жени, които сами се грижат за децата си. Това включва и такива със съпрузи, мъжете никога не извеждат децата, нито ги водят и прибират от детска или училище. Всичко свързано с детето прави жената, мъжът най--много да поема част от разходите за дрехи, учебници, такси и храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mediterranean написа:

....

И сега какво - нямаш мъж, нямаш и деца, и не възнамеряваш да имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2019 г. в 23:10, flashl написа:

Не съм щастлив. Чувствам се като в затвор!

flashl, или който и да е съфорумец с този ник, сега как е? Четвърти ден не посещаваш форума.

По- добре ли си?  Пиши какво се случи?  Най- важното е- кое те извади от затвора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mediterranean написа:

мъжете никога не извеждат децата, нито ги водят и прибират от детска или училище

Абе ти къде живееш!? Хайде иди в едно училище и виж в края на часовете кой чака децата. Почти половината са мъже. Гледам по улиците мъже тикат бебешки колички, а до тях жените пушат и чатят в социалните мрежи. Робуваш на някакви стереотипи, но те са далеч от действителността. Може би в селата патриархалното е по-запазено, но иначе - тц.

преди 31 минути, Търсещ истини написа:

Пиши какво се случи?  Най- важното е- кое те извади от затвора!

Или поне един некролог да прати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mediterranean написа:

Ти познаваш един мъж, който се грижи сам, а всеки друг човек и аз включително вимаме поне по пет познати жени, които сами се грижат за децата си. Това включва и такива със съпрузи, мъжете никога не извеждат децата, нито ги водят и прибират от детска или училище. Всичко свързано с детето прави жената, мъжът най--много да поема част от разходите за дрехи, учебници, такси и храна.

Е чакай ся, значи мъжа хем да работи за да изкарва пари, хем да води и да взема детето от градина/училище, хем да се грижи за всички нужди на детето, хем да го извежда, да го храни, да го приспива...
...а жената само да зяпа сериали по телевизията и да си вее задника по кафетата с приятелки?
Нещо малко не нормално ми се струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има темата с раздел "психология и психотерапия", освен че битовизмите вече са станали мяра за пишещите в нея "психолози" и "психотерапевти"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _ramus_ написа:

Какво общо има темата с раздел "психология и психотерапия", освен че битовизмите вече са станали мяра за пишещите в нея "психолози" и "психотерапевти"?

Много общо, предвид емоциите и комплексът от ментални търсения и тревожности.

"Битовизми" може и са Вашите жалки и досадни  неискани личностни анализи Учителю Рамус, с които саботирате всяка тема и не помагате. Не можете да влезете на ниво емпатия, и от висотата на безсмислието Ви, само дуднете...така че, стойте си в Двореца и не се омърсявайте с низши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Maleficient написа:

и не се омърсявайте с низши..

в такъв случай "нисшите" да си стоят тихи и да не замърсяват с глупостите си фантазиите си за "помагания". И да наричат това 'много общо с психологията и психотерапията.

Лицемерието с тия имитации на алтруизъм, вече станаха пословични... за 'нисшите'. То вече няма тема, в която да не се играе на "помагане"... Като това става вече матрично, и с това 'заразно' за целия форум.

преди 41 минути, Maleficient написа:

на кого ги пробутвате тия пушкински номера? Какви емоции и търсения са глупостите за 'мъжете и жените', майките и татковците и съпрузите... дето народните говорители си менкат сякаш са на кръчмарска раздумка? То за народната чалга това е именно 'психологии' некви, за да може всеки да се 'барне' на спец и експерт по битовите въпроси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, аm-аm написа:

Може би в селата патриархалното е по-запазено, но иначе - тц.

По селата е малко по друго яч - там родителите вместо да извеждат децата и да ги водят, правят обратното: дирят ги по поляни, реки и гори да ги приберат, щото селските деца са хаймани и вагабонти. И тази задача обикновенно се върши от татковците, щото пред тях зор минава номера "няма пък" - трик, на който майките отвръщат само магическото заклинание "а да извикам баща ти искаш ли".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Maleficient написа:

"Битовизми" може и са Вашите жалки и досадни  неискани личностни анализи Учителю Рамус, с които саботирате всяка тема и не помагате. Не можете да влезете на ниво емпатия, и от висотата на безсмислието Ви, само дуднете...така че, стойте си в Двореца и не се омърсявайте с низши...

Не му се вързвай на провокациите. Все пак насреща си имаш човек, който в тема като: "Как се е появил човека на земята", не спря да философства и да прави психологически портрети на участниците (най-вече на мен), а тук сега предявява претенции, че темата не била за този раздел. Още повача, че Рамус ако беше коректен, трябаваше да зададе въпроси си към модераторите. Рамус обаче задава въпоса си към пишещите, от които не зависи дали темата ще е в този раздел или не. Ами ако иска потребителите да не пишат, е редно да помоли за това, учтиво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега, това е тотален спам в темата Вие въобще обърнахте ли внимание в каква тема написахте тия си лични излияния? Вашият профил е напълно безинтересен, за да се занимавам с него.

В някакъв смисъл вие имате повече нужда от психотерапевтична консултация от автора на тази тема. И ви разбирам, но имате погрешен начин и място -  да се обърнете за такава.

Вие имате фикция в поучаването и "редното" и е съвсем ясно че цял живот са ви поучавали и това е маниерен автоматизъм, още от детска възраст. Четете, гледате, виждате - точно така живота си и тоя на другите. Дори и в поредното си място отново сте написали "кое било редно, как трябвало, кое би било правилно"...

Тия неща си имат основание сред определен психичен профил, който е разпространен, но вашият случай , с повторенията си, отива към маниакалност. И е отдавна е трябвало да се обърнете към вещи в тая посока хора, в опит за корекция. Защото има такива хора - вашият случай е стандартен и обикновен и коригирането би ви отворило съвсем нови посоки на живота. Нямате никаква представа колко ви е ограничително това настоящо положение и се дърлите като наркоман, който с все сили се опитва да убеди себе си и света че "наркоманията - тва са глупости. Той - наркоман, зависим??? - глупости.

А има и друг фактор - в свят на такава "наркомания" - като вашата, има проблем да се инициализира, вкл и от вас, самия. Защото околните сигнали от "другите" са като вашите... И проблемът е, че висшите зони на мозъкът могат да се ситуират само чрез 'различно', докато други атавизми в мозъка търсят да изиграят своята програмирана роля като подбират и прецеждат само 'сходното' на него, резонанса... Тия работи си ги носим още от маймунки и никакви учения и игри на духовности не могат да им се противопоставят.

Всичкото това си е само ваша работа, но да ви обърна внимание как се изписвате. Всеки ваш коментар съдържа логически и смислови несъответствия и последния е отново чудесен автогол. Ако можехте да си позволите поне да се прочетете внимателно бихте се удивили отново на склонността да си противоречите, като нямате никаква идея че го правите и го оправдавате непрекъснато чрез серия от заучени обяснения .

Иначе образът на непукис, на духовно извисен,  на човек над дребните неща, ви е доста полезен за личния си театър, но когато черупката на маската се пропука и веднага изскачат поредните порции от това, дето реално ви живее отвътре. Много пъти ви написах че няма как да го скриете, дори и от себе си. И проблемът ви е че сте в среда, в която се пише не това, което вие очаквате че пишете в нея. Не сте единствен.

В сходна среда като онази, вашата от детството ви, вероятно много ще ви харесат - като например в неделно училище, някъде в 19 век. Вие още там, и така, си живеете, като не ви пречи да се изживявате на каквото сте си избрал. От друга страна не съм длъжен да играя в същия театър. И никой не е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, _ramus_ написа:

? Вашият профил е напълно безинтересен, за да се занимавам с него.

ан на мен пък мий интересно квай тая мания да разтягате локуми за да кажете нещо, което би заело не повече от два реда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ,.. написа:

на мен пък мий интересно

Браво - дерзайте. Има гугъл, има учения, има махали с туули, жици. И още хиляди варианти...

Все пак - браво! Бих ви сложил за пример - не само сред форума. Вече съм оптимист за човешкия вид. Ура!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, _ramus_ написа:

Браво - дерзайте. Има гугъл, има учения, има махали с туули, жици. И още хиляди варианти... Все пак - браво!

е, те така трябва да се изразяваш винаги...кратко и ясно
благодаря за вниманието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ,.. написа:

е, те така трябва да се изразяваш винаги...кратко и ясно

тати така ли ти казваше че "трябва"? Браво на него - пич отсякъде. Да не е бил старшина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

харесваш ми все повече, ама викам да не оспамваме темата
:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ,.. написа:

харесваш ми все повече,

недей... щот не си мъ виждъл без грим как съм... ма пък ухажването мъ кефи.  :)

Темата е празна отвсякъде. За автора си тя е завършила в мига когато е пуснал антрето й. Останалите... вече си я запълват със същите глупости, които си пишем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне някой ще се чувства щастлив в темата. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Meri Meri написа:

Поне някой ще се чувства щастлив в темата.

просълзен съм от станалия вече характерен за форума "алтруизъм" и усилията на толкова много хора, други да са "щастливи"... Защо го правят, след като те НЕ СА такива, и дори си нямат идея какво означава това. А особено най-некомпетентните най-силно се изживяват на Помагачи?...

-------------------

Щастието... не е чувство, нито настроение, нито усещане. Темата е сбъркана още от автора си - той има предвид че "не чувства радост", а не че "не е щастлив".

Щастието няма нищо общо с "еуфоричните позитивни пикове" в които при условия в мозъкът се отделят някои медиатори. Няма общо, защото след това този пик, обикновено се превръща в такъв с обратен знак.

Щастието не е доволство, нито 'да си весел' и не е онова, което липсва на хората в депресивни кризи...

Въобще - невежеството дебне отвсякъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, _ramus_ написа:

ма пък ухажването мъ кефи.  :)

... и на мен ми хареса ;) 

преди 7 минути, _ramus_ написа:

най-некомпетентните най-силно се изживяват

Правилно! Приятни изживявания! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, _ramus_ написа:

колега, това е тотален спам в темата

Ми да попитам, за 6-7 отговора в темата колко неспам коментара написа? Правейки психопортрети на участниците по някакъв начин помагаш на автора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, _ramus_ написа:

просълзен съм от станалия вече характерен за форума "алтруизъм" и усилията на толкова много хора, други да са "щастливи"... Защо го правят, след като те НЕ СА такива,

Това, което искам да напиша не е в патоса на диалога и е направо сухарско, но ми идва на ум, че написаното от _ramus_ е добро попадение.

Защо нещастливи помагат на нещастливи?

Вероятно, защото щастливите са си затворени да охраняват щастието си и не им се гледат недъгави и нещастни.
Вероятно, защото ръка се подава на ближния, чуждия не знаеш как ще реагира.
Вероятно, защото като сме в една ситуация, имаме какво да кажем за проблемите, макар да нямаме отговор и път за излизане.
Вероятно, защото където и да погледнеш, хората се преструват на напълно щастливи, а съвършено щастие няма, т.е. всеки е в нещо нещастен и като така, нормално е и за участниците.

Та, 
наистина  хвърлят се "усилията на толкова много хора, други да са "щастливи"... Защо го правят, след като те НЕ СА такива",
защото ВСИЧКИ сме НЕ ТАКИВА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...