Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 минути, Търсещ истини написа:

Така също ме смущава неучастието в по- нататъшно обсъждане. Без участие никога не можем да уточним проблема.

Все пак е бил на линия преди 10 часа, което значи, че поне чете и най-малкото пресява и сравнява за да затвърди или отхвърли вече взето решение, според мен.

Определено се раздира от колебание. А това не е никак лесно, ама никак! Вътрешната му борба не му дава покой, а буцата в гърлото става все по-голяма и по-голяма. Докато една сутрин ще се събуди, след краткото придремване, взел своето решение, ще сложи картите на масата, ще рискува и ще пристъпи към свободата си във формата, която е избрал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Meri Meri написа:

Все пак е бил на линия преди 10 часа, което значи, че поне чете и най-малкото пресява и сравнява за да затвърди или отхвърли вече взето решение, според мен.

Определено се раздира от колебание. А това не е никак лесно, ама никак! Вътрешната му борба не му дава покой, а буцата в гърлото става все по-голяма и по-голяма. Докато една сутрин ще се събуди, след краткото придремване, взел своето решение, ще сложи картите на масата, ще рискува и ще пристъпи към свободата си във формата, която е избрал. 

Но не пише това- да, това- не. Защото някои неподходящи предложения си личат веднага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Търсещ истини написа:

Но не пише това- да, това- не. Защото някои неподходящи предложения си личат веднага

И аз не бих! Защо да афиширам нещо толкова преломно и болезнено.
Чете и пресява, а той може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Meri Meri написа:

И аз не бих! Защо да афиширам нещо толкова преломно и болезнено.

Че проблемът е подробно афиширан вече. Премислян многократно, докато го формулира. Три дни събира мнения и нито гък- без диалог не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Търсещ истини написа:

Че проблемът е подробно афиширан вече. Премислян многократно, докато го формулира. Три дни събира мнения и нито гък- без диалог не става.

Пациентът легнал на кушетката, но отказва да говори. 

Досадно е за психоаналитика. 

☺️😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Търсещ истини написа:

От 3 дни събира мнения за нещо което чувства от 300.  Изписал е достатъчно,  казал е каквото има, който желае дава съвет.  Според мен не е и необходимо всеки ден да дава информация за развитието на събитията,  лично е това,  няма нужда да превръщаме драмата му в цирк.  Може би ще е добре в крайна сметка да даде инфо за развръзката,  но пак си е негово решение и негово право . 

Аз лично продължавам да мисля, че връзката им не е изчерпана,  а се нуждае от освежаване и много разум.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Търсещ истини написа:

Решението не е взето, решението! Везните трябва да се наклонят. Що да ни уведомява, доброволно сме изказали мнение. Да навлиза излишно в дебати и упреци?! Човека има поглед върху форумните изяви. Малко му е личното, та да навлиза и в някакви излишни доказвания. 
Да се стяга, да вземе решение (грешно, правилно - времето ще покаже) и да стреля, че живота лети, няма да го чака много, а ще го принуди да действа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мих. Люз. написа:

Пациентът легнал на кушетката, но отказва да говори. 

Досадно е за психоаналитика. 

☺️😀

По скоро пациентът написва едно писмо, завършващо Моля, отговорете ми писмено

преди 2 минути, Michigan111 написа:

лично е това,  няма нужда да превръщаме драмата му в цирк. 

Споделеното анонимно пред медия не е лично. Спокойно мога да го препубликувам. Ако бях склонен да издавам, можеше да го издам като свой психотепевтичен казус. Не е цирк. Ние пишем на сляпо. Какво знаем за жена му? Не знаем дори дали се е явила разтурикъща. Ами как върви бизнеса? Може да има там проблеми, да е заровил глава и не поглежда семейство?

Диалогът е вивисекция, която ако не се направи, няма да се извади тумора. Ние хвърляме боб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Търсещ истини написа:

По скоро пациентът написва едно писмо, завършващо Моля, отговорете ми писмено

И какво лошо има? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Meri Meri написа:

Малко му е личното, та да навлиза и в някакви излишни доказвания. 

Той търси ли помощ? Като отиде на лекар вдига ли си ризата или изпраща писмо?

И какво лошо има? 

Адресатът е друг- Ванга. Може и някой астрологичен сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Търсещ истини написа:

Той търси ли помощ? Като отиде на лекар вдига ли си ризата или изпраща писмо?

Е той е вдигнал ризата, чака лабораторните да станат, примерно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той е вдигнал ризата, чака лабораторните да станат, примерно!

Пулсът не се напипва. Сърцето не се чува :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Търсещ истини написа:

Пулсът не се напипва. Сърцето не се чува :) 

Това ли разчетохте в единвеният му пост?! Ми браво, да не е пациент във вашите ръце, човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Michigan111 написа:

връзката им не е изчерпана,  а се нуждае от освежаване и много разум.  

няма такава връзка. Ако имаше "много разум" връзки въобще нямаше да има. При наличие на "много разум" отношенията спират да са 'връзки' а стават друг тип. Среща се твърде рядко... толкова, колкото е вероятността слон да тича, обут със стъклената обувка на Пепеляшка.

От освежаване се нуждае само поредната изчерпваща се фантазия, спретната от двама отделни фантазори, в идеята че са във "връзка". И донякъде - са. Щото връзката "връзва" двама фантазьори да си фантазират в обща фантазия, всеки чрез неговата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _ramus_ написа:

....

Да - ако не друго участието ти може наистина да окаже благоприятен ефект в/у хора, като автора на темата: като те види къв си сдух и ще прозре, какъв щастливец е той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _ramus_ написа:

няма такава връзка. Ако имаше "много разум" връзки въобще нямаше да има. При наличие на "много разум" отношенията спират да са 'връзки' а стават друг тип. Среща се твърде рядко... толкова, колкото е вероятността слон да тича, обут със стъклената обувка на Пепеляшка.

От освежаване се нуждае само поредната изчерпваща се фантазия, спретната от двама отделни фантазори, в идеята че са във "връзка". И донякъде - са. Щото връзката "връзва" двама фантазьори да си фантазират в обща фантазия, всеки чрез неговата си.

Еми.. явно си в някакво друго измерение.  Извинявай,  не се заяждам,  ама наистина 5-6 пъти прочетох, за да схвана горе долу къде ти е фантазията.  

В общи линии фантазията ми беше, че дори да приключи тази фантазия и да започне да фантазира с друга фантазьорка,  новата им обща фантазия ще се фантазира до нивото на сегашната му фантазия с настоящата фантазьорка,  от която пък се е вече  фантазирало едно малко фантазьорче.  И за да не играе наново фантазиите с различна фантазьорка изказах мнението си за разума. 

Което ме подсеща,  че днес по улицата тичаше точно такъв слон, с една стъклена обувка. .. което ми се стори странно. 

Явно има надежда все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Търсещ истини написа:

.....

Това, което казваш е вярно, но това което изискваш го намирам за неправилно. Вярно е, че без диалог не става, но е неправилно да изискваш във форума такъв т.е. средата е твърде неподходяща, тъкмо поради това например се поражда съмнението, дали темата не е фейк, което положение в реалността бива ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се обзалагам, че любов при него към жена му не е имало изначално. Имало е страст, харесване, приятно прекарване. Значи , ако единият в двойката е духовно беден или и двамата, любов не може да се получи. Говорят си за времето, за сметките, за това кой ще изхвърли боклука. Нещо за чувствата, за интересите им и мислите им не отварят тема, щото не ги интересува.

Кво да те интересуват чувствата и мислите на един, дето ти е като съквартирант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mediterranean написа:

Аз се обзалагам, че любов при него към жена му не е имало изначално.

Възможно е, но по написаното от първия пост е видно, че проблемното положение не е точно в отношенията м/у двама им - ако автора се пита дали да се разделят или не, значи не си поставя правилните въпроси, което и ми направи впечатление: че пита за въз по- други неща , но като че ли малко без да ги съзнава.

Инак разбира се - смисъла на живота е любовта, но просто любовта не е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mediterranean написа:

Аз се обзалагам, че любов при него към жена му не е имало изначално. 

Е баш па ти да пропуснеш да се обзаложиш,  вчера не твърдеше ли, че мъжете по принцип са неспособни на любов?  Разбирам го, че никога не си получавала.  Или си получавала една друга любов.  И в двата случая не върви да даваш съвет.  Не че си дала де,  просто си сипеш омразата към мъжете ;)

току-що, insec написа:

Възможно е, но по написаното от първия пост е видно, че проблемното положение не е точно в отношенията м/у двама им 

Ми той си казва,отдавна сме заедно,  много преживяхме,  подкрепяхме се . Според мен привличането го няма (чисто физическото), обичта и привързаността ги има,  и той самия не е сигурен дали е любов или не. Грешката на брака в ранна възраст без необходимия опит,  който да му помогне да направи разликата между любов и привличане.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Michigan111 написа:

Ми той си казва...

Така е не оспорвам, но казва и нещо друго - за това в първия си коментар написах, че по който и път да беше тръгнал, пак щеше да стигне до тук. Със брак, без брак, със деца или без, на мен ми изглежда, като човек стигнал до състояние, в което е изчерпан от стремежи, от амбиции и интереси. Разбира се, може и да греша, може би тъкмо охладнелите чувства м/у тях е положението, което така го тревожи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно защо се обсъжда случай в който няма никаква обратна връзка. Едно откриващо темата мнение и никакво допълващо участие от автора. За какви мнения и съвети тогава може да се говори, след като много неща свързани с описания случай остават неясни? Малко ми се струва невероятно да имаш малко дете и да пишеш за скука и еднообразие. Според мен няма как да имаш дете и да не възникнат проблеми свързани с него, които да ти разнообразят живота в една или друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Shiniasu написа:

Малко ми се струва невероятно да имаш малко дете и да пишеш за скука и еднообразие

вероятно не взима никакво участие в отглеждане на детето
стои настрани и скучае, а това го кара да мисли за бившите си приятели и с голяма вероятност му липсват купонджийските срещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето мъже не взимат кой какво участие в отглеждането на дете. Особено пък ако е от жена, която не обичат. И особено ако детето е момиче. Но и бащи на момчета познавам, които си изоставиха жените и децата. Просто това са едни досадни същества за тях, така ми изглежда на мен.

Веднъж видях едно малко момиченце, което очевидно беше оставено на грижите на баща си, което караше колело с помощни и плачеше. Стори ми се много странно, то беше на 4-5г. .Когато отминах се обърнах да видя дали още плаче и видях как баща му го удари по гърба, явно така го учи да кара по-бързо. То е плачело, защото тоя изрод -мъж на 30+ го е бил ударил и преди това, може би повече от веднъж.

Какво ли е чувствало това малко дете, за което бащата е закрилник и принц от приказките, когато с огромната си ръка го е удрял и не му е позволявал да се радва на разходката си с колело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...