Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viz Eymal

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, miro20 написа:

:laughing5:

Ах това ли било ...

Не, наистина бисер след бисер....  :) 

Аз просто ти показах излагацията, че ДОРИ в руски КУЛИНАРЕН сайт, няма като заглавие РУСКА САЛАТА

НЯМА.

Има! Виж кво пише в линка- salat_russkij. А и спора беше дали руската салата е руска, не дали руснаците я наричат руска. Те имат една камара салати, дето са все руски, ще стане голяма обърквация ако нарекат нещо- руска салата. Както би станало и у нас, ако наречем някоя от нашенските салати- българска. Еййй прост си беше и по- прост ставаш, с всеки изминал ден. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Войсмил, какво стана със "САЩ+совалката им+ не знаели/можели да я превозят със самолет"?

преди 2 часа, Sinbad_ написа:

Със сигурност повече от достатъчна... 15 години и половина за мен, сам си направи изчисленията на база твоята казарма...

Точно заради това го споменах

В крайна сметка видеата идентични ли са или не са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

А какво ли ще кажете за това?

2010-marussia-b2-8.jpg

Че е поредното руско изобретение. Също както МиГ-25, Ми-8, Ми-12, пелмените и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сравнение, американ суперкар Камаро Спорт. Мен ми се вижда като трактор, на фона на руския шедьовър, чиято визия беше открадната в последния модел на Ламборджини.

Трактора.

2019-camaro-coupe-2ss-gan-colorizer.jpg?

преди 1 час, A.com написа:

Че е поредното руско изобретение. Също както МиГ-25, Ми-8, Ми-12, пелмените и т.н.

Ако смяташ че всичко е нечие изобретение, вероятно си още в утробата. Показвам руски суперкар от 2009 та и американски от 2019 та. Ти кой би си взел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, _Belial_ написа:

Ако смяташ че всичко е нечие изобретение, вероятно си още в утробата. Показвам руски суперкар от 2009 та и американски от 2019 та. Ти кой би си взел?

Онази статия с руските изобретения не я пуснах аз. Нито аз съм написал, че Ми-8, Ми-12, МиГ-25, телевизионната кула, пелмените и т.н. са изобретения. Затова и два пъти питах дали някои хора правят разлика между изобретение, откритие, постижение.

Не бих си взели нито една от двете коли, които си показал. Ако въпреки това трябва да избирам ще избера тази, която бих продал за по-голяма сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, _Belial_ написа:

Има! Виж кво пише в линка- salat_russkij.

Ми чети си де. Има Оливие. НЯма в менюто , заглавието, или каквото и да е "руска салата" .

НЯМА

Те имат една камара салати, дето са все руски, ще стане голяма обърквация ако нарекат нещо- руска салата.

Благодаря че сам си призна че "нямат наречено нещо - руска салата".

Както би станало и у нас, ако наречем някоя от нашенските салати- българска.

Относно това, бях попитал по назад, но май не забеляза.

Знаеш ли на какво викат руснаците "болгарка" ?

Що така никой не се бърка с "жена българка" ? А се има впредвид нещо съвсем друго ? а ? :) 

Защо тук в България никой не вика "българка" на това нещо ?

Ти знаеш ли кое е това нещо ? :) 

Еййй прост си беше и по- прост ставаш, с всеки изминал ден. :)

Аз ли аз ли .... :giggle1:

преди 3 часа, _Belial_ написа:

2010-marussia-b2-8.jpg

Тамън си мислех че всеки руснак си ходи на работа с такава... пък то ... Произведени само 3500 бр

Иначе можеш да сравниш и колко западни концепции на спортни и др коли се бълват от концерните

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, miro20 написа:

Нещо като "мексиканска вратовръзка" ?

Не е мексиканска, колумбийска е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

Иначе можеш да сравниш и колко западни концепции на спортни и др коли се бълват от концерните

Мога. Но не искам, защото в тази тема сравняваме Русия със САЩ, а не със Западна Европа! Постнах тия колици за да се видят разликите във възможностите на духа. Руския е свободен, а американския доста ограничен. И няма как да е иначе, защото в главата на американеца има само една мисъл- пари! А уж са богати...

И ти пак се радвай че не сравних това произведение на изкуството, с кашона на "гения".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, каква новина? Как съм я пропуснал?

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/tezhyk-otgovor-na-iran-likvidiran-e-znamenitiya-agent-na-cru-ayatolah-majk-izvesten-oshte-kato-cherniyat-princ

Черен ли е, тъмен ли е тоя "принц" не знам, но е бил голям мръсник и изверг нечовешки. Радостно е, че са му "светили маслото"  и повече няма да убива невинни хора. Казват "който нож вади, от нож умира"! И "Аятолах Майк" си намерил и той майстора! Интересното е, че избил хиляди джамбурлии пък бил женен за джамбурлийка, че и исляма бил приел? Сигурно заради женските права дето ги няма при джамбурлиите! Чудя се, от кога талибаните взеха да свалят американски военни самолети с прашки? Пък военната база на САЩ на 10 км. от самолета, не могла да изпрати командосите до прецедента с военния самолет, сигурно поради липса на памперси  и страх от талибаните?

Какво ще кажеш Миро, и това ли е фейк? А аз  най-много се радвам на това!

Цитат

За това дали „Черният принц“ беше унищожен от талибаните по заповед на Техеран, в отговор на убийството на Сюлеймани, или талибаните случайно свалиха самолета, може само да гадаем. Ако информацията се потвърди, тогава може да се каже, че наблюдаваме

един от най-мащабните дуели на специалните служби по ликвидация на водещи личности от силовите структури на Иран и САЩ“.

В подкрепа на заключението на Пегов, журналистът Абас Джума пише: „Напълно възможно е специалната операция за унищожаването на американския самолет и намиращия се на борда му Д’Андреа да е проведена по поръчка на Техеран. Преди това в Ислямската република казаха, че ракетният удар по американските бази в Ирак е само лек шамар, а реалното отмъщение за Солеймани предстои. Ако тази информация се потвърди, това ще означава, че иранците не блъфират, когато говорят за възможностите на своите въоръжени сили и специални служби. Новата 2020 г. започва със серия от шокиращи събития. Ужасни, но удивителни. В тях има и позитивен момент. Срещу американците вече може да се изстрелват ракети, може да се свалят техни самолети. Може да се поема и отговорност за свалените американски самолети. САЩ се стреснаха". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, herkules2 написа:

Като гледам другите им "статии", достоверността на информацията е много, много под въпрос. 🤣

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирко се ослушва кат пръднал в асансьор. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, herkules2 написа:

Какво ще кажеш Миро, и това ли е фейк? А аз  най-много се радвам на това!

https://theins.ru/news/198762?fbclid=IwAR29oBYRH041-7iVpNJtt4yZkh1Ilt8re9nKIm27K_dF7W7xmhiAYIbOf_M

Цитат

Однако никаких доказательств нахождения этого агента ЦРУ на борту самолета телевидение Ирана не предоставило. Иллюстрируя смерть Д’Андреа, телеканал показал фото актера Фредрика Лене.

:hush:

преди 5 минути, _Belial_ написа:

Мирко се ослушва кат пръднал в асансьор. :D

Аз ли аз ли :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щом не са го убили по телевизията значи е фейк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Аз ли аз ли :) 

Да, ти! Доста често се изпускаш и се ослушваш дали наоколо някой не е разбрал.:lol6:

Я кажи това пак ли е фейк, че може и да ти повярвам!

https://radiosputnik.ria.ru/20200128/1563984826.html

обърни внимание на това!

Цитат

Сведений от Пентагона крайне мало, но американские военные опровергают сам факт того, что самолет потерпел крушение из-за атаки. Но при этом и не говорят, что же стало причиной катастрофы.

Що не казват бре, коя е прпичината? Или самолетът е скапан и фърчи когато му скимне, или джамбурлиите са гои опукали? Май нещо не щат да признаят, че няма вече да е по тяхната.

Цитат

По некоторым данным, лайнер связи выполнял секретную миссию над территорией, которую контролируют полевые командиры. Но как информация о нем, а тем более о тех, кто был на борту, могла попасть в руки боевиков? Стоит ли доверять версии о том, что Иран преднамеренно передал данные своей разведки талибам и снабдил их необходимыми системами слежения и противовоздушной обороны, чтобы ликвидировать одного из своих главных врагов?

Мирко, сигурно този знае много и американците са си го ликвидирали, за да не дрънка информация за военните им престъпланияу. Дали са на талибаните необходимото оръжие да тръшнат самолета и са им казали кога ще мине от там!:lol6:Този е можел да стане втори Сноудън бре. За туй сигурно краварите са го очистили.:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

В тях има и позитивен момент. Срещу американците вече може да се изстрелват ракети, може да се свалят техни самолети. Може да се поема и отговорност за свалените американски самолети. САЩ се стреснаха". 

Тези да не са преписвали от любимия сайт на Войсмил? САЩ се стреснаха. :) За първи път се случва САЩ или което и да е разузнаване, да загуби агент.

Цитат

Новата 2020 г. започва със серия от шокиращи събития. Ужасни, но удивителни.

Някой знае ли кои са тези шокиращи, ужасни и удивителни събития, че чак е станала серия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Да, ти! Доста често се изпускаш и се ослушваш дали наоколо някой не е разбрал.:lol6:

Ми не :)  Точно обратното. Вие си спекулирате тука, "испускате" се като в асансьор, гърчите се , после аз съм ви бил виновен. :)  

Даже идея си нямам какво общо има с темата и защо се обръщаш към мен.

Искаш ми мнението - ето казах. Това е :)

преди 1 час, A.com написа:

шокиращи, ужасни и удивителни събития

Направо подхода и изказа е като в приказките.. .Имало едно време... в едно царство государство... :) :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Направо подхода и изказа е като в приказките.. .Имало едно време... в едно царство государство... :) :) 

Руските приказки поне са хубави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, A.com написа:

Тези да не са преписвали от любимия сайт на Войсмил? САЩ се стреснаха. :) За първи път се случва САЩ или което и да е разузнаване, да загуби агент.

Ми аз лично не си спомням кога последно ЦРУ или някое друго разузнаване, са губили агент, който е толкова високо в йерархията. Ще ми припомниш ли?

Такива агенти не се убиват просто така момко, колкото и злини да са ти сторили на теб. Те се пленяват и се вербуват. Дали можеш да се сетиш, какво означава факта че е убит? И защо САЩ така се фрийзнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи, че на мен ми е интересно да чета теории на конспирацията. ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.01.2020 г. в 1:55, miro20 написа:

Относно това, бях попитал по назад, но май не забеляза.

Знаеш ли на какво викат руснаците "болгарка" ?

Що така никой не се бърка с "жена българка" ? А се има впредвид нещо съвсем друго ? а ? :) 

Защо тук в България никой не вика "българка" на това нещо ?

Ти знаеш ли кое е това нещо ? :) 

Болгарка викат на ъглошлайфа, защото за първи път подобни машинки се внасят в СССР именно от България и са българско производство. При това произведените количества са в такъв обем, че дълги години в СССР се внасят единствено от България. Смятай Мирко, колко фалирала е била нашата социалистическа индустрия, след като успява в даден артикул да задоволи такъв огромен пазар, та чак да стане нарицателно. Дори и днес руснаците познават този инструмент, с името "болгарка".

преди 10 минути, pix3l написа:

Я кажи, че на мен ми е интересно да чета теории на конспирацията. ^^

Най- обикновена логика. Няма никаква конспирация. Опитай сам, може пък да не ти е съвсем изпържен мозъка от пропаганда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, _Belial_ написа:

Най- обикновена логика. Няма никаква конспирация. Опитай сам, може пък да не ти е съвсем изпържен мозъка от пропаганда.

Във вашата логика няма никаква логика, 27 страници, пълни с глупости, го доказват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pix3l написа:

Във вашата логика няма никаква логика, 27 страници, пълни с глупости, го доказват.

Браво! Ей за тва живея- да ме слагат в общ кюп. :)

Естествено, това означава че няма да опиташ сам. Логично...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, _Belial_ написа:

Браво! Ей за тва живея- да ме слагат в общ кюп. :)

Естествено, това означава че няма да опиташ сам. Логично...

Не се засягай толкова, моето мнение не трябва да има никакво значение за теб, както за мен няма никакво значение твоето.

И да искам, не мога сам да стигна до твоите отговори, понеже моята и твоята логика явно работят по коренно различни. Та, какво означава фактът, че е убит... ако изобщо е убит, понеже на информация, идваща от Иран не можеш да вярваш (инцидента с украинския самолет го доказва).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...