Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, petie1 написа:

предполагам знаете за продължението на опита на Павлов с кучето?

Никой не говори за експериментите на Павлов с бездомни деца.... А това си е било факт.

преди 4 минути, M.Николов написа:

След ВСВ и в СССР са правени опити с хора, но те по-скоро следват англичаните и германците в тази област.

Скромно смея да твърдя че е било точно обратното.

Да не забравяме че нацистките концлагери са строени по образец на руските ГУЛАзи и подобни ....

Пардон, съветските е по правилния термин. Защото е характеристика на режима.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 997
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 3 минути, miro20 написа:

Да не забравяме че нацистките концлагери са строени по образец на руските ГУЛАзи и подобни ....

Пардон, съветските е по правилния термин. Защото е характеристика на режима.

Които пък са строени по образец на английските концлагери.

https://bgr.news-front.info/2016/01/13/koj-izmislil-kontslagerite/

Та, пак греда!:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, M.Николов написа:

По-скоро не, по това време теориите за чиста раса и превъзходството на бялата раса над останалите са най-силно развити в Англия и Германия.

След ВСВ и в СССР са правени опити с хора, но те по-скоро следват англичаните и германците в тази област.

И Англия ли? Ама защо тогава не го споменават във филмчетата? Значи съм прав че са вид пропаганда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

И Англия ли? Ама защо тогава не го споменават във филмчетата? Значи съм прав че са вид пропаганда

Много неща не се споменават, преди войната научните среди в Англия и Германия са на много близки позиции по много въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, miro20 написа:

Никой не говори за експериментите на Павлов с бездомни деца.... А това си е било факт.

Аз знам за тези опити също знам и за опитите на Балабанов с маймуни и жени май през 30-те в опит да създаде нов вид РККА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, M.Николов написа:

Които пък са строени по образец на английските концлагери.

https://bgr.news-front.info/2016/01/13/koj-izmislil-kontslagerite/

Та, пак греда!:hush:

Пак не позна :)

Да цитирам твоето :

https://bgr.news-front.info/wp-content/uploads/2016/01/Kontslageri-buri-1.png

И  виж сравнение на нацистките и съветски такива :

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

Много неща не се споменават, преди войната научните среди в Англия и Германия са на много близки позиции по много въпроси.

Леле наистина научих нещо ново благодаря ви... Ами значи правилно казах на Анне че трябва много да е чела за да разбере какво й казвам с това че филмчетата са пропаганда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Пак не позна :)

Да цитирам твоето :

https://bgr.news-front.info/wp-content/uploads/2016/01/Kontslageri-buri-1.png

И  виж сравнение на нацистките и съветски такива :

Мда, сериозни разлики - на единия лагер вратата била метална, пък на другия дървена.:giggle1:

Мирча да ме умориш от смях ли искаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, M.Николов написа:

Мда, сериозни разлики - на единия лагер вратата била метална, пък на другия дървена.:giggle1:

Мирча да ме умориш от смях ли искаш?

Толкова ли разбра от машинния гугъл превод ?

Не драги, абзаца се превежда " единия е с дървени другия с метални рамки. САМО това е разликата" .

Теб отдавна не ти се смея... Съжалявам те....  Толквоа плитък, с толкова промит мозък.

Типичен заблуден цоциалист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

" единия е с дървени другия с метални рамки. САМО това е разликата" .

То и аз така го разбрах..... Мога да преведа и другата част ако искате? За мен лично е голям срам да ползвам гугъл преводача

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, miro20 написа:

Толкова ли разбра от машинния гугъл превод ?

Не драги, абзаца се превежда " единия е с дървени другия с метални рамки. САМО това е разликата" .

"Разницу видите? А она есть. У нацистов ворота металлические, советские - деревянные"

Я пак?!!:hush:

Къде точно пише рамки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Разницу видите? А она есть. У нацистов ворота металлические, советские - деревянные"

Къде точно пише рамки?

човече, стига си гледа в краката.

:)

Няма такава излагация.

Не разбрали сарказма в този туит ? че реално няма никаква разлика между нацистктие и съветските лагери, ОСВЕН в това че едните им врати или рамки или огради, както искаш го наричай, са едните метални другите дървени.

Нема  толкова празен колкото си ти .

:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Да виждате разлика? Само една е, нацисткия лагер е с метална врата а съветския с дървена "

Така го разбирам аз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, petie1 написа:

За мен лично е голям срам да ползвам гугъл преводача

И за мен, но няма по голямо удоволствие да гледам путинисти дето се пишат русофили, за всичко ползват гугъл транслейт :)

И им личи .

Дори  грам мисъл не вкарват да осмислят за какво иде реч :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

И за мен, но няма по голямо удоволствие да гледам путинисти дето се пишат русофили, за всичко ползват гугъл транслейт :)

И им личи .

Дори  грам мисъл не вкарват да осмислят за какво иде реч :)

Виж ми превода в предния пост...

Аз не го ползвам защото ме дразни как криви българския език

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

Виж ми превода в предния пост...

Забравил си последното... "... и това е всичко" .

т.е. това е единствената разлика между нацистките и съветските концлагери. Всичко друго е еднакво, дори надписите за "труда" .

Понеже гледах снимките с надписите НАД ВРАТИТЕ , затова и казах "рамките" ... но  не това е същественото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, miro20 написа:

Няма такава излагация.

Не разбрали сарказма в този туит ? че реално няма никаква разлика между нацистктие и съветските лагери, ОСВЕН в това че едните им врати или рамки или огради, както искаш го наричай, са едните метални другите дървени.

Е аз знам, че си бавен, ама чак пък толкова!

Естествено, че съм разбрал сарказма в този туит, проблема е, че ти не схвана моя!

Още повече, че ти твърдеше, че немците гледали от руснаците, пък аз ти доказах, че двете държави са гледали от англичаните.

Ама не се и учудвам, аз знам, че толкова си знаеш.:D

преди 15 минути, petie1 написа:

"Да виждате разлика? Само една е, нацисткия лагер е с метална врата а съветския с дървена "

Така го разбирам аз

"Виждате ли разлика?А има.При нацистите вратите са метални, съветските - дървени"

Аз така си го превеждам буквално.

Смисъла е един и същ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, miro20 написа:

Забравил си последното... "... и това е всичко" .

т.е. това е единствената разлика между нацистките и съветските концлагери. Всичко друго е еднакво, дори надписите за "труда" .

Понеже гледах снимките с надписите НАД ВРАТИТЕ , затова и казах "рамките" ... но  не това е същественото.

А да това го забравих.....

Да се похвалп сам съм се учил на руски :)

преди 16 минути, M.Николов написа:

"Виждате ли разлика?А има.При нацистите вратите са метални, съветските - дървени"

Смисъла е един и същ.

Ами аз по смисъл го преведох сам съм се научил на руски

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

А данни за медицински опити тип Менгеле има ли? Питам защото както казах филмчетата на Анне са пропаганда и показват само нацистите ужаси а аз знам че и руснааците са били същите изверги, предполагам знаете за продължението на опита на Павлов с кучето?

Руснаците не са си отворили архивите. За немските и японските извращения знаем най-много от архиви.  За Русия/СССР колкото повече архиви стават достъпни толкова повече мантата "най-добрите" се изпразва от съдържание.

преди 1 час, petie1 написа:

За къде без пропагандата. Назад в годините, разни исторически/образователни телевизии като Discovery:

- английски филм - Англия едва ли не сама печели Битката за Англия и войната с Германия

- американски - САЩ сам печели ВСВ. В Тихия океан е ясно, ама в Европа не е така.

- ако се мерне нещо за Русия - според зависи, може и сами да са спечелили, може и да не са

- германските оръжия - абе стават, ама...

Днес, поне в това отношение нещата са доста по-балансирани. Отделно, че излязоха доста нови данни(руски включително) и на някои русолюбци може и да им се изправят косите като разберат, че Т-34 не е това чудо невиждано, за което са го обявявали през последните 60-70 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, M.Николов написа:

Още повече, че ти твърдеше, че немците гледали от руснаците, пък аз ти доказах, че двете държави са гледали от англичаните.

да  бе. атова конкретно цитирах от линк-а ти палатките от онова време.

И веднага ти дадох коректно сравнение на немските и съветските.

Между които няма разлика, освен едничка, казано сакрастично  че на едните вратите или рамките с надписи които гледах и цитирах, са при едните дървени, при другите метални.

"И все".  Друга разлика нямат.

Ето ти един исторически филм за домашно

Сотрудничество между НКВД и СС!

Ти знаеше ли че освен да се учат как нацистите да строят концлагери  от съветсите си другари, но и съветите са връщали избягали евреи обратно в германските лагери.

преди 13 часа, M.Николов написа:

Смисъла е един и същ.

Знам че буквално и с гугъл транслейт. Ама гърчи се... :) 

Смисъла е в сарказма, че ето на - има цяла една разлика !

преди 12 часа, A.com написа:

Днес, поне в това отношение нещата са доста по-балансирани. Отделно, че излязоха доста нови данни(руски включително) и на някои русолюбци може и да им се изправят косите като разберат, че Т-34 не е това чудо невиждано, за което са го обявявали през последните 60-70 години.

Съветските и путинистки историци сега, неистово се мъчат как да изтрият няколко неща от историята

- да изтрият първите две години от ВСВ , представяйки този период само като ВОВ, запонал юни '41-ва, а съюзническите братски договори, паради, посещения ,чествания  и съгласувани военни операции като Полша, Финландия да се забравят.

- да изтрият плана Ленд Лиз от американците, стигащо до там да се фалшифицират снимки с американски самолети, камиони, най вече "студебекърите" .  Освен логистика - бензина продоволствие, включително и спомени за американските храни , консерви, сушени меса, и т.н.

- Сега путинизма стигна до там да се забранява със закон приравняването и сравняването на нацисткия режим със съветския.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попита, lenta.ru дали е достоверен източник?

В России не нашлось двигателей для ударных беспилотников

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, miro20 написа:

Няма такава излагация.

Но ти пък се състезаваш с овцата по неграмотност!

Омничето на мама!

Редактирано от dedidi
грешка на клавиатурата (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, miro20 написа:

Няма такава излагация.

Я пак си преведи от руски на български "умнико! Защо не превеждаш точно, а като те хванаха в издънка започна да шикалкавиш, било метална рамка или ограда ама друг път! Че и забележки прави на тези, дето правилно са си го превели! Не може така както си искам да го наричам, защото ще се промени превода, нищо че смисълът ще е  същият.

Цитат

Виждате ли разликата? А, такава има. При нацистите портата (порталът-порталната-врата) е метална, съветската е дървена

Многознаещият руски му се привиждат рамки или огради!

ворота - порта-портал!

дверь - врата!

Я се върни отново в Русия, че да научиш руския език правилно, и да не ти се струва, че след като ти не го разбираш, другите били ползвали транслейтър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, A.com написа:

Руснаците не са си отворили архивите. За немските и японските извращения знаем най-много от архиви.  За Русия/СССР колкото повече архиви стават достъпни толкова повече мантата "най-добрите" се изпразва от съдържание.

За къде без пропагандата. Назад в годините, разни исторически/образователни телевизии като Discovery:

- английски филм - Англия едва ли не сама печели Битката за Англия и войната с Германия

- американски - САЩ сам печели ВСВ. В Тихия океан е ясно, ама в Европа не е така.

- ако се мерне нещо за Русия - според зависи, може и сами да са спечелили, може и да не са

- германските оръжия - абе стават, ама...

Е значи са почнали да отварят архивите за ГУЛАГ на който толкова се кефи АБПФК Кити-Анне, казвам го защото попадам на нови книги от руснаците за ГУЛАГ иначе ви благодаря за инфото за архивите

Иначе за филмчетата знам че са пропаганда по пътя на логиката... Според мен САЩ не воюват а го играят снабдители през войната поне тук в Европа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, petie1 написа:

Според мен САЩ не воюват а го играят снабдители през войната поне тук в Европа

Африка, Италия, Денят Д, бомбардировките над Германия.

Погледнато от друг ъгъл си прав - САЩ са снабдители в Европа. Снабдяват Германия с напоителни количества бомби и разрушения. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...