Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 минути, valkiria1 написа:

абе има, ама го хванала параноята, че ще има син , който да му вземе властта и  глътнал майката. Като дошло време да се появи Атина, наредил да му разцепят главата та да излезе богинята.

-----------------------------

въобще прави впечатление,че гръцките богове имали много човешки черти. Може би затова са изчезнали с времето.

Същото и при евреите при цар Ирод.  Където са търсили младеца.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ирод_Велики

Юдейският цар, побеснял от подигравката на влъхвите, праща да избият всички новородени момчета от 2 г. и надолу, родени във Витлеем и всички управлявани от него области.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Значи е множество число. Добре.

https://de.wikipedia.org/wiki/Ruach

преди 10 минути, Myanmar написа:

Валкирия вече те светна по този въпрос, а тя за разлика от теб знае езика на оригинала. Остава да почнеш да четеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Охохохохо, колко си забавен и умен да пишеш глупости и да се чудиш защо другите не са те разбрали.

На 13 ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Нищо не ми е светнала. Злобно, както винаги се подигра. Но то е обяснимо. Все пак е от Израел. Мислят, се за богоизбрани.

Мания за величие. Комплекс на Наполеон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valkiria1 написа:

абе има, ама го хванала параноята, че ще има син , който да му вземе властта и  глътнал майката. Като дошло време да се появи Атина, наредил да му разцепят главата та да излезе богинята.

-----------------------------

Ми син на баща си, кво искаш? Даже малко го подминал.  Големи са гърците ей.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Същото и при евреите при цар Ирод.  Където са търсили младеца.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Ирод_Велики

Юдейският цар, побеснял от подигравката на влъхвите, праща да избият всички новородени момчета от 2 г. и надолу, родени във Витлеем и всички управлявани от него области.

Аха..сега пък сравняваш и търсиш аналогия между Ирод и Зевс....един вид "мъдрост " за бърза употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, acnekt написа:

Нищо не ми е светнала. Злобно, както винаги се подигра.

преди 1 час, valkiria1 написа:

Иешу си е точно дефиниран като мъж, като почнеш от вестта, която ангела занесъл на Мария и обяснението , което дал на Йосиф ,че ще стане пастрок на син Божий. После като се прехвърлят четирите евангелия и там се извежда родословието на този християнски Бог и се вижда,че за да станеш бог трябва да си от знатен род на исраелтяни и по специално този на Шломо Едидия, познат на по- простите  римскоговорящи и  четящи Вулгата като Соломон. За да си свят пък трябва да си и като Натан , който бил радетел за чистотата на поклонението. Още много са препратките ,че Иешу е мъж нищо, че бил с дълги коси по изискванията за назорейство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

Големи са гърците ей.. :D

бе големи. Кой нормален ще измисли персонаж като амазонката. Нещо като женски кентавър-все на коня ,тяло което било почти слято с това на животното. Всеки нормален мъж ще пожелае жената отделно от коня. Ненормалният също, ако разбира се не е съвсем идиот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valkiria1 написа:

Аха..сега пък сравняваш и търсиш аналогия между Ирод и Зевс....един вид "мъдрост " за бърза употреба.

Но е факт нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

бе големи. Кой нормален ще измисли персонаж като амазонката. Нещо като женски кентавър-все на коня ,тяло което било почти слято с това на животното. Всеки нормален мъж ще пожелае жената отделно от коня. Ненормалният също, ако разбира се не е съвсем идиот.

Като няма жени и коня е риба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valkiria1 написа:

Всеки нормален мъж ще пожелае жената отделно от коня. Ненормалният също, ако разбира се не е съвсем идиот.

Абе...Зоофилите няма да се съгласят с теб. :lol6:

току-що, Myanmar написа:

Като няма жени и коня е риба.

Ето ти и друга приказка... "Куцо, кьораво, сакато, дупка има ли - то е злато."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valkiria1 написа:

И в юдаизма има такива аномалии. Как му бе името, на човека който е живял корема на кит. Пророк Йона?

Йона е пророк от Стария завет, който е най-известен с това че е бил погълнат от кит (или голяма риба) където преживял три дена и три нощи преди да бъде изплют от кита.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Йона_(пророк)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

И в юдаизма има такива аномалии. Как му бе името, на човека който е живял корема на кит. Пророк Йона?

Йона е пророк от Стария завет, който е най-известен с това че е бил погълнат от кит (или голяма риба) където преживял три дена и три нощи преди да бъде изплют от кита.

и какво пророка Йона, кит ли е ?.....абе недей "проговаря",че разсейваш съмненията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

Коя част е сексуалния акт, изакването ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valkiria1 написа:

и какво пророка Йона, кит ли е ?.....абе недей "проговаря",че разсейваш съмненията...

Можеш ли да се държиш човешки или ти е чуждо това? И кой нормален живее в кит?

Пинокио ли? Буратино? Или може би ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lightshadowmaker написа:

Абе...Зоофилите няма да се съгласят с теб. :lol6:

е, зависи как се подхожда в случая-като към жена или като към животно ..хайде да не задълбаваме в темата,че ще стигнем и до русалките и Нептун и ще загубим детската аудитория

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, valkiria1 написа:

..хайде да не задълбаваме в темата,че ще стигнем и до русалките и Нептун и ще загубим детската аудитория

То само това крепи детската аудитория да чете тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, valkiria1 написа:

е, зависи как се подхожда в случая-като към жена или като към животно ..хайде да не задълбаваме в темата,че ще стигнем и до русалките и Нептун и ще загубим детската аудитория

Да, друго си е Златния Телец. Там се подхожда като божество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, не разбрах толкова време каква е целта на темата. Почва като реален сексизъм срещу жените и се обръща в някакви доста странни дискусии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lightshadowmaker написа:

Сега, не разбрах толкова време каква е целта на темата. Почва като реален сексизъм срещу жените и се обръща в някакви доста странни дискусии.

Питай умната от Израел, на мен ми личи и съм тъп. Те са богоизбрани. Аз съм гой, понякога и шабесгой.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Гой

https://bg.wikipedia.org/wiki/Шабесгой

Аз, гоята, спирам, защото вече и ми личи, както и ме посътваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lightshadowmaker написа:

Ти освен себе си не разбираш и останалите. Търси причините, източникът е един и същ.

преди 2 минути, acnekt написа:

Питай умната от Израел, на мен ми личи и съм тъп. Те са богоизбрани. Аз съм гой, понякога и шабесгой.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Гой

https://bg.wikipedia.org/wiki/Шабесгой

Начи, няма такъв гювеч, дека тиквата ти се явява блюдо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Да, друго си е Златния Телец.

е, сега като ти кажа ,че Златния телец ,/който съвсем не е символ на богатство в СЗ/ , мамон и ма-моне , което е съкращение от ма/ата/ моне не е това, което е , наблъскано в главата ти  пак ще кажеш, че се заяждам. Чети там : Золотой телёнок и трай.

преди 11 минути, acnekt написа:

Аз, гоята, спирам, защото вече и ми личи, както и ме посътваха.

то и думата гой е употребена за други , които почитат не Сион, а Гарезим в друг смисъл ,ама няма да ти възразявам .  Ти най-добре познаваш себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, valkiria1 написа:

е, сега като ти кажа ,че Златния телец ,/който съвсем не е символ на богатство в СЗ/ , мамон и ма-моне , което е съкращение от ма/ата/ моне не е това, което е , наблъскано в главата ти  пак ще кажеш, че се заяждам. Чети там : Золотой телёнок и трай.

то и думата гой е употребена за други , които почитат не Сион, а Гарезим в друг смисъл ,ама няма да ти възразявам .  Ти най-добре познаваш себе си.

Не знам руски език. И дали ще трая не  твоя работа. Не се намирам в твоята къща. Но както винаги няма нищо човешко. Нищо ново.
Най-много ми хареса, как си сменяте профила с този на Myanmar. Евала. 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Най-много ми хареса, как си сменяте профила с този на Myanmar. Евала.

Като ти казвам да не "проговаряш" , за да не разсейваш съмненията, да знаеш, че ти го казвам от добро сърце.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, acnekt написа:

Не знам руски език. И дали ще трая не  твоя работа. Не се намирам в твоята къща. Но както винаги няма нищо човешко. Нищо ново.
Най-много ми хареса, как си сменяте профила с този на Myanmar. Евала. 😀

Недей, че някъде ис текстувити свети е написано, че мъжът е обречен да е роб на жена си.... Ща изкажат на жената и ще стане страшно.
Освен това вместо дойч да беше учил русский язык. Германките са грозни, защо ти е тоя немски тогава?

преди 33 минути, acnekt написа:

Те са богоизбрани.

Господ е Българин!

преди 12 минути, valkiria1 написа:

Като ти казвам да не "проговаряш" , за да не разсейваш съмнениятa

Права си. За теб няма никакви съмнения :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...