Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, herkules2 написа:

Нищо не съм омешал, понятията са точни или искаш точни дефиниция тях? Старая се да не обиждам лично никого, а че феминизмът е отрова-опиум за жените е видно, и "гнусен феминизъм" е точното опрпеделение за него!

Давай, де. Ти самият не знаеш, какво е феминизъм. Но важното е да мразим. Какво мразим? Мразя да мразя, тези които мразят и тези които не мразят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, acnekt написа:

Може би имало повече хора като теб и да си мислят, че е мъж. Защото виждам, при теб това е огромен проблем. Какво да прави жената, само и само да се хареса и на такива като теб.

Аз такива жени не харесвам и ме е гнус от тях. Уж са жени, пък не са. Сигурно на теб като жена ти харесват, само дето няма да ти свършат работа, защото им липсват мъжки атрибути. То и Папеса Йоана с измама става Папеса и познай! След като разбрали за мръсната женска измама свещениците я обградили и я заклали, въпреки че е била бременна! От тогава при избор на папа избраните се проверяват със специален стол с отвор в средата за мъжки атрибути. Има си правила в света, за предиденти и за папи жени да не се избират! Защо ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, herkules2 написа:

Аз такива жени не харесвам и ме е гнус от тях. Уж са жени, пък не са. Сигурно на теб като жена ти харесват, само дето няма да ти свършат работа, защото им липсват мъжки атрибути. То и Папеса Йоана с измама става Папеса и познай! След като разбрали за мръсната женска измама свещениците я обградили и я заклали, въпреки че е била бременна! От тогава при избор на папа избраните се проверяват със специален стол с отвор в средата за мъжки атрибути. Има си правила в света, за предиденти и за папи жени да не се избират! Защо ли?

Никъде в Библията или в Корана не е казано Господ или Иисус от какъв пол е? Не знам. Ти кажи. За пръв път чувам, че има такива правила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, acnekt написа:

Давай, де. Ти самият не знаеш, какво е феминизъм. Но важното е да мразим. Какво мразим? Мразя да мразя, тези които мразят и тези които не мразят.

Пак не си разбрала. Може да мразя някои (феминистките), а може да обичам други жени. По правилно е да мислиш, че всяка ще пострада здраво, ако нещо много вземе да се гаври, като развява женските си права, погазвайки моите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, herkules2 написа:

Пак не си разбрала. Може да мразя някои (феминистките), а може да обичам други жени. По правилно е да мислиш, че всяка ще пострада здраво, ако нещо много вземе да се гаври, като развява женските си права, погазвайки моите!

Ако искаш и в среден род ми говори или както немците на ТЕ. Все ми е тая.

Защо само на теб ти се полага правила? Така не погазваш ли и нейните. На жената правата. Защо си мислиш, че ти и само ти имаш права?Това да не ти е имот или стока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Никъде в Библията или в Корана не е казано Господ или Иисус от какъв пол е? Не знам. Ти кажи. За пръв път чувам, че има такива правила.

Ти сигурно си чела библията, колкото си чела и конституцията. Правилата ги тълкуваш както ти изнася. Ето ти извадка от библията, сама прецени Господ от какъв пол е? Сигурно Исус се е наричал тогава Исуска, а Магдалина Магдалин?

1 Тимотей 2:12 BG1940

А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, herkules2 написа:

Ти сигурно си чела библията, колкото си чела и конституцията. Правилата ги тълкуваш както ти изнася. Ето ти извадка от библията, сама прецени Господ от какъв пол е? Сигурно Исус се е наричал тогава Исуска, а Магдалина Магдалин?

А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, но нека бъде мълчалива.

Недей да богохулстваш. Уважавай религията и вярата. Пак дискриминация. И къде точно пише какъв пол е Иисус или Господ? Как изглежда?

Битие 1:26-31

И Бог сътвори човека по Свой образ, по Божия образ го сътвори, мъж и жена ги сътвори

https://www.bible.com/bg/bible/901/GEN.1.26-31.НП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, acnekt написа:

Ако искаш и в среден род ми говори или както немците на ТЕ. Все ми е тая.

Защо само на теб ти се полага правила? Така не погазваш ли и нейните. На жената правата. Защо си мислиш, че ти и само ти имаш права?Това да не ти е имот или стока.

Ами защото правата и са такива каквито са и не са над тези на мъжете по природен закон, а феминизмът, който ти си мислиш, че разбираш се стреми към изцяло само женски права за сметка на мъжките. Казват му гиноцентризъм или по просто "матриархат"! Как така женските права над 10 000 години са били едни, а сега изведнъж хоп, станали други, а някой като мен иска да се погазват, защото днешните женски права ги смята за извращение?

преди 9 минути, acnekt написа:

Недей да богохулстваш. И къде точно пише какъв пол е Иисус или Господ?

Брей, че се пънеш като костилка от кайсия, дето е хлъзгава и не иска да я счупят! Ами то за бавноразвиващите е ясно, че Господ е създал човека-мъжа, по свой образ и подобие. Това, че феминистките пренаписаха библията не значе нищо, защото оригиналите на стария и новия завет се пазят и са непроменени. Все пак има подсказка и за бавноразвиващите се!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Света_Троица

Цитат

Бог съществува в определени моменти само като Отец, или само като Син, или само като Св. Дух)

Къде богохулствам? На Отеца жена ли ще кажеш, че е? Или пък синът не е син, а е дъщеря? Св. Дух да не би да е женски?

Тук се говори за човека, а не за жената! Теолозите още спорят ожесточено дали жената има душа, и по действията на днешните жени стигат до извода повечето от тях, че жената не е като човека! Я провери как се пише на английски човек и как мъж, за да ти стане ясно за какво иде реч!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, herkules2 написа:

Тук се говори за човека, а не за жената! Теолозите още спорят ожесточено дали жената има душа, и по действията на днешните жени стигат до извода повечето от тях, че жената не е като човека! Я провери как се пише на английски човек и как мъж, за да ти стане ясно за какво иде реч!!

Като толкова си на ти с езиците, кажи дали има женски и мъжки род в  английския език, щом така си го споменал, но в момента ти изнася тази теза и затова я споменаваш. От книга с 500 страници, така ще редактираш че да стане твоето, но не копираш от до, а само и единствено, както на теб ти изнася една, единствена дума от книгата. За да може пак да извъртиш долнопробната и психопатска теза.

Защо не спомена и турски език. Дали там има женски и мъжки род? Женски и мъжки имена в англоезичния свят, а в турскоговорящия свят? Или всичко е O на турски език. Или конкретно в английския език THE, щом си го споменал. Там как ще се преведе светия дух, мъж или жена? Кой род?

Ти кажи, нали знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, herkules2 написа:

Брей, че се пънеш като костилка от кайсия, дето е хлъзгава и не иска да я счупят! Ами то за бавноразвиващите е ясно, че Господ е създал човека-мъжа, по свой образ и подобие. 

Пишеш за нещо което не може да го докажеш, също както и че фминизъма е виновен за всичките ти неволи. 

преди 34 минути, herkules2 написа:

Къде богохулствам? На Отеца жена ли ще кажеш, че е? Или пък синът не е син, а е дъщеря? Св. Дух да не би да е женски?

Не си представям свят без жени, свят за който така бленуваш, такъв свят не на всеки би се харесал. А какво мислиш за това, че Бог няма пол? Че всеки го визуализира според разбиранията си и желания, не знам за такъв който е имал лична среща с Бог за да каже жена или мъж е. Е изключение прави Анжел който се е срещал с Бог, но там е друга тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, herkules2 написа:

Гледай сега как ще опровергаем част от мъдростта на библията :):

“Глупавият мъж прави забележка на жената да млъкне, а умният мъж й казва, че устните й са необикновено хубави, когато се намират в покой.”

Природа каждому оружие дала:
Орлу — горбатый клюв и мощные крыла,
Быку — его рога, коню — его копыта,
У зайца — быстрый бег, гадюка ядовита,
Отравлен зуб ее. У рыбы — плавники,
И, наконец, у льва есть когти и клыки.
В мужчину мудрый ум она вселить умела,
Для женщин мудрости Природа не имела
И, исчерпав на нас могущество свое,
Дала им красоту — не меч и не копье.
Пред женской красотой мы все бессильны стали,
Она сильней богов, людей, огня и стали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, acnekt написа:

Като толкова си на ти с езиците, кажи дали има женски и мъжки род в  английския език, щом така си го споменал, но в момента ти изнася тази теза и затова я споменаваш. От книга с 500 страници, така ще редактираш че да стане твоето, но не копираш от до, а само и единствено, както на теб ти изнася една, единствена дума от книгата. За да може пак да извъртиш долнопробната и психопатска теза.

Защо не спомена и турски език. Дали там има женски и мъжки род? Женски и мъжки имена в англоезичния свят, а в турскоговорящия свят? Или всичко е O на турски език. Или конкретно в английския език THE, щом си го споменал. Там как ще се преведе светия дух, мъж или жена? Кой род?

Ти кажи, нали знаеш.

Я стига си ми хващала врабчета! Не съм изцяло на ти с всички езици, но мога да говоря разбираемо на доста от тях. Сама не можеш ли да си преведеш от английския и как се пишат "човек"и "мъж", и после си напиши жена за да видиш разликите. То и ти вече си се определила като мъж, но до скоро под аватара ти нямаше упоменат пол, а беше неопределен за подразбиране от коментарите ти. Не съм с перфектен турски, но си говоря свободно с турците. И какво като при тях няма родове? Всичко е в мъжки род, дори женските имена по някога! Много по-лесно е за разбиране! Бян, сян, О (аз ти той) и останалото. За това на турците им е трудно да говорят български, и я карат без родове! Един мъж, един жена, един дете (бир адам, бир кадън, бир чоджюк) и така на татък, всичко при тях е бир (един)! При турците няма "светия дух", да тях Господ е един.....Аллах бирдир!!! А, я, ти като си много умна или умен (не знам вече), как ще кажеш това по смисъл на български?! : - " Вървял по пътя един човек с жена си"!!!  И това!!! -  "Вървяла една човечка по пътя с мъжа си"!

Как ти звучи, правилно ли е последното?

преди 4 часа, FusE написа:
преди 4 часа, herkules2 написа:

Пишеш за нещо което не може да го докажеш, също както и че фминизъма е виновен за всичките ти неволи. 

Кога съм казвал, че имам неволи поради феминизма? Неволи ще имат феминистките, ако в реала ме предизвикат и решат да се гаврят с авторитета ми. Такива женски права ще им дам, че няма да могат да ги носят! Господ не се доказва от простосмъртните, той се приема от тях, като образ и подобие на мъж. Или смяташ, че мъже и жени са с еднаква физиология? Как ще обясниш, че в много от смятаните за свещени места на земята не се допускат жени, за да не ги омърсят с присъствието си? Няма да ти давам линкове, че пак ще призовеш модовете за остракирането ми!

преди 4 часа, FusE написа:

Не си представям свят без жени, свят за който така бленуваш, такъв свят не на всеки би се харесал. А какво мислиш за това, че Бог няма пол? Че всеки го визуализира според разбиранията си и желания, не знам за такъв който е имал лична среща с Бог за да каже жена или мъж е. Е изключение прави Анжел който се е срещал с Бог, но там е друга тема.

Ти много неща не искаш да си представиш, за това ти се иска Господ да е безполов. Дори и да е така, какво от това? Господ (природата) създала всичко живо на планетата е дала разума на човешкия род, и го е разделил на половина, от която едната половина е физически много по-силна и по умна от другата, за да може пази и издържа другата половина, която пък природата е дарила с детеродна способност за продължаване на човечеството! Свят без жени теоретично е възможно, защото животът продължава благодарение на Y хромозомата, която само мъжете притежават. Имат си и Х-хромозома, като жените но спирам, че отново ще скочиш с твоите съмишленици или за остракирането ми, или за заключване на темата! Свят без мъже е невъзможен по ред обективни причини, и ти щом си интелигентен трябва да го разбираш, нищо, че не можеш (не искаш) да си го представиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, FusE написа:

Бог няма пол ли? Разбира се че има. Отец, син... като безполови ли ти звучат? Дори в древните религии с множество богове, върховния Бог пак е мъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Радул написа:

Бог няма пол ли? Разбира се че има. Отец, син... като безполови ли ти звучат? Дори в древните религии с множество богове, върховния Бог пак е мъж.

Това доказва, че жените са дискриминирани и затова се борят за права си, дискриминиран е и третия пол също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Това доказва, че жените са дискриминирани и затова се борят за права си, дискриминиран е и третия пол също. 

И откога това, че някой не е мъж го броим за дискриминация? Трети пол не съществува. Само 2 пола могат да се размножават по естествен начин, значи има 2 пола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радул написа:

И откога това, че някой не е мъж го броим за дискриминация? Трети пол не съществува. Само 2 пола могат да се размножават по естествен начин, значи има 2 пола.

Според Херкулес може да се размножава и един пол само да е :D

А трети пол е 

Цитат

Третият пол, трета полова идентичност или третата полова раса е понятие, което се отнася до хора, които се определят от себе си или от обществото като нито мъже, нито жени. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Трети_пол

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, acnekt написа:

Недей да богохулстваш. Уважавай религията и вярата. Пак дискриминация. И къде точно пише какъв пол е Иисус или Господ? Как изглежда?

Битие 1:26-31

И Бог сътвори човека по Свой образ, по Божия образ го сътвори, мъж и жена ги сътвори

https://www.bible.com/bg/bible/901/GEN.1.26-31.НП

То, ако неговото е богохулстване, то твоето е направо изнасилване на Библията. Иешу си е точно дефиниран като мъж, като почнеш от вестта, която ангела занесъл на Мария и обяснението , което дал на Йосиф ,че ще стане пастрок на син Божий. После като се прехвърлят четирите евангелия и там се извежда родословието на този християнски Бог и се вижда,че за да станеш бог трябва да си от знатен род на исраелтяни и по специално този на Шломо Едидия, познат на по- простите  римскоговорящи и  четящи Вулгата като Соломон. За да си свят пък трябва да си и като Натан , който бил радетел за чистотата на поклонението. Още много са препратките ,че Иешу е мъж нищо, че бил с дълги коси по изискванията за назорейство.

преди 7 часа, acnekt написа:

Защо не спомена и турски език. Дали там има женски и мъжки род? Женски и мъжки имена в англоезичния свят, а в турскоговорящия свят? Или всичко е O на турски език. Или конкретно в английския език THE, щом си го споменал.

Там как ще се преведе светия дух, мъж или жена? Кой род?

Няма да започваш превода нито от английски, нито от турски език. Що за нелепици, безпросветний, че ги и налагаш като стил и изходна точка на разсъждение  ?

Словото е дадено на древен език и от него е изходната точка, а не от Кинг Джеймс и огузите. Верното започва от думата "руах " и следва Руах ха-Кодеш, руах Адонай и пр... и това е силата на Адонай, а представи си руах е в женски род . И като прибавиш към това и другите имена с които се нарича душата -нефеш, нешама, йехида и хайа съвсем ще се оплетеш в кълчищата.  На всичкото отгоре духът го бъркат и с Шехина.Патешката стойка ти гарантирам и като добавим ,че връзката на Адонай с хората посредством пророците била Бат Кол, буквално "дъщерята на гласа" Първосвещеникът чувал бат кол от светая светих да проговаря и предавал чутото на народа. Писанията казват ,че бат кол се произнесла и в  спора между двете големи равински школи тази на Шамай и тази на Хилел . Евреите като създатели на свещените писания поддържали една безусловно монотеистична концепция за бог и за да избегнат профанизацията на името Му го наричат Адонай. Дядо белобради, който вади ряпа  е персонаж от друга приказка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, FusE написа:

Според Херкулес може да се размножава и един пол само да е :D

А трети пол е 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Трети_пол

По естествен начин не може. Затова и третия пол не е пол! Не може да се размножава по естествен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Радул написа:

Значи стерилните и тези с които не могат да имат деца ги отписваме. Защото не е естествено и не могат да се размножават. Отписваме и жените разбира се, както разбрахме те нямат душа и не са хора. Кой или кого още да елиминираме? Инвалидите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

По естествен начин не може. Затова и третия пол не е пол! Не може да се размножава по естествен начин.

А вирозите имат ли пол? :D  Питам за едно приятелче с име Корона

току-що, acnekt написа:

Значи стерилните и тези с които не могат да имат деца ги отписваме.

Техните гени вече са отписани. Защото не могат да ги предадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Значи стерилните и тези с които не могат да имат деца ги отписваме.

Значи много тъп извод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lightshadowmaker написа:

Направо да премахнат конституцията и да пренапишат от << Моята Борба>> на Хитлер.

току-що, Радул написа:

Значи много тъп извод.

Ти го пишеш, не аз. Прочети какво си писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lightshadowmaker написа:

Как се размножават вирусите, Лайтмноготиедългоимето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Направо да премахнат конституцията и да пренапишат от << Моята Борба>> на Хитлер.

Знаеш ли...Хайл lightshadowmaker. Извини се бе.

преди 1 минута, Радул написа:

Как се размножават вирусите, Лайтмноготиедългоимето?

Не само името ми е дълго. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...