Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 23 минути, N1K17Y написа:

Аз пиша защитаващите Русия са все нещастни, той чете всички нещастни хора защитават Русия  :lol6:

Защо упорстваш да философстваш, като сам, гордо показваш всеки път, че логическото ти мислене е на ниво начално училище ? Тъпио, а защо се описваш във всеки си коментар ?

Тъпио, това последното, ако си го писал, докато си гледал в огледалото би било вярно и по случайност поне веднъж да си прав...

Иначе съм убеден, че щастлив си постоянно... това е една от характерните черти на такива като теб...

Дъглас Адамс е бил нещастен, щом казваш...

Тъй като изключително бавно схващаш, то явно трябва да ти се обяснява повечко...

"Бих предпочел да съм щастлив отколкото винаги прав" е мисъл на Адамс, а не е мое твърдение...

Затова по-долу съм изказал моето... "Е, аз се старая да съм щастлив, нищо че съдбата е отредила най-често да съм прав... "...

Сиреч, дали ще съм щастлив зависи единствено и само от мен, а не от нещо друго...

Както и че не е възможно постоянно щастие, това е характерен белег за малоумие...

И пак ще ти посоча недостатъка в твоята "логическа мисъл" - кога съм защитавал Русия...

Тъпио роден, щастлив живот на Тъпио ще водиш...

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

АОНСУ

Не можеш да не се похвалиш, че си идиот, нали Асланчик...

преди 1 минута, БаалБек написа:

Това ти го мислиш, а Си дали е на същото мнение.

На китайците така е по изгодно. Тях ги интересуват евтините ресурси. РФ плаща на Китай да добива подземни блага от нейната територия. Така ефекта за Китай е двоен. Хем купуват евтина енергия, хем им се плаща да владеят ресурсите на РФ. 

Да и да си унищожат евтиното производство. Достатъчно е да дойде друг китайски ръководител с про-западно и демократично мислене .

Както поне веднъж каза нещо вярно - времето ще покаже...

За китайците изгодно в момента е по-маловажно от изгодно в дългосрочен план...

Да не говорим., че дори в краткосрочен план, в опита ти за "размишление" има логически антагонизъм...

РФ плаща на Китай, Китай печели двойно от нея, но Китай има интерес от разпадането на РФ...

Опитваш се да задминеш "висшия дипломатически пилотаж"?

Е, ето това болднатото последно твое изречение е нещо, върху което трябва сериозно да се замислиш, за да разбереш, че Китай няма интерес от разпадането на РФ, стига да имаш желание за това и съответните качества...

Производството в Китай отдавна вече не е ефтино...

Още един признак, че не си наясно, какво коментираш и търсиш "сламки" за които да се хванеш...

Все повече ми заприличваш на Ахилесов в темата за Короната...

Както ти казах, избора си е твой...

Може ли Тенекиеният човек да се превърне в истински?

Според книгата може, но само ако сам желае това...

Ще ти преразкажа един епизод от "Сидхарта" на Хесе...

Когато Сидхарта се завръща от отшелничеството си в света на хората и пита един търговец за работа...

Търговецът го попитал "Добре, но кажи какво умееш"...

Сидхарта отвърнал - "Умея да чета, пиша и смятам, но най-важното е, че умея да постя"...

Търговецът отвърнал - "Четенето, писането и смятането добре, но какво общо има постенето"...

Сидхарта отвърнал - "Постенето е най-важно, защото то ще ви накара да приемете моите условия"...

"И как ще стане това?" - разсмял се търговеца...

"Много просто, ако не се съгласите на моите условия, аз ще се върна към отшелничеството и ще постя толкова време, колкото е нужно, но накрая вие ще ме потърсите, защото не може да намерите друг, който да може и да чете, и да пише, и да смята" - спокойно отвърнал Сидхарта...

Търговецът се замислил за миг и казал - "Наемам те, кажи си условията"...

Този откъс описва много точно това, което се случва и днес...

Китайците умеят да постят...

Как казваше ти - Който разбрал - разбрал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5433

• miro20

2977

• Coco1

2926

• BANKATA

2479

преди 5 минути, miro20 написа:

Същото се чудя и за теб. Как лапаш рашистки лъжи и спекулации.

Можеш сам да се досетиш каква "света вода ненапита" е режима в Сърбия и Милошевич.

Същия дето навиваше масурите на македонците да ни мразят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, glen написа:

Първото нещо, което ми дойде на ум, беше кой президент/държавен глава в Колективния Запад би имал смирението да се срещне с майките на своите войници в открита обстановка и да ги остави да говорят свободно по телевизията за своите притеснения, болка, тревоги?
Никой, само Путин може да го направи.

Зеленски го е правил, награждавал е и военни и близки на военни, както и е ходил на фронта. Последно бе в Херсон.

А Путлю се среща с фалшиви "майки"  от подбрани активистки и служители на ФСБ.

Освен камарата фалшиви видеомонтажи  които цитирах по назад със стюардесите и т.н.

Това е най страхливото бункерно джудже което толкова да се излага от всички лидери по света.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, andiay написа:

За китайците изгодно в момента е по-маловажно от изгодно в дългосрочен план...

Да не говорим., че дори в краткосрочен план, в опита ти за "размишление" има логически антагонизъм...

РФ плаща на Китай, Китай печели двойно от нея, но Китай има интерес от разпадането на РФ...

Опитваш се да задминеш "висшия дипломатически пилотаж"?

Е, ето това болднатото последно твое изречение е нещо, върху което трябва сериозно да се замислиш, за да разбереш, че Китай няма интерес от разпадането на РФ, стига да имаш желание за това и съответните качества...

Производството в Китай отдавна вече не е ефтино...

Още един признак, че не си наясно, какво коментираш и търсиш "сламки" за които да се хванеш...

Когато Сидхарта се завръща от отшелничеството си в света на хората и пита един търговец за работа...

Търговецът го попитал "Добре, но кажи какво умееш"...

Сидхарта отвърнал - "Умея да чета, пиша и смятам, но най-важното е, че умея да постя"...

Търговецът отвърнал - "Четенето, писането и смятането добре, но какво общо има постенето"...

Сидхарта отвърнал - "Постенето е най-важно, защото то ще ви накара да приемете моите условия"...

"И как ще стане това?" - разсмял се търговеца...

"Много просто, ако не се съгласите на моите условия, аз ще се върна към отшелничеството и ще постя толкова време, колкото е нужно, но накрая вие ще ме потърсите, защото не може да намерите друг, който да може и да чете, и да пише, и да смята" - спокойно отвърнал Сидхарта...

Търговецът се замислил за миг и казал - "Наемам те, кажи си условията"...

Този откъс описва много точно това, което се случва и днес...

Китайците умеят да постят...

Това ли беше? И как се разбира, че твоята логика е вярната, а моята не? Ти твърдиш "Силна Русия е щит за Китай", а аз ти написах, защо смятам, че не е. А сега чета това горното, от което не става ясно аргументите ти, защо ти си прав, например. 

Аргументите ли ми коментираш или друго?

Това ли са ти аргументите, че не съм права?

преди 26 минути, andiay написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, glen написа:

Да,те са бамбашка майки!След като загубиха всичките си деца във войната, руските майки ще ви чакат въоръжени на границата. Русия при Путин е голямо семейство и всички са във война, децата в окопите, майките в тила.

Освен САЩ, целият НАТОстан ще бъде победен от жените, майките, съпругите, сестрите на Русия!

Чичко Путин е велик лидер. Не само Русия, но и целият свят има късмета да има лидер за тази епоха!

Русия имаше благословията Путин да се появи точно по времето, когато Русия се нуждаеше от човек с неговата величина.Лидерите растат от историческа нужда!

Супер лидер. Затри 100 хил. млади руснаци.

Хвала на таквиз лидери, хвала на таквиз ценности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,те са бамбашка майки!След като загубиха всичките си деца във войната, руските майки ще ви чакат въоръжени на границата. Русия при Путин е голямо семейство и всички са във война, децата в окопите, майките в тила.

Освен САЩ, целият НАТОстан ще бъде победен от жените, майките, съпругите, сестрите на Русия!

Чичко Путин е велик лидер. Не само Русия, но и целият свят има късмета да има лидер за тази епоха!

Русия имаше благословията Путин да се появи точно по времето, когато Русия се нуждаеше от човек с неговата величина.Лидерите растат от историческа нужда!

Жалко, че е на години и не може чичко Путин сам да ходи да опложда руските майки :lol6:

Това са преди всичко хора, техните традиции, тяхната култура, тяхната история, която се предава от поколение на поколение и се поема от всички  с майчиното мляко

Сега всичко е ясно, тия които избягаха от мобилизацията, не са кърмени, а са ги хранели с млякото от кутийките :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Анди за пореден път потвърждаваш, че ти не коментираш с аргументи някакво твърдение, а коментираш самия човек и по възможност ако може да го изкараш невменяем. Наистина ли имаш някакво чувство за природна слабост и намираш спасение в утешителни мечтания, лекувайки раните си с илюзии?

Или Миро е прав:

преди 34 минути, miro20 написа:

Не, наистина, не е нормално в психиатрия да им дават пълен достъп до интернет....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... и с ботокс, и плешив!
Вчера е почерпил дясната ръка на белоруския таракан с "чайче". И онзи отпрашил при Кобзон. Решил шушу-мушу с поляците, ама го изпреварили. Много знаеш - на концерт, като онзи лумпен спермоусов. КГБ ви е родила и тя ше ви погребе. Сега таракана е мат. Или вабанк - хайде блядове, събирайте си ръждяците и в рашка или атакува Украйна. И в двата случая концерта е гарантиран.

А пигмея за първи и последен път се срещна с народ по повод подводницата "Курск". Не издържа и нарече жените на матросите 10 доларови блядки. От този момент само примитивни постановки с ФСБ-ешници. Баща му умира 1942г защитавайки  Невския проход, а питун се ражда 1950г.

И вчера арменчето, как мъжки скъса с измишльотината ОДКБ. Ще губи нови земи, но да чака от джудже с глинени крачета, как щели да колонозират луната, а после да защитават марс, ебаси паралелните вселени между ботокса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, БаалБек написа:

Това ли беше? И как се разбира, че твоята логика е вярната, а моята не? Ти твърдиш "Силна Русия е щит за Китай", а аз ти написах, защо смятам, че не е. А сега чета това горното, от което не става ясно аргументите ти, защо ти си прав, например. 

Прочети пак... и пак, ако трябва...

Посочил съм ти и най-фрапантния пример, че логиката ти, всъщност не е логика...

Аз твърдя, че относително силна Русия в днешния си вид е щит за Китай, а не силна Русия...

Правиш ли разлика?

Няма как насила да ти обяснявам нещо, ако ти не желаеш то да ти бъде обяснено, а неистово се стремиш да докажеш, че аз не съм прав...

Затова казах, че все повече ми заприличваш на Ахилесов в коронатемата...

От незнание и от непознаване на материята, няма как да извадиш аргумент, нито да разбереш чуждите аргументи...

Важи за всички, не само за теб...

Затова някога казах, че тази тема е "седянка пред блока или разговор в кръчмата след третата ракия"...

Как беше - "От политика и футбол, всеки разбира"...

Тази тема е отражение на това...

Кой крив, кой прав, времето ще покаже...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, BANKATA написа:

Супер лидер. Затри 100 хил. млади руснаци.

Хвала на таквиз лидери, хвала на таквиз ценности.

Мечтае си и той всеки ден, детето му да го могилизират и да му подарят една лада, а някой руснак "инцидентно" да оправи жена му. Жалко, че и жалките му мечти не се сбъдват, ще му остане само да си обвинява краварите цял живот. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Profruit написа:

И вчера арменчето, как мъжки скъса с измишльотината ОДКБ

Ама русофилите не го коментират, че не е рассия-угодно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, БаалБек написа:

Анди за пореден път потвърждаваш, че ти не коментираш с аргументи някакво твърдение, а коментираш самия човек и по възможност ако може да го изкараш невменяем. Наистина ли имаш някакво чувство за природна слабост и намираш спасение в утешителни мечтания, лекувайки раните си с илюзии?

Или Миро е прав:

Мимето е прав само когато пикае, но и това не е много сигурно, но в случая не е далеч от истината...

Това, че не желаеш да разбереш аргументите ми, не е по моя вина...

Няма как насила да ти докажа, че са аргументи...

Аз съм точно толкова силен, колкото съм и слаб...

Силните ми страни са и моята слабост, и обратното...

Утешение никога не съм търсил в нищо, не ми е необходимо...

Мечтите съм се стремял да постигна до възможния максимум, ако ги постигна на 100%, значи просто не са били мечти...

Раните си не лекувам, така ми напомнят да не допускам същите грешки...

С илюзиите ми се наложи да се разделя още като юноша...

Ти успяла ли си да се разделиш с тях?

Нещо друго относно скромната ми личност интересува ли те или ще си вярваш на изводите, които сама си правиш на база незнание?

Каквото и да избереш, не ме бърка...

Изборът си е твой, не е мой...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, andiay написа:

Аз твърдя, че относително силна Русия в днешния си вид е щит за Китай, а не силна Русия...

Правиш ли разлика?

Според официалната китайска историография почти половината от територията на Русия всъщност е Китай. 

преди 16 минути, andiay написа:

Няма как насила да ти обяснявам нещо, ако ти не желаеш то да ти бъде обяснено, а неистово се стремиш да докажеш, че аз не съм прав...

И как се стремя неистово? Или посочи или излиза, че само така си внушаваш. 

преди 17 минути, andiay написа:

От незнание и от непознаване на материята, няма как да извадиш аргумент, нито да разбереш чуждите аргументи...

Важи за всички, не само за теб...

Така е, всички сме езичници, а ти ни вкарваш в правата вяра.

А РФ вече е мъртва империя. Това ясно ще проличи, когато украинския флаг се развее над Севастопол. Диктаторът Путин никога не е играл шах, а покер. Често печелеше с лоши карти, защото противниците се поддаваха на блъфовете му. Сега той инстинктивно знае, че загубата на тази война ще постави под въпрос политическото и физическото му оцеляване. Той ще мобилизира всичките си ресурси. Но това няма дълго да продължи и в някой момент хората около него ще започнат да търсят изходна стратегия за себе си.

ПП:

САЩ създадоха Група за поддържане на сигурността – Украйна или SAG-U, тризвездно командване, което да наблюдава подкрепата за Украйна. Новото съвместно командване на силите ще бъде разположено във Висбаден, Германия, за да се занимава с доставките на оръжие, обучението на персонала и други свързани задачи за конфликта в Украйна. Съвместното командване ще бъде обслужвано от персонал от всички военни служби. Членовете на тази организация ще бъдат изтеглени от звена и организации в САЩ от всички военни клонове - армия, морски пехотинци, флот и военновъздушни сили. SAG-U ще се координира тясно с Контактната група за отбрана на Украйна.  Тя също така ще следи използването, разположението и отчетността на по-модерните оръжия, които се предоставят на Украйна – гарантирайки, че те няма да попаднат в руски ръце или да бъдат отклонени от предназначението си.

С две думи Украйна е с единия крак в НАТО.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, БаалБек написа:

Не са русофили, не са! Това са путьофили!
Едни същи раздрънкани мантри за шорош, евреите, фащ. Бягат от чушкопека на терасата до компа, да чекират лайкове и обратно.

путьо воюва срещу трансформаторни будки. Хамас, Осама бен путин и т.н. В нито една война бомбардировки на градове не е довела до победа. Тя консолидира около народа около лидера си. Три дни Дрезден е бит от въздуха и какво? И какво постигна в Донбас. Превърна градовете в Алепо. Дефакто след финал подобни територии не се възстановяват. Война се печели на бойното поле, а там орките са капут. Новият хит е, че ги е подгонила хипотермията.

И всичко това заради болните амбииции на едно комплексирано старче, който ще остане в историята на русия като най-големия дебил. От 6 декеври ще го видя как ще прекарва танкери с нефт. Балалайката за Китай и Индия умря. Те се пренасочиха към Иран, Бразилия и Аржентина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Profruit написа:

От 6 декеври ще го видя как ще прекарва танкери с нефт.

Като ги застраховат на друго място? И го продава на места, които са пазарно ориентирани. А такива не липсват. Който иска да се занимава с ценови ограничения извън пазарния принцип няма да получи и барел руски нефт. Но рязко ще се окаже, че купуваме петролни продукти именно от страните с които Русия продължи да търгува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да включат Венецуела в играта с нефта, за да заместят доставките на нефт от Русия.

Тази същата Венецуела, дето беше недемократична, в която има диктатура и никаква демокрация(това според западните медии), и въобще недолюбвана доскоро от САЩ.

В момента САЩ са готови на всичко, дори и да се примирят с управлението на Мадуро, стига да могат отново да добиват нефт там.

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Profruit написа:

Точното място се казва Лондон, а застраховките са в твърда валута.

Аз много добре знам. че е Лондон. Знам също, че не е само Лондон.... На Иран нали им се приложи същата схема? Както виждаш успешна е.

преди 8 минути, M.Николов написа:

В момента САЩ са готови на всичко, дори и да се примирят с управлението на Мадуро, стига да могат отново да добиват нефт там.

Е на този ще му ядат Ма....... фамилията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, БаалБек написа:
преди 1 час, Profruit написа:

И вчера арменчето, как мъжки скъса с измишльотината ОДКБ

Какво да коментираме, Русия беше постигнала определен баланс в региона на Нагорни Карабах, Армения беше получила голяма част от спорните земи там и имаше примирие от поне десетилетие, но в един момент Армения реши, че това не ѝ стига и без да прецени правилно силите си и ситуацията тръгна да завладява още спорни земи в региона, при което Азербайджан, не без помощта и на Турция разби арменската армия и завладя голяма част от земите, които Армения държеше до момента.В един момент имаше опасност дори Армения да загуби доста по-голяма територия, при което Русия отново се намеси и заедно с Турция спряха войната между Армения и Азербайджан, като се достигнаха определени договорки между страните, при които Армения загуби част от спорните земи, владени преди това от нея.

Като Армения отново се опитва да не ги спазва.

И сега Пашиян е недоволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, БаалБек написа:

Според официалната китайска историография почти половината от територията на Русия всъщност е Китай. 

Това няма никакво значение...

Както казах, китайците са прагматични и безкрайно търпеливи...

В момента Русия не им е "враг"...

Ако ти е интересен Китай, задълбай във китайската философия - Конфуций, Лао Дзъ, Сун Дзъ и т.н.

Ето ти няколко цитата от "Изкустевото на войната"...

Цитат

Генералът, който печели битката, прави много сметки в крепостта си преди началото на сражението, Генералът, който губи прави само няколко сметки предварително

Ако познаваш врага и познаваш себе си, не трябва да се страхуваш дори от хиляди битки. Ако познаваш себе си и не познаваш врага, за всяка победа ще получиш страхотно поражение. Но ако не познаваш себе си и не познаваш врага, то тогава ти си глупак и ще търпиш поражение във всяка една битка.

Да спечелиш сто победи в сто битки не е върхът на умението. Да се подчини врага без борба е върхът на умението.

Дори на заобградения враг трябва да се остави път за бягство.

Най-добрата война е да разбиеш замисъла на противника; на следващо място – да разбиеш съюзите му; на следващо – да разбиеш войската му. Най-лошото е да обсаждаш крепости.

преди 23 минути, БаалБек написа:

И как се стремя неистово? Или посочи или излиза, че само така си внушаваш. 

Най-очеизваден е примера с "висшия дипломатически пилотаж"...

Внушението е полезно, ако става въпрос за плацебо и страшно нещо, ако става въпрос за ноцебо...

Затова се стремя да избягвам това действие...

А ти?

преди 28 минути, БаалБек написа:

Така е, всички сме езичници, а ти ни вкарваш в правата вяра.

Тцъ, аз се опитвам да ви обясня, че права вяра няма....

Има различни антагонистични помежду си вярвания, всяко от което претендира, че е правата вяра...

Приемането на идеята за "единствена права вяра" е характерна за фундаменталистите, без значение от "религията" им...

С фундаменталисти спор е невъзможен...

Това, което си цитирала, няма нищо общо с вярата...

Просто казвам, че коментирате неща, за които ви липсва дори базисна подготовка...

Спор в селска кръчма, най-общо казано...

преди 38 минути, БаалБек написа:

А РФ вече е мъртва империя. Това ясно ще проличи, когато украинския флаг се развее над Севастопол. Диктаторът Путин никога не е играл шах, а покер. Често печелеше с лоши карти, защото противниците се поддаваха на блъфовете му. Сега той инстинктивно знае, че загубата на тази война ще постави под въпрос политическото и физическото му оцеляване. Той ще мобилизира всичките си ресурси. Но това няма дълго да продължи и в някой момент хората около него ще започнат да търсят изходна стратегия за себе си.

Отново се опитваш да представиш желаното като реално...

Покера е не по-малко интелектуална игра от шаха....

Професионалните играчи на покер не са глупаци....

Не знам защо си мислите, че Путин е абсолютното зло и че само той е пречка...

Путин е просто лицето за пред света, при това съвсем не най-страшното лице...

Сред тези около него има много по-страшни...

Лично аз съм казал мнението си относно Крим, според мен няма вероятен вариант той отново да стане украински...

Дали съм прав или крив, времето ще покаже...

Ако изобщо ние останем част от времето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, PigMan9 написа:

психиатрията, в която работя

Бравос, още един който си призна че е пациент на Мосейково. Бравос дядка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...